PG Turnaj 2018 - pokec

PrimeGrid Challenge
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#1 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Celosvětová účast 348 uživatelů, z toho CNT 53 uživatelů. Pěkné druhé místo.

PS: Ale upřimně řekněme si to takto, za dobu existence BOINCu, bych očekával celosvětovou účast minimálně několik desítek tisíců uživatelů a ne jen pár stovek nadšenců. Kdyby každý PC hráč na světě během hraní dal jedno jádro pro nějaký BOINC projekt, tak těch uživatelů budou statisíce i více ... . Těžko říci, kolik PC hráčů dávají do hardwaru financí jenom, aby jejich hra měla tolik a tolik framů. Nejspíš by při pomyšlení ztráty 5 framů během výpočtu jednoho jádra CPU (jen tak střílím od boku čísla) asi ztratili ratio skóre a to prostě nejde. Jen mne napadlo, že kdyby nějaká známá softwarová firma v herním "průmyslu" (průmysl by měl vytvářet užitečné hodnoty a ne to co vytváří progaming. Většina hráčů na megalomanských akcích mne připadají jako zombíci, kteří při pohledu na projekci s prezentací hry jakoby viděli čerstvé masíčko) využívala na vývoj hry renderingu v BOINCu (nevím asi plácám nesmysly) , třeba by to mezi hráči vyvolalo aspoň nějaký zájem se zapojit. Ale dost o tom pochybuji.
Naposledy upravil(a) ® Plšák Ráďa ® dne ned 08 dub, 2018 21:41, celkem upraveno 1 x.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#2 Příspěvek od Czech Human »

Bohužel ale taková je realita. Kolik lidí z těch 348 chápe, co vlastně přesně počítá a k čemu se to dá použít a kolik z nich to v praxi používá ke své práci? Jeden? Dva? Já třeba ne a nehodlám to z pohodlnosti měnit. A nediv se malé účasti - když mi na relativně moderním notebooku co běží 24/7 v plné zátěži čistě boinc (a já se skoro bojím pohnout myší aby to zbytečně nežralo CPU čas) 1 jednotka zabere téměř 2 dny čistého času a časové okno je 5 dnů, kolik lidí (normálních) se takového závodu bude asi účastnit s počítačem, co to bude počítat třeba dvojnásobnou dobu když to jako já neumí v configu nastavit a nemají chuť se to učit? Mimo šílenců co počtům propadli a nahání body, pořídili si na to dedikovaný hardware za desetitisíce i statisíce a platí další tisíce za elektřinu každý měsíc? Naprosté minimum. Já myslím že důležitější je průměrný výkon během roku, ne takovéto závodní akce kde bez poměrně speciálního hardwaru se nehneš.

Boinc se dá využít pro renderování grafiky, existuje takový podprojekt. To že to nikdo profesionálně moc nepoužívá je druhá věc, patrně spojená s legislativou typu autorský zákon a (ne)spolehlivostí takových výpočtů. Ta nespolehlivost je hrozná věc v komerčním prostředí, protože co bys dělal když nainvestuješ miliony a pak ti dobrovolní počtáři prostě nenapočítají jednotky? S úsměvem zkrachuješ? To si radši koupíš/pronajmeš výpočetní farmu s technickou podporou a pevnými termíny a dáš si to do nákladů. Ten faktor nespolehlivosti a legislativní nejistoty je hrozně negativní věc v podnikání. Systém samotný na takový přístup není připravený ani zvyklý.

A hráči hrají hry, aktivně se baví. Jen málo z nich bude stejně aktivně se zápalem koukat jak naskakují setiny procenta co pár sekund a elektroměr se protáčí 45cc. Je to jiná cílová skupina. Vše je ovšem o marketingu, když by se do toho pustil nějaký PR odborník, patrně by boinc měl mnohem větší rozšířenost. A zde je možnost pro všechny členy CNT jít tomuto cíli naproti :smt051
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#3 Příspěvek od Abby »

® Plšák Ráďa ® píše:Celosvětová účast 348 uživatelů, z toho CNT 53 uživatelů. Pěkné druhé místo.

PS: Ale upřimně řekněme si to takto, za dobu existence BOINCu, bych očekával celosvětovou účast minimálně několik desítek tisíců uživatelů a ne jen pár stovek nadšenců. Kdyby každý PC hráč na světě během hraní dal jedno jádro pro nějaký BOINC projekt, tak těch uživatelů budou statisíce i více ... . Těžko říci, kolik PC hráčů dávají do hardwaru financí jenom, aby jejich hra měla tolik a tolik framů. Nejspíš by při pomyšlení ztráty 5 framů během výpočtu jednoho jádra CPU (jen tak střílím od boku čísla) asi ztratili ratio skóre a to prostě nejde. Jen mne napadlo, že kdyby nějaká známá softwarová firma v herním "průmyslu" (průmysl by měl vytvářet užitečné hodnoty a ne to co vytváří progaming. Většina hráčů na megalomanských akcích mne připadají jako zombíci, kteří při pohledu na projekci s prezentací hry jakoby viděli čerstvé masíčko) využívala na vývoj hry renderingu v BOINCu (nevím asi plácám nesmysly) , třeba by to mezi hráči vyvolalo aspoň nějaký zájem se zapojit. Ale dost o tom pochybuji.
Někdo hraje Boinc a honí každou sekundu, někdo hraje profesionálně CS:GO a honí každý FPS a někdo hraje rekreačně jakoukoliv dobrou hru a chce si ji zahrát na maximální možné detaily a maximální možné FPS. Nezlob se na mě, ale omezil bys Boinc kvůli hraní her? Asi sotva. A omezí hráč své hry kvůli Boinc? Opět asi sotva. Já třeba mám každou hru ve výjimkách, aby se Boinc vypnul v okamžiku spuštění hry, aby mě neomezoval, protože nechci přijít o jediné FPS a omezovat tak třeba detaily nebo ještě hůř rozlišení. Teď mi např. Zaklínač 3 běží stabilně na 60 fps na hodně vysoké nastavení. Kdybych nechala jedno jádro pro Boinc, běžel by odhadem tak na 40 fps a to je prostě málo, proč bych se měla ochuzovat o vizuální zážitek? Aby se projekt dopočítal o pár minut/hodin dříve? Ani náhodou, tak se prostě po dobu hraní pozastaví a bude dále počítat až skončím s hraním (a nebude čas mezi osmou večer a osmou ráno, kdy stejně Boinc nepočítá i když by mohl a to čistě proto, že si to nepřeji). Osobně radši propálím elektřinu hraním Zaklínače než sbíráním imaginárních číslíček. A i projekty, které považuji za důležité (např. Rosetta a WCG) nejsou tak důležité jako můj pocit uspokojení z kvalitního příběhu a úspěchu ve hře. Už jsem tu psala dříve, při minulém turnaji v PrimeGrid jsem tým připravila možná od dvě nebo i tři jednotky, ovšem těžkou hlavu mi to nedělá. Pro změnu jsem získala achievement, který má 0.3% hráčů a to mi udělalo mnohem větší radost než získat pár imaginárních kreditů.
Chápeš ten rozdíl nebo mě začneš jakýmkoliv způsobem přesvědčovat nebo dokonce napadat (snad ne)? Prostě profi hráč CS:GO potřebuje mít co nejvyšší fps aby měl co nejmenší lag a aby tak mohl co nejrychleji reagovat. A proč by se během svého turnaje nebo tréninku připravil byť o jediné fps, jehož ztráta by mohla znamenat rozdíl mezi "bednou" a neumístěním? Osobně v tom nevidím rozdíl a ani by mě nenapadlo být tak omezená a sobecká abych někomu vyčítala, že nenechá počítat Boinc na úkor své zábavy. Ty se taky nepřipravíš byť jen o jediný bod kvůli něčemu jinému. Je to tak?
Nemám k tomu více co dodat, snad jen buďte rádi za druhé místo a buďte rádi, že vůbec někdo něco počítá, ať už "zbytečnosti" jako je třeba náhodné úhozy opic do klávesnice nebo Pi na Ntou nebo důležité věci jako je výzkum léku proti rakovině. Důležité je, že se někdo najde a nechá to aspoň občas běžet. Ty turnaje třeba já považuji za celkem zbytečné a nijak je neřeším a opravdu kvůli nim nebudu přetěžovat svůj HW a omezovat sebe v používání PC. Zrovna tak nehodlám nic změnit na svém systému, který považuji za rozumný kompromis, tedy počítání na dvě jádra CPU ze čtyř (50%) mezi osmou ráno a osmou večer s tím, že vytížení CPU nad 25% výpočty pozastaví, dále běží výpočet na Intel a Nvidia GPU mezi osmou ráno a druhou po poledni se stejným pravidlem o pozastavení. Podle tebe nejspíš nemám pro tým žádný přínos. A víš co? Nezajímá mě to, dávám co můžu. Taky bych nemusela dávat nic, ušetřila bych na elektřině, PC by mělo 100% výkonu jen pro mě a mé zájmy a 90% času by bylo na vytížení nula. A přiznám se, že díky tvému příspěvku o tom celkem uvažuji, protože mě tvůj názor (bez urážky) docela naštval.

PS: nemá cenu odpovídat, nebudu o tom diskutovat nebo polemizovat, je to můj názor, stojím si za ním a nezměním ho ať se to komu líbí nebo ne.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#4 Příspěvek od Czech Human »

Ale no tak, to že si někdo povzdechne kolik že po světě běží nevyužitých CPU a GPU když tak málo jich počítá co sám patrně považuje za důležité snad ještě není důvod ho přibít na kříž a propíchnout mu bok kopím, zejména v tuto část roku 33aaa

Boinc je založen na dobrovolnosti a každý přispívá celku tím, čím sám přispět chce. Na nějaké výčitky tu není místo. Sem na web chodí zejména "šílenci" co výpočtům propadli, jako na herní turnaje nejezdí příležitostní hráči.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Abby

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#5 Příspěvek od Abby »

Czech Human píše:Ale no tak, to že si někdo povzdechne kolik že po světě běží nevyužitých CPU a GPU když tak málo jich počítá co sám patrně považuje za důležité snad ještě není důvod ho přibít na kříž a propíchnout mu bok kopím, zejména v tuto část roku 33aaa
Nic takového jsem neudělala :smt045 Jen je nutné si uvědomit, že každá mince má dvě strany a co baví jednoho nebaví druhého. Oni si hráči můžou říkat, co je to za magory, že výkon svých počítačů, který by mohli využít k úžasné "pařbě" zbytečně plácají na takovou zbytečnost :-D Chápeš? Každý si kupuje počítač k nějakému účelu. Je jen pár lidí, kteří si ho koupí jen kvůli Boinc. Já bych třeba takovou pro mě hloupost neudělala, ty bys to udělal, protože to pro tebe hloupost není a naopak to považuješ za extrémně důležité. Kdo má pravdu? Já, ty nebo nikdo? Nebo každý ze svého pohledu? Podle mě to poslední a nikdo nemá nejmenší právo odsuzovat zájem kohokoliv ať už jde o cokoliv, pokud tím zájmem dotyčný neomezuje nebo neohrožuje ostatní. Nebo se mýlím?

Ale ono je to nakonec jedno. Než abych tu ztrácela čas diskusí "o ničem", radši si půjdu zahrát Zaklínače (mám ho v němčině, tak zabíjím dvě mouchy jednou ranou, nejen že se bavím u skvělého příběhu, ale ještě se učím německy, což je pro mě momentálně to nejdůležitější na světě, protože anglicky se tu moc domluvit nedá :-D ).
Naposledy upravil(a) Abby dne ned 08 dub, 2018 22:40, celkem upraveno 1 x.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#6 Příspěvek od Honza »

Prosím moderátory ať opět přesunout off-topic věci.
Díky.

Druhé místo, moc hezký výsledek.
Do dalšího, 5-denního turnaje, jsou 2 měsíce, dost času na odpočinek a jiné priority.
SR5 je také CPU LLR aplikace, ale s relativně krátkými jednotkami, tak to může být také zajímavé.

Abby

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#7 Příspěvek od Abby »

Offtopic: Honza, proč pořád prudíš s tím offtopicem? Už několikrát jsem tu potkala tvoji žádost, nemělo by ti to být jedno? Neměl bys to nechat na moderátorech? :smt045

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#8 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Promiň ale nebudu to rozebírat, nepochopila jsi co je psáné v předešlém příspěvku. Jako bych snad někomu něco nařizoval, je to jen úvaha o číslech. To je jak s rybářem, co nahodí návnadu a chytne úplně něco jiného s čím nepočítal 45hh
Czech Human píše: Jen málo z nich bude stejně aktivně se zápalem koukat jak naskakují setiny procenta co pár sekund a elektroměr se protáčí 45cc.
Někde jsem psal o počítání nonstop po hraní? Pro upřesnění myšleno o Zapnutí PC- hraní (+1 jádro pro BOINC) - vypnutí PC.

Má cenu to rozebírat, asi ne. Díky za pochopení nebo nepochopení 45bb
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#9 Příspěvek od Czech Human »

Není myslím potřeba volit takový konfrontační přístup. Nikomu se tu nic neděje a taky mám pocit že jeden o voze a druhý o koze. CNT zdá se trpí akutním nedostatkem berylia a grafitu :idea:

Ideální počítač na hry a na boinc mají společné jen to, že vyžadují výkonné komponenty. Tím ale podobnost končí, protože jsou zaměřené do různých oblastí použití a potřebují jiné komponenty. Na boinc je ideální workstation nebo serverové vybavení s důrazem na co nejlepší ekonomiku provozu a dlouhodobý bezproblémový běh, na hry stačí o dost méně exotický hardware s plánovanou krátkodobou zátěží a ekonomika provozu a spolehlivost je až druhořadá. Výkonnost může být i podobná, ale provozní náklady alias výkon na Watt diametrálně odlišné, zejména při jakémkoliv přetaktovávání.

V podstatě miz toho vychází taková "Boinc daň" :-). Chcete 8jádro? Tak si pořiďte o jádro navíc. Na tohle existují malwary co těží kryptoměny a dokonce berou všechna jádra, takže základ software by už byl, teď jen to naroubovat na Boinc ale antiviry a hráči se budou asi kroutit 45hh Myslím že je to nereálné, to by mohl chtít nějaké to jádro mít k dispozici každý a proč hry ano a excel třeba ne. Raději bych šel cestou propagace myšlenek distribuovaných výpočtů mezi lidmi, boinc manager umí výpočty provádět na 1 jádru už sám když si ho tak uživatel dobrovolně nastaví.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#10 Příspěvek od oldjerry »

[quote="Abby"]
Nezajímá mě to, dávám co můžu. Taky bych nemusela dávat nic, ušetřila bych na elektřině, PC by mělo 100% výkonu jen pro mě a mé zájmy a 90% času by bylo na vytížení nula. A přiznám se, že díky tvému příspěvku o tom celkem uvažuji, protože mě tvůj názor (bez urážky) docela naštval.

PS: nemá cenu odpovídat, nebudu o tom diskutovat nebo polemizovat, je to můj názor, stojím si za ním a nezměním ho ať se to komu líbí nebo ne.

Rozdíl je v motivaci. Pokud v tom vidíš jen ty kredity tak je to o ničem. Já tady - mezi většinou výborně orientovanými počtáři se znalostí podstaty a příčin výzkumu, počítání a užívání výsledků - musím držet kusadla. Já jsem byl namotivován potřebou být užitečný i po skončení pracovního zařazení na jedné straně a cíli výzkumných úkolů v jejichž prospěch jsou výpočty prováděny, aniž bych věděl cokoli o jejich podstatě. To je taky důvod, že nerozlišuji příliš nebo vůbec prospěšnost toho kterého projektu a počítám tak jak mne zrovna napadne, i když - řekněme, že od určité »masáže« - se snažím aspoň rámcově respektovat názor na vhodnost... a prospěch týmu. Proto se domnívám, že ať kdo jak chce počítá, je to dobré. Hodně lidí odradí náklady - pokud nemají to štěstí, že si cenu energie mohou odečíst z daní, nebo mají příjmy, které to bez újmy vydrží. Uznání ale zaslouží i ten, kdo dává osobní verzi užívání přednost - důležité je, že vůbec počítá.
Naposledy upravil(a) oldjerry dne pon 09 dub, 2018 08:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#11 Příspěvek od Honza1616 »

Abby píše:.......
Asi další offtopic
To je zase slohovka... :D ale přečetl jsem ji :D a souhlasím s tebou do posledního písmene,
naštěstí já tady ty 2 jisté jedince jejichž jména začínají na P a H mám zablokované abych nemusel číst jejich přiblblé komentáře a takto se zbytečně vzteknout :D
přesně jak jsi napsala já také mám Boincu nastavených asi 8 exkluzivních aplikací z toho 5 her,
ale třeba když je turnaj o víkendech tak nehledě na pozici mám na svém PC výpočty odstavené celé odpoledne až do pozdní noci, každý máme jiné priority a jsem schopný z týdenního turnaje jeden počítač na polovinu turnaje odstavit, nehoním body ani pozici v tabulce
třeba ted o víkendu jsem se vzteknul u jedné hry, kvůli opakujícím se bugům v domnění na základě několika hodinové konzultace že to dělá chyba ve Woknech a raději jsem se dal do zálohování dat a přeinstalaci Woken a na zbytek turnaje PC odstavil (už se mi nechtělo čekat), a co je horší objevila se další závada na desce která se už půl roku objevovala asi 1x za týden ale po reinstalu Win naskakuje okamžitě po každém startu a deska jde tedy zítra ráno na reklamaci už je zabalená a čeká na odjezd a mám tedy OFF jeden PC
prostě jsou zde jiné priority a taky stále říkám že toto někteří nepochopí když to tady občas čtu, :roll:
moji kamarádi taky nechápou k čemu mi to je když z toho nic nemám, všichni si myslí že těžím Bitcoiny apod, kamarád co se mi občas kdysi hrabal v PC protože tam běžel herní server se mi vždy smál že hledám ET (projekt SETI)
asi před rokem jsem oslovil asi 4 kamarády jestli by nebyli ochotni "aspoň" spustit na svém PC testovací balíčky CNT pro změření efektivnosti sestav, když jsem jim řekl že je to na 30-60 min tak co myslíš že mi na to řekli ...?!

co se týká samotného turnaje, je pěkný že se ho účastní tolik Čechů, my jedem na počet účastníku se "slabou" HW základnou a jiné týmy zase mají málo počtářů ale za to každý nich má více strojů,
chceme-li vyhrávat nebo alespoň se udržet na pozici tak budeme rádi že jsme tam kde jsme, kdyby se k těm konkurenčním týmům přidalo xx víkendových počtářů tak jako máme mi tak jsme v temné díře

já ted dokonce přemýšlím jestli má cenu ve skládání toho PC po vyřízení reklamace pokračovat protože je to neopravitelná závada a očekávám vrácení peněz protože stejná deska se už neprodává, sice jsem jeho odstavení plánoval až za rok ale ted.... má cenu kupovat další HW? 22sss z druhé strany jsem chtěl ještě tento rok aspoň trochu pomoci v PG a hlavně na Pentathlonu (za necelé 4 týdny) a předpokládám že do té doby reklamace ještě nebude vyřízená jak znám české obchody
staré AMD sotva počítá a Ryzen jako jediný "pořádný" PC bude v průběhu volna odstaveno pro jiné aktivity jak jsem již psal, a má cenu tedy se vůbec účastnit tůrnajů s asi třetinovou aktivitou?
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#12 Příspěvek od Czech Human »

Pokud platí tvoje info a odešla ta Phenomová deska, tak imho se to na výpočty už vůbec opravovat nevyplatí. To CPU má příkon 125W a jeho rychlost je s bídou poloviční proti dnes už starým Intelům s TDP 84W. Možná by stačilo pořídit nějaký bazár Intelský CPU i7 s AVX a levnou desku a využít ty DDR3 paměti. Na PG by to bylo pořád ještě slušně výkonné a relativně rychle sehnatelné a spotřeba o hodně nižší.

Edit: tak jsem si všiml že umřel Intel. Těch RAM je hodně ale na Ryzena jsou trošku pomalé. Záleží kolik peněz hodláš investovat. Pokud CPU žije a dalo by se prodat, tak bych doporučil levnější desku a Covfefe Lake, to poskytne nejlepší výkon a taky by se to dalo zplichtit rychle nebo vyhledat nějakou levnější bazarovku se stejným socketem než znova umře a připravit se na menší takty.

Edit2: Doporučil bych přejít do jiného tématu ať se to tu nezaspamovává, například sem:viewtopic.php?f=24&t=4659&p=94123#p94123
Naposledy upravil(a) Czech Human dne pon 09 dub, 2018 00:21, celkem upraveno 1 x.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
Honza1616
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1058
Registrován: sob 09 kvě, 2015 13:05
rok narození: 22 lis 1991
ID CNT statistics: 18396
Bydliště: Lysice
Kontaktovat uživatele:

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#13 Příspěvek od Honza1616 »

Czech Human píše:Edit: tak jsem si všiml že umřel Intel. Těch RAM je hodně ale na Ryzena jsou trošku pomalé. Záleží kolik peněz hodláš investovat. Pokud CPU žije a dalo by se prodat, tak bych doporučil levnější desku a Covfefe Lake, to poskytne nejlepší výkon a taky by se to dalo zplichtit rychle nebo vyhledat nějakou levnější bazarovku se stejným socketem než znova umře a připravit se na menší takty.
ty RAM DDR4 jsou asi 2 týdny staré :D a jsou to kingstony 3200MHz a jedou na nejnižší takty proto 2400MHz.....
já chtěl Phenoma na podzim vyhodit do šrotu a místo toho chtěl koupit i7-9700k s GTX1180 (snad už budou)
a Skylake s Ryzenem za rok touto dobou dát do bazaru a nechat si jen grafiky, jen 1 bedna s GTX1180 a GTX1080 a snad ještě i GTX780
uvidím jak dopadne reklamace a podle toho se rozhodnu, jestli zbytek rozprodat, je to docela škoda zbavit se jednoho stroje ale mohl bych ho prodat třeba někomu zde pokud by to někdo chtěl o čemž pochybuji 45hh k tomu bazarovou desku za 500Kč.... no uvidíme
Nová tabulka srovnání týmových počítačů https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ge=116:116
testovací balíček https://drive.google.com/file/d/1G0cGDj ... nV30cqKxkz
video návod jak správně provést test https://youtu.be/ctxzxdsdVpI
výsledky posílejte zde viewtopic.php?f=24&t=4553 tabulku mohou editovat jen správci z důvodu ochrany vložených dat
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
master - Offline předběžný prodej čehokoliv kromě disků- i9-9900k, Gigabyte Z390 AORUS MASTER -CF, Gigabyte RTX2080ti, 32GB DDR4 3500MHz, M.2 Samsung EVO 960 + SSHD (2TB), zdroj Zalman ZM-1200(1200W), Win10Pro 64bit
slave 1 Offline celá sestava na prodej- Ryzen 9 3900X, ASUS B550 F Gaming WIFI, Asus GTX1080, 16GB DDR4, SSD OCZ TRION 100 (250GB), zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
slave 2 Offline - čeká na vydání HW (podzim 2022) :idea: Ryzen 9 79** :?: , AM5 :?: , 32-64 GB DDR5 :?: RTX4080(ti) :?: , SSD WD_Black SN850 1TB

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#14 Příspěvek od Honza »

Abby píše:Offtopic: Honza, proč pořád prudíš s tím offtopicem? Už několikrát jsem tu potkala tvoji žádost, nemělo by ti to být jedno? Neměl bys to nechat na moderátorech? :smt045
Protože jsem přesvědčen, že pokud chce v tomto threadu někdo najít aktuální užitečné informace o PG turnajích, má je snadno a rychle najít zde.
Dost lidí nemá čas pročítat off-topic příspěvky, brouzdat po celém fóru, vyzobávat příspěvky k tématu. Předpokládají nějakou elementární strukturu - toto některé odradí a tím přijdeme o jejich účast.
Kvalita fora tím jde dolu. Z PG vím, jak návštěvníci oceňují kvalitu fóru, včasné odpovědi na jejich dotazy atp.
Systematicky psát off-topic příspěvky je tak trochu jako skákání do řeči těm, kdo thread založil a píší k věci, je to i trochu u slušnosti.
Forum není chat.
Nemám rád chaos.

Snad je to po ránu dost důvodů.
Moderátoři mají svobodou vůli s tím něco udělat či neudělat, respektuji.
Já mám svobodnou vůli se dál účastnit či neúčastnit.

Abby

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#15 Příspěvek od Abby »

® Plšák Ráďa ® píše:Promiň ale nebudu to rozebírat, nepochopila jsi co je psáné v předešlém příspěvku.
Já jsem právě pochopila co jsi napsal. Ale jestli jsi to myslel jinak, měl jsi to napsat jinak. Takhle jak to je to je jen hloupý útok na lidi s jiným zájmem.
Honza1616 píše: naštěstí já tady ty 2 jisté jedince jejichž jména začínají na P a H mám zablokované abych nemusel číst jejich přiblblé komentáře a takto se zbytečně vzteknout :D
To zní rozumně a asi nic jiného nezbývá... Jen je to až krajní případ a nerada řeším věci takhle radikálně. Ale zdá se že to jinak nejde...

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#16 Příspěvek od Dzordzik »

Dneska jsem si všiml že z 8 ještě nezvalidovaných jednotek jednu počítá Zunewantan a 2 náš Jirka Eisler, takže Jiříku, kopni prosím do vrtule ať máme další body k dobru :-)
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#17 Příspěvek od nenym »

jaký to má mít vliv?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#18 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

nenym píše:jaký to má mít vliv?
Třeba takový, že MÁME se netýká jako týmu, ale jenom Jirky a Dzordzika.
Kapišto ?
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#19 Příspěvek od Dzordzik »

Tak víc bodů bude samozřejmě mít i team, i když to na výsledném pořadí už nic nezmění.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Challenge Series - turnaj na Primegridu 2018

#20 Příspěvek od nenym »

Team může mít pouze méně bodů, více již nikoli.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Prime Grid“