9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

BOINC Pentathlon
Odpovědět
Zpráva
Autor
Petr.350
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 734
Registrován: sob 31 bře, 2012 14:27
ID CNT statistics: 13326
Kontaktovat uživatele:

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#241 Příspěvek od Petr.350 »

Dadu from Silesia píše: Já neřeším kdo kolik do toho dal to dá každý podle možností jen to operování s hausnumery, že se to vyplatí je pro nás běžné počtáře úsměvné.
Také jsem počítal jestli se to vyplatí a při nonstop provozu většinou ano, ale samozřejmě jsem neřešil počítač za 150k, ale za 15k jako většina běžných lidí.
Honza1616 píše:ta funkce na ten graf už na zákaznických stránkách není, že bych si spočítal i rok 2017 :D ale loni jsem propálil o +12,5% víc elektřiny takže asi vím kde jsem :D opravdu s tím musím něco dělat, nemám tiskárnu na peníze a platit dvojnásobek toho co normální lidi to je masakr na to že bydlím "zatím" sám, navíc letos se elektřina zdražuje takže... :(
odstavit jeden počítač tak mám na hezkou dovolenou někde v ČR 33ooo , odstavit 2 počítače tak mám na dovolenou někde v zahraničí třeba u moře 45dd :smt022 :smt022
Tak proč to neuděláš jako kamarád, který nechával běžet počítač od rána do večera, aby nemusel čekat než naběhne i před tím než začal s DC. Po nějakém čase počítání přešel na nonstop provoz a když pak kupoval nový počítač, tak na to šel obráceně. Řekl si kolik je ochotný za rok zaplatit, rozpočítal to na spotřebu a podle toho upravil sestavu.
Honza1616 píše:kdo že to dotuje týmové počítače? Viktor Svantner?
Buďme rádi, že Viktor štědře přispívá a je úplně jedno, jestli jsou to pro něj drobné nebo ne. Všichni členové CNT přispívají dobrovolně k pokroku vědy a každý v rámci svých možností.
Stačí vzpomenout na Jirku Eislera, který dlouhá léta platil z důchodu provoz týmového počítače. 22rrr
Obrázek

PG SGS: 2337608400675*2^1290000-1

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2448
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#242 Příspěvek od Dzordzik »

Přesně tak. M8m za to, že se tady zbytečně řeší kolik kdo vyhodil oknem za HW a jaké jsou jeho možnosti. kažý má takové možnosti jaké si vydobil vlastní prací a umem a jak s penzi naloží je jeho volba a pokud s nimi naloží tak, že pomůže teamu, tím lépe. Tím bych to asi uzavřel. V každém případě je asi rozumné se zamyslet nad tím co z HW mám, jak jej provozuji, kolik mě to stojí a jestli by tak náhodou nestálo za to ho prodat dokud ještě má nějakou cenua to co mám přidat a koupit nový, který je výkonově i spotřebou úplně někde jinde a za nějaký čas zjistím,ž e jsem ušetřil a jesště dramaticky zvedl výkon.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#243 Příspěvek od forest »

Honza1616 píše:kdo že to dotuje týmové počítače? Viktor Svantner?
Seznam členů týmu, kteří přispěli na pořízení různých částí týmového HW už je opravdu velice dlouhý. Musím jej ostatně zaktualizovat. Hodně těch částí se postupně prodalo a koupily nové, ale ty jednou poskytnuté hmotné dary, nebo finance, využíváme dosud.

Pokud se jedná o členy, kteří mají některé ze strojů adoptované, tak je to Zdenek, Doktor CNT, JakuP, Viktor Svantner a do konce měsíce ještě i Jirka Eisler. Někdo chce mít ten výkon doma, někomu více vyhovuje si některý HW adoptovat a po určitou dobu jej zapřáhnout k výpočtům na svůj účet. Výběr projektů je čistě na nich. Krom tedy turnajů. Ale i během nich jedou stroje na jejich účet.

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#244 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Petr.350 píše:
Dadu from Silesia píše:
Také jsem počítal jestli se to vyplatí a při nonstop provozu většinou ano, ale samozřejmě jsem neřešil počítač za 150k, ale za 15k jako většina běžných lidí.
Běžný upgrade výkonu se vyplatí každopádně oproti starému phenomu 2 x4 má můj současný intel 7600 spotřebu o 120Wh ve full louadu menší což mi umožňuje, abych jej během turnajů nechal občas běžet přes noc.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#245 Příspěvek od Czech Human »

Já bych třeba velice pečlivě měřil příkon a poskytovaný výkon. Na DC a obecně delší běh se zátěží než pár hodin typu hraní hry denně se určitě nehodí používat přetaktovaný hardware, ta spotřeba jde strašně asymetricky nahoru.

Z těch 3 počítačů bych určitě nepoužíval na boinc Phenoma i když se jedná o nejlepší dostupnou, tedy 6jadernou verzi a ten Ryzen bych se snažil spíš podvoltovat a držet na standardní frekvenci s menší TDP a u Intela to samé. Udělal bych si spotřebu v OC a bez OC na delší dobu běhu a pak by se ukázalo jaký rozdíl v ceně to udělá. Někdy je rozdíl v bodech pár % ale spotřeba je menší třeba i o polovinu...

Proto osobně nemám v počítacím PC žádnou hi-end kartu, protože jejich výkon je typicky bohatě vyvážen i účtem za spotřebu a běží mi v sestavě ušmudlaná Polaris s hodně RAM a nízkým TDP. To mě na větší počet bodíků odsuzuje k dlouhodobému běhu a nevytrhnu s ní žádné výkonnostní rekordy, ale já chtěl PC maratonce, ne sprintera. Karta s relativně malou spotřebou ke svému výkonu, což je pro mě momentálně Titan V, je mi zatím nedostupná.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Petr.350
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 734
Registrován: sob 31 bře, 2012 14:27
ID CNT statistics: 13326
Kontaktovat uživatele:

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#246 Příspěvek od Petr.350 »

Kaby Lake je samozřejmě někde jinde, ale tenkrát jsem řešil třeba přechod z podtaktovaného a podvoltovaného Phenomu II X4 965 @ 3GHz na i7-2600 při provozu 4-5 hodin denně a to už žádná hitparáda není. Zlákal mě hlavně ten nárůst výkonu.
Obrázek

PG SGS: 2337608400675*2^1290000-1

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#247 Příspěvek od nenym »

Honza1616 píše:výkon týmu je super, :smt038 krásné místo ale příště by jsme to mohli dotáhnout na bednu, v minulých ročnících bylo víc medailí nebo lepší kovy než bronz, pořád je co zlepšovat 45hh
Obecně máš pravdu, ale nalijme si čitého vína. Hrubým výkonem patříme někam mezi 6. a 8. tým z přihlášených. Měli jsme velké štěstí v několika ohledech:
- na projekty, protože na Rosettě a Asteroids má (resp. měl před soutěží) náš tým stabilní výkon největší z přihlášených,
- ve Sprintu nám SG skočili na vějičku polovičního bunkeru v poledne a druhý neočekávali, pak už neměli šanci adekvátně reagovat,
- v Cross Country se P3D vzpamatovali o dvě hodiny později, než měli, jinak by skončili před námi.

Po zpětné analýze konstatuji, že s aktuálním hrubým výkonem je jak naše medaile, tak celkové umístění mnohem víc, než jsme mohli reálně očekávat. Připraveným přeje štěstí a mohu si neskromně namlouvat, že jsem k tomu štěstí přispěl svým dílem i já coby nevrlý generál.

Všem děkuji za účast a nasazení v soutěži.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#248 Příspěvek od Czech Human »

Ano, bylo to "štěstí připravených" skombinované s podceněním nejzašších schopností CNT silnějšími soupeři, kteří vycházeli ze skutečného výkonu našeho týmu a nevěděli kolik je napočítáno dopředu a výrazné organizovanosti postupu týmu, možné i díky malému počtu členů a dobrého řídícího... Kdyby všichni taktizovali a předpočítávali stejně pečlivě jako CNT na zdrženou, tak bychom neměli šanci na žádný kov ani 5. místo ať bychom dělali co chtěli. Skutečně 22rrr za tu taktickou kličku, kdy už těžkopádní golemové neměli čas na slabšího, leč agilního šermíře udeřit podruhé. Ale štěstí hrálo v této kombinaci velikou roli.

Minimálně na ty první tři týmy bohužel nemáme šanci v delším časovém rozpětí kromě toho vzácného případu, že bychom dopředu nasyslili moc a moc bodů, ihned je odevzdali, zvalidovali a pak by server spadl nebo kdyby pentathlon celkově byl rozsahem výrazně kratší. Tam by šance i na bednu byla o dost vyšší, protože objem přípravy má významnější váhu než hrubý výkon a vyšlo nám to ve sprintu, který včas skončil. V Cross Country už to bylo jen tak tak, protože už trval dlouho.

Odevzdávaná práce se mezi námi a týmy na bedně v objemu lišila 5 - 10x a to si přiznejme není dlouhodobě šance přetlačit, jediné místo na podobnou vyfikundaci byl sprint, protože byl dostatečně krátký a včas skončil a byla možná dlouhodobá příprava. Ono i SETI.USA s 5 zlatými medailemi je celkem pro zbytek soutěžících nuda, protože jen v jedné disciplině byli chvilku stříbrní a nakonec to svojí hrubou silou lehce vyrovnali zpět.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#249 Příspěvek od forest »

Je evidentní, že ty přední týmy mají v záloze výkon, který běžně do DC nezapojují, nebo je schovaný na projektech s nižším ohodnocením (WCG, Seti@home, atd.) a vytáhnou jej na nás právě na Pentathlonu. Jedná se hlavně o CPU výkon (možná nějaké servery). V tomto ohledu jsme doznali od minulého roku velkého navýšení i v podobě počítačů v majetku společnosti, i u samotných počtářů. Mnohojádrové Intely i AMD jsou nyní mnohem dostupnější a efektivnější než dříve a ten posun je velice patrný. Hned několi těchto vylepšení přišlo ale až v období turnaje a nemohlo již do soubojů plně zasáhnout. Uvidíme, jak se v tomto posuneme do příštího ročníku.
Na grafikách celkem držíme krok. To čtvrté místo na PG bylo oproti předešlým letům velice dobré.

Souhlasím s nenymem, že se nám podařilo v aktuálních podmínkách turnaje získat krásné místo. Dokonce ještě 24h přek koncem soutěže byla částečná šance, že budeme čtvrtí. I celkový počet soutěžících z našeho týmu byl nakonec velký, což je dobrý předpoklad pro další ročník.

JakuP
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 305
Registrován: úte 22 pro, 2015 12:37
rok narození: 12 kvě 1981
ID CNT statistics: 18958

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#250 Příspěvek od JakuP »

Já bych chtěl poznamenat, že za úspěšnou bojovou operaci, a to letošní Pentathlon a především pak Sprint na Rosettě byl, obvykle velící důstojník dostává takový ten štráfek za účast a novou frčku. Nenym by měl tedy být nadále oslovován coby polní maršál a měl by též obdržet maršálskou hůl.
Já bych pak chtěl moc poděkovat Rytířům, kteří převzali po dobu turnaje řízení mnou adoptovaného Skylake 1, takže jsem bez práce mohl být trochu účasten všech těch krásně překvapivých výsledků.
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#251 Příspěvek od nenym »

Aby bylo jasno, nejsem žádný génius s patentem na rozum. Moje nápady jsou podrobovány kritice s návrhem alternativ, nemalou zásluhu mají oponenti. Nakonec despoticky rozhodnu jasným pokynem, např:
Je to klasika: vrabec v hrsti, nebo kdovíco na střeše. Obojí je špatně a nevím, co je menší zlo.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#252 Příspěvek od forest »

Procházel jsem zpětně velice pečlivě statistiky projektů a zjistil dost zajímavou věc. Týmy na prvních sedmi místech (kromě CNT) odevzdávají většinu turnajového výkonu prostřednictvím 2 až 7 počtářů. Byly dokonce týmy a projekty, kdy více než polovinu odevzdal jeden počtář a tým byl na medaily.
Oproti tomu v CNT bylo vždy potřeba kolem 20-25 nejlepších počtářů na polovinu soutěžního výkonu týmu.

To docela převrací zde během soutěže pronášené výroky na to, proč CNT na nejlepší týmy v Pentathlonu nestačí. Většinou se zde psalo, že důvodem je malá organizovanost a že se nezapojuje do soutěže dostatek členů. Já to vidím prakticky opačně. Členů našeho týmu se zapojuje minimálně tolik, co v ostatních předních týmech, respektive i víc. Rozdíl ale dělá několik jedinců s několikanásobně vyšším výkonem, které tyto týmy oproti CNT mají.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#253 Příspěvek od Czech Human »

To je poměrně zajímavé zjištění, že tak málo lidí disponuje takovou porcí výkonu, ale když jste kupříkladu admin na univerzitním kampusu nebo dolarový v.svantner, tak to není zase tak obtížné dosáhnout. A možná používají sdílené účty, kdy se za takovým jednotlivcem schovává celá skupina počítačů...
I v našem týmu jsou lidi, kteří mají i proti velkému jednotlivému nadprůměru pořád mnohonásobek výkonu a někteří se třeba nezapojili, když máte raketové centrum tak holt nezávisíte na dobré vůli desítek počtářů. . Jak jsem psal během turnaje, i jednomilionová investice by určitě vychýlila jazýček vah o hodně ve prospěch CNT.

Taky bych se nedivil kdyby velké týmy měly nějaké ty sponzory ve stylu "Microsoft s hrdostí podporuje SETI.USA" kteří jim na pár dnů dají nějaké ty servery, nebo jim jen poskytnou dost peněz na pronájem odpovídajícího výkonu po dobu turnaje, určitě by se dal výkon prvního týmu vyjádřit cenově a možná by to ani milion nestálo. Co oslovit některé čeké větší podniky?
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

jiri kovar
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 1187
Registrován: ned 20 črc, 2008 09:31

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#254 Příspěvek od jiri kovar »

Foreste, to je přesně ono.
Několik jedinců má pod palcem ne nějakou farmu, ale přímo nějaké velké výpočetní systémy, které může oproti farmám o dost snadněji ovládat (obdoba toho, co zapojil kdysi Charles Long na asteroidech=superpočítač NASA). SUSA a P3D to dělají dlouhodobě, zbytek z těch předních týmů 2 roky zpátky. Naproti tomu si myslím, že SG jede podobně jako CNT, o týmech 10- ani nemluvě.
Prostě Pentathlon se stal bojištěm superpočítačů, proto přední týmy mají násobný výkon než týmy o něco níže. Když si vezmu nás (LITOMYŠL) na projektu Asteroids, tak tam jelo nonstop 55 počítačů bez předpočítávání. Kdyby všechny předpočítávaly a tím zdvojnásobily výkon, posun týmu by byl o pouhá dvě místa.
Jediný GPU projekt je mimo tyhle počty - tam ty násobky výkonu nejsou právě proto, že jde hlavně o dobrovolnické farmy a záleží na počtu a výkonu GPU v těchto farmách.
Proti téhle strategii není zbraň, pokud nebude nějaký rozumný přístup k superpočítačům na těch 14 - 20 dní.
Jinak jsem zapomněl: GRATULACE k 5. místu!!! Za stávajících podmínek opravdu skvělá práce týmu.
Co se týče průběžného výkonu, tak mám dojem, že CNT je hned na druhém místě za Gridcoinem, tedy vlastně PRVNÍ, protože srovnávat hrušky s jabkama není košer.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#255 Příspěvek od Czech Human »

Holt podobně vznikl ze zábavy strejdů profesionální sport, tak třeba brzo bude profesionální Pentathlon a pak přívěsek pro amatéry s písíčky... Kdo má peníze, má možnosti o jakých se běžnému plebsu nezdá. Ať se jedná o množstevní slevy když se nekupuje u kondoma jedna milostivě dovolená ušmudlaná herní karta na zákazníka ale desítky či stovky profi modelů a počítačů naráz. Holt o řád vyšší výkon se už přebít nedá ani za použití taktiky balancující na hraně ekvilibristiky.

Ale správně je poukázáno na to, že jde ne o špičkový výkon, ale trvalý průměrný výkon a tam se CNT nemá vůbec zač stydět, pronajmout si superpočítač na 2 týdny v roce abyste dostali medaili na jednom webu za nějakých pár desítek tisíc dolarů je hezké, ale udržet ho v chodu 365 dnů v roce a další rok to samé, to už je věc jiná.

Ve finále jde ale o podporu vědě a tak každý superpočítač, co bude počítat dva týdny v roce něco užitečnějšího než kde vyvrtat trubky do země a zničit místní populaci životy protože měli smůlu na nerostné bohatství pod nohama a úředníčky nad sebou případně jak vypařit co nejvíc lidí naráz s co nejmenším množstvím jaderného materiálu, je pozitivní přínos.

Pokud je tento trend opravdový, tak věštím velkou budoucnost týmům z Číny, která v přiznaných superpočítačích hraje na světě už první housle i když zatím se to povšechně technologicky vyvíjí převážně v USA. Ty systémy co mají některé místní technické univerzity (zejména ty vojensky výzkumně orientované) k dispozici, to v Evropě vůbec nikde ani fyzicky neexistuje a i USA momentálně trochu zaostávají. Když jim místní admini budou v takovýchto soutěžích cvičně držet palec, tak prakticky není síly co by je mohla ohrozit a taky je jich 1,2 miliardy, jen statisticky vzato to mají v kapse pokud se promořenost populace BOINCem začne blížit té naší.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#256 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Dost pochybuji, že se tam boinc rozšíří tam jim velký bratr kontroluje i bobek u sedinky ješte si kazit reputaci výpočty pro USA univerzitu.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: 9. BOINC Pentathlon - Obecná diskuze a pokec

#257 Příspěvek od Czech Human »

Po nedávném zavedení bodovací stupnice "loyálního občana" v ČLR může kolonka "prováděl výpočty pro nepřátelskou mocnost" znamenat červenou v cestě za červenou knížkou ale my si tu v EU a na Západě obecně také zavádíme poměrně tuhou autocenzuru všech "nevhodných" témat (a o tom, co je nevhodné opět nerozhodujeme my, ale Strana), takže je otázka co je lepší, jestli stát v blátě nebo si odskočit do zatím mělčí ale rychle se napouštějící louže. To ty naše demokraty na dobu určitou musí žrát, když je navštíví doživotní prezident Číny.

Pravda, na převýchovných/vyhlazovacích táborech pro nepřátele demokracie budeme muset ještě trochu popracovat, ale vedoucí pokrokové politické síly v evropě možná už v dohledné budoucnosti samy takovéto řešení z vyššího principu mravního budou donuceny na nic nechápající část populace aplikovat.

Z technologického hlediska mají ovšem našlápnuto správným směrem, za pár let může být i dost projektů z čínské univerzity a hned budou i kladné bodíky... Evropa má našlápnuto spíš ve směru opět používat abacus a další povolené metody, pocházející z konce 7. století.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „BOINC Pentathlon“