najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Odpovědět
Zpráva
Autor
spider-x
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18 kvě, 2014 23:50
rok narození: 23 čer 1989

najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#1 Příspěvek od spider-x »

najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop? Chtěl bych zaznamenat časy výpočtů na jednotlivých strojích a projektech.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#2 Příspěvek od nenym »

Na homepage svého účtu, statistika má několik hodin zpoždění (mám za to, že interval je 12 hodin, nejsem si však jist). Počítáš od 1.9., něco bys vidět měl. Já však u tebe nic nevidím - máš nastaveno, že statistiku mohou vidět ostatní?

Kód: Vybrat vše

Should WUProp@Home show app hours statistics on your account data page and export statistics?
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

spider-x
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18 kvě, 2014 23:50
rok narození: 23 čer 1989

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#3 Příspěvek od spider-x »

Tak jsem změnil nastavení aby to mohli vidět i ostatní. Ale myslel jsem spíš maximální a minimální dobu výpočtu projektu. Mě by zajímalo jak dlouho trvá výpočet projektů na počítačí u nás doma.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#4 Příspěvek od nenym »

spider-x píše:Mě by zajímalo jak dlouho trvá výpočet projektů na počítačí u nás doma.
Opravdu ti jde o zjištění, jak dlouho se počítal třeba určitý podprojekt CPDN ta tvém počítači doma? To zjistíš zcela hravě na svém účtu na CPDN, na WUprop zaručeně ne. Nebo máš na mysli něco úplně jiného, než píšeš? Tankista myslí A, říká B a dělá C.

Pracovní hypotéza: Máš na mysli Mě by zajímalo, jak dlouho trvá výpočet projektů, které jsem ještě nepočítal, na počítači se stejným CPU/GPU, jako máme u nás doma.
Informace najdeš na http://wuprop.boinc-af.org/results/duree.py V menu si vybereš typ CPU/GPU, případně máš přímo v nabídce seznam svých strojů. Moc ale na to nespoléhej, někdy jsou tam úplné ptákoviny. Je nutné pouvažovat i nad grafem četnosti výskytu jednotlivých časů a vzít potaz i to, že mnohé projekty vracejí CPU time, který neodpovídá době výpočtu - běhu úlohy. U GPU a nci aplikací je zřejmé proč a nejde v těch případech o vadu či chybu, jinde to tak jasné není (yafu, POGS).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

spider-x
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18 kvě, 2014 23:50
rok narození: 23 čer 1989

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#5 Příspěvek od spider-x »

Zase jsem se špatně vyjádřil. Chtěl bych někde zjistit jak dlouho trvá mému počítači spočítání jedné jednotky jakéhokoliv projektu. Který jsem už počítal. Dost často koukám na výsledky wuprop. A hledám který projekt se na jakém procesoru počítá nejrychleji. Tak jsem chtěl mít nějáké porovnání.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#6 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Problém wupropu je že nemá diagnostiké vlastnosti a jen přečte nejáké hodnoty, které jsou k dispozici.
Vůbec nebere v potaz OC, takže jeden a ten samý procesorú/GPU má úplně jiné výsledky před a po OC jenže nikde není napsáno na jaké frekvenci to OC bylo to se pak špatně porovnává.
Pokud chceš přesné porovnání tak je lepší založit téma na tady foru a zeptat se na časy a HW pokud budu zrovna počítat ten daný projekt tak napíšu své časy a Hw

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#7 Příspěvek od nenym »

spider-x píše: A hledám který projekt se na jakém procesoru počítá nejrychleji.
Okamžitá odpověď by zněla, že vůbec nezáleží na projektu, ale na procesoru - přece vždy na tom nejvýkonnějším; je velmi málo případů, kdy obecně slabší procesor zvládne určitou aplikaci rychleji, než obecně výkonnější procesor, ale jsou takové. Co si tedy máme vlastně představit v daném kontextu pod pojmem "nejrychleji", pokud tě předchozí odpověď neuspokojila?
1. absolutně nejkratší dobu výpočtu jednotky (takto jsi to napsal)
2. nejefektivnější procesor na určitém projektu (relativně nejvyšší RAC na daném projektu)
3. absolutně nejefektivnější projekt pro daný procesor (absolutně nejvyšší RAC)
Odpovědi (pro ARM je neznám)
ad 1. (v pořadí dle rychlosti, na procesoru nezáleží)
- MOPAC (práce velmi zřídka a málo)
- Russian words compatibility + CSG DNA
- SZDG Riemann zeta + EDGES Riemann zeta
ad 2. Zeptej se na našem fóru ve vláknech projektů, které tě zajímají, na každém projektu se snad někdo najde, kdo to ví.
ad 3. (v pořadí dle RAC, druhé a třetí místo jsou si velmi blízko, na nějakých strojích je trochu lepší PG)
- PG GFN short (bez HT, pouze jeden task souběžně)
- Asteroids (pro Haswelly bez HT a počítat avx aplikaci pomocí app_info.xml)
- PG TRP sieving (s HT)
GPU nvidia:
- PG PSA sieving (manuální ovládání, návod najdeš na fóru v této sekci)

Tímto končím s odpovědmi na tvé nejasné a/nebo bezobsažné dotazy. To, co jsi napsal, je zmatek nad zmatek a vcelku tvůj příspěvek vůbec nedává smysl, proto odpovídám pouze na tuto jedinou větu. Příště se aspoň trochu snaž vyjádřiti se srozumitelně.
Proč:
Chtěl bych někde zjistit jak dlouho trvá mému počítači spočítání jedné jednotky jakéhokoliv projektu. Který jsem už počítal.Odpověděl jsem ti v předchozím příspěvku - svoje výsledky najdeš na svém účtu daného projektu, nikoli na WUprop.
Dost často koukám na výsledky wuprop.Asi ne dost důkladně, nebo neumíš ovládat menu a vybrat tu správnou kategorii výsledků (anglicky snad na to, abys porozuměl těm pár slovům, co se v Boincu vyskytují, umíš dostatečně). Nakonec i to, co jsem napsal v tomto příspěvku, lze při troše snahy na WUprop nalézt - s výjimkou Mopacu, který práci nedal několik měsíců.

On i název tohoto vlákna je obsahem absolutní nesmysl, aspoň tak jak mu (ne)rozumím já:
Nejdříve vysvětli, co je to projekt z wuprop. Až to nám méně chápavým objasníš, pokusím se najít odpověď či alespoň odkaz či web, kde by se odpověď mohla na tak obtížnou otázku záludně skrývat, uhýbat, umně a zákeřně kličkovat či se dokonce maskovat. Jinak bys ji nepochybně již dávno našel sám.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

spider-x
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18 kvě, 2014 23:50
rok narození: 23 čer 1989

Re: najdu někde svoje doby výpočtů projektů z wuprop?

#8 Příspěvek od spider-x »

Díky za vysvětlení.

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“