Czech National Team

Týmové fórum
Právě je úte 21 lis, 2017 11:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostatní diskuze k projektu
PříspěvekNapsal: ned 12 dub, 2009 20:36 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Tak se mi přihodila zvláštní věc. Na mém hlavním stroji Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66GHz dopočítávám jednotky projektu kterému jsem dal přednost a začal jsem přemýšlet na který projekt se vrhnu dále. Volba padla na Hydrogen, tak jsem projekt povolil. Nevyžadoval práci, ale to mi nevadilo, věděl jsem že za krátký čas si tu práci vyžádá. A vzpoměl jsem si na toto co jsem psal jinde. Jedná se o generování vlastních molekul ... tady. Né že bych tomu nějak rozuměl, jen jsem to chtěl vyzkoušet. No čím více jsem otvíral stránky kam to odkazuje, tím více jsem nabýval dojmu že to nebudu schopen pochopit bez skutečného zájmu. No abych to alespoň zkusil, tak jsem zadal alespoň hodnoty uvedené v Example. Ještě před potvrzením jsem kouknul zpátky do BOINCu a měl jsem stažených asi 200 WUs. No nevadí, uvidíme co to udělá. Generování molekuly jsem potvrdil, kouknu do BM a on si vyžádal další práci (asi náhoda), kouknu zpátky na stránku a tam vidím 3 nové jednotky v PC, ale nevidím těch 200 co jsem měl v BM. Kouknu zpátky do BM a tam byly. Proklikám se znovu přes účet až na PC a jeho jednotky a tam už vidím všechny ... ufff oddech. V tu chvíli to pro mne skončilo ... chyba nezkontroloval jsem v BM, jestli se ty 3 nové nějak liší (jiná aplikace?).
Po nějaké době znovu sednu k PC kouknu do BOINC a úplně všechny jednotky skončily chybou :
Kód:
<core_client_version>5.10.45</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
 - exit code 195 (0xc3)
</message>
<stderr_txt>
wrapper: starting
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/prepare_ligand4_9.51_windows_intelx86.exe (-l 1239526837_nsc270685.mol2 -o nsc270685.pdbqt)
Traceback (most recent call last):
  File "<string>", line 148, in <module>
  File "prepare_ligand4\buildprepare_ligand4\out1.pyz/UserList", line 28, in __getitem__
IndexError: list index out of range
app exit status: 0xffffffff
called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>

Na jiných PC Hydrogen normálně počítám a poslední týden bylo všechno v pořádku.

Takže jsem z toho úplný jelen, protože vůbec nechápu, jestli se jedná o nějakou náhodu, nebo jsem si doopravdy vygeneroval pro svoje PC nějaké jednotky a stáhla se jiná aplikace která mi errorovala ty normální jednotky. Navíc jsem se snažil proklikat ty chybné jednotky a najít tam nějaké jiné (ale všechny vypadají úplně stejně). Jsem zmatený i z názvu aplikace, u normálních jednotek je
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/autodock_9.51_windows_intelx86.exe (-p nsc67240_pdb1wbs.dpf -l out.dlg)
a já u těch svých vidím
wrapper: running ../../projects/hydrogenathome.org/prepare_ligand4_9.51_windows_intelx86.exe (-l 1239526837_nsc270685.mol2 -o nsc270685.pdbqt)
a toto je u všech 200 WUs, které jsem měl stáhnuté ještě předtím, než jsem si začal hrát s tím generováním jednotek.

A navíc mi to teď hlava nebere (smrtelná mužská nemoc na 7 písmen ... rýmečka).

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12 dub, 2009 21:09 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Já měl dnes celou sérii víc jak 150 chybných jednotek a není to nic zvláštního. V podstatě z 99% jednotky končí chybou už dlouhé měsíce. Až to co se dělo tento týden vybočovalo z této řady. Jednak spousta jednotek a za další byly validní, proto jsem na ně i upozorňoval, protože jsem to považoval za výrazný pokrok.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 12 dub, 2009 23:06 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

forest píše:
Já měl dnes celou sérii víc jak 150 chybných jednotek a není to nic zvláštního. V podstatě z 99% jednotky končí chybou už dlouhé měsíce. Až to co se dělo tento týden vybočovalo z této řady. Jednak spousta jednotek a za další byly validní, proto jsem na ně i upozorňoval, protože jsem to považoval za výrazný pokrok.
No já vím, taky jsem to sledoval a za poslední týden jsem měl všechny jednotky validní a dnes večer na ostatních PC jsem měl taky všechny jednotky validní, jen na tom jednom PC jsem "asi" odchytil nějakou várku invalidních jednotek. To že jsi měl taky invalidní mě uklidnilo, já už se lekl že jsem si to pokazil těmi vygenerovanými jednotkami :lol: . Počkám až se to zase usadí a jednotky budu validní a pak to zkusím znovu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 26 kvě, 2009 02:45 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Datum narození: 0- 0-1956
ID CNT statistik: 10124
Vypozorováno z validace a následně nepřímo potvrzeno prohlížením fóra:
a) zdá se, že kdo počítá Hydrogen na Linuxu s RAM diskem (tj. patrně adresář ..\Data na RAM disku), tak buď klesá wall time k nule nebo je započítáván do CPU time. Podle výrazného rozdílu mezi claimed a granted (granted mi padá pro některým Lunixům až na 20 % claimed) spekuluji, že wall time jde do času CPU.
b) Totéž by se mělo dít i na Wirouzech. Pouze z fóra, na validaci vlastních jednotek jsem se s tím nesetkal, respektive jsem nepoznal výrazný rozdíl v claimed a granted proti Wirouz strojům. Tedy pokud to funguje, tak se wall time blíží nule.
Má někdo k tomu nějaké bližší poznatky či fakta, které mé spekulace uvedou na pravou míru? Také to mohou být nějaké optimalizace....no nevím.

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 27 srp, 2009 06:19 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Projekt povolil dočasně vytváření nových účtů a měl by být pomalu oživen. Dokonce uvažují o GPU podpoře, takže uvidíme zda se konečně naplno rozjede.

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28 lis, 2009 09:43 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Dneska zmizel skoro všem nějaký kredit. Někomu více někomu méně. Na stránkách projektu nic. Pouze stará žádost o pomoc při exportu kreditů do csv. Takže pomoc asi nedorazila, proto ten úbytek :smile: .

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 04 kvě, 2010 20:09 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Datum narození: 0- 0-1956
ID CNT statistik: 10124
Jamoko píše:
On uz zase bezi Hydrogen? Tyy brdo... Jsem zvedav, kdy naskoci NQ.
Zas tak žhavé to není, chytnu v průměru jednu jednotku za den a to je lovím na 4 strojích v intervalu 1 hodina automatem s RS1000 - nedej bože, aby vydali nějaké významnější množství jednotek v době, kdy nebudu u strojů. Jackovi se podařilo vyladit obě aplikace (mdrun i autodock) na DD@H do funkční podoby a testuje je na hydrogenu. Neřekl bych, že Jack sedí ještě na dalším projektu, natož pak tak odlišném, jako je NQ. Hydrogen byl odstaven kvůli aplikacím, které zlobily, pokud alespoň mé informace sahají a nepletu si to s něčím úplně jiným :smt102 .

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 16 lis, 2010 11:21 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Na projektu hledají testery pro CUDA aplikaci.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 19 bře, 2014 10:58 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Možná, že se tento projekt opět probouzí k životu. Momentálně sice web nejede, ale v logu BOINCu na jednom PC jsem našel :
Kód:
18.3.14 16:37:23   Hydrogen@Home   Started download of mdrun_0.742_windows_intelx86.exe
18.3.14 16:37:23   Hydrogen@Home   Started download of cygncurses-8_0.739_windows_intelx86.dll
včera odpoledne tedy web musel fungovat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 01 dub, 2014 06:54 
Offline Stats
Moderátor
Moderátor

Datum narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistik: 10883
To by vůbec nebylo špatné, mám na něm napočítáno tak málo, až to pěkné není. Aspoň 100k by nebylo marné dosáhnout 33aaa 45hh

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina