Czech National Team

Týmové fórum
Právě je sob 25 lis, 2017 03:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 19:39 
Offline Stats
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Datum narození: 0- 0-1969
ID CNT statistik: 288
Tento návod z roku 2011 je již neplatný, slouží pouze pro informaci, jak to dříve fungovalo.

Pro toho, kdo si neumí najít aktualizovaný návod o pár příspěvků výš, tak slouží tento odkaz.

Děkuji.

Manuální sieving (TPSIEVE)

1. Nejprve je nutno se zaregistrovat na fóru http://primesearchteam.com/. Pokud zadáte i emailovou adresu shodnou s adresou na Primegridu, tak pak se Vám i započítaný kredit připisuje na Váš účet na Primegrid.

2. Průběh registrace. V přihlašovacím okně odklepnete dole odkaz „register“, dále odsouhlasíte pravidla fóra (nutno zaškrtnout to políčko) a odklepnete tlačítko „Register“. Pak je potřeba vyplnit přihlašovací formulář – login, heslo a email (to jsou povinné položky), nezapomenout opsat slova z obrázku (kontrola spamerů), dále Vás jen zkouší zda umíte anglicky a chtějí napsat první znak slova „beppe“ – takže vepište „b“ (taky ještě povinné) a pak jsou nepovinné položky – kdo Vás doporučil a zda Vám může zasíla maily administrátor a ostatní uživatelé. Pokud se prokoušete dále (pozor na překlepy), tak je Vám zaslán na Vámi uvedenou emailovou adresu potvrzovací mail, ve kterém musíte odklepnout daný odkaz, který aktivuje Váš přístupový login. A bez úspěšně registrace nelze manuální sieving počítat.

3. Po přihlášení do fóra postupujeme na vlákno „Sieving forum“ a tam je prvních pět témat věnováno jednotlivým manuálním sieving způsobům. Tpsieve probíhá ve fóru „PPR Sieve Reservation“. Je tam zpravidla jen jedna zpráva, kde je vše podstatné vysvětleno – co potřebujeme nainstalovat, jak se počítá, jak se rezervuje, jak se zasílají výsledky.

4. Pro počítání potřebujeme stáhnout programový balíček pod odkazem „tpsieve software“ (je zabalen ve formátu 7z) a k němu případně i nějakou knihovnu (cudart.dll pro GK nVidia) či nainstalovat ovladače (ATI stream DK pro GK Ati) dle druhu grafické karty a operačního systému. Místo „tpsieve software“ můžete použít balíček z „Ken's code site“, je asi o něco rychlejší. Stahujte jen ten balíček, který chcete počítat a dle druhu hardware.
Například pro GK nVidia stáhněte z „Ken's code site“ balíček z řádku "TPSieve CUDA ...", rozbalte jej a nakopírujte ještě "cudart.dll" a "_start.bat" a musí to po dvojkliku na "_start.bat" fungovat.

5. Programový balíček rozbalíme do prázdného adresáře a přidáme danou knihovnu či doinstalujeme ATI stream DK a jsme připraveni na počítání. Manuální znamená, že se počítání spouští z příkazové řádky napsáním názvu programu s příslušnými parametry. Těch je však tak hodně, že doporučuji vytvoření tzv. baťáku, který ten příkaz obsahuje, a pak ho pouze poklikem spustíme.
VZOR PŘÍKAZU (červeně je rozpětí, které opravujeme):
tpsieve-cuda-x86-windows.exe -p2001T -P2003T -k3 -K9999 -n6M -N9M -ffppr9M_2001T-2003T.txt -M2 -T -q

6. Před vlastním počítáním si nejprve musíme zarezervovat dané rozpětí. Zde je nutno přemýšlet a nezvolit si příliš velký rozsah. Podle předchozích výsledků (např. já uvádím i použitou GK) si můžete odhadnout optimální rozsah pro svou grafiku (napoprvé se raději držte při zemi, ikdyž výpočty pro vyšší řády prý neustále zrychlují). Vhodnější způsob je tzv. Nenymův rozstřel (neboli metoda pokus, omyl), kdy před vlastní rezervací zkusíme nějaké rozpětí rozpočítat a po minutě se nám objeví poslední řádek s údajem ETA 28 Jun 18:33 (viz obrázky níže), což je předpokládaný konec při nepřetržitém počítání. Pokud mi doba počítání daného rozpětí nevyhovuje, tak vhodně opravíme baťák, a zkusíme další pokus. Rozpětí se rezervuje vytvořením nového postu na fóru, nutno sledovat od kterého čísla je to volné, a napíšete jen "Reserving 2001T-2003T login". Po rezervaci rozsahu je nutné se podívat znovu na příspěvky, aby náhodou nějaký jiný uživatel nezadal rezervaci ve stejný čas na prakticky stejný rozsah. Pokud se to stane, je nutno na novou situaci reagovat - nejlépe opravou svého příspěvku.

7. Pak si ve svém baťáku upravíte rozpětí na to, které jste si rezervovali, a můžete směle počítat. Pozor je to v parametrech uvedeno dvakrát. Počítání se dá kdykoliv přerušit, každé 3 minuty se vytváří bod obnovy, který se přepisuje do souboru "tpcheck2001T.txt", výsledky se ukládají do souboru "ffppr9M_2001T-2003T.txt". Pokud tyto soubory máte zazálohovány, dá se pak v počítání pokračovat kdykoliv a na jakémkoliv PC. Jen je potřeba tam ty dva soubory překopírovat. Pro ukončení doporučuji používat starý známý dvojhmat "Ctrl+C".

8. Po skončení počítání je potřeba výsledky odeslat zpět a zpravidla je soubor dosti velký (více než 1 MB), a proto je vhodné jej nějak zabalit (zazipovat). Na fóru je odkaz "PPR Sieve Factor Upload", který Vás přesměruje na úložiště sievingu kam odešlete výsledný soubor (případně zazipovaný), a informaci o tom opět postnete do fóra ve tvaru "2001T-2003T login COMPLETE (176,150 factors, GTX460@735MHz, 4.050M p/sec)", přičemž povinný je jen údaj o počtu factors (počet celočíselných dělitelů), který se objeví na obrazovce po skončení počítání. Jedná se vlastně o počet řádků ve výsledném souboru, takže klidně můžete počítat řádky, nebo raději použít nějaký inteligentnější prohlížeč/editor např. notepad++ nebo v linuxu příkaz "wc -l název_souboru". Aby mi tento údaj nezmizel a já nemusel nic počítat, tak mám v baťáku na druhém řádku jednoduchý DOSovský příkaz "pause".

Důležité informace
- stávající aplikace je kreditově velmi výhodná pro počítání na GK nVidia
- má standardní výstupní soubor a chceckpoint soubor, takže rozpočítaná práce je přenosná z počítače na počítač, klidně z GK Ati na GK nVidii a pak na procesor, bez ohledu na operační systém
- pokud aplikace spadne, tak výstup a chceckpoint soubor jsou ve stavu posledního uložení (cca 3 minuty), takže po opětovném manuálním spuštění výpočet normálně pokračuje
- rozsah výpočtu si můžete vybrat sami dle možností, kvality HW, času atd.

- zde si můžete stáhnout vzorový baťák

Takhle vypadá běh programu (poslední řádek se neustále mění, jak pokračuje výpočet):
Obrázek

Takhle vypadá po stisknutí CTRL+C (obdoba konce výpočtu, je znázorněn počet factors):
Obrázek

a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Naposledy upravil Indy dne sob 10 pro, 2016 13:17, celkově upraveno 9

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 20:11 
Offline Stats
68.4210526316 %
68.4210526316 %

Datum narození: 14 zář 1947
ID CNT statistik: 13496
teda indy :smt023 :smt023 :smt023

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 21:16 
Offline Stats
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Opraveno pár překlepů a doplněno pro názornost o vzorové obrázky průběhu výpočtu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 21:24 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

Datum narození: 03 bře 1977
ID CNT statistik: 71
Skvělý návod Indy 22rrr

Kde a kdy jsem byl UoD
testovací balíček CNT 2017
tabulka výsledků testovacího balíčku CNT 2015

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 21:31 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Datum narození: 0- 0-1956
ID CNT statistik: 10124
Klobouk dolů Indy, přesně toto se mi nějak nechtělo psát kvůli všelijakým kličkám a složitostem. Dokázal jsi to podat výborně, jsi hotový učitel. :smt038
Dovolil bych si pár poznámek, co uznáš za vhodné, přepiš do svého základního příspěvku.
- po rezervaci rozsahu je nutné se podívat znovu na příspěvky, sice počítá pár lidí, ale 2x se mi stalo, že jsme rezervovali překrývající se rozsah dva najednou. Anžto jsem to očekával, vždy jsem uhnul a zarezervoval jiný rozsah, i když v jednom případě jsem byl ten první já.
- program z ken´s code site umožňuje ovládat (nejen) chceckpointy pomocí souboru ppconfig.txt,
- při odhadu skutečného času výpočtu nejde moc přesně vycházet z minulosti, protože výpočet se pořád zrychluje,
- pro stanovení přesné doby počítání stačí počkat jednu minutu, v okně se objeví údaj ETA, který z obrovskou přesností (při rozsahu na 3 dny je přesnost přibližně 60s) řekne, jak dlouho bude výpočet probíhat. Já to dělám tak, že vím do kdy chci počítat a pak postupným přestavováním skutečného rozsahu v baťáku se trefuji co nejpřesněji do požadovaného času, teprve pak rezervuji,
- počet celočíselných dělitelů (tj. faktorů) lze též zjistit z výstupního souboru - obsahuje přesně tolik řádků, kolik je dělitelů. Vhodný pro toto zjištění ve Wirouzech je notepad++ či codepad, standardní notepad ne. Na Linuxu počet řádků ukazuje každý kulturní ASCII editor,
- pokud je výstupní soubor velký (nad 1M), je slušné jej zabalit do nějakého archivu, já používám 7z.

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 27 čer, 2011 23:45 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Indy : 22rrr .

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 27 bře, 2012 23:49 
Offline Stats
Moderátor
Moderátor

Datum narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistik: 10883
Tak jsem to přes TeamViewer doma rozchodil nakonec i já :lol:. Zorientování nějakou dobu trvalo, protože G čísla se už nepočítají a jede se na T. Některé odkazy už jsou také nefunkční... Vzor příkazu je pro Linux, takže jsem nejdřív nechápal proč mi to na W7 nejede. Musel jsem zkombinovat Indyho a jejich návod pro rozchození... Až bude čas (pokud nezapomenu), upravím Indyho návod tak, aby byl aktuální.

Edit: návod aktualizován

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 01 dub, 2012 17:33 
57.8947368421 %
57.8947368421 %

petnek píše:
Zorientování nějakou dobu trvalo, protože G čísla se už nepočítají a jede se na T
Hmm, tak v tom mam prsty, to se priznavam. Ale uz se mi zdalo zbytecne psat tolik nul, tak jsem to predelal na Tera misto Giga. Navic jsem chtel, aby si lidi reservovali vzdy alespon 1T a nepokouseli se blahove nasazovat CPU.
Bohuzel GFN Sieving tento format cisel nebere, takze se Peta do aplikace vypisuje nulama, coz je mazec.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10 zář, 2014 15:35 
Offline Stats
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Datum narození: 0- 0-1956
ID CNT statistik: 10124
Indy píše:
Pokud zadáte i emailovou adresu shodnou s adresou na Primegridu, tak pak se Vám i započítaný kredit připisuje na Váš účet na Primegrid.
Pro účely nahánění kreditů pro náš tým bezpodmínečně nutné :!:

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10 zář, 2014 18:01 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Datum narození: 0- 0-1958
ID CNT statistik: 21644
Jenom pozor - počítá se již jiný rozsah, takže příkaz je (zvýraznil jsem změny proti návodu):

tpsieve-cuda-x86-windows.exe -p1782T -P1792T -k3 -K9999 -n9M -N12M -ffppr12M_1782T-1792T.txt -M2 -T -q

Kód:
Detected GPU 0: GeForce GTX 780
Detected compute capability: 3.5
Detected 12 multiprocessors.
p=1790671101714433, 16.63M p/sec, 0.08 CPU cores, 86.7% done. ETA 11 Sep 17:12

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 01 čer, 2015 05:49 
Offline Stats
47.3684210526 %
47.3684210526 %

!!! POZOR !!!
Změna v uploadu souborů. Již není přístupný server (mají problémy s vlastnictvím, resp. placením), proto vše odesílat na adresu jbreslin@primegrid.com

Kód:
Once your computer has completed its range, attach the output file to an email and send to jbreslin@primegrid.com.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 29 bře, 2016 09:14 
Offline Stats
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Již nějaký pátek funguje NOVÁ VERZE rezervace i odesílání výsledků a je mnohem více uživatelsky přívětivější.

Vše se řeší přímo na této stránce.
"Make reservation" neboli vytvoření rezervace rozsahu, zde se jen zadá rozpětí a systém Vám automaticky přidělí počáteční a konečnou hodnotu, kterou si pak zapíšete do svého počítacího souboru (tzv. baťáku), resp. je tam i přímo vypsána část příkazového řádku, kterou je třeba opravit a navíc jsou tam i potřebné soubory k počítání na stažení.
"Show reservation" neboli ukázání rezervací Vám zase umožní odeslat (uploadovat) Vaše spočítané výsledky. Je třeba použít to horní menu -
My Reservations | My Open Reservations | My Pending Reservations | My Completed Reservations | All Reservations | Open Reservations | Pending Reservations | Completed Reservations | Show All Projects | List Projects
a to nejlépe "My Open Reservations" neboli moje otevřené rezervace, kde si vyberu řádek s danou rezervací (je možno jich mít více) a pomocí odkazu "Upload" jim výsledná data odeslat. Je tam i odkaz "Instructions", kde vlastně máte možnost opsat a stáhnout si vše potřebné.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05 čer, 2016 11:59 
Offline Stats
47.3684210526 %
47.3684210526 %

Manuální sieving (neboli PSA či TPSIEVE)
opraveno ke dni 5.6.2016

0. Doporučuji pro aspoň trošku znalého uživatele, který umí udělat startovací soubor, umí zadat příkazy z příkazového řádku s nějakými parametry, ví kam se mu kopírují soubory v PC.

1. Nejprve je nutno se přihlásit na Váš účet na Primegrid.

2. Poté odkliknout vlevo v menu "Manual sieving".
(Dodatečně doplněno: po přihlášení v sekci "Computing and credit" přímo pod Vašimi badges je řádek "Manual sieving reservations" a stačí odkliknout "View")

3. Pracujeme s projektem "PPR12M", zatím poslední řádek.

4. Dále potřebujeme zadat rozsah, který chceme počítat, takže je třeba odklepnout "Make reservation" a pro začátek doporučuju vybrat to nejmenší 1T (tento rozsah trvá na kartě GTX670 cca 20 hodin).

5. Pak se nám otevře okno se vším potřebným a lze se na něj dostat i později pomocí "Show reservation" - "My open reservation" - "Instructions". Zde musíme stáhnout program na počítání a k němu případně i nějakou knihovnu, vše dle druhu grafické karty a operačního systému. Mají to v takové tabulce nad níž je malým písmem napsáno "Executables needed for PPR12M sieving:".

5. Potom je vhodné vytvořit si startovací soubor - baťák. Manuální znamená, že se počítání spouští z příkazové řádky napsáním názvu programu s příslušnými parametry. Těch je však tak hodně, že doporučuji vytvoření tzv. baťáku, který ten příkaz obsahuje, a pak ho pouze poklikem spustíme.
VZOR PŘÍKAZU (červeně je seznam parametrů, který se opravuje a je nám vlastně nabízen opět malým písmem uvedený řádeček pod "Command line switches:").
tpsieve-cuda-x86-windows.exe -p11675T -P11682T -k3 -K9999 -n9M -N12M -ffppr12M_11675T-11682T.txt -M2 -q

6. Počítání se dá kdykoliv přerušit, program vytváří bod obnovy, který se přepisuje do souboru "tpcheck11675T.txt", výsledky se ukládají do souboru "fppr12M_11675T-11682T.txt". Pokud tyto soubory máte zazálohovány, dá se pak v počítání pokračovat kdykoliv a na jakémkoliv PC. Jen je potřeba tam ty dva soubory překopírovat. Pro ukončení doporučuji používat starý známý dvojhmat "Ctrl+C". Abych poznal konec počítání (normálně se okno uzavře a zmizí), tak mám v baťáku na druhém řádku jednoduchý DOSovský příkaz "pause".

8. Po skončení počítání je potřeba výsledky odeslat zpět. Opět použijeme známé menu "Show reservation" - "My open reservation" - "Upload" a příslušný soubor, který je i označen v Instrukcích opět malým písmem "Files to upload when finished:" například tento "fppr12M_11675T-11682T.txt", tak dle intuitivního postupu vybereme a odešleme.

9. Tento postup se neustále opakuje, samozřejmě není nutné pokaždé stahovat program a knihovny, stačí zadat nový rozsah, opravit parametry spouštěcího souboru, spustit a po dopočítání odeslat výsledek a furt dokolečka dokola.

Důležité informace
- stávající aplikace je kreditově velmi výhodná pro počítání na GK nVidia
- má standardní výstupní soubor a chceckpoint soubor, takže rozpočítaná práce je přenosná z počítače na počítač, klidně z GK Ati na GK nVidii a pak na procesor, bez ohledu na operační systém
- pokud aplikace spadne, tak výstup a chceckpoint soubor jsou ve stavu posledního uložení (cca 3 minuty), takže po opětovném manuálním spuštění výpočet normálně pokračuje
- rozsah výpočtu si můžete vybrat sami dle možností, kvality HW, času atd.

Takhle vypadá běh programu (poslední řádek se neustále mění, jak pokračuje výpočet):
(použil jsem pár let starý obrázek, ale je to i dnes prakticky stejné)

Obrázek

Naposledy upravil Indy dne úte 07 čer, 2016 08:39, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05 čer, 2016 19:10 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Datum narození: 03 led 1959
ID CNT statistik: 21641
Díky Indy za skvělý návod! :smt023

otázky:

- četl jsem nejdříve až tu poslední aktualizaci návodu a stáhl a spustil jednotku dříve,
než jsem se zaregistroval (nutnost registrace jsem si přečetl na začátku vlákna až později).
Nebude to vadit při odevzdání jednotky, která byla stažena před mou registrací?

- u mě se konci posledního 'neustále se měnícího' řádku zobrazuje:
ETA 08 Jun xx:xx ... co to je za časový údaj?

edit: už jsem to našel:
... se nám objeví poslední řádek s údajem ETA 28 Jun 18:33 (viz obrázky níže), což je předpokládaný konec při nepřetržitém počítání.
... Nebude to vadit při odevzdání jednotky, která byla stažena před mou registrací? Ne nebude.

Naposledy upravil loner dne pon 06 čer, 2016 11:36, celkově upraveno 4

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05 čer, 2016 19:20 
Offline Stats
52.6315789474 %
52.6315789474 %

Datum narození: 30 črc 1981
ID CNT statistik: 15029
Hádám předpokládaný datum a čas dokončení rozsahu...
Jinak Indy, moc děkuji za aktualizaci návodu.
Já mám také otázku. Má smysl pustit výpočet i na mé rachotině? nenym to vedle u pascala uvádí jako vhodný projekt (jestli to chápu správně). Ale má to cenu i na 5870, nebo je to zase onanie jen pro technologické fajnšmekry?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05 čer, 2016 19:35 
Offline Stats
26.3157894737 %
26.3157894737 %

Datum narození: 03 led 1959
ID CNT statistik: 21641
Doktor píše:
Hádám předpokládaný datum a čas dokončení rozsahu...

díky Doktore 22rrr

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05 čer, 2016 20:06 
Offline Stats
52.6315789474 %
52.6315789474 %

Datum narození: 30 črc 1981
ID CNT statistik: 15029
Není zač (fakt je to jen můj odhad), hlavně ať to úspěšně počítá.
A někdo nás prosím vykopněte do OT :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 26 čer, 2016 00:57 
Offline Stats
31.5789473684 %
31.5789473684 %

Datum narození: 22 lis 1991
ID CNT statistik: 18396
nebylo by na škodu aktualizovat úvodní příspěvek
4 bod... stáhnout programový balíček pod odkazem... nefunkční odkaz
....rozbalte jej a nakopírujte ještě "cudart.dll" a "_start.bat" a musí to po dvojkliku na "_start.bat" fungovat.... _start.bat... "musí fungovat" já bych ho chtěl tím dvojklikem vyzkoušet jestli funguje ale žádný se mě nestáhl kde ho mám vzít kde ? žádný se mě nestáhl, jak mě má fungovat když se mě žádný nestáhl
jo aha už to vidím v dalším bodě, ...mám si ho vytvořit (poslední část bodu 4. je trochu matoucí)
bod č.5 já například vím že .bat vytvořím v textovém editoru ale někdo kdo to neví by to asi v tomto článku hledal marně kde vzít nebo vytvořit .bat a
6. "Rozpětí se rezervuje vytvořením nového postu na fóru" na jakém foru na našem ? at hledám jak hledám nikde to nevidím 45hh 45hh OK asi to bylo myšleno zde http://primesearchteam.com/index.php
ale ani zde nevidím žádnou aktivitu která by se podobala popsanému postupu v článku jako třeba založit vlákno s názvem "Reserving 2001T-2003T login" a podobné od jiných lidí

dál jsem to radši nečetl 45ss

Nalezená prvočísla
SGS - 2413785097995*2^1290000-1 -číslic 388,342 (T5K) - // - SGS - 3272567467125*2^1290000-1 -číslic 388,342 (T5K) - // - PPSE - 6451*2^1451648+1 -číslic 436,994 (T5K) - // - PPSE - 2439*2^1451771+1 -číslic 437,031 (T5K) - // - GFN - 53022198^32768+1 -číslic 253,116
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://signature.statseb.fr/sig-1896.png
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PC Online - i7-6700k (OC 4,5GHz), ASrock z170 Extreme 4, Asus GTX1080 (OC+5%), 16GB DDR4 (3000MHz), System - SSD OCZ TRION 100 - 250GB, Data - SSHD Seagate 4TB, 2x WD 750GB, zdroj Corsair RM850 (850W), Win10Pro 64bit
Server 1 Online - AMD Phenom II x6 1075T, GA870A-USB3, MSI GTX275, 32GB DDR3, Samsung HDD 300GB, zdroj 700W, Win10Pro 64bit
Server 2 Online - AMD Ryzen 7 1700(4GHz), MSI X370 GAMING PRO CARBON, MSI GTX780 Lightning (OC+15%) 16GB DDR4, SSD Kingston240GB, zdroj 450W, Win10Pro 64bit

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina