Ostatní diskuze k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#21 Příspěvek od vkliber »

Tak se mi přihodila zvláštní věc. Na mém hlavním stroji Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66GHz dopočítávám jednotky projektu kterému jsem dal přednost a začal jsem přemýšlet na který projekt se vrhnu dále. Volba padla na Hydrogen, tak jsem projekt povolil. Nevyžadoval práci, ale to mi nevadilo, věděl jsem že za krátký čas si tu práci vyžádá. A vzpoměl jsem si na toto co jsem psal jinde. Jedná se o generování vlastních molekul ... tady. Né že bych tomu nějak rozuměl, jen jsem to chtěl vyzkoušet. No čím více jsem otvíral stránky kam to odkazuje, tím více jsem nabýval dojmu že to nebudu schopen pochopit bez skutečného zájmu. No abych to alespoň zkusil, tak jsem zadal alespoň hodnoty uvedené v Example. Ještě před potvrzením jsem kouknul zpátky do BOINCu a měl jsem stažených asi 200 WUs. No nevadí, uvidíme co to udělá. Generování molekuly jsem potvrdil, kouknu do BM a on si vyžádal další práci (asi náhoda), kouknu zpátky na stránku a tam vidím 3 nové jednotky v PC, ale nevidím těch 200 co jsem měl v BM. Kouknu zpátky do BM a tam byly. Proklikám se znovu přes účet až na PC a jeho jednotky a tam už vidím všechny ... ufff oddech. V tu chvíli to pro mne skončilo ... chyba nezkontroloval jsem v BM, jestli se ty 3 nové nějak liší (jiná aplikace?).
Po nějaké době znovu sednu k PC kouknu do BOINC a úplně všechny jednotky skončily chybou :

Kód: Vybrat vše

<core_client_version>5.10.45</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
 - exit code 195 (0xc3)
</message>
<stderr_txt>
wrapper: starting
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/prepare_ligand4_9.51_windows_intelx86.exe (-l 1239526837_nsc270685.mol2 -o nsc270685.pdbqt)
Traceback (most recent call last):
  File "<string>", line 148, in <module>
  File "prepare_ligand4\buildprepare_ligand4\out1.pyz/UserList", line 28, in __getitem__
IndexError: list index out of range
app exit status: 0xffffffff
called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>
Na jiných PC Hydrogen normálně počítám a poslední týden bylo všechno v pořádku.

Takže jsem z toho úplný jelen, protože vůbec nechápu, jestli se jedná o nějakou náhodu, nebo jsem si doopravdy vygeneroval pro svoje PC nějaké jednotky a stáhla se jiná aplikace která mi errorovala ty normální jednotky. Navíc jsem se snažil proklikat ty chybné jednotky a najít tam nějaké jiné (ale všechny vypadají úplně stejně). Jsem zmatený i z názvu aplikace, u normálních jednotek je
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/autodock_9.51_windows_intelx86.exe (-p nsc67240_pdb1wbs.dpf -l out.dlg)
a já u těch svých vidím
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/prepare_ligand4_9.51_windows_intelx86.exe (-l 1239526837_nsc270685.mol2 -o nsc270685.pdbqt)
a toto je u všech 200 WUs, které jsem měl stáhnuté ještě předtím, než jsem si začal hrát s tím generováním jednotek.

A navíc mi to teď hlava nebere (smrtelná mužská nemoc na 7 písmen ... rýmečka).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#22 Příspěvek od forest »

Já měl dnes celou sérii víc jak 150 chybných jednotek a není to nic zvláštního. V podstatě z 99% jednotky končí chybou už dlouhé měsíce. Až to co se dělo tento týden vybočovalo z této řady. Jednak spousta jednotek a za další byly validní, proto jsem na ně i upozorňoval, protože jsem to považoval za výrazný pokrok.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#23 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Já měl dnes celou sérii víc jak 150 chybných jednotek a není to nic zvláštního. V podstatě z 99% jednotky končí chybou už dlouhé měsíce. Až to co se dělo tento týden vybočovalo z této řady. Jednak spousta jednotek a za další byly validní, proto jsem na ně i upozorňoval, protože jsem to považoval za výrazný pokrok.
No já vím, taky jsem to sledoval a za poslední týden jsem měl všechny jednotky validní a dnes večer na ostatních PC jsem měl taky všechny jednotky validní, jen na tom jednom PC jsem "asi" odchytil nějakou várku invalidních jednotek. To že jsi měl taky invalidní mě uklidnilo, já už se lekl že jsem si to pokazil těmi vygenerovanými jednotkami :lol: . Počkám až se to zase usadí a jednotky budu validní a pak to zkusím znovu.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuze k projektu

#24 Příspěvek od nenym »

Vypozorováno z validace a následně nepřímo potvrzeno prohlížením fóra:
a) zdá se, že kdo počítá Hydrogen na Linuxu s RAM diskem (tj. patrně adresář ..\Data na RAM disku), tak buď klesá wall time k nule nebo je započítáván do CPU time. Podle výrazného rozdílu mezi claimed a granted (granted mi padá pro některým Lunixům až na 20 % claimed) spekuluji, že wall time jde do času CPU.
b) Totéž by se mělo dít i na Wirouzech. Pouze z fóra, na validaci vlastních jednotek jsem se s tím nesetkal, respektive jsem nepoznal výrazný rozdíl v claimed a granted proti Wirouz strojům. Tedy pokud to funguje, tak se wall time blíží nule.
Má někdo k tomu nějaké bližší poznatky či fakta, které mé spekulace uvedou na pravou míru? Také to mohou být nějaké optimalizace....no nevím.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuze k projektu

#25 Příspěvek od forest »

Projekt povolil dočasně vytváření nových účtů a měl by být pomalu oživen. Dokonce uvažují o GPU podpoře, takže uvidíme zda se konečně naplno rozjede.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#26 Příspěvek od vkliber »

Dneska zmizel skoro všem nějaký kredit. Někomu více někomu méně. Na stránkách projektu nic. Pouze stará žádost o pomoc při exportu kreditů do csv. Takže pomoc asi nedorazila, proto ten úbytek :smile: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuze k projektu

#27 Příspěvek od nenym »

Jamoko píše:On uz zase bezi Hydrogen? Tyy brdo... Jsem zvedav, kdy naskoci NQ.
Zas tak žhavé to není, chytnu v průměru jednu jednotku za den a to je lovím na 4 strojích v intervalu 1 hodina automatem s RS1000 - nedej bože, aby vydali nějaké významnější množství jednotek v době, kdy nebudu u strojů. Jackovi se podařilo vyladit obě aplikace (mdrun i autodock) na DD@H do funkční podoby a testuje je na hydrogenu. Neřekl bych, že Jack sedí ještě na dalším projektu, natož pak tak odlišném, jako je NQ. Hydrogen byl odstaven kvůli aplikacím, které zlobily, pokud alespoň mé informace sahají a nepletu si to s něčím úplně jiným :smt102 .
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#28 Příspěvek od vkliber »

Na projektu hledají testery pro CUDA aplikaci.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#29 Příspěvek od vkliber »

Možná, že se tento projekt opět probouzí k životu. Momentálně sice web nejede, ale v logu BOINCu na jednom PC jsem našel :

Kód: Vybrat vše

18.3.14 16:37:23	Hydrogen@Home	Started download of mdrun_0.742_windows_intelx86.exe
18.3.14 16:37:23	Hydrogen@Home	Started download of cygncurses-8_0.739_windows_intelx86.dll
včera odpoledne tedy web musel fungovat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuze k projektu

#30 Příspěvek od petnek »

To by vůbec nebylo špatné, mám na něm napočítáno tak málo, až to pěkné není. Aspoň 100k by nebylo marné dosáhnout 33aaa 45hh
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hydrogen@Home“