Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

Fórum o obecně prospěšné společnosti Czech National Team o. p. s.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#101 Příspěvek od forest »

Nuže předkládám své návrhy do obou kategorií, ale trochu mě mrzí, že nikdo jiný nikoho (ani sebe) tento rok nenavrhnul:

Za propagaci distribuovaných výpočtů:
- alien5 - za jeho práci na propagačních videích, vydaných na jeho Youtube kanálu: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... XmjcTwIjha_
- dzordzik - sice na poslední chvíli, ale koncem roku připravil a poslal na korekturu překlady všech dosud nezpracovaných popisů aktivních podprojektů WCG pro náš web.

Mimořádný počin v distribuovaných výpočtech:
- Viktor Švantner - jako "počin" bych u něj ohodnotil celoroční snahu a finanční i hmotnou podporu stavby a upgrade několika týmových strojů. A nejen to, je to člověk který i finančně podpořil několik činností týmu během loňského roku, kterými jsme se posunuli opět o kousek kupředu. Například jsme díky nim byli schodni vyrobit na sklad spoustu nových propisek, triček a ještě nám na další propagační plány peníze zbyly. Jeho osobní účast na podzimním srazu a věcné návrhy k dalšímu chodu a směřování týmu byly už jen třešničkou na pomyslném dortu, který jsme od něj v roce 2018 dostali.

Hlasovat o konkrétních návrzch budeme dle stanovených pravidel ve vedení hned z kraje února, tak se nechte překvapit.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#102 Příspěvek od Dzordzik »

Já ty překlady nedělal kvůli tomu abych za to něco dostal, ale abych pomohl potenciálním zájemcům líp pochopit co se v rámci těch projektů počítá. Za sebe jsem pro zvolení Viktora. nikdo za celou dobu co v teamu počítám team tak nenakopl dopředu jako on.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#103 Příspěvek od vkliber »

Já žádný návrh nemám a sebe dávat nebudu 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#104 Příspěvek od hanbanaroda »

Zdarec chlapi! Já sem sa k DC za poslední rok ani nedostal a počítám fakt jenom mimochodem, takže sa necítím dostatečně kvalifikovaně na to, abych něco navrhoval nebo hlasoval. Ale su si jistý, že vyberete toho správného 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#105 Příspěvek od forest »

Vedení týmu se po poradě a hlasování rozhodlo, udělit následující ocenění za rok 2018:

Plaketu Za propagaci distribuovaných výpočtů:
- alien5 - za jeho práci na propagačních videích, vydaných na jeho Youtube kanálu: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... XmjcTwIjha_

Plaketu ze Mimořádný počin v distribuovaných výpočtech:
- Viktor Švantner - za celoroční snahu a finanční i hmotnou podporu stavby a upgrade několika týmových strojů. A nejen to, je to člověk který i finančně podpořil několik činností týmu během loňského roku, kterými jsme se posunuli opět o kousek kupředu. Například jsme díky nim byli schodni vyrobit na sklad spoustu nových propisek, triček a ještě nám na další propagační plány peníze zbyly. Jeho osobní účast na podzimním srazu a věcné návrhy k dalšímu chodu a směřování týmu byly už jen třešničkou na pomyslném dortu, kterým přispěl k celkovému zlepšení chodu týmu.

Týmovým hrnkem budou ohodnoceni tito tři podporovatelé distribuovaných výpočtů v naší republice:
1) Jiří Kovařík - za dlouholetou propagační činnost distribuovaných výpočtů, za mezitýmovou spolupráci a podporu nováčků bez ohledu na jejich týmovou příslušnost

2) Honza - jen málo který člověk v naší republice se pohybuje v oblasti DC tak dlouho jako on. Za tu spoustu let pomohl častokrát propagaci na internetu, v médiích, i prostřednictvím diskusních fór. Jeho přehled a informace ze zákulisí některých projektů byly mnohdy velice cenné pro spoustu DC počtářů u nás.

3) Viktor Švantner - Rozhorli jsme se Viktorovi udělit nejen plaketu, ale i tuto jedinečnou týmovou relikvii z toho důvodu, že jeho nasazení a obětavost pro tým během minulého roku byly v historii týmu naprosto jedinečné. Proto jsme se rozhodli mu poslat i tento mimořádný týmový artefakt.

Všichni ocenění dostanou jako bonus ještě přibalenou týmovou propisku :smt038

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#106 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Dobrý výběr gratuluji páni.

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 697
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#107 Příspěvek od v.svantner »

Děkuji.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#108 Příspěvek od Honza »

Taky díky.
Jsem si uvědomil, že už v tom jedu přes 20 let...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#109 Příspěvek od forest »

Je tu začátek nového roku a prvním našim společným úkolem bude volba komu udělíme za minulý rok 2019 tradiční ocenění. Kdo mě zná, tak ví jistě dobře, že pečlivě sleduji po celý rok vše co se v týmu a DC děje a že své návrhy představuji na poslední chvíli, abych dal prostor ostatním. Stejně tak tomu bude tento rok. Trochu zapřemýšlím, kouknu do některých diskusí na fóru a za minulý rok jistě nebude problém, vzolit ty, kteří si ocenění zalouží nejvíc.
Nezapomeňte, že navrhnout můžete i více lidí a že udělujeme nejen "Plaketu za propagaci distribuovaných výpočtů" a "Plaketu ze mimořádný počin v distribuovaných výpočtech", ale někdy i vzácný týmový hrníček CNT.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#110 Příspěvek od forest »

Jelikož zde žádné návrhy nezazněly, diskutujeme nyni o kandidátech přímo ve vedení a za týden budeme hlasovat. Nechte se tedy překvapit, kteří šťastlivci za loňský rok ty ceny dostanou.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#111 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Přeji hodně štestí udělování ocenění je těžší než vybrat HW, proto se do toho nikdo moc nehrne. 22rrr

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#112 Příspěvek od forest »

Vedení týmu se po poradě a hlasování rozhodlo, udělit následující ocenění za rok 2019:

Plaketu Za propagaci distribuovaných výpočtů:
Oceněným je Dzordzik. Díky němu se podařilo zrekonstuovat a aktualizovat po letech článek o WCG https://www.czechnationalteam.cz/conten ... unity-grid

Plaketu ze Mimořádný počin v distribuovaných výpočtech:
Ocenění jsme udělili nenymovi a to za skvělé strategické vedení, které nás v minulém roce dovedlo hned k několika úspěchům. Některé byly zavržešním jeho dlouholeté práce, jiné aktuálním skvělým rozhodnutím v daný okamžik. Těmi úspěchy pod jeho velením byly hlavně třetí místo v Pentathlonu a drtívé prvenství ve všech kolech PG turnaje. Je hlavním strůjcem těchto našich soutěžních úspěchů a nebýt jeho strategických rad, nikdy bychom se na tyto mety nedostali.

Týmový hrníček:
Obdržel za minulý rok jeden šťastlivec a tím je Oskar1947. Zde rád budu citovat přímo navrhovatele tohoto ocenění ,,za neutuchající nadšení (věrný účastník srazů, pro kterého je to vždy adrenalinová cesta přes celou republiku), elán pro výlety (s ohledem na jeho věk), výborný tester chilli, nezkazí srandu."

Ostatním přeji mnoho štěstí v hlasování opět za další rok. Pokud narazíte na mimořádný čin kohokoliv již během roku, tak jej sem klidně hned napište. Čím více nominací, tím lépe se dá následně rozhodovat a alespoň na nikoho nezapomeneme. Rok je přecejen hodně dlouhá doba.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#113 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Gratuluji oceněným 22rrr

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#114 Příspěvek od nenym »

Ocenění mě potěšilo a především překvapilo, nepřipadne mi, že bych dělal něco mimořádně jinak, že předešlých několik let.

V PG tour bych spíše vyzdvihl mravenčí práci zapálených ladičů strojů s CPU aktuálních generací, které ve své zastaralé farmě vůbec nemám (končím na haswellech) a také vylepšený systém PR. Členové CNT početně mnohdy tvořili více, než 10 % celkového počtu účastníků, což považuji za obrovský úspěch vytrvalé přiměřené propagace (třeba nevtíravý mailing, termínová tabulka na webu, aktivita Dzordzika směrem k panu Jarošovi).

V Pentathlonu se sešlo několik příznivých okolností (např.: dříve nevídaný výpočetní výkon týmu i rytířů ve prospěch turnaje, pro mě nepochopitelný pokles výkonu SG, nikoli optimální strategická rozhodnutí konkurence zejména ve vztahu k oštěpu). Troufám si neskromně tvrdit, že jsem tyto okolnosti svými doporučeními dokázal nezabít, což považuji ve světle chyb z minulých let za svůj velký úspěch; z tohoto úhlu pohledu byla rozhodující nebývalá kázeň rytířů i týmu*. No a nakonec obrovská klika v rozhodnutí, o kterém ví pouze ti, o kterých se nemluví.

Takže děkuji a dmu se pýchou až mi hrozí prasknutí ega.

* nemohu opominout OldJerryho, který přímo trpěl tím, co jsem mu se strojem páchal.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

oskar1947
15.7894736842 %
15.7894736842 %
Příspěvky: 102
Registrován: úte 22 bře, 2016 21:44
rok narození: 09 bře 1947
ID CNT statistics: 21323

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#115 Příspěvek od oskar1947 »

Take me potesia a hlavne prekvapila cena CNT hrnecku
Tecim se na jarni sraz Oskar

Uživatelský avatar
oldjerry
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1061
Registrován: ned 03 kvě, 2009 12:06
rok narození: 31 pro 1937
ID CNT statistics: 12179
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#116 Příspěvek od oldjerry »

posting.php?mode=reply&f=10&t=2112# * nemohu opominout OldJerryho, který přímo trpěl tím, co jsem mu se strojem páchal.

Ondra v kabátě ironika chtěl sdělit jednoduchou věc: že strávil hodiny laděním mého kompu a víte všichni jak to umí. Já pod dojmem té jeho lehkosti pohybu mezi 1 a 0 jsem získal pocit a la Ivan Vyskočil sen.: VŽDYŤ PŘECE LÉTAT JE SNADNÉ... a nějakou maličkostí jsem zničil jeho třeba hodinovou práci. Když jsem to udělal nevím po kolikáté (nepoučitelný - však znáte každý nějaký příklad, kdy laik chce aspoň trochu se vyrovnat těm, co umí... jenže v té chvíli ho ani nenapadne představit si cestu k mistroství, dokonce ani blízká pararela se sportem ho nenapadla). Tak se Ondra právem namíchal a na ladění PC nepoučitelného amatéra se vybodnul... Cítil jsem se pod psa a uvažoval, že v CNT skončím. Jenže krev není voda a nedělal jsem jenom kraviny. S pomocí dalších CeNŤáků jsem prošel mnoha úskalími výpočtů. Zklidnil jsem se, ale nezapomněl - jen jsem sám sobě neodpustil. Pak jsem našel báseň - no jedna báseň - typická amatéřina a až při třetím čtení jsem si uvědomil, že jsem byl označen za rektálního alpinistu. Autor neznalý souvislostí zapomněl, že je hodně daleko od PC a jeho světa a udělal v podstatě stejnou chybu jako já, jen mi neničil mnohahodinovou práci. Já se s inženýrem Babišem znám od dob, kdy jezdil do Lovochemie m.j. k obchodnímu náměstkovi u něhož jsem pracoval společně s nynější paní Babišovou.
Zkrátím to - zeptal se co dělám v penzi a výsledkem byla nabídka jím neohraničená. Ohraničil jsem si na jednu 1080 a později na druhou. Ty dnešní 2080ti jsou za vlastní - prodal jsem obraz Českého středohoří 160x90 cm...
Dost...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#117 Příspěvek od forest »

Je to neuvěřitelné, ale další rok je pryč a ani jsem ho skoro nepostřehl. Jedna z milých povinností vedení CNT je každoroční udělení plakety ve dvou kategoriích. Svůj návrh opět předložím těsně před uzávěrkou, nyní dávám přednost na celých 7 dní všem registrovaným na našem fóru.

Nezapomeňte, že navrhnout můžete i více lidí a že udělujeme nejen "Plaketu za propagaci distribuovaných výpočtů" a "Plaketu ze mimořádný počin v distribuovaných výpočtech", ale někdy i vzácný týmový hrníček CNT. Přitom navržený nemusí být nutně člen CNT, ale člověk, který si cenu v našem oboru nejvíce zaslouží.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#118 Příspěvek od RoKro »

Nevím, jestli se na to hodí některé ze jmenovaných ocenění, ale aspoň mazáckou pochvalu by si zasloužil Honza za ty zajímavé informace, které nám sem nepravidelně z projektu PrimeGrid přináší a nenásilně nás tak v téhle oblasti vzdělává.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#119 Příspěvek od forest »

Určitě pište veškeré návrhy, které vás napadnou. Zároveň budou přínosná i třeba jen souhlasná stanoviska s uvedenými návrhy, abychom věděli, jakou mají podporu.

Honzův velký dlouhodobý přínos jsme v roce 2019 ocenili týmovým hrníčkem. Byla to cena právě za dlouhodobou práci, nikoliv za něco konkrétního významného v daném roce. To ale neznamená, že takový návrh za minulý rok neprojde ;-)

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Každoroční ocenění za činnost v oblasti DC

#120 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Tož přidávám podpůrný hlas k RoKro. Honzovy komentáře jsou často zevrubné.

Odpovědět

Zpět na „Obecně prospěšná společnost CNT“