Grafy - co lze vyčíst ze statistik

Týmové statistiky, podpisy, atd.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#21 Příspěvek od vkliber »

Honza píše:Byl by jsi schopen spocitat nekolik korelaci mezi RAC a kredit delta za poslednich rekne 1,2,4,7,10,14 a 30 dni? Mozna spis nejaka ANOVA ci podobna metoda.
To by určitě šlo vysledovat, trošku náročnější než "Select něco From Tabulka" :grin: . ANOVA se tady podle mě uplatnit nedá (teda pokud si to ještě pamatuji), neboť v tomto případě se zkoumané skupiny mění, tedy nejsou stejně obsažné po celou dobu korelace.
Příležitostně zkusím něco z těch dat vydolovat :smt024 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#22 Příspěvek od vkliber »

Graf, který ukazuje počet členů CNT, kteří se jako noví registrovali na některém projektu BOINC za poslední týden a jejich aktuální výše kreditu seskupená do skupin podle výše kreditu. Ukazuje pouze takové uživatele, kteří se daný den poprvé registrovali na některém projektu a nemají na stejném CPID žádný jiný účet na jiných projektech. Mělo by to tedy brát v úvahu pouze nové uživatele BOINC. A v rámci tohoto výběru se zobrazuje počet uživatelů s výši kreditu v určitém rozmezí. Konkétně je tady např. vidět, že uživatelé, kteří se registrovali 21.08. jsou 2 a oba mají kredit nad 100. Uživatel, který se registroval 22.08. je jeden a má kredit nad 1000. Ve dnech 25. a 26.08. je nových uživatelů skoro 100 a těch s kreditem 0 je 25.08. těsně nad 25% a 26.08. těsně nad 50%. A dnes je nováčků 23, z toho dva už mají kredit nad 100 a po jednom nad 10 a nad 1. Zbytek zatím 0.
new_users_credits.png
new_users_credits.png (11.34 KiB) Zobrazeno 7862 x
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#23 Příspěvek od forest »

Uf to jsou skoky. Kredit v prvních dnech dostane jen málo kdo. Bylo by to možná dobré aktualizovat zhruba za týden. Jsem na ty výsledky opravdu zvědav.
Moc díky za ten graf 33iii

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#24 Příspěvek od vkliber »

Graf, který nepotřebuje další komentář :grin: .
vyvoj_03_09.png
vyvoj_03_09.png (16.07 KiB) Zobrazeno 7790 x
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#25 Příspěvek od forest »

Koukám že ve druhé polovině srpna došlo k velkému zlomu, to jsem moc rád a vypadá to opravdu na nadějný start k velkému výkonu :smt038

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#26 Příspěvek od Honza »

To jo - v říjnu by se mohl dohad propad, který byl od června. Prostě prázdninový výkyv, takže bych z toho moc nedělal...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#27 Příspěvek od forest »

Myslím že rozhodně nejde o prázdninivý výkyv. Ten propad byl dán snížením ohodnocení u některých projektů (Cosmology, Einstein ..) a to dělalo celkově cca 200.000 RAC dolů. Myslím že se nám to ale daří slušně dorovnávat s příchdem několika stovek nových členů 33iii

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#28 Příspěvek od Honza »

Take verim, ze se ten propad podari dorovnat...treba do toho rijna.
Schvalne jsem nahodil, ze je to prazdninovy propad, protoze jsem k tomu kvantifikovane udaje o pricinach nevidel...takze od boku nelze rici, co se podili jakou merou.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#29 Příspěvek od forest »

vkliber píše:Graf, který ukazuje počet členů CNT, kteří se jako noví registrovali na některém projektu BOINC za poslední týden a jejich aktuální výše kreditu seskupená do skupin podle výše kreditu. Ukazuje pouze takové uživatele, kteří se daný den poprvé registrovali na některém projektu a nemají na stejném CPID žádný jiný účet na jiných projektech. Mělo by to tedy brát v úvahu pouze nové uživatele BOINC. A v rámci tohoto výběru se zobrazuje počet uživatelů s výši kreditu v určitém rozmezí. Konkétně je tady např. vidět, že uživatelé, kteří se registrovali 21.08. jsou 2 a oba mají kredit nad 100. Uživatel, který se registroval 22.08. je jeden a má kredit nad 1000. Ve dnech 25. a 26.08. je nových uživatelů skoro 100 a těch s kreditem 0 je 25.08. těsně nad 25% a 26.08. těsně nad 50%. A dnes je nováčků 23, z toho dva už mají kredit nad 100 a po jednom nad 10 a nad 1. Zbytek zatím 0.
new_users_credits.png
Šlo by ten graf nějak zaktualizovat, tedy zjistit kolik z těch stovek nových členů co se připojilo za posledních 6 týdnů, je dosud aktivních?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#30 Příspěvek od vkliber »

Jo, šlo, ty data k tomu mám, až budu mít chvilku tak to sem hodím.
Chtěl jsem z toho totiž udělat časovou závislost, bohužel jsem nenašel způsob, jak taková data zobrazit a dalo se na to koukat a dalo se z toho něco vyčíst.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#31 Příspěvek od vkliber »

Opět jeden graf, který tentokráte budu komentovat : Graf přibližně navazuje na graf v příspěvku Graf, který nepotřebuje další komentář.

Schválně si zkuste soukromě tipnout, jestli ten RAC 1,5M do vánoc stihneme. Jen upozorním, že 20.12. začne výkon padat ... od té doby už firmy, školy a většina institucí omezuje své aktivity, a výpočetní technika půjde převážně do stavu OFF, lidi sice budou trávit více času doma, ale to nevyrovná ztrátu.
vyvoj_09_12.png
vyvoj_09_12.png (14.33 KiB) Zobrazeno 7510 x
Osobně odhaduji, že pokud nestihneme RAC 1,5M do poloviny příštího týdne, tak si na to nejspíš budeme muset počkat do dalšího roku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#32 Příspěvek od forest »

Je dost možné, že se výkon zvedne vánočním SET@home turnajem, ale to se hodně těžko odhaduje.
Já jsem přidal k RAC zhruba 2000 posledním upgradem Silenta, kdo se přidá 45hh
Taky je možné že našim členům Ježíšek naježí nějaké nové PC díly a výkon výrazně stoupne 33aaa

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#33 Příspěvek od vkliber »

Zase nějaký graf - Počet členů CNT za více jak půlrok, rozdělený podle výše RAC.
count_user_RAC.png
count_user_RAC.png (10.89 KiB) Zobrazeno 7431 x
Pokud budu brát v ůvahu, že "Velice" aktivní počtář je ten s RAC nad 1000, tak jich je pouhých 280.
Tím rozhodně nechci hanět RAC ostatních počtářů. Jejich celkový výkon je dokonce vyšší než součet výkonů těch 280-ti ;-) .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#34 Příspěvek od Honza »

Hezký graf.

Jestli to dobře čtu, tak počátkem srpna došlo k výraznějšímu nárůstu počtu členů, který se s určitým zpožděním postupně projevil v jednotlivých kategoriích. Zároveň s čím menším kreditem, s o to větším počtem (a vytrvalostí) a s čím větším kreditem s o to větším zpožděním (a později i s malým propadem v počtu).

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#35 Příspěvek od forest »

Ten vývoj je logický. Vychází z toho, že se o prázdninách připojila spousta nových lidí a chtěli si to osahat. Z toho velkého počtu postupně opadl zájem, nadšení, nebo na DC prostě zapoměli. Důležitý je ten rozdíl mězi počátkem grafu a jeho koncem, tedy to že ty čísla všechna šla vzhůru a to je to hlavní proč se propagaci DC věnujeme a osobně mám o to větší důvod v ní pokračovat. Bohužel z toho množství nových lidí jen málokdo s nějakou prací pro tým, web a propagaci pomůže. V tomhle by ten graf bylo asi velice jednoduché zpracovat 45ff

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#36 Příspěvek od vkliber »

Forest mě inspiroval touto větou "..., ale výkon našeho týmu bez ohledu na tato negativa nezadržitelně roste", tak jsem zapřemýšlel : Kdo vlastně tvoří výkon našeho týmu? ... Jsou to nováčci, nebo stálí členové zvyšují svůj výkon?

Jako měřítko pro výkon týmu jsem použil součet RACů všech uživatelů v týmu na všech projektech v daném období. Součet RACů uživatelů je různý od RACu týmu, a dá se odhadnout, že je-li součet RACů uživatelů větší než RAC týmu, tak RAC týmu (výkon) má stoupající tendenci (a naopak).
A teď ke grafu : zobrazuje výkon týmu (součet RACů uživatelů ... v grafu je nazván RAC týmu) v závislosti na jednotlivých dnech (od 01.07.2008 do 01.05.2009) a jednotlivé plochy určují, kteří uživatelé byli do součtu RACů zahrnutí ... největší plocha (světle žlutá, název 07.2008) jsou uživatelé, kteří byli v týmu registrovaní před 01.07.2008, další plocha (zelená, název 08.2008) jsou uživatelé, kteří se k týmu připojili mezi 01.07. - 01.08.2008 (tedy nováčci, kteří přišli v měsíci 08.2008), atd ..., jednotlivé plošky jsou součtové, takže celkový vrchol plochy je celkový RAC týmu (součet RACů uživatelů).
TeamRacDate.png
TeamRacDate.png (14.41 KiB) Zobrazeno 7133 x
Dá se teda říct, že za posledních 10 měsíců je nárust výkonu týmu dán ze 2/3 zvyšováním výkonu jednotlivých strojů (ať už pořízením nové techniky, nebo zapojením GPU do výpočtu) a z 1/3 je nárust výkonu týmu dán příchodem nových počtářů.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#37 Příspěvek od forest »

Dalo by se říct, že ten velký nárůst nastartovaly asi letní propagační články. Od půlky srpna je ten nárůst prostě obrovsky strmý a rozhodně za to nemohou jen GPU výpočty, jelikož došlo k nárůstu RAC o více než milion a GPUGrid s MilkyWay zaznamenaly dohromady nárůst pouze o 200.000.
Hodně jsem ale překvapený z toho, že žádný měsíc nevyniká nijak výrazně v nárůstu výkonu příchodem nováčků nad ostatními. Až tedy na srpen kdy vyšel dvoudílný článek na PCTuning.cz a letošním březnem, kdy byla ta anketa na svethardware.cz s poměrně solidní věcnou diskusí.
Největší nárůst výkonu dělá ale stálá členská základna jak píše i vkliber a jelikož se to netýká jen několika extra výkonných jednotlivců, ale tisíců členů, tento nárůst by mohl nadále mít stejný vzrůstající směr.

Určitě by stálo za to ještě kouknout na počet aktivních členů v uvedených měsících. Jestli se tedy vrátili někteří členové k výpočtům, kteří již dříve byli u nás registrovaní a nebo zda je ten nárůst daný členskou základnou stále v průměru u stejného počtu lidí. To by mělo i ukázat, zda byl výrazněji k užitku i rozeslaný informační mail a zda podobnou věc někdy v budoucnu má smysl zopakovat. Velký přínos této akce spatřuji hlavně v tom, kolik práce se kvůli přípravě na jeho odeslání udělalo na webu a fóru. Myslím že když byl jasně daný plán a body které se mají udělat s jasným cílem, zvládlo se to vše mnohem dříve, než kdyby jsme to dělali bez tohoto úkolu, ale možná se pletu.

Každopádně moc díky za krásný přehledný graf 33iii

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#38 Příspěvek od nenym »

Lze se domnívat, že strmý nárůst výkonu "starých" členů v první polovině dubna může být efekt e-mailové akce? Pokles výkonu koncem měsíce a nárůst na začátku dalšího je pravidelný jev, ale nárůst v dubnu mi připadá strmější a delší, než jiné měsíce. Je to ale pouze odhad z grafu, může to být efekt mého křivého oka.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#39 Příspěvek od Honza »

Vítku, moc hezký a přehledný graf.
Šlo by udělat odbobný a místo RAC vynést na osu počet active hosts?
A kdyby jsi fakt nevěděl co roupama, tak 3D graf v čase, s RAC podle projektů 45hh

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#40 Příspěvek od vkliber »

Honza píše:Šlo by udělat odbobný a místo RAC vynést na osu počet active hosts?
Bohužel, active hosts nemám, tyto data nestahuji :smt102 , šlo by z nich vyčíst daleko více, ale je to dost velký balík dat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „statistiky.czechnationalteam.cz“