Regulace vytížení GPU

Zpráva
Autor
Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3247
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Regulace vytížení GPU

#21 Příspěvek od Honza »

Pokud není přijatelné mít exkluzivní aplikace, při kterých BOINC (na CPU nebo na GPU) nepočítá, tak je spolehlivější jet filmy přes interní grafickou kartu (nebo jednoduchou pasivní) a výkonou mít pouze na výpočty nebo hry.
Počítat PG GPU aplikace na Fury Nano mi ve sledování filmů nebrání, v práci na GTX 1070 jaksi neposoudím, ale honit web a další aplikace na dvou velkých monotorech mi to také neomezuje.

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#22 Příspěvek od Abby »

Ono to přijatelné je a mám tak dané Handbrake a všechny hry, ale VLC mi běží prakticky non-stop, hlavně když sleduji seriál, tak tam mám playlist a nevypnu ho třeba týden nebo i déle a celou tu dobu by se tedy nepočítalo, což mi zase přijde škoda. Jak ve Windows pustit filmy přes interní grafiku nemám nejmenší tušení (i když by to zvládala bez nejmenšího problému, navíc prý teď v nových ovladačích nějak optimalizovali přehrávání h.265, takže prý běží mnohem lépe), na MacuBooku to není nejmenší problém. Ale ve Windows 10 fakt netuším, navíc mám HDMI kabel vedený z Nvidie a to by asi byl trochu problém.
Mě to omezuje hlavně 4k filmy, ono VLC asi nemá ještě moc dobře pořešenou akceleraci těchto filmů v h.265 a prostě když běží výpočet, tak se 4k film trhá, když výpočet vypnu, film běží naprosto plynule a GPU je vytížená na cca 30%, CPU do 15% (pravdou je, že na MacBooku ten samý film vytěžuje GPU na 60-70% a CPU vůbec, ale tam používám Movist, z toho usuzuji, že to VLC moc dobře nezvládá). A jako nejlepší řešení mi právě přijde přiškrtit počítání na GPU než to třeba úplně vypínat. Prostě v těch výpočtech vidím důležitý přínos, ale ne zase tolik velký, abych se nechala omezovat. Prostě bych ráda našla kompromis. A dost mě mrzí, jestli to nejde, je to velká škoda, ale větší prioritu pro mě má sledování filmu než výpočet v ten daný okamžik a pokud by mi měl výpočet bránit v kvalitním sledování filmu, tak výpočet vypnu.

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Regulace vytížení GPU

#23 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

forest píše:Jedinou možností je snížit takt grafiky.


Ale to přeci neřeší danou otázku, když snížíš takt GPU, tak stejně BOINC využije pořád max. "GPU usage 100%" pro danou aplikaci i při snížené frekvenci.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mám dojem, že regulace množství výpočetního výkonu programům na GPU ani nejde.

Já mám spíš jiný dotaz, když máte 2 a více zapojených grafických karet v MB, jde v BOINCu nastavit, že chci počítat jen na GPU(1) a ne na všech ?

Příklad na pochopení: mám GPU(0) a GPU(1) a chci jenom počítat BOINC na GPU(1). Jde to vůbec omezit a pokud ano, v jakým .xml souboru si to omezím, a jakým příkazem. Děkuji předem za odpovědi.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#24 Příspěvek od Abby »

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak buď se smířím s tím, že mi to bere 100% výkonu GPU a nebo budu výpočty na GPU pouštět ručně jen tehdy, když mě to nebude omezovat? Fakt není jiná, automatická, možnost?

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Regulace vytížení GPU

#25 Příspěvek od nenym »

Já mám spíš jiný dotaz
Na to jsou mocné zbraně v cc_config.xml. Dokonce lze určit které projekty či až které aplikace projektů se (ne)budou na které kartě počítat. Blíže tagy

a) úplně vyloučí kartu z počítání v Boincu

Kód: Vybrat vše

<ignore_ati_dev>N</ignore_ati_dev>
<ignore_intel_dev>N</ignore_intel_dev>
<ignore_nvidia_dev>N</ignore_nvidia_dev>
Příklad <ignore_nvidia_dev>0</ignore_nvidia_dev> vyloučí první NVIDIA GPU z počítání

b) vyloučí projekt/aplikaci projektu z počítání

Kód: Vybrat vše

<exclude_gpu>
   <url>project_URL</url>
   [<device_num>N</device_num>]
   [<type>NVIDIA|ATI|intel_gpu</type>]
   [<app>appname</app>]
</exclude_gpu>
Vyloučí danou GPU pro daný projekt. Pokud není uvedeno <device_num>, vyloučí všechny GPU daného typu. Tag <type> je nezbytný, pokud počítač obsahuje více než jeden typ GPU; jinak se může vynechat. Tag <app> určuje krátký název aplikace (tj.<name> v <app> v souboru client_state.xml). Pokud je zadán, jsou vyloučeny pouze úkoly pro danou aplikaci. Můžete definovat více tagů <exclude_gpu>. Pokud změníte vyloučení GPU, musíte restartovat BOINC klienta, aby se tyto změny projevily.

Oba tagy vyžadují restart klienta.

Blíže zde, nějaké informace jsou i u nás http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... 160&t=2582.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

merlin10
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 549
Registrován: čtv 09 pro, 2010 01:23
rok narození: 18 bře 1977
ID CNT statistics: 15324

Re: Regulace vytížení GPU

#26 Příspěvek od merlin10 »

Abby píše:Takže jestli tomu dobře rozumím, tak buď se smířím s tím, že mi to bere 100% výkonu GPU a nebo budu výpočty na GPU pouštět ručně jen tehdy, když mě to nebude omezovat? Fakt není jiná, automatická, možnost?
Ta možnost co mám já asi pro tebe nebude použitelná, hraji pouze nenáročné hry, ale seriály mám také puštěné téměř nepřetržitě. Oba monitory mám připojené na integrovanou grafiku, to co potřebuji zvládá v pohodě. A na klasickou GPU je připojený jen dummy plug, aby jsem se na ní dostal s taktováním a některým výpočtům se taky nelíbilo když na ní nebylo nic připojeno.
Obrázek
Obrázek

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace vytížení GPU

#27 Příspěvek od Dzordzik »

Teda asi dělám něco špatně, ale kde berete ten čas pořád sedět u PC a čumět na seriály?
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

merlin10
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 549
Registrován: čtv 09 pro, 2010 01:23
rok narození: 18 bře 1977
ID CNT statistics: 15324

Re: Regulace vytížení GPU

#28 Příspěvek od merlin10 »

Dzordzik píše:Teda asi dělám něco špatně, ale kde berete ten čas pořád sedět u PC a čumět na seriály?
to je jen jako kulisa 45hh
Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#29 Příspěvek od Abby »

merlin10 píše:Ta možnost co mám já asi pro tebe nebude použitelná, hraji pouze nenáročné hry, ale seriály mám také puštěné téměř nepřetržitě. Oba monitory mám připojené na integrovanou grafiku, to co potřebuji zvládá v pohodě. A na klasickou GPU je připojený jen dummy plug, aby jsem se na ní dostal s taktováním a některým výpočtům se taky nelíbilo když na ní nebylo nic připojeno.
Já momentálně hraji Zaklínače 3, ten nepatří do kategorie nenáročných her, takže to pro mě opravdu není řešení. A kdyby mi stačila integrovaná grafika, tak bych si nekoupila dedikovanou :-) A ani bych nepotřebovala odemknutou i5 a nejspíš bych se obešla i bez 16 GB RAM a stačilo by mi méně. Ten PC je primárně herní a sekundárně multimediální, jiné určení nemá. Na skutečnou práci mám Mac, na zábavu kromě her mám Mac, na internet a e-maily mám Mac. Boinc na PC běží proto, že jsem ho náhodou objevila a zaujalo mě to, považuji to za dobrou věc a v případě že mě to nebude omezovat jsem ochotná na výpočty věnovat část výkonu mého PC. Ale nesmí mě to v žádném případě omezovat v mých běžných činnostech. Proto taky nikdy nepoběží na Macu (zkusila jsem to, chvíli, běželo to pěkně, ale omezovalo mě to v práci, navíc to běželo i když jsem MacBook uspala, což není žádoucí). Holt by to chtělo naprogramovat více možností v nastavení i pro lidi, kteří to počítání mají jen jako doplněk, ale nemají počítač jen kvůli tomu. Kdo vůbec Boinc vyvíjí? Možná by se dalo vývojářům napsat a navrhnout to.
Dzordzik píše:Teda asi dělám něco špatně, ale kde berete ten čas pořád sedět u PC a čumět na seriály?
Někdo kouká na televizi, někdo na počítači. A hlavně většinou mi to běží k jiné práci.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Regulace vytížení GPU

#30 Příspěvek od nenym »

Možná by se dalo vývojářům napsat a navrhnout to.
Řídit vytížení GPU z venku mimo aplikaci v podstatě nejde. Velmi dlouho se o to snažili na nonBoinc projektu Folding@Home (který je proti Boincu obrovská obluda, je to asi nejúspěšnější DC projekt), dokonce to ze začátků i nějak Jakeš takéž fungovalo na předpotopních GPU, ale posledních 5 let to nejde a nejde a nejde.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#31 Příspěvek od Abby »

Škoda, holt to tedy budu muset zapínat a vypínat ručně, ale obávám se, že na to budu asi často zapomínat, to mě mrzí :-(

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Regulace vytížení GPU

#32 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tohle nefunguje? V Nvidia control panelu? Měl by jít vybrat pro každy program preferovaná GPU.

https://www.youtube.com/watch?v=8WWS-_SOV_4

Method 3: Change the preferred GPU

Your PC is intelligent enough to switch to NVidia card when running games. To allow this behavior, do the following:

Right-click on desktop and open the NVIDIA control Panel
Go to Manage 3D settings
Choose “Auto-select” as Preferred graphics processor
Close and now you should have the blue power button

You can custom-set graphics card and settings for each application/game at the Program Settings in the same panel.

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#33 Příspěvek od Abby »

Já mám Nvidii nastavenou jako primární, Intel je pouze sekundární pro rychlejší převod videa do h.265. Monitor mám zapojený do Nvidie a Intel je sice zapnutý, ale nic nezobrazuje, jen občas počítá. Takže se obávám, že tento návod mi příliš nepomůže.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Regulace vytížení GPU

#34 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Teoreticky pokud zapojíš monitor do Intelu a v control panelu nastavíš Nvidii pro aktualně hrané hry tak by to mělo protlačít obraz přes konektor intelu. A intel bude přehrávat filmy. Za zkoušku nic nedáš

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#35 Příspěvek od Abby »

Zkusit to můžu jestli to půjde. Jakou grafiku mám nastavit primární v UEFI? Teď to je Nvidia.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Regulace vytížení GPU

#36 Příspěvek od Dadu from Silesia »

no jelikož budeš mít kabel v intelu tak intel

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#37 Příspěvek od Abby »

Dobře, zkusím to, třeba to půjde.

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#38 Příspěvek od Abby »

Tak jsem počítání přes GPU vypnula, to se fakt nedalo a rady zde Bohužel nezabraly. Takže mi už běží jen Rosetta a World Community Grid. Ale zase aspoň něco, no ne? :-)

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Regulace vytížení GPU

#39 Příspěvek od Dadu from Silesia »

To je škoda, ale každá kapka se počítá 22rrr

Abby

Re: Regulace vytížení GPU

#40 Příspěvek od Abby »

Je to škoda a jestli to někdy půjde regulovat jako CPU, tak to vrátím, ale taky si říkám, lepší něco než nic.
Každopádně děkuji všem za snahu pomoci, škoda že asi řešení neexistuje :-(

Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“