Vzhled a formát stránek

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět

Jaký je váš názor, na nový vzhled a funkce webu?

Je to SUPER !
1
8%
Velká změna k lepšímu
8
67%
Je mně to jedno
1
8%
Zdá se mně to horší, než to bylo
1
8%
Co jste to v tom Brušperku o víkendu hulili?
1
8%
 
Celkem hlasů: 12

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
M1.LaN
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 310
Registrován: úte 12 čer, 2007 20:32
rok narození: 23 kvě 1986

Re: Vzhled a formát stránek

#221 Příspěvek od M1.LaN »

Meharts píše:to KenR: líbí se mi to celé jak to je, asi mám podobný vkus jako M1.LaN takže 45uu :smt023 :smt023
45hh :smt023 netreba komentovat, pocitam s tebou na srazu! Neucast se neomlouva! 45kk
...:::Your life Your choice:::...
Robyn - Cobrastyle
Obrázek Obrázek - (In Memory of IQE)
AMD X6 1100T | ASUS CROSSHAIR IV | PATRIOT VIPER II 8GB CL8 |ASUS 6970 | SSD INTEL 320 (40GB)

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#222 Příspěvek od KenR »

Tak jsem to zkusil sede pozadi sezvetlit a prebrarvit do modra, ale uz to stoji za houby. Prvotni design je vzdy nejlepsi, jak se to pak upravuje jde to do kytek.
Napada me jeste jeden design. Neco jako oficialni web boincu. bile pozadi, zaoblene objekty se svetlym, barevnym pozadim. Ale to uz asi nebude tak vyrazne jako tenhle.
Pak muze klidne vymyslet neco KPX, protoze nemam cas ani naladu se venovat jen designu pro cnt.
http://kenrs-design.cz/design3.png
http://kenrs-design.cz/design4.png
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#223 Příspěvek od forest »

Když se tu k vyjádření nikdo nemá, tak se do toho vrhnu já 45cc
Ta verze 4 je konečně něco, co mně trochu barevně zaujalo, ale něco tomu furt schází.

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: Vzhled a formát stránek

#224 Příspěvek od KPX »

KenR píše:...Pak muze klidne vymyslet neco KPX, protoze nemam cas ani naladu se venovat jen designu pro cnt.
No tak nic nevymýšlej. Mě se líbí ty barvy co máme na stránkách teď, nevidím vůbec důvod je za každou cenu měnit. O co tady jde?
Obrázek

Uživatelský avatar
M1.LaN
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 310
Registrován: úte 12 čer, 2007 20:32
rok narození: 23 kvě 1986

Re: Vzhled a formát stránek

#225 Příspěvek od M1.LaN »

Prvni verze je nejlepsi. Ta posledni ma logo CNT jak pest na oko.
...:::Your life Your choice:::...
Robyn - Cobrastyle
Obrázek Obrázek - (In Memory of IQE)
AMD X6 1100T | ASUS CROSSHAIR IV | PATRIOT VIPER II 8GB CL8 |ASUS 6970 | SSD INTEL 320 (40GB)

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#226 Příspěvek od forest »

KPX píše:
KenR píše:...Pak muze klidne vymyslet neco KPX, protoze nemam cas ani naladu se venovat jen designu pro cnt.
No tak nic nevymýšlej. Mě se líbí ty barvy co máme na stránkách teď, nevidím vůbec důvod je za každou cenu měnit. O co tady jde?
Barvy můžou zůstat jaké jsou, snaha byla, dát webu trochu modernější kabát a nějak jej se subdoménami Projekty a Stats sjednotit. Barevné podání je myslím jedna věc a celkové rozmístění druhá. Všichni asi víme, že to není to nejdůležitější a ani to nemusí být hned, ale jsem osobně moc rád, že si na to někdo našel čas a má chuť s tím něco udělat. Jen to chce trochu trpělivosti a společně přijít na něco vhodného.

Jistě si spousta členů pamatuje, jak to současné provizorium ve kterém web je vznikalo a že to od začátku byla jen provizorní startovací verze. Nu k užitku je to dostatečně, ale léta plynou a nějaký odborný zásah by to chtělo.

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#227 Příspěvek od Don »

nesleduji celou diskuzi, ale tlacitka bych rozhodne zarovnal na stred.... takhle to vypada trochu divne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#228 Příspěvek od KenR »

Tak, po dvou tydnech co sem tu nebyl zas dalsi design. Abyste meli zase na co nadavat
Ten slogan nahore vedle loga je zase jen napad co sem mel po ruce, stejne pochybuju ze byste to do finalni verze pustili, muze tam byt co chce. Takze az budete kritizovat, usetrete si praci a nadavejte jen na vzhled, jak je to hnusny...
Přílohy
light-design.png
light-design.png (87.09 KiB) Zobrazeno 5183 x
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#229 Příspěvek od forest »

Tak tomuhle už říkám dobrý návrh :smt038 Je to jednoduché, barevně nekřiklavé, pohodové na oči a není to násilný přechod od nynějšího vzhledu. já dávám jedničku s hvězdičkou 22rrr

Na místě tohoto sloganu si už nyní dokáži i představit střídající se slogany podobného ražení. Proč né, nebudeme hlásat přece nic, co by nebyla pravda. A co si budeme nalhávat, podobné slogany jsou tahákem velké čtenosti všech periodik i článků na internetu 45cc

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#230 Příspěvek od hanbanaroda »

Kenr: tak se na ně musí, konzervativní a čistý styl 45hh Musím ale uznat, že to lahodí oku 45cc Navíc to ladí s fórem, takže další plus. Já bych na takové stránky klidně chodil jenom proto, abych se na ně díval 45hh Jinak teda zajímavá kombinace TNR v nadpisech článk a Arialu v textu. Ještě jsem to neviděl, ale působí to takovým reprezentativním dojmem.
Mohl bych se zeptat, jak by sis představoval boční panel? Třeba po rozkliknutí těch statistik a tak. Jo, a ještě: není to logo někde v gifu s průhledným pozadím? Možná by se to tam hodilo víc, než ten modrý rámeček 33aaa
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#231 Příspěvek od petnek »

Tento návrh se líbí i mě a dovedu si náš web takto představit. Jen mě trochu řeže oči ostrost odkazů na podstránky v bílém pruhu, to je ale myslím to nejmenší.

Opravdum ladil bych web v tomto duchu 33iii :smt038 45uu .
Obrázek

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#232 Příspěvek od Zík »

Fajn návrh :smt045 akorát bych nechal to rozčlenění menu na ty tři skupiny velikostí písma, jak to bylo v designu 3 a 4, tzn. že:
- CNT, Fórum, Projekty, Statistiky, Galerie - vše velká písmena, velikost největší
- DC, Seti, Einstein - vše velká písmena, velikost o něco menší
- chat, pomoc, stáhnou, registrace - malá písmena, velikost zase o něco menší

nebo možná dát mezi ty skupiny mezeru, rozdílný odstín modré pro jednotlivé skupiny , tučné písmo nebo něco podobného, co by je prostě rozlišilo podle důležitosti.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhled a formát stránek

#233 Příspěvek od vkliber »

Paráda 33zzz . Přesně tak jsem si to představoval 33iii .

Zík : to horizontální menu je takto správně, předpokládá se že toto menu bude na všech subdoménách stejné (tam kde to půjde a maximálně jinak barevně odlišené), takže nerozlišovat velikostí písma. Rovněž tak plocha nad menu bude na všech subdoménách velice podobná.
Moc by se mi líbilo kdyby to fungovalo podobně jako na iDnes když si klikneš na Sport, Kultura, Ekonomika tak menu zůstává stejné a návštěvník se lehce orientuje.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#234 Příspěvek od Zík »

Mi nejde o to měnit menu s každou subdoménou, to samozřejmě musí zůstat stejné (to je základ každých dobrých stránek), jde mi jen o to, aby položky menu, které se využívají méně, nějak odlišily, ptž kdo z pravidelných návštěvníků kliká na chat, pomoc, stáhnout, registrace?

Tím odlišením sem třeba myslel, jak je písmo zmenšené (zvětšené) v předchozích návrzích:
http://kenrs-design.cz/design3.png
http://kenrs-design.cz/design4.png

Menu může být klidně podobné, jak to mají na idnes, ale tam jsou si všechny položky rovnocenné, zatímco tady jednozačně převladájí v používání první 4(5) položky.

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#235 Příspěvek od KenR »

není moc času takže ve zkratce.
logo - použilo by se kvalitnější, s průhledným pozadím, možná bych ho zjednodušil a zbavil se toho rádoby 3d efektu (v jednoducosti je síla), tohle je tam jen aby tam nejaké logo bylo.
slogany - místo nich tam může být co chce, klidně ta tabulka co je na současném webu s kontakty, ale jak forest řekl, slogan je pro lidi zajímavější a hned je bude být do oči nápis který si přečtou uplně všichni
Postraní panely / statistiky - teď ještě nevim, nemám všechno uplně doladěné, byl to jen prvotní návrh který jsem hodil do photoshopu se kterým se budu dál zabývat jen když se bude líbit. Ale nesl by se v podobném stylu jak teď
Menu - velikost a písmo se ještě dořeší, uplně jinak to zas bude vypadat v prohlížeči
Rozdělení menu - rozdělení podle velikosti je hezké, ale už bych ho asi nepoužil, nahorů bych dal jen skutečné důležité odkazy, jako na subdomény, atd..., ale třeba takovou regstraci bych buď uplně zrušil ((protože k čemu je čtenářům důležité se registrovat na webu, když spolu ty systémy (rs, fórum, atd...) nejsou nijak propojeny a nenabízí tedy výhody) u té hlavní stránky to vidím tak - proč se registrovat, abych mohl číst? A navíc začátečníkům to může dělat problémy - do čeho se zaregistrovat? do DC, do webu, do fóra? proč do webu, nepotřebuju to, chci teď hned DC, jak se k registraci na dc dostanu - myslím že takhle nějak by mohli lidi uvažovat. A ještě jedna věc k té registraci - myslím, že tahle položka v menu je nepodstatná na subdoménách a nejlepší by bylo kdyby pro všechny subdomény bez změny platil jeden tenhle stejně velký a neměnný panel / menu) no a teda ty ne až tak podstatné další odkazy by se daly do levého panelu kde by bylo menu modulovatelné pro každou subdoménu (vkliber už asi ví, probíral jsem to s tím u prvního designu) s věcmi které jsou pro danou část webu důležité (abych věci které chci nemusel lovit někde v článcích, ale měl je hned v menu)

no nevim co dál napsat, ale rád bych to tak nejak přirovnal k tomu idnes, pořád jste na jedné designově stejném webu se stejnými rozměry a proporcemi a kdž se přesunete jinam, vše krome obsahu zůstává.
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#236 Příspěvek od forest »

S tím zrušením registrace na webu razantně nesouhlasím. Chápu, že nemůžeš vědět vše, proto malé vysvětlení. Na webu se registruje do redakčního systému a tím daný člověk souhlasí se zasíláním informací. Tedy když třeba je turnaj, nové články na webu, sraz, spustí se příjem objednávek na trička atd., tak napíšu zprávu a ta všem těm (nyní již skoro 1200) lidem přijde na mail. Je to prakticky jediná věc kterou máme, jak můžeme členy kteří nečtou pravidelně web a fórum informovat, že se něco děje a máme k tomu jejich souhlas :idea:

To co jsi napsal je logické, někdo by si to opravdu mohl plést. Tedy je třeba vymyslet jak tam dát odkaz na článek k připojení k našemu týmu (ten tam nyní dle mého názoru schází): http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2006100002
a jak odlišit (ale zachovat) odkaz na tu registraci čtenářů webu. Možná bych na té liště změnil tu registraci na odkaz na ten článek jak se připojit k týmu a v tom menu někde ve sloupci dal jen na web tu registraci pro čtenáře, taky by to byla možnost. Je to na zamyšlení.

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#237 Příspěvek od KenR »

No, měl jsem hlavně na mysli mít jednotný panel s nejdůležitějšími odkazy - víceméně rozcestník na poddomény. A pak na každé poddoméně menu (vlevo) s dalšími odkazy které nejsou až tak důležité, nebo se nevešly do hlavního panelu.
připodobnil bych to k tomu idnes.cz
otevřete hlavní položku zprávy a podtím máte submenu domáci, volby, zahraničí, atd...
otevřete položku sport a pod tím máte zase ms v atletice, fotbal, hokej, atd...
akorát to neřešit způsobem dvou vodorovných menu, ale jak jsem řekl, hlavní vodorovný panel, a druhé menu v levo s dalšími odkazy jako je ta registrace, stáhnout, týmový skin pro boinc, atd... (viz. levé menu ve statistikách a projektech)
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Zík
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 146
Registrován: pon 01 čer, 2009 14:50
ID CNT statistics: 10937

Re: Vzhled a formát stránek

#238 Příspěvek od Zík »

KenR: Tak nějak bych si to taky představoval. :smt045

Ještě mě napadlo, že položka registrace a pomoc by se mohla sjednotit v jednu, něco jako ve smyslu pro začátečníky, nováčky atd. odtud by se dotyčný dostal na subdoménu speciální pro nováčky, kde by byly všechny odkazy dohromady a vše vysvětleno krok po kroku, tzn. od toho co jsou DC (to by se podíval do subdomény DC), jak se zapojit, kde si stáhnout Boinc, kde si vybrat projekty, kde jsou rady a návody, jak se orientovat na webu, kde co najít, jak zapojit GPU (návod od gigadiska) atd..ono to tu všechno je, akorát by to chtělo sjednotit na jedno místo a udělat kompletního jednoduchého průvodce od A do Z.

Hm, teď nevím jistě, asi nosím dříví do lesa, ale něco takového je v plánu pro tu nově koupenou doménu nebo jak je to s ní zamýšleno?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Vzhled a formát stránek

#239 Příspěvek od forest »

Zík píše: Hm, teď nevím jistě, asi nosím dříví do lesa, ale něco takového je v plánu pro tu nově koupenou doménu nebo jak je to s ní zamýšleno?
Ta je přesně v tom duchu zamýšlena, jen je potřeba napřed dokončit spoustu jiných věcí. Také by měla být už dělaná v jednotném vzhledu s webem a využít i vítězné DC logo ke grafickému pojetí.

Tedy je třeba dělat vše postupně.

KenR
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13 úno, 2010 12:16
rok narození: 12 bře 1994

Re: Vzhled a formát stránek

#240 Příspěvek od KenR »

tak, je to už nějaká doba, co se objevil poslední design a zatím se nic moc nedělo, mám totiž ještě jiné věci, na kterých je potřeba dělat a taky tu přes léto moc nejsem. Myslím, že na to bude čas až koncem prázdnin a taky bych ještě předělal ten design a zaoblil všechny rohy v designu (alespoň pro FF 3,5+, Chrome a Operu 10+)
Počítám na
Intel core i7 920 2,67GHz (kruci, neumím taktovat)
Notebook Samsung R580 - Intel Core i5 2,27GHz

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“