Stránka 1 z 5

Ostatní diskuse k projektu

Napsal: úte 27 lis, 2007 06:45
od forest
Projekt najel na fixní kredit za jednotky, tak jak tomu je již u spoustě jiných projektů. Dále se tedy již nebude příděl řídit dle testu v BOINCManagerovi, který je dost zavádějící.

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: pon 10 bře, 2008 20:06
od petnek
Na wikipedii jsem založil stránku pro tento projekt. Berte ho jen jako základ, který by se měl do budoucna obohacovat. Doufám, že jsem tam neudělal nějaké zásadní chyby, kdyžtak to editujte, nebo mi napište interní poštou, nebo mail. Co nejdříve to napravím.
Tohle je můj oblíbený projekt, tudíž bych pro něj rád něco udělal.

Jinak by nebylo od věci zapojit víc uživatelů. Jenom já sám jsem se svými dvěma ořezávátky docela přispěl k růstu našeho týmu i země. Pokud by se zapojilo více počtářů bylo by to moc fajne. Zisk kreditu je celkem příjemný (26 kreditu za hodinu na dvoujádru Core Duo 1,7GHz, 2GB RAM, WinXP), tak si vemte jaký bude výkon třeba na CPU Intel E6xxx...

link http://cs.wikipedia.org/wiki/MilkyWay%40Home

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: pát 16 led, 2009 07:43
od forest
Projekt nasadil omezování nové práce pro počítače které reportují hodně chybných jednotek. Je to opatření z důvodu toho, že lidé v poslední době testují na projektu mnohé optimalizace a velké procento jednotech se jim vrací s chybami.

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: pon 19 led, 2009 22:48
od Honza
Pokračují snahy o slušné zprovoznění oficiální aplikace, tažke pokračuje verze 0.11 a 0.12

Především je však výrazná výzva, aby optimalizátoři sdíleli své poznatky. Jednak aby mohly být implementovány do oficiální verze, a aby bylo jasné, co se změnilo.
To nebylo vyslyšeno, takže od zítra přestává být podporována optimalizace 0.7, protože je dost výsledků chybných.
Optimalizátoři by měli vycházet s posledního zdrojáku 0.11 a řídit se instrukcemi pro kompilaci.

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: stř 21 led, 2009 08:12
od forest
Jen dodám, že ti co používají neoficiální optimalizované aplikace, nebudou ode dneška za odvedenou práci dostávat kreditové ohodnocení. Také byla vydaná nová linuxová verze, která by měla řešit problémy s délkou výpočtu.

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: úte 17 úno, 2009 08:40
od petnek
V novinkách projektu je zmiňováno řešení vizualizace jednotek podle reálné práce. Je na to založeno i vlákno na diskusi. Snad se jim povede něco co nám přiblíží na čem pracujeme.
Klidně bych se jim do fora taky vyjádřil, ale se svojí angličtinou si moc netroufnu :smt102

Re: BOINC / MilkyWay@Home

Napsal: stř 18 úno, 2009 13:45
od Honza
Jestli jsem ve své paměti správně zachytil informaci, tak se nejedná o vizualizaci jednotek ve smyslu screensaveru a zobrazeni konkrétního tasku, ale o zobrazení agregovaných dat na projektu.
Tedy podobný rozdíl jako CPDN GUI na konkrétním počítači vs. graf znázorňující výsledky tisíce modelů sesbíraných projektem.

Jinak ano, smyslem je nějak nám počtářům příblížit, co se to MW počítá a jak si vede...

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: čtv 09 črc, 2009 08:46
od krahulik
"Flow" zatim drzi, takze se podarilo projektu preskocit na 6. pricku pres GPU-PS3 GRID v celkovych statistikach CNT :smt112.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: pon 10 srp, 2009 21:53
od krahulik
I pres nekolik problemu za posledni dny projekt poskocil na 5. pricku pres QMC v celkovych statistikach CNT :smt112 (RAC se zatim drzi pred SETI).

Dalsi projekty zatim na "dostrel" nejsou. Jsem zvedavy jestli se nekdy dostane projekt pres SETI...alespon v CNT :smt003
Dalsi posily GPU se vzdy hodi 22zzz.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 01:22
od gigadisk
Na stránkách projetku je zpráva, že dochází ke snížení kreditového ohodnocení. 22yyy Takže to vypadá, že lidé, kteří těžili z tohoto projektu budou o dost ochuzeni. (Bohužel i já). Moc mě to nepotěšilo, ale ohledně GPU počítání mě to potěšilo a to dost, alespoň nebudu mít takovou ztátu proti GPUGridu.
Credit Reduction
September 11, 2009
Milkyway's credit awarded has been a bit too high for awhile now, and we're bringing it down to be in line more with other projects. We've been using a credit multiplier of 7.5 per double precision FLOP and other projects are using around 5.4 per double precision FLOP. We're reducing our multipler to this, so credit should be down around 20-30%. I know everyone hates credit reductions, but it was really needed. We also have some performance improvements for CUDA and ATI applications on the way out, so hopefully it won't be too bad. As usual, try to keep the forum flaming about the credit changes somewhat civil.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 06:57
od forest
To by mohlo v celkovém součtu hodně pomoci pozici našeho týmu, jelikož většina týmů okolo nás jede 3/4 kreditu právě na megapřídělovém MW. Doufám že to dorovnají do nějakého průměrného přídělu, aby se po čase příděly opět ustálily. Docela bych si přál i narovnání Aqua, pak už by to bylo docela dobré.

I přes toto stažení ohodnocení, je tento projekt například pro našeho Cimrmana stále nejvýnosnějším, i když už ten rozdíl není tak velký oproti PG sieve podprojektům.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 07:21
od Indy
Hmm, už to klesá. Obvykle bylo za jednotku 74,24 kreditů a teď je 53,45 což je pokles o dobrých 28%. Takže ze svých cca 50.000 denně půjdu dolů na asi 36.000 :-(
Ale zatím je to pro mne i tak furt dobrý. Že bych přestal vypínat PC a nahnal to časem?

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 09:11
od vkliber
K Milky řeknu pouze tolik : minulý týden jsem si zkusmo spočítal pár WUs na CPU. Z obdrženého kreditu jsem vypočítal, že bych na jednom PC dělal 12k kreditů denně. Na ostatních standardních projektech to dělá na tom PC 2K kreditů.

Takže pokud chcou snížit ohodnocení, tak by ho neměli snižovat o 20-30%, ale měli by ho snížit 6x, tedy o nějakých 80% :smt012 .

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 10:45
od Indy
Když jsem počítal Milky pomocí CPU, tak to byl pro mne standardní kreditový projekt a předpokládám, že je to tak i teď. Obrovské zisky nastaly až s pomocí GPU, a to pouze pro tyto GPU-počtáře. Další redukce by podle mne totálně odstranila počítání Milky na CPU, jedině pokud by rozlišovali mezi GPU a CPU, ale i tak bych viděl, aby průměrné ohodnocení GPU bylo dvojnásobné např. oproti mému intelovskému quadu (spotřeba, ztížení zobrazování).
Ale pokud se podívám na GPU/PS3 grid, tak zase další snížení by opět dalo do popředí tento pro nVidii a playstationy výhodný projekt, ale pro mne další snížení znamená popravu :-(
Absolutně spravedlivé to stejně nikdy nemůže být ;-)

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 11:00
od krahulik
vkliber píše:Takže pokud chcou snížit ohodnocení, tak by ho neměli snižovat o 20-30%, ale měli by ho snížit 6x, tedy o nějakých 80% :smt012 .
:smt018 neporovnavej rozsirene projekty se single precision aplikacemi s double precision (to same s MT aplikacemi). Jinak postupne snizovani kreditu (resp. nasobice) na uroven Seti bylo nastineno jiz pred pul rokem. Vyse kreditu na MW neni nic neprirozeneho, i kdyz se zda k ostatnim projektum neprimerena.
:idea: Na zacatku pristiho tydne jsou hlaseny nove optimalizovane aplikace jak pro CPU tak i pro GPU (ATI, NVIDIA).

PS: optimalizovane aplikace jsou/budou na novem miste:http://www.brilliantsite.com/milkyway/index.htm

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 11:22
od krahulik
:idea: Stejne jako u SETI neni vyse kreditu pridelena na zaklade benchmarku teoreticke masiny (tj. 100 cr=1GFLOPs/den), ale pomoci vypoctu flops a nasobice. Garantovany kredit na SETI je dosazen pouzitim nasobice cca 2.77 cr/TFlop (pro vsechny pouzivane single precision aplikace), coz je asi v pomeru 1:2,4 mezi teoretickou definici nejvyssiho vykonu virtualni masiny (benchmark) a pouzitym vypoctem. MW ma stejne schema, kdy je navic zhodnocen double precision (+ alfa stav), takze pokud by se melo/ma dosahnout urovne SETI, tak by se mel nasobic pohybovat kolem 5.5. Proto to ohlasene snizeni nasobice z 7.5 o 20-30 %. Kdyz bude lehce pod urovni SETI, neni duvod resit "corss project parity".

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 21:20
od gigadisk
Zajímalo by mě pár věcí. První věc kolik bylo RAC projektu MilkyWay před snížením kreditů a teď po snížení, jestli jsou někde na nějakém webu čísla. Díval jsem se na boincstats a tam je jen graf a čísla žádné, jediné co je tam docela dobře vidět, jak klesá RAC všem týmům, které sou do projektu zapojené, ale mě by zajímal celkově RAC celého projektu. Nedá se to někde na nějakém webu se statistikami vyčíst ?

EDIT: Tak něco jsem nakonec našel http://stats.free-dc.org/stats.php?page=proj&proj=mil Dole je tabulka s přiděleným kreditem za posledních 28 dní, to je to co jsem hledal. Chci vysledovat jak se to projeví v následujícím týdnu a pak se podívám na předchozí tabulku s aktivními členy a porovnám tady s tou http://boinc.netsoft-online.com/e107_pl ... project=71 a vysleduju, jestli náhodou nezačnou ztrácet počtáře :)

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: sob 12 zář, 2009 22:34
od forest
Koukni třeba sem, tam je to ještě trochu přehlednější: http://cz.boincstats.com/stats/project_ ... r=milkyway
Jinak s tím snížením souhlasím plně s vkliberem. Se svým Miláčkem jsem byl schopný vyždímat z MW i 15k kdybych chtěl, ale jelikož počítám na tom PC i spoustu jiných projektů a jedu MW od začátku bez ohledu na příděl, vím o čem mluví. U ostatních projektů jako RALPH, CPDN, SIMAP atd. je příděl toho stejného PC se stejným časm provozu asi 1/4, tedy velký nepoměr.

JInak myslím že credithunteři zůstanou zatím u MW, jelikož nevím o projektu který by jim dal momentálně víc.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: úte 15 zář, 2009 18:25
od gigadisk
Milkyway s těma vadnýma WU už mě začala štvát, dneska tam zase mám půlku nevalidních WU, takže končím s počítáním at si to daj do pořádku a začnu počítat něco jiného i když nedostanu tolik kreditu, nebude mi to vadit, spíš mi vadí, že ten procesorový čas jsem mohl využít na jinej projekt a nepočítat půl hodiny něco za co uvidím 0 kreditů. Nová aplikace 0.20 je sice fajn, ale k čemu to je, když počítá už vložená data, které jsou nesmyslná, alespoň tak mi to na tom foru milkyway napsali. Kašlat na ně.

Re: Ostatní diskuse k projektu

Napsal: úte 15 zář, 2009 21:35
od forest
Stačí přejít zpět na optimalizace 0.19, ty chyby nedělají. Problém je tedy jen v té nové optimalizaci. Jednotky jsou opravdu jiné, jelikož mají nyní horně rozdílnou délku, ale chybu jsem po návratu na 0.19 SSE 4.1 nezaznamenal.