Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Ráno jsem z něho nevyloudil více než jednu WU, ale snad se to zlepší.
To je zvláštní, jednotek k dispozici je spousta.

Drobná rada na zvýšení výkonu pouze pro BM Verze (tuším) 5.10.* a výše (musí umět pozastavit jednotky DepSpidu).
Už jsem to tu jednou níže psal : Protože jednotky DepSpid se na rozdíl od ostatních projektů nezpracovávají postupně, ale vždy zároveň, neplatí pro ně některá pravidla definována v BM ... např. nelze si udělat zásobu jednotek ... a z toho pramení jisté chybné chování BM ... BM nebude vyžadovat (ani vynucením pomocí tlačítka Aktualizovat) nové jednotky, dokud se počítá na projektu alespoň 1 jednotka.
Např. jestli nyní je na serveru DepSpid nastaveno maximálně 3 WU na PC a stáhnou se mi 3 WU a následně se první dopočítá, BM nebude vyžadovat novou práci, po dopočítaní druhé rovněž nebude vyžadovat novou práci, až po dopočítání poslední jednotky si stáhne znovu maximum jednotek (nyní tedy 3). Jistě tady vydíte ten nevyužitý výkon v době mezi dopočítáním první a poslední jednotky.
Toto chování BM se dá obejít následujícím postupem : Při dopočítání první jednotky počkám na odeslání dopočítané WU (je ve 100% a stav je Odesláno), nyní pozastavím tlačítkem Pozastavit ostatní jednotky DepSpid. Na kartě Zprávy si zkontroluji, jestli BM kontaktuje server : Sending scheduler request: To fetch work. Requesting 1 seconds of new work, and reporting 1 completed tasks. (pokud ne tak vyvolám ručně tlačítkem Aktualizovat). V toto chvíli by se měly začít stahovat jednotky DepSpid a to až do doby, než se ve Zprávách objeví Message from server: Host already has the selected number of X tasks. (kde X je max. počet WU povolený serverem ... a ve Zprávách nemyslím na Primě, ČT ani Nově, ale na kartě Zprávy :lol: ). Toď asi tak vše.

Vysvětlivky :
BM - BOINC Manager
WU - Počítaná jednotka
PC - Počítač :D

Dodatek :
Tím vás nenabádám k tomu, aby jste každých 5 minut kontrolovali stav jenotek :D , na druhou stranu, ale když u toho PC sedím celý den, tak proč to jednou za čas nezkontrolovat, navíc kdo se na to trošku zaměřil už pozná jesli se WU dopočítá za 5 min, 1 hod nebo půl den 8)
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od vkliber »

Projekt DepSpid je nyní dočasně bez práce, řeší se drobný problém s přidělováním kreditů, kdy si spousta lidí stěžuje na nespravedlivost přidělování kreditů.
Bjoern Henke (Guru pro DepSpid) se opět snažil vysvětlit princip přidělování kreditů (na konkrétní jednotce) a opět se mu to nepodařilo :smt021 :
Přidělený kredit je závislý na množství přenesených dat (network traffic) a interním výpočtu vycházejícího z celkového času procesoru (CPU time).
Výsledný času procesoru (CPU time) není spolehlivý, protože na každém OS dává jiné výsledky a tím pádem by ani výsledný kredit neměl být spolehlivý.
Pro "normální" WU by interní výpočet času vycházejícího z celkového času procesoru měly být více spravedlivý ale pro některé WUs to vypadá, že spotřebují příliš mnoho času CPU během první fáze. ... bla ... bla ... bla ...


Nicméně dnes pozdě večer, nebo zítra bude testovat novou verzi Pavouka (Aplikace Spider) a jednotky uvolní až po otestování a odeslání nové verze aplikace.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#23 Příspěvek od forest »

Na téhle adrese je spuštěno hlasování o budoucím provozu na projektu.

Jednoduše se jedná o to, co by měl projekt prioritně využívat, jestli internetové připojení, CPU, nebo oboje stejně.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od vkliber »

Bjoern Henke definoval 3 základní milníky pro projekt DepSpid :

1) Současná verze aplikace Spider používá sqlite databázi pro ukládání dat. Zpočatku se to zdálo jako dobré řešení, s ohledem na rychlost a zejména snadný způsob jak kontrolovat co Spider ve svých prvních fázích provádí. Nicméně postupem času se ukázalo, že sqlite databáze má některé nevýhody :

a) v některých případech, obzvláště u systémů s nižší rychlostí, může přístup do sqlite databáze způsobit zatížení celého systému.
b) Spider pro provádění checkpointů používá transakce v databázi. Toto je jednoduchý a skvělý postup, nicméně vyžaduje neustálý zápis na disk. Omezit zápis na disk kvůli checkpointům bude mnohem lepší a bude mít zdaleka menší dopad na ostatní procesy. Ve skutečnosti je právě častý přístup na disk hlavním limitem pro běh více jednotek současně. Pro více než 10 současně běžících jednotek se většina systému dostane do značných potíží s ohledem na celkový výkon.
c) ukládat optimalizovaná data v paměti bude o hodně výkonější, než nejlepší SQL indexované databáze.

Přechod ze sqlite databáze k strukturovaným datům není lehká úloha. Proto se bude dít v několika krocích a bude vydáváno větší množství verzí aplikace Spider v průběhu týdnů/měsíců.

2) V důsledku již značného množství dat v hlavní databázi se asimilace přicházejících výsledků bude stále více zpomalovat. Řešit se to bude rozdělením velkých tabulek v databázi na větší množství menších tabulek. Tato změna si vyžádá několik týdnů. V současné době si netrofá říct, jak moc to ovlivní příděl práce.

3) A zároveň je plánováno oddělit obě dvě fáze do samostatných aplikací (jak jsem psal níže).

Dá se tedy předpokládat, že práce bude na nějaký čas méně, né-li poskromnu :? .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#25 Příspěvek od forest »

BOINC Synergy jako první překonali 1TB zpracovaných dat na projektu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#26 Příspěvek od forest »

První várka 150 úloh už byla odeslána a prozatimní výsledky které se vracejí jsou údajně slibné.
Četnost chyb je méně než 3%, což je prozatím nejlepší výsledek ze všech dosavadních aplikací.

Druhá dávka s 500 novými úlohami bude vyslána dnes spolu s další verzí aplikace.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od vkliber »

Druhá várka úloh skončila větším výskytem chyb než předchozí várka. Bylo to ovšem způsobeno změnou některých parametrů. Příčiny nejčastějších chyb byly nalezeny a odstraněny. Nová várka úloh bude odeslána spolu s novou aplikací během několika hodin.

Tak tomu říkám fofr :lol: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#28 Příspěvek od vkliber »

Třetí várka úloh skončila s nižší výskytem chyb než druhá várka. Nejvíce obvyklých chyb je opraveno, ale jedna chyba stále zbývá (-11405). Cíl příští várky je, aby našla příčinu zbylé chyby. 1000 nových WU je současně připravováno.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#29 Příspěvek od vkliber »

Na projektu DepSpid se objevil zajímavý problém (spíše otázka). Více zde.

Zkráceně (volný překlad) :
Jistý uživatel má spuštěný projekt na domácím PC, při výpočtu WU mu zahlásil jeho antivirus (Kaspersky) virus na jisté adrese, nalezeno samozřejmě v adresáři boinc/slot aktuálně spuštěné WU. Antivirus detekoval toto : Trojan program Trojan-Downloader.HTML.Agent.ij.
Otázky, které z toho vyplývají :
- jestli když antivirus blokuje přístup na určitou adresu, jestli budou jednotce chybět nějaké informace, nebo bude označena za chybnou. Tudíž jestli ji má uživatel ukončit?
- co by se stalo, kdyby jednotka narazila při výpočtu na virus, ale antivirus by to nezaznamenal (nebo nebyl zapnutý) ?
- Mohl by se virus nějak přenést (spusit) na lokální systém?

Odpovědi od Bjoerna : Některé stránky na internetu většinou používají bezpečnostní díry v prohlížečích pomocí např. javascriptu, active-x, flash, atd. Aplikace projektu DepSpid nevykonává žádné akce s html (a jiným) kódem nalezeným na stránkách, nepředává ho dalším aplikacím (např, javě), pouze kód parsuje (prohledává). Neexistuje žádná cesta, jak by škodlivý kód mohl přejít z textového souboru (který vytváří aplikace Spider), do systému.
Běh aplikace Spider (aplikace projektu DepSpid) je zcela bezpečný nezávisle na tom, jestli je zároveň spuštěný nebo vypnutý antivirus.
Jestliže je antivirus zapnutý a detekuje virus v počítané jednotce (né v samotné jednotce, ale na adrese, kam jednotka ukazuje), tak zablokuje požadovanou adresu a aplikace Spider bude pokračovat na další stránce (adrese). Takže jednotka nebude označena jako chybná a nijak to neublíží výsledku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: BOINC / DepSpid

#30 Příspěvek od NoTHX »

vkliber píše:No text je zcela jasný, ale důvod bude asi někde jinde :D . Doporučuji na daném PC restartovat projekt.
tak jsem zjistil že tenhle projekt je nejen alergický na verzi 6.x (vysype haldu chyb a prd), ale jak vidno tak i na 5.10.30... když jsem to vyměnil za 5.10.28, všechny problémy jsou pryč

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC / DepSpid

#31 Příspěvek od forest »

Pro verzi 6.1.0 se mně práce stáhla.

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: BOINC / DepSpid

#32 Příspěvek od NoTHX »

forest píše:Pro verzi 6.1.0 se mně práce stáhla.
zkoušel jsem jak x86 tak x64 verzi (po troše námahy jsem jí nakonec našel, ale kvůli tomuhle projektu to bylo stejně k ničemu, no tak holt snad někdy časem... máte-li někdo zájem rád poskytnu), ta 6.1.0 - x64 verze mi napoprvé opravdu stáhla tři WU, ale dál jako by se s tim projektem neznala a kromě toho jak 6.1.0 tak 5.10.30 byly o dost pomalejší... nevíte jestli se to nedá nějak popíchnout? připojení (viz podpis) mám více než dobré a přes noc ty WU popolezou na nějakých 30-40%, nezdá se že by využivaly nějak víc jak přípoj tak cpu, prostě se flákají :)

pokud nejsou s verzí 5.10.28 potíže jinde, osobně bych jí označil jako doporučenou verzi, aspoň mě na Vistě x64 Ultimate nadělala zatím problémů nejméně (= žádné)

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#33 Příspěvek od vkliber »

NoTHX píše:... připojení mám více než dobré a přes noc ty WU popolezou na nějakých 30-40%, nezdá se že by využivaly nějak víc jak přípoj tak cpu, prostě se flákají :)
To je celkem obvyklé chování jednotek Spideru, tváří se že se flákají (CPU používají minimálně ... jsou to non-cpu-intensive jednotky) a 30-40% za noc (8 hod) je docela slušný výsledek. Kredit se stejně nepřiděluje za délku jednotky (v čase) ale za objem prozkoumaných stránek (v MB).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: BOINC / DepSpid

#34 Příspěvek od NoTHX »

vkliber píše:Kredit se stejně nepřiděluje za délku jednotky (v čase) ale za objem prozkoumaných stránek (v MB).
právě... a to mě štve... není pro mě problém na jednom PC za den poskytnout 200GB trafficu (jedno jestli up nebo down nebo oboje). Linku si pocitvě platím měsíčním paušálem a mému ISP je vcelku jedno jestli linku využívám nebo ne, tak když poskytuji nevyužitý výpočetní výkon svých PC, tak proč ne nevyužitou linku? (ta navíc nezvyšuje spotřebu el.energie skoro o nic :) )

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#35 Příspěvek od vkliber »

Začínají se připravovat jednotky z druhé fáze (cpu-intensive) např. phase2_12702. Aplikace zatím nebyla uvolněna, stále je problém s tím, že druhá fáze (cpu-intensive) bude muset mít jiné url projektu než první (non-cpu-intensive) fáze, ale intenzivně se na tom pracuje.

Jinak na fóru proběhla bouřlivá diskuze, jeden maník prohlásil cituji "DepSpid is harmful", dále že jediným smyslem projektu je pomáhat a financovat spamery, atd ... Bjoern Henke to samozřejmě dementoval (nebo že by prohlásil že ten maník je dement :D , no to je stejně jedno), v každém případě znovu upozorňoval na důkladné přečtení rules and policies hned na první větu : Run DepSpid only on authorized computers connected with an authorized internet connection.

Kdo se díky tomuto nechtěl připojit k projektu se brzy dočká, protože zpracování druhé fáze již bude klasický cpu-intensive projekt a v preferencích si uživatel vybere, jestli chce zpracovávat první, druhou, nebo obě fáze.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#36 Příspěvek od vkliber »

Nové info o projektu : http://www.bjoernhenke.de/forum/viewtopic.php?t=626.

Zkráceně :
V průběhu několika týdnů nebylo moc práce, a když byla, tak jednotky skončili velize brzy. Je to dáno tím, že se znovu posílali jednotky obsahující domény, které se z nějakého důvodu nepodařilo zpracovat v minulých jednotkách. Ve velké míře to bylo způsobeno tím, že mnohé domény jsou po delší dobu již neexistující či neaktivní. Nynější jednotky které budou následovat a kterých je opět velice málo budou zpracovávat domény, které se nepodařilo zpracovat předtím, ale nemělo by to být z toho důvodu že jsou zrušeny či neaktivní a proto by se již měly jednotky chovat normálně. Až se zpracují tyto jednotky, tak projekt bude nějaký čas neaktivní, dokud se zcela nepřipraví fáze2. Tato fáze již byla úspěšně otestována s překvapivými výsledky (netuším jakými). V průběhu následujících 2 týdnů by měly být k dispozici další informace.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC / DepSpid

#37 Příspěvek od vkliber »

Ve stručnosti popíšu, proč je fáze2 tak zpožděná ve vývoji.
Nový koncept předpokládal, že se výsledky z několika WU fáze1 spojí do jedné jednotky fáze2 a ta se odešle ke zpracování (doba výpočtu v minutách až desítkách minut). Aplikace pro fázi2 byla napsána a testována. Bohužel se záhy ukázalo, že server není schopen v rozumné době přiřadit výsledek WU z fáze2 jednotlivým WU fáze1.
Proto byl nyní koncept upraven tak, že výsledek WU fáze1 je nyní přímo zdrojem pro WU fáze2. Tím se sice část logiky převedla ze serveru na klienty, ale zpracování WU fáze1 si tak vyžádá téměř žádný čas na serveru a zpracování WU fáze2 si vyžádá naprosté minimum času (jen na ověření a uložení WU).
Takže server by měl šlapat jako hodinky a doba zpracování WU fáze2 bude minimální.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Základní informace o projektu

#38 Příspěvek od vkliber »

Testování Fáze2 probíhá podle plánu. Moje první jednotka sice skončila chybou, ale ze sobotní dávky asi 250WUs byly pouze 3 chybné.
Projekt pro Fázi2 běží na nové adrese, a při existenci účtu na původním DepSpid není nutná registrace, pouze připojení k již existujícímu účtu (společný účet pro 2 projekty / adresy). Testování je stále omezeno na malý počet testerů. Kdo by měl přesto zájem se na testování podílet, tak vše je na fóru, pozvánky rozdává osobně Bjoern Henke přes PM.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: DepSpid Fáze2

#39 Příspěvek od vkliber »

Včerejší várka WUs z Fáze2 opět dopadla výborně. Všech mých 18 jednotek spočteno bez chyby zde.
Jelikož u aplikace Spider (Fáze1) bylo kreditové ohodnocení závislé od Network traffic, a ten je u aplikace Calc (Fáze2) vždy 0, bude se řešit výše kreditu až v dalších fázích testování. Momentálně se testují velice krátké jednotky (doba výpočtu ~ 1s.), což je pak velice obtížné provádět nějaké kreditové ohodnocení (odpovídá to 0.001 kreditu / WU).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „DepSpid“