Hardwerove obeti DC vypoctu

Diskuse týkající Hardware a to jak všeobecné, tak i přímo o tom co máte právě doma, nebo na čem zpracováváte DC projekty.

Moderátor: Anubis

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#281 Příspěvek od vkliber »

vkliber píše:Tak u mě se zdá být problém vyřešen (lokalizován), ale zpočátku to vypadalo čím dál tím hůře.
...
Tak nevím, asi jsem se unáhlil, za poslední 2 dny mi spadlo Ubuntu asi 10x ... z toho 7x to zapříčinil TeamViewer ... dohledáno v syslog. Ale minimálně 3x to byl tvrdý pád, kde není v žádném logu žádná zmínka ... tedy zřejmě chyba HW.
2x to bylo naprosto přesně ve chvíli, kdy jsem klikl na odkaz ve Firefoxu, jedenkrát to bylo v době, kdy jsem nebyl u počítače (ale bylo otevřeno několik programů)
2x se počítal na grafice POEM, 1x Moo.

A teď babo raď.
Klasický problém ... když vyměním grafiku a PC po dobu 5 dní nespadne, ještě to neznamená, že je grafika v pořádku ... stejně tak ostatní komponenty ... zdroj, paměť. Ideální by bylo, kdyby mi některá z těch komponent padla v nějakém jiném PC, ale to že nepadne, ještě nic neznamená 45cc .
Jediné co mě uklidňuje (a co jsem si dnes telefonicky ověřil), že tu grafiku, co jsem kupoval 23.02.2012 za skoro 12K peněz, mám ještě v záruce 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#282 Příspěvek od Murphy.cz »

Nevím, jestli tě to utěší, ale to samé se mi děje už delší dobu doma. Na příčinu jsem nepřišel.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#283 Příspěvek od forest »

Už jsi tam Vítku něco měnil? Předpokládám, že minimálně ten disk máš aktuálně jiný. Pokračoval bych tím nejjednoduším, tedy provozem s jednou polovinou pamětí a pak druhou. Pokud problémy budou přetrvávat, vyloučíš další z možností.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#284 Příspěvek od forest »

Pak už ti asi nezbyde nic jiného, než zkusit jiný zdroj a když i tak to bude stejně blbnout, nezbude než si s Mehartsem na pár dní vyměnit grafiky. Když i tak bude stále stejný stav, tak budeš mít vítěze - deska.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#285 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Co procesor a řadič ram v něm?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#286 Příspěvek od forest »

Vada procesoru je tak málo pravdepodobná, že se to rovná téměř nule, tedy u Intelu.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#287 Příspěvek od vkliber »

No, je to celé legrační, když pominu nějaké erupce na slunci, tak nezbyvá než se začít poctivě modlit 45hh .
Zkoušel jsem paměti : mám tam 8GB, 2x2x2GB, tedy 2x 2 páry v dualu, oba páry jsou jiný výrobce, ale stejné parametry, tedy jsem jel na jeden pár, pak na druhý pár. Zkoušel jsem jinou grafiku (nevýpočetní). Zkoušel jsem jiný zdroj s nevýpočetní grafikou a půl dne i s mojí, ale bez výpočtů (tu grafiku by asi neutáhl). Pořád stejný stav, který charakterizuje posledních 24 hodin : včera ráno bylo PC tuhé, tak jsem ho před odchodem do práce jen restartnul a nechal počítat Wep a Moo. Odpoledne po příchodu z práce pořád jelo a počítalo, tak jsem pouze přepl z Moo na Poem. Večer si k němu sedl, začal něco dělat a bum. Tak restart a nechal jsem počítat pouze CPU, do půl hodiny bum. Tak restart a bez výpočtů, do půl hodiny bum, pak ještě asi 3x. Po posledním bum jsem ho restartnul, zapl výpočty Wep a Poem a běží do teď 45cc . Ono to vypadá, že to dělá bum většinou když u toho sedím 45hh .
Bum znamená, že to vytuhne, nereaguje na myš ani klávesnici, v případě že jsou zapnuté výpočty na GPU, tak výrazně poklesnou otáčky ventilátorů na kartě (předpokládám, že i na CPU), nereagují ani LEDky na klávesnici (klávesy CapsLock, NumLock).

Ale možná přece jen včera nějaký posun. Jednou mi to vytuhlo při bootu, nevím přesně ve které fázi, ale určitě to bylo dříve než začal číst systém z disku, a na klávesnici mi neustále blikaly LEDky.
Takže ideální stav by byl : všechno z desky vyrvat (včetně CPU) a nastrkat to do jiné desky. No mám na víkend o zábavu postaráno.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#288 Příspěvek od Murphy.cz »

Co máš za klávesnici? Nějakou programovatelnou nebo s podsvícením? Jednou jsem viděl něco podobného a byla to právě klávesnice. Jestli máš něco extra (nebo i myš), zkusil bych to dát pryč, včetně ovladačů a programů, a jet na něco obyčejného za 90 Kč i s krabičkou ;-)

Mimochodem, co zkraty na konektorech? Nějak vyklektaný USB, který se občas pohne v blbou chvíli, a komp to v zátěži nestojí?
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#289 Příspěvek od vkliber »

Klávesnice i myš je obyčejná, originál HP. Klávesnice je do USB, myš má klasický konektor (nebo naopak, teď si nemůžu vybavit jestli je zelený nebo fialový).

Zkrat mě taky napadl, myslel jsem si že to tuhne protože u toho sedím a třeba drcnu do skříně, ale nic podezřelého jsem nenašel. Deska i vnitřek skříně je důkladně vyluxován a profoukán, nikde žádný povlak či chuchvalec prachu. Desku jsme prohlídli, 3 kondenzátory jeví náznak mírně vypoukého vršku, ale ten trouhleníkový prořez není porušen. Skříň mám nyní otevřenou a díky tomu že jsme vytahoval vše co tam bylo, tak všechny dráty a kablíky mi čouhají ven, ničeho se nedotýkají a nejsou nikde zmuchlané a přimáčknuté na desku. Disk z kterého se bootuje Linux není ani ve skříni.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#290 Příspěvek od forest »

Odhaduji to bohužel také na desku. Pokud máš možnost to naskládat do jiné desky, tak je to pro finální odhalení poslední a jediná možnost. To co popisuješ (tedy pády se zátěží, bez zátěže a s různými komponenty) jednoznačně ukazuje na ni.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#291 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Osobně bych neriskoval PC s desku kde se začaly nafukovat kondenzátory viděl jsem škaredé obrázky takových bumbac desek.

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#292 Příspěvek od Murphy.cz »

Jak je stará ta deska a v jakém teple jela? I mírně vyboulený kondenzátor může znamenat konec. Můj kolega je stříhá a letuje tam náhradní, já to ale radši rovnou házím do odpadu, tohle fakt neriskuju.
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#293 Příspěvek od vkliber »

Jojo, vím že se kdysi pájely kondíky na desku, taky jsme to dělali 45ff , dnes už to taky hážu do koše, na druhou stranu poznám vzteklý kondenzátor. Tohle není tento případ..
Deska je MSI P35 Neo, stáří odhaduji tak na -7-8 let ... jojo já vím, je to stará šunka ... ale nemá se co pokazit 45cc . Tepla bylo více než obvykle 45hh , jak jinak 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#294 Příspěvek od vkliber »

vkliber píše:... děsím se toho jestli to nevzalo sebu něco na desce, pokud jo, tak jsem v pytli a budu muset přejít na nějakou šunku, protože momentálně potřebuji prachy na něco jiného než na PC.
...
No, tak právě odešla objednávka do Alzy, šunka to nebude 45cc , zítra to snad budu mít na stole, začátek turnaje na PG určitě nestihnu, doufám že se alespoň částečně zapojím, jako test stability to nebude špatné.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#295 Příspěvek od forest »

Přeji bezproblémové zprovoznění 33iii

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#296 Příspěvek od vkliber »

Až nyní jsem zprovoznil PC, nevím jestli stárnu a prsty mám nějak tlustější, nebo se ty desky a konektory dělají čím dál menší a zašmodrchanější, a komponenty čím dál robustnější, aby nešlo připojit přídavné napájení na desku ... pomalu aby člověk musel zpátky vytáhnout paměti, chladič a málem i zdroj, bo jinak se tam nedá dostat. Hlavně že deska svítí a bliká jak pouťová atrakce, je na ní milión přepínačů, které samozřejmě nejsou ve správné poloze, bios je v grafickém rozhraní, takže abych se zorientoval, už jsem pomalu začal hledat manuál.
Pak si člověk stáhne poslední build Win7 z webu na USB (abych to neinstaloval z původního CD a nečekal půl dne na všechny aktualizace), nabůtuje, nainstaluje a hups ... 206 aktualizací :evil: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#297 Příspěvek od forest »

To je jen první fáze aktualizací, za ní bude následovat odhadem 160 aktualizací, těch prvotně stažených aktualizací a pak ještě ty některé nepovinné doplňky, na které se následně stahují další desítky aktualizací. Nu prostě systém bezpečný jak má být 45hh

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#298 Příspěvek od Murphy.cz »

Proto používám offline aktualizátor. Mimo jiné ty aktualizace stahuje mnohem rychleji než samotné Windows ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#299 Příspěvek od vkliber »

Tak moje výtka se týkala hlavně toho, že jsem se domníval (asi blbě), když si stáhnu aktuální verze Win7 z oficiálních stránek, že se bude jednat o poslední build Win7 (tedy např. včetně .NET 4.5) ... a ono ejhle, je to nějaká verze snad z loňského roku :evil: .

A jak jsem tady haněl (světýlka, blikání, 3´14čoviny a bigbít) tu desku (je to tato), tak má alespoň jednu vychytávku kterou fakt ocením ... teplotu CPU ukazuje přímo na desce 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Murphy.cz
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 661
Registrován: pát 06 kvě, 2011 18:18
ID CNT statistics: 16550
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardwerove obeti DC vypoctu

#300 Příspěvek od Murphy.cz »

Ad Win7: Když to dělám furt dokola, tak už vím...

Ad deska: Tvrdě závidím. Můj výpočetní stroj číslo dvě odešel do věčných lovišť, poslední turnaj ho definitivně odrovnal. Stroj jsem vyhodil, už to byl fakt přežitek, a karty dal na reklamaci, ale už podruhé mě u CZC naštvali, hledali na kartách imaginární škrábance a fleky (kromě pracovníků CZC je ze tří přítomných neviděl nikdo) a hlasitě se podivovali, že obě karty selhaly najednou. Když pominu technickou neznalost jejich zaměstnanců, o matematické statistice a nedostatku zkušeností z praxe ani nemluvě, tak mě naštvali už minule, kdy mi kartu nevrátili pro údajnou neopravitelnost (jo neopravitelnost, bitcoinmánie). Příště nakoupím jinde, to je jisté.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hardware“