Jak na 1 BOINC ve dvojích Windows dualboot?

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Jak na 1 BOINC ve dvojích Windows dualboot?

#1 Příspěvek od MIZ »

Provozuji BOINC pod Windows 7, ke kterým jsem si do dualbootu nainstaloval Windows 10. Jak spouštět BOINC pod Windows 10 tak, aby mi pokračoval v úlohách rozjetých pod Windows 7?
BOINC je nainstalován z Windows 7 v jiném diskovém oddílu než Windows. Ď
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na 1 BOINC ve dvojích Windows dualboot?

#2 Příspěvek od vkliber »

Tak o tom jsem nikdy nepřemýšlel, teoreticky by to mělo být schůdné, vidím tam jeden zádrhel který by tomu mohl bránit. S tím zádrhelem by mohl poradit někdo, kdo prováděl upgrade z Win7 na Win10 a nepřeinstalovával BOINC ... jestli se po upgrade na serveru projektu objevil nový počítač, nebo se pouze změnila evidovaná verze OS?

A teď jak na to (jen takový nástřel, nezkoušel jsem)
- podmínka samozřejmě je ta, že BOINC musí být nainstalovaný na disku který se připojí při bootování Win7 i 10.
- další podmínka je ta, že název počítače a zřejmě i název účtu ve Win7 a Win10 musí být shodný
- Boot Win7, ukončit BOINC a provést jeho zálohu (Data i Programy)
- Boot Win10, spustit instalaci stejné verze BOINC a tu umístit do místa kde je BOINC z Win7 (tedy přeinstalovat) ... po spuštění BOINC by měly být zachovány data a měl by se normálně rozběhnout z již připojenými projekty
- Boot Win7 a výpočty by měly pokračovat.

Vše závisí na tom zádrhelu který jsem zmínil na začátku. Pokud po přeinstalaci z Win7 na Win10 dojde k tomu, že se na serverech projektu vytvoří pod uživatelským účtem nový počítač, tak to zřejmě nepůjde. Při spuštění se odstraní všechny rozpočítané úkoly a natáhnou se nové. Stejně tak to zřejmě nepůjde, pokud bude ve Win7 BOINC nainstalován v cestě C:\BOINC a ve Win10 to bude D:\BOINC, předpokládám, že to bude pro servery projektu znamenat jinou instalaci, tedy jiný počítač. A samozřejmě, jak už jsem zmínil, pokud se nebude shodovat název počítače, tak to taky nepůjde.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“