Bankovní účet CNT

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Bankovní účet CNT

#1 Příspěvek od forest »

Jednou z věcí která se řešila již při založení CNT o.s., byl bankovní účet. Tento účet má sloužit jednak pro vnitřní potřeby sdružení (členské příspěvky, platba domény, hostingu atd..), tak i ke všeobecným potřebám týmu. Tento účet byl založen v listopadu 2008 u Poštovní spořitelny a mají k němu plný přístup všichni tři členové vedení sdružení/týmu. Všichi tři máme stejné pravomoci pro veškeré operace přímo na každé poště, stačí k tomu jen podpis dle vzoru. Zároveň je k němu zřízeno i internetové bankovnictví, kde je jediné omezení a to že platby mohu uskutečňovat pouze já. Je to z toho důvodu, že je potřeba je potvrzovat autorizačním klíčem, které přijde na mobil právě mně. Nad účtem má dohled tříčlená dozorčí rada, tedy to všechno by mělo splňovat všechny věci potřebné pro důvěru k financím, které přes účet půjdou a které na něm budou.

Účet by měl sloužit i pro výrobu propagačních předmětů týmu a také k platbám cen pro soutěže, které CNT o.s. vyhlásí. Jeho účely mohou být různé a jsme připraveni jej poskytnout pro veškeré potřeby týmu. Rovněž na něj lze posílat dary na jednotlivé akce, nebo na propagaci týmu. Jelikož jsme nezisková organizace, tak jakýkoliv dar na účet si lze odečíst od základu daně, pro čež rádi poskytneme patřičné potvrzení. Jelikož z důvodu daňového přiznání je třeba ty příchozí platby odlišovat a vědět k čemu jsou určeny, vytvořili jsme malý seznam variabilních symbolů, který je třeba dodržovat:

010 - Příspěvek na provoz CNT o.s. všeobecně
011 - Příspěvek na provoz CNT o.s. v roce 2009
012 - Příspěvek na provoz CNT o.s. v roce 2010
013 - Příspěvek na provoz CNT o.s. v roce 2011

020 - Příspěvek na propagaci všeobecně
021 - Příspěvek na propagaci v roce 2009
022 - Příspěvek na propagaci v roce 2010
023 - Příspěvek na propagaci v roce 2011

030 - Příspěvek na Formuli CNT všeobecně
031 - Příspěvek na Formuli CNT v roce 2009
032 - Příspěvek na Formuli CNT v roce 2010
033 - Příspěvek na Formuli CNT v roce 2011

040 - Příspěvek na ostatní soutěže pořádané CNT o.s. všeobecně
041 - Příspěvek na ostatní soutěže pořádané CNT o.s. v roce 2009
042 - Příspěvek na ostatní soutěže pořádané CNT o.s. v roce 2010
043 - Příspěvek na ostatní soutěže pořádané CNT o.s. v roce 2011

050 - Příspěvek na doménu a hosting ve vlastnictví CNT o.s.

060- Příspěvek na týmový počítač
To mě tak napadlo a jak jsem se bavil třeba i s Anubisem při osobním setkání, není věcí nereálnou nějaký takový PC postavit a provozovat, třeba i jako týmový server. Nemám problém zajistit aby byl počítač umístěný v jedné firmě, kde bude připojený na internet a nebudu se muset starat o spotřebovanou energii. Zároveň na něm ale nebude nikdo nic dělat a bude určený jen na výpočty pro tým, na nějaký pro tento účel vytvořený účet. Tuto možnost má možná i více členů sdružení a je mně jedno zda jej sestavím já, nebo někdo jiný z případných příspěvků. Jen bych měl požadavek aby to byl člen sdružení a ten jej i měl někde pod kontrolou bez provozních výdajů. Každý měsíc by se mohlo hlasovat na jaký projekt PC nasadit a přes BAM jej jen přesměrovávat. Takový PC nepotřebuje tedy ani stálý monitor a v dnešní době by to nemuselo být ani moc nákladné. Zároveň by se tento počítač zúčastňoval všech turnajů na projektech a byl tak stabilním týmovým hráčem pro soutěže.
Taky může někdo darovat celý stroj jako dar týmu, nebyl by asi problém jich mít v provozu víc.

Číslo účtu je 2900187068, kód banky 2010.

Tak a to je asi tak vše k představení. Na případné dotazy rádi odpovíme. Z peněz na propagaci se mohou hradit různé týmové prezentace, mohou být použity na vytvoření nových šablon pro výrobu propagačních předmětů týmu, nebo na jakoukoliv jinou propagaci pro větší osvětu DC u nás. Kdo tedy nemá čas na sepsání propagačního článku nebo jinou činnost, může i třeba tímto způsobem týmu pomoci v jeho rozvoji a pro šíření povědomí o DC u nás v republice.

Výpis aktuálního stavu finančních prostředků v jednotlivých sekcích a nač byly případně použity, budeme průběžně zveřejňovat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#2 Příspěvek od forest »

Chtěl bych zde za celé CNT o.s. moc poděkovat KPXovi. Jeho příspěvek ve výši 2.000,-kč na provoz CNT o.s. bude jistě velkým přínosem a budeme se snažit aby byl využit takovým způsobem, aby byl co jejvetším přínosem celému týmu 33iii

Přiznám se že příspěvek v takové výši jsem osobně nečekal, ale jsem moc rád že vedení týmu má takovou podporu a důvěru. Všem ostatním bych chtěl říct, že nezáleží ani tak na výši příspěvku, důležitá je ta snaha pomoci. Je to jako s celým DC, kde každý pomáháme jak je v našich možnostech. Každý finanční příspěvek pomůže lepšímu růstu našeho týmu a osvětě DC v republice, to mohu s čistým svědomím za celé CNT o.s. slíbit.

Při krátké poradě jsme se shodli na tom, že přesné směrování finančních příspěvků probereme na jarním srazu v kolektivu který se tam sejde. Každého z účastníků totiž jistě napadne něco jiného a nemá smysl podobnou věc uspěchávat. Rovněž připravujeme pro hlavní stránku webu seznam přispěvatelů, jako takové malé poděkování. Pro možnou identifkaci je lepší do poznámek k platbě napsat i svůj NICK zde na fóru, nebo na BOINC účtu.

Ještě jednou KPXi, moc díky :idea:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#3 Příspěvek od forest »

Na hlavní stránku webu vkliber umístil nový blok, kam budeme doplňovat přispěvatele na účet CNT o.s. Jednotliví přispěvatelé budou řazeni podle výše příspěvku, který ovšem v tomto bloku nebude zveřejněn. Zatím není určeno kolik max. přispěvatelů bude zobrazováno, ale myslím že moc přecpáno tam asi stejně nebude 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#4 Příspěvek od forest »

Již v úterý byl připsán na účet CNT o.s. další finanční dar.
Jedná se opět o dar s variabilnám symbolem 010 - Příspěvek na provoz CNT o.s. všeobecně. Dar poskytl Militky Radovan, kterému bych za něj chtěl moc poděkovat. Přesnou částku jsme se dohodli že zveřejňovat nebudeme, pokud s tím nebude dárce souhlasit. Jen prozradím že je nižší než ta od KPXe, proto je i v tabulce dárců uvedený až pod ním.

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Bankovní účet CNT

#5 Příspěvek od Meharts »

Jen malý nápad nešlo by dárce umístit více nahoru? nad ty dvoje statistiky?
Jde o to, že:
1. více nahoře a na očích bude pro dárce něco jako poděkování, uvidí se na hned na stránce a budou spokojeni.
2. když budou na očích bude to skrytá inspirace i pro ostatní kteří by pak mohli přispět.
3. Prostě je to forma poděkování za dar tak ať nejsou zakopaní úplně na konci stránky kde to si troufám říci nikdo neuvidí.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Bankovní účet CNT

#6 Příspěvek od Honza »

Je mi do toho prd, ale...
Na PrimeGrid/BoincStats ami v profilu usera svítí, že jsem dárce. Stejně tak to používá SETI (a možná i jinde).
Does this ring the bell...?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Bankovní účet CNT

#7 Příspěvek od vkliber »

Honza píše:Je mi do toho prd, ale...
Na PrimeGrid/BoincStats ami v profilu usera svítí, že jsem dárce. Stejně tak to používá SETI (a možná i jinde).
Does this ring the bell...?
S tím se počítá, dárci budou označeni ve statistikách i na fóru nějakým piktogramem, zatím jsme nerozhodli jak a hlavně udělat seznam na hlavní stránku je záležitost chvilky, zabudovat označení i do statistik není záležitost chvilky ;-) .
A bell ding, ding ...!
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Bankovní účet CNT

#8 Příspěvek od Pepino65 »

Honza píše:Je mi do toho prd, ale...
Na PrimeGrid/BoincStats ami v profilu usera svítí, že jsem dárce. Stejně tak to používá SETI (a možná i jinde).
Does this ring the bell...?
No já jsem je také obdaroval a nic mi u nich nesvítí a je mi to jedno. Rytis mi ale mailem poděkoval.
Obrázek

Uživatelský avatar
Nalim27
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 156
Registrován: pon 21 led, 2008 21:56
Bydliště: Tak ruzne - chvili tam, pak zase tuhle

Re: Bankovní účet CNT

#9 Příspěvek od Nalim27 »

Skoda, ze jste ten ucet zridili u Postovni banky. Pokud byste jej zridili u FIO tak:
1. Vedeni a odesilani a prijem plateb by byl zdarma.
2. Dal by se zalozit jako transparentni ucet. U transparentniho uctu ma kdokoli moznost pres internert zkontrolovat vypisy - kdo prispiva i kam penize jdou (nemuze s penezmi ale manipulovast, to muzou jen vlastnici). To by vysoce zvedlo duveru k vedeni i mozna zvysilo ochotu lidi prispivat.
Viz http://www.fio.cz/transparentni_ucty.itml - jsou tam i odkazy na ucty ruznych neziskovych organizaci typu Cesky svaz mariase apod.

Nejsem agent FIO, ale takovy ucet pro organizace tohoto typu je idealni.
Toto cele spocital (hlavne) muj superpocitac :-) Ryzen 2700X:
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Bankovní účet CNT

#10 Příspěvek od vkliber »

Nalim27 píše:Skoda, ze jste ten ucet zridili u Postovni banky. Pokud byste jej zridili u FIO tak:
...
Tato možnost byla taky možná (dokonce jsem ji navrhoval), nakonec jsme se rozhodli pro Poštovní Banku, parametry účtu jsou velice podobné s produktem od FIO. Nakonec rozhodlo to, že Pošta je daleko více přístupná, než pobočka FIO (přece jen se musí něco podepsat osobně).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Bankovní účet CNT

#11 Příspěvek od krahulik »

2Nalim27:
myslim, ze forest tady psal, ze tenhle ucet je na miru pro o.s. (specialni podminky)
Jinak povinnosti kazde registrovane o.s. je i vedeni ucetnictvi. Zda je ve stanovach uvedeno i predlozeni zpravy o hospodareni za rok xxxx (vetsinou vyuctovani za "predchozi" rok) nevim, ale pokud by slo o transparentnost, tak podle me budou k dispozici (clenum urcite, protoze se podle ni vetsinou rozhoduje o rozpoctu a navrhu hospodareni na dalsi rok).

BTW: toto o.s. uvadi pravidelne (mesicne) na webu stav hospodareni
Obrázek

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#12 Příspěvek od Prazdroj »

Nalim27 píše:Skoda, ze jste ten ucet zridili u Postovni banky. Pokud byste jej zridili u FIO.....
Vidíš, FIO mě nenapadla, když se Forest ptal na doporučení. Škoda, že jsi s tím nepřišel dříve. A s tou dostupností to není vůbec tak zlé - http://www.fio-zalozna.cz/kontakty_dz.itml Ano, papíry se podepíší a víc už tam člověk chodit nemusí. Ale teď je to už stejně jedno, účet je u největší znárodněné a darované banky a hlavně, když jsou kluci spokojení :-).

Uživatelský avatar
Nalim27
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 156
Registrován: pon 21 led, 2008 21:56
Bydliště: Tak ruzne - chvili tam, pak zase tuhle

Re:

#13 Příspěvek od Nalim27 »

Prazdroj píše:
Vidíš, FIO mě nenapadla, když se Forest ptal na doporučení. Škoda, že jsi s tím nepřišel dříve. A s tou dostupností to není vůbec tak zlé - http://www.fio-zalozna.cz/kontakty_dz.itml Ano, papíry se podepíší a víc už tam člověk chodit nemusí. Ale teď je to už stejně jedno, účet je u největší znárodněné a darované banky a hlavně, když jsou kluci spokojení :-).
No drive jsem ani nevedel, ze budeme mit nejaky ucet :-). O nevydelecne organizaci jsem vedel, ale o uctu ne ... i kdyz je to docela logicke.
No uvidite, jak vam to v postovni pujde - myslim, ze nulove popaltky za vedeni nemaji ... ale banka se da zmenit vzdycky :-)
Toto cele spocital (hlavne) muj superpocitac :-) Ryzen 2700X:
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#14 Příspěvek od forest »

Jediné poplatky které máme, jsou za bankovní operace, tedy přípis na účet a odeslání. Je to 6,-kč za operaci. Vedení účtu, zřízení, výpisy, to vše je pro neziskovku zdarma. O lepší možnosti jsme opravdu nevěděli, ale to že se dá vše vyřídit na každé poště je fakt velká výhoda. Jak to uděláme s tou transparentností se domluvíme. Přímý dohled nad účtem veřejně jsme myslím nechtěli, ale pravidelný report o stavu není problém. Myslím že by měla být dostatečná záruka to, že nad účtem má dohled 6 členů týmu které znáte, ale jde o týmový účet, takže není problém když bude požadavek od členů týmu jiný, to celé ještě přehodnotit.

O darech a nač budou použity jsme se zavázali aktuálně zveřejňovat, takže to myslím nikomu bránit v poskytnutí daru nemůže.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#15 Příspěvek od forest »

Chtěl bych se moc omluvit za nedopatření které se stalo 45dd
forest píše:Již v úterý byl připsán na účet CNT o.s. další finanční dar.
Jedná se opět o dar s variabilnám symbolem 010 - Příspěvek na provoz CNT o.s. všeobecně. Dar poskytl Militky Radovan, kterému bych za něj chtěl moc poděkovat. Přesnou částku jsme se dohodli že zveřejňovat nebudeme, pokud s tím nebude dárce souhlasit. Jen prozradím že je nižší než ta od KPXe, proto je i v tabulce dárců uvedený až pod ním.
Tuto platbu nezaslal M&T_Militky, ale Radovan.cz. "Bohužel" má náš tým již tolik členů, že se sešli dvá lidé se stejným příjmením. Identifikace plateb je opravdu těžká, pokud není uveden NICK v DC. Příště budeme tedy uvádět u darů raději jen to co bude skutečně uvedené na účtu, podud si nebudeme na 100% jistí kdo se za daným civilním jménem skrývá.

Ještě jednou se omlouvám a chybu opravím i v tabulkách na webu.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Bankovní účet CNT

#16 Příspěvek od Pepino65 »

To se bohužel může stát, např. Honzů je v týmu a v ČR opravdu hodně. :smt017
Obrázek

Uživatelský avatar
Radovan.cz
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 15 led, 2009 17:27
rok narození: 0- 0-1970
Bydliště: sever Čech

Re: Bankovní účet CNT

#17 Příspěvek od Radovan.cz »

Nazdárek , jj v pohodě nic se neděje.Někde se stala chyba i když vím ,že jsem tam do avíza psal nick.
Hlavně ,že těch pár šprdlíků přišlo tam kam mělo 45hh

váš počtář 45cc
Project Joined
SETI@home 8 June 2006
Rosetta@home 18 May 2007

stavhttps://statistiky.czechnationalteam.cz/inde ... user=10138

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Bankovní účet CNT

#18 Příspěvek od forest »

Hlásím připsání dalšího příspěvku na účet CNT o.s., pro 050 - Příspěvek na doménu a hosting ve vlastnictví CNT o.s.

Baťovskou čásku ve výši téměř tisíce korun (jak ji sám nazval) poslal Michal Pavelka (IQE), který i přes své velké postižení již léta pomáhá v činnostech okolo propagace našeho týmu. Za velký příspěvek i za jeho činnost pro tým bych mu touto cestou chtěl moc poděkovat :smt038

Uživatelský avatar
mollusca
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 53
Registrován: sob 19 led, 2008 07:11
ID CNT statistics: 3654
Kontaktovat uživatele:

Re: Bankovní účet CNT

#19 Příspěvek od mollusca »

Neuvažuje se možnosti zasílání příspěvků přes DMS?
WCG: ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Yoyo: Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Moje statistika

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Bankovní účet CNT

#20 Příspěvek od NoTHX »

Což špatné by to nebylo, ale z toho drtivou většinu obvykle sežere operátor, takže je pak otázkou komu by jste vlastně přispívali... :)

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“