Ostatní diskuze k projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuze k projektu

#221 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Zkouším počítat SGS LLR na AMD FX 8320 a děsně pomalu to odbejvá (jednotka za 1 hodinu a kredit 40). Než začne turnaj, tak už chci silver placku, ale jestli to vůbec stihnu 45ff

EDIT 28.9.2016:
Má sestava AMD FX8320, NV GTX960, Windows 10 home při použití nejnovějších ovladačů 372.90 se chová při výpočtech na GPU nestabilně. Pokud mám všechny aplikace shozený do lišt a nechám zobrazenou základní plochu, pohyb myši je dosti trhavý a strašně blbě se manipuluje s kurzorem myši. V momentě nahození okna s programem se to chová normálně. Jednotky jsou přesto vypočítány úspěšně, ale práce po ploše Windows katastrofa. Vrátil jsem tam 372.54 ovladače, se kterýma se to chová normálně. Existují ještě 372.70, ale nemám je vyzkoušeny.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuze k projektu

#222 Příspěvek od Jozef J »

Zdar, neviete niekto ako zastavit agresivne jednotky na cpu TRP sieve ktore sa mi tam "pchaju" aj ked ich odskrknete von v nastaveni svojho hostu v projekte. pretoze pocitam LEN gpu jednotky na primegrid a tym padom mi tam namiesto nejakeho ineho cpu projektu stale nasilu stahuje a pocita TRP sieve.. :evil: :x Naozaj zvlastna feature od tohoto projektu. nevidel som to nikde inde. a to som zvedavy pocas turnaja ci tam nebude cpaat zase tie TRP.. 22sss

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#223 Příspěvek od forest »

Určitě to můžeš vyřešit tím, že nepovolíš úplně nahoře počítání na CPU. Jinak netuším, proč ti to dělá :smt102 Že by právě pro to, že máš zaškrtnuté to počítání na CPU a pak žádný projekt pro něj?

Při turnaji to snad nebude problém. Myslím si, že jak zašktneš ty výpočty na některém CPU projektu, že půjde snadno zrušit jiný CPU projekt.

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuze k projektu

#224 Příspěvek od Jozef J »

skusal som aj to ale stale mi tlacilo trp sieve tasky . proste to admin michal tak nastavil na projekte. normalne zaskrknem len gpu ulohy a trp sieve na cpu odskrknem. kliknem ulozit. potom v boinc manageri dam reload primegrid projektu nech si to nacita zo serveru... a za 5 minut ked skontrolujem nastavenie projektu a hostov na projekte tak sa tam objavi trp sieve zaskrnuta :!: :!: bez mojho vedomia a pricinenia. to coje?! a uz mi vali trp tasky do pocitaca.
to uz pozorujem nieklko mesiacov. ale v poslednom tyzdni proste tlaci tie ulohy aj ked nechcete. a normalne niekto na serveri zaskrkne opat trp sieve..bez vaseho pricinenia. myslim ze to tak nastavil admin projektu aby priorita trp sieve na cpu bola nad vsetkym.. trochu drze od toho admina. robi mi to navsetkych pocitacoch uz dlho . dufam ze mu to honza vysvetli..
alebo to mozte odskusat aj vy.. 45hh
proste nejde pocitat len gpu tasky.. lebo vam server atomaticky odskrkne vo vasom nastaveni ze trp cpu tasky -ano
chvalabohu taku drzost ma len jeden projekt.. a admin michal sa sprava ze akoze nic nevie.

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 933
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Ostatní diskuze k projektu

#225 Příspěvek od gigadisk »

Jedině, že by ti někdo poslal app_info.xml vytvořené jen pro počítání na grafice. :-) Aby ti tam nelítaly ty jednotky pro CPU.
Pokud jsi šikovný, můžeš si ho sepsat sám, informace jsou v souboru client_state.xml kde je vypsán projekt PrimeGrid a jeho spouštěcí soubory.
EDIT: Pokud si s tím ale budeš hrát, pak je dobré si složku BOINC v adresáři ProgramData zálohovat, aby se ti náhodou při špatném postupu nesmazaly rozpočítané jednotky.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#226 Příspěvek od vkliber »

Jozef J : asi děláš něco špatně.

Moje zkušenost je taková :
Na webu projektu v nastavení si musíš zvolit některý CPU projekt. Pokud to neuděláš, tak ti server automaticky přidělí TRP-Sieve. To si můžeš ověřit přímo v nastavení na webu (není ani třeba aktualizovat v BM).

Zkontroluj si, zda nemáš náhodou více profilů (work/school/home, ...) a zkontroluj si který profil má počítač přiřazen. Pokud žádný, tak bere výchozí nastavení.
Pro konkrétní profil, nebo výchozí nastavení si nahoře zruš nastavení pro CPU, zvol počítat pouze na GPU (ATI/nVidia), dále zruš včechny CPU projekty a zvol pouze některý z GPU projektů. A nakonec (dole) zruš posílání práce na ostatní projekty.

Toto by mělo fungovat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuze k projektu

#227 Příspěvek od Jozef J »

Este raz si precitajte moj prvy prispevok.
1,nedelam nic spatne. niesom zelenac v boinc , co by si nevedel nastavit zakladne veci v boinc projekte. nemam viac profilov . nikdy som si ich nevolil na ziadnom projekte.
2,taketo rady su ako zo znameho anglickeho serialu ze restartujte pocitac...
--Pokud to neuděláš, tak ti server automaticky přidělí TRP-Sieve-- prave na to poukazujem cely cas a aj na PG fore -ze to je drzost od tvorcu projektu. ziadny iny projekt to tak nema. zaraza ma to ze to nikoho nestve. ale admin z primegrid michal .g. je znamy svojou arogantnostou., proste si primegrid sprivatizuje vase cpu ci chcete alebo nechete. takze ak chcem pocitat len gpu tasky tak mi tie trp sieve cpu proste miesaju a zavadzaju ked chcete pocitat ostatne projekty.
ukoncujem temu.
45kk

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#228 Příspěvek od forest »

Takže v horní nabídce máš zaškrtuté výpočty jen na GPU a ono ti to stahuje a dokonce i počítá CPU jednotky nějakého podprojektu? To mně prostě přijde jako nesmysl. Sám jsem to nezkoušel, ale připadá mně to jako naprostý nesmysl. Pokud tomu tak skutečně je, tak bych na tuhle chybu určitě upozornil na fóru PG. Například na SETI@home, Einsteinu, Collatz, MW, nikde to nic podobného nedělá. Zaškrtnu jen GPU a jede jen GPU.

Já jedu aktuálně na PG jen na grafice, ale manual sieving.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ostatní diskuze k projektu

#229 Příspěvek od Honza »

Josef, prosim klidni hormony, snazme se byt vecni a take pravdivi.
Dokazi si predstavit tvoji flustrovanost, ale ta k reseni neprispiva, spise naopak a kopat kolem sebe stylem "nedelam nic spatne, to ostatni jsou spatni" je podle me neprimerene.

Maloktery projekt je vuci poctarum tolik komunikativni a tezko by jsi hledal jine, ktere maji tolik aplikaci pro tolik platforem.
Mike i dalsi ti ve vlaknu na PG davaji rady, co zkusit, stejne jako tady.
Josef J píše:1,nedelam nic spatne. niesom zelenac v boinc , co by si nevedel nastavit zakladne veci v boinc projekte. nemam viac profilov . nikdy som si ich nevolil na ziadnom projekte.
To je ne moc pravdive tvrzeni.
BOINC ma standardne 4 profiles/venues (---, Home, Work, School), PG jich přidal pár navíc (s ohledem na množství aplikací a přání počtářů).

Mike pise, viz nize, z cehoz je zcela patrne, ze aktivne využíváš i další profiles.
Which computer are you having the problem with?

Of the 4 computers you've used within the past month, this is how they are configured:

dtu (venue="Sun") is configured for AP27 tasks on Nvidia GPUs and TRP-Sieve tasks on the CPU.

DESKTOP-SQDTATP (venue="---" or blank) is configured for AP27 tasks on Nvidia GPUs and TRP-Sieve tasks on the CPU.

Lenovo-PC (venue="Venus") is configured for AP27 tasks on Nvidia GPUs and TRP-Sieve tasks on the CPU.

It also has "Use ATI/AMD GPUs" selected, but you haven't selected any tasks for ATI/AMD GPUs. You don't appear to have an ATI/AMD GPU on that computer, but if you did, the server would send it GPU tasks. Since you haven't selected any ATI/AMD GPU tasks, the server would decide what to send, and would give you PPS-Sieve tasks.

DESKTOP-J8HAGCI (venue="Uranus") is configured the same way as Lenovo-PC, but since this computer appears to have an AMD GPU, it will be getting TRP-Sieve tasks for the CPU and PPS-Sieve tasks for the GPUs.

Since TRP-Sieve is selected on each of the venues for your computers, you need to edit the PrimeGrid preferences for each venue and check the SGS box and uncheck the TRP-Sieve box. It's important that you do select another CPU task to replace TRP-Sieve because as long as "Use CPU" (all the way at the top of the page) is checked, the server MUST send you CPU tasks. If you don't select any CPU tasks, the server turns on TRP-Sieve for you.

XAVER ti doporučuje:
If you want to run only GPU WUs uncheck in Edit PrimeGrid preferences "Use CPU" , check "Use GPU" and then click on "Update preferences" at the bottom.
Next time Boinc will update this and you only get GPU WUs. that is what i am doing.
Funguje?

A Mike názor podporuje:
What he said. If you don't want to run ANY CPU tasks, you MUST turn off the "Use CPU" box all the way at the top.
Fungují tato doporučení?
Připadne hod scerenshot, at ostatni vidi fakta.
Naposledy upravil(a) Honza dne ned 02 říj, 2016 14:45, celkem upraveno 1 x.

Doktor
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 22 lis, 2010 17:40
rok narození: 30 črc 1981
ID CNT statistics: 15029
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#230 Příspěvek od Doktor »

Josef:
Pokud to neuděláš, tak ti server automaticky přidělí TRP-Sieve-- prave na to poukazujem cely cas a aj na PG fore -ze to je drzost od tvorcu projektu. ziadny iny projekt to tak nema. zaraza ma to ze to nikoho nestve
Nás ostatní to neštve, protože chápeme rozdíl mezi tím - přijímat práci pro cpu a - přijímat práci od určitého konkrétního podprojektu...
Takže upřímně...já nechápu, co máš sakra za problém, i když obdivuju Honzu, že ti to dokáže takto přehledně servírovat...
Nerozumíš tedy česky nebo anglicky??? To není ostuda, pokud o tom ale dáš vědět...
Počítadlo: Intel C2D 2.66 GHz, MSI P-35 Platinum,A-Data 2x(1+2)GB Ram (dual channel)5-5-5-15, Gigabyte ATI HD5870 840/900MHz Catalysty 11.12, Boinc 7.4.42, Windows 7 64-bit
Od 1.11.2015 do 27.2.2016 hrdý sponzor GOLEMa
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#231 Příspěvek od eisler jiri »

doktore já bych si nebyl tak jist. mě to tam taky občas prdělo nevyžádané podprojekty (nepamatuji si které) ale vybodl jsem se na to. holt jsem to bral tak, že nejsem šopén (a nechtěl jsem vypadat jako blbec). tak jsem se nahrábl a cecko vymazal a restartoval :smt102 jinak dle svých zkušeností jozefa chápu :smt023
fakt mi to tam dávalo nevyžádané podprojekty na CPU i gdyž bylo zaškrtnuté pouze GPU a jejich odškrtnutí ve volbách PG nepomáhalo (vždy se zaškrtli samy)
EDIT: ale nemusíš skládat hlavu. mám takový dojem, že mi to žádnou WU neposlalo, jen to dělalo bordel v předvolbách PG kterých jsem se nemohl zbavit. tak jen takový terror 45hh
Obrázek
Obrázek

Doktor
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 22 lis, 2010 17:40
rok narození: 30 črc 1981
ID CNT statistics: 15029
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#232 Příspěvek od Doktor »

Jirko: Ne a ne a ne.
Primegrid je specifický v tom, že vše je odladěné do detailu, který jiné projekty zdaleka postrádají.
Takže zde to není na straně projektu, ale z 99,99% mezi opěradlem a klávesnicí.
Sám jsem si touhle šlamastikou prošel, ale pokud kdekoliv cokoliv nastavuji, tak to chce klid a v klidu si to VŠECHNO A CELÉ projít, pročíst a vědět, co chci a ještě si to po sobě zkontrolovat.
Hurá akce speciálně na PG nemá smysl...
A podle toho, co čtu tady, Josef je přesně ten případ...místo zastavení se, prostudování, zamyšlení, pochopení a úpravy tady mele kraviny, navíc i po té, co mu je z více stran velmi jasně vysvětleno, kde pravděpodobně dělá chybu...
(kdyby ten možná nezamýšlený agresivní "tón" ve svých příspěvcích nepoužil, tak bych se tady vůbec neobtěžoval s tak prudkou reakcí)
Počítadlo: Intel C2D 2.66 GHz, MSI P-35 Platinum,A-Data 2x(1+2)GB Ram (dual channel)5-5-5-15, Gigabyte ATI HD5870 840/900MHz Catalysty 11.12, Boinc 7.4.42, Windows 7 64-bit
Od 1.11.2015 do 27.2.2016 hrdý sponzor GOLEMa
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuze k projektu

#233 Příspěvek od nenym »

Potvrzuji slova Doktora (a před ním vklibera, foresta. Honzy...), PG nedělá vůbec nic odlišného od toho, co jste zadali. Občas se stane, zejména těm, kteří moc spěchají či mají problém s pochopením psaného, že naklikají něco jiného, než si myslí, že naklikali. Server navíc dokáže upozornit na logický nesmysl v zadání, například:
- nezaškrtnuté výpočty na GPU a zaškrtnutá nějaká GPU aplikace,
- nezaškrtnuté výpočty na CPU a zaškrtnutá nějaká CPU aplikace.
V těchto situacích je odpovědí serveru červené varování GPU/CPU not selected.....nebo tak nějak.
Na zdánlivou nelogičnost neupozorní (např: zaškrtnuté výpočty na GPU bez výběru konkrétní aplikace), bere to tak, že chcete počítat na GPU cokoli a výběr konkrétní aplikace ponechal uživatel velkoryse na straně serveru.

Je to velmi podobné programování, autor se diví, co jeho výtvor vyvádí...a ejhle, není to nic jiného, než naprogramoval. Že je to velmi daleko od jeho představy, je věc jiná.

OT: pokud mě paměť neklame, není to první projekt, se kterým se dotyčný nějak nemůže srovnat. Mám dojem, že si vytrvale pletl app_config.xml se sievexxxxx.config na Collatz, také při té příležitost tvrdil, že není žádný nováček. V dělání nesmyslů a následném zuřivém kopání kolem sebe tedy opravdu žádný nováček není, spíše přeborník nad přeborníky.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#234 Příspěvek od eisler jiri »

tak se nám doktor a nenym rozjeli.
doktore chyba nemůže býkti mezi opěradlem a klábosnicí. opěradlo jsem už dávno ulomil (v návalu práce) tak to musí být ten blbec před monitorem 45ff
DC je sice moje srdeční záležitost, ale ne jediná
tak se taky přiznám nenymku, že ty app info app atd. sleduji jen jedním okem a to tím slabším
používám zkratky jako DC, PG a další
ale u PG což není moje srdeční záležitost mám občas problém ztotožnit SGS, PRD a další s podprojektem 33zzz fakt mě to u serdce nebere. jen počítám do turnaje :smt008
Obrázek
Obrázek

Jozef J
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 268
Registrován: pon 02 čer, 2014 16:54
rok narození: 10 črc 1978
ID CNT statistics: 22419

Re: Ostatní diskuze k projektu

#235 Příspěvek od Jozef J »

45hh podla toho co pise michal je to 50/50 .. jedina moja chyba bola ze ked chcete pocitat LEN gpu tasky tak musite odskrknut TO primarne cpu pouzivanie (z kazdeho hostu alebo prvy globalny profil ak nemate navolene planety)) ale naposledy ked som nezaskrkol to primarne -cpu -tak mi nestahovalo gpu tasky(na hocijaky host gpu kartou)-az ked som to odskrkol tak mi zacalo stahovat gpu ulohy na gpu..ale zaroven aj trp sieve)))
az je to uz tak ako pise michal tak to otestujeme po turnaji. a bude spokojnost.

Honza-nevim ale ja by som som sa v prvom rade zastal a uprednostnoval tymovych clenov az potom vsetko ostatne.. :smt023
jasne ze matematicke/teoreticke projekty maju vela/nekonecne prace.. dovody vies sam. simulacie molekul na gpu (cudaopenCL) to uz je ina "kava" vidno to aj podla toho ako stagnuju projekty s tym sa zaoberajuce. je problem najst stabilny staff co ti to bude po skole alebo praci produkovat pre boinc... . gpugrid je toho prikladom.alebo cim dalej menej projektov pre ati gf. ani MEGA-IBM z wcg nema gf aplikaciu..lebo nieje to take jednoduche.
mimo temu:
na BT fore sa riesila buducnost BT projektu a aj boinc.. Ja myslim ze taketo praktiky niesu vobec "user-friendly" a pre buducnost boinc nie velmi dobre.mam tam o tom dlhy prispevok. vacsina ludi beznych bfu (nadejnych novych pocitacov)) uz nechce vobec aby sa im niekto sparal v kompe ci systemovych suboroch a este im tam nieco instaloval a vytvaral subory pre spravny "run"(co im este aj zere elektriku a vy pri tom vyzerate ako "hacker") ... a ze ty a par ludi sa bonc-u rozumie..? to je nic.. to nieje pre buducnost boinc dobra sprava.. Tak to potom boinc ostane len zabavou pre nerdov a fanatikov do pocitacov ci nudiacich sa vedcov na dochodku.
Ak niekomu vadi kritika tak budem kritizovat este viac.. niekedy sa pomylim ale niekedy najdeme chybu. tak to chodi aj vo svete. odporucam precitat si knizku start-up nation alfa omega pre mna.
Ja nezijem na sk uz bezmala skoro 20rokov ale vsimol som si ze germani reaguju na kritiku velmi "znechutene" co ostane dokazuje aj kauza vw kde nas europanov "kopli do zadnice" uber ludia.

Tak a teraz naspat k turnaju paani :smt038 33zzz

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#236 Příspěvek od forest »

Hlavně že se podařilo najít jádro pudla a problém vyřešit. Příště prosím o více trpělivosti a rozvahy na obou stranách. Nastavení zrovna na PG je opravdu hodně a to co se zdá nám starým pardálům zcela jasné, nemusí tak vypadat pro ostatní.

V tomto ohledu jsem moc rád, že se třeba Gigadisk po delší pauze k výpočtům vrátil. Již mně psal několik zajímavých postřehů a pevně doufám, že na nadcházejícím sraze to rozebereme ještě více. Jak jdou léta, tak se stabilní počtáři dostanou do trochu jiného světa a vidí věci ze svého pohledu. Určitá netrpělivost s nováčky potom pramení z toho, že věci pro nás naprosto běžné a pochopitelné, jim jsou naprosto neznámé. Chtělo by to asi více vypilovat návody a častěji na ně v úvodu diskuse odkazovat, než si hned zvedat tlak tím, že to nechceme do podrobna psát mnohokrát dokola.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ostatní diskuze k projektu

#237 Příspěvek od Honza »

Jozef J píše:Honza-nevim ale ja by som som sa v prvom rade zastal a uprednostnoval tymovych clenov az potom vsetko ostatne.. :smt023
Ano, to klidně dělej.
Já bych zase čekal, že ostatním řekneš "díky za pomoc s nastavením, trpělivost se mnou, chyba byla u mě, ne u PG, nepodal jsem ani přesné informace a omlouvám se".

Jsem více zameření na fakta a efektivní řešení problému. Po letitých zkušenostech vím, že je velké rozdíl mezi tím, co lidi na počítačích chtějí dělat, co si myslí že dělají a co skutečně udělali. A odtud pramení většina nedorozumění a chyb.
Josef, pokud jako prvni plives na PG, nečekej, že Tebe nebo kohokoli jiného budu obhajovat. Jednak z výše popsaného důvodu (nepřispívá to řešení) a také z toho důvodu, že na PG jsem old-timer a navíc ne řadový počtář (jak jsi si mohl všimnout) a tady jsem "pouze" návštěvník fóra, ne člen týmu (jak jsi si také mohl všimnout). Prostě sorry.

Tedy co doporučovali ostatní - chladnou hlavu a trpělivost...to je pro PG potřeba stejně, jako chladné a stabilní CPU/GPU. Což počtářům přeji :smt023

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Ostatní diskuze k projektu

#238 Příspěvek od Honza »

Na PG byl spuštěn další podprojekt Generalized Cullen/Woodall Prime Search - sieve.
(za pár měsíců navazuje LLR etapa).

Ve skutečnosti se jedná o propojekt, který byl přesunut z PRPNet.
Hledají se faktory pro jednotlivé bases, délka jednotek je upravena tak, aby byl rozdíl délky výpočtu (a tedy kreditu) mezi bases co nejmenší.
Každopádně pro sběratele badges... 45hh

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: Ostatní diskuze k projektu

#239 Příspěvek od JakuP »

Už mám spočítané první dvě jednotky :-D
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#240 Příspěvek od eisler jiri »

no co? já jich mám juž 14 45ff ale za chvilku budu končit, jsem jen zvědaf na ten obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „PrimeGrid“