Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#41 Příspěvek od forest »

Kéž by, ale ještě minimálně 2 dny vydržím 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#42 Příspěvek od forest »

Oni věděli kdy to mají pustit, scházely mně už jenom 2 jednotky 45hh
Tahejte dokud jsou :idea:

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Ostatní diskuse k projektu

#43 Příspěvek od nenym »

Nějak zkrátili deadline, moc úloh se natáhnout nedá (max. 3 dny).
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#44 Příspěvek od forest »

Chtějí asi omezit moje křečkování :smt066

fake
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 282
Registrován: čtv 07 čer, 2007 08:52
ID CNT statistics: 55

Re: Ostatní diskuse k projektu

#45 Příspěvek od fake »

koukam ze ten Orbit nezvlada napor:)

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#46 Příspěvek od petnek »

Vskutku, jednu jednotku mám na nahlášení, druhou na odeslání a nic :lol:. Oni to zase rozchodí. Njn, musí se připravit na větší nápor než byli zvyklí 45ff
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra@SF.cz
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 597
Registrován: pon 22 úno, 2010 16:36
rok narození: 09 úno 1993
ID CNT statistics: 8123
Bydliště: Space Family
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#47 Příspěvek od Ondra@SF.cz »

33zzz Taky vám přišel tento email ?
Dear Ondra@SpaceFamily.CZ:

Greetings from Orbit@Home.
Project News

We are pleased to announce that Orbit@Home is now in production mode. During the past month we have generated work-units at a rate of 300,000 per week, each one requiring about one hour of computing time on an average desktop computer. Read more about this here.

The process of preparing the astronomical data for the analysis with the Orbit@Home client, and then recombine all the results to generate an optimized search strategy for near-Earth asteroids, has been recently described in detail on the Orbit@Home website. To read more about the science behind Orbit@Home, visit here.
What's Next?

We are now analyzing the results obtained so far, and testing the latest improvements to the scientific application before deploying it and create a new series of work batches. New work-units should be generated by the end of October 2010.
Support Orbit@Home

We appreciate your generous donation of computer time. In order for Orbit@Home to become fully productive, we are now in critical need of server-grade storage equipment. To help us meet our storage requirements with hardware donations, please contact us here. For regular donations, please visit this page.
About the Planetary Science Institute

The Orbit@Home project is hosted at the Planetary Science Institute in Tucson, Arizona. PSI does research and provides educational outreach on a wide variety of topics in planetary science. To learn more about our programs go to www.psi.edu and please consider getting more involved by becoming a "Friend of PSI".

Thanks again for your ongoing help.

-- The Orbit@Home Staff
Vypadá to, že teď už to fakt myslí vážně :smt023
Pocitadlo : Deska - ASRock Fatal1ty Z77 Killer, CPU - Intel Pentium G3220(Haswell), 8GB RAM DDR3, GPU - ASUS DCIIOC AMD Radeon HD7790, Case - Chieftec LBX-02B-B-B, zdroj Seasonic X-1050 Gold, systém - dualboot ArchLinux (AntergOS) + Windows 8.1 64bit
Moje statistiky : BoincStats, B.Mundayweb, PrimeGrid a statistiky CNT od vklibera ;)
PG medaile : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WCG medaile : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Poslouchám asi tak tohle (my Last.fm music profile)...
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Ostatní diskuse k projektu

#48 Příspěvek od Frenk »

Ondra@SF.cz píše:33zzz Taky vám přišel tento email ?
Dear Ondra@SpaceFamily.CZ:

Greetings from Orbit@Home.
Project News

We are pleased to announce that Orbit@Home is now in production mode. During the past month we have generated work-units at a rate of 300,000 per week, each one requiring about one hour of computing time on an average desktop computer. Read more about this here.

The process of preparing the astronomical data for the analysis with the Orbit@Home client, and then recombine all the results to generate an optimized search strategy for near-Earth asteroids, has been recently described in detail on the Orbit@Home website. To read more about the science behind Orbit@Home, visit here.
What's Next?

We are now analyzing the results obtained so far, and testing the latest improvements to the scientific application before deploying it and create a new series of work batches. New work-units should be generated by the end of October 2010.
Support Orbit@Home

We appreciate your generous donation of computer time. In order for Orbit@Home to become fully productive, we are now in critical need of server-grade storage equipment. To help us meet our storage requirements with hardware donations, please contact us here. For regular donations, please visit this page.
About the Planetary Science Institute

The Orbit@Home project is hosted at the Planetary Science Institute in Tucson, Arizona. PSI does research and provides educational outreach on a wide variety of topics in planetary science. To learn more about our programs go to http://www.psi.edu and please consider getting more involved by becoming a "Friend of PSI".

Thanks again for your ongoing help.

-- The Orbit@Home Staff

Vypadá to, že teď už to fakt myslí vážně :smt023
To je dobre, ze to mysli vazne. Ale sotva to rozjely a uz jim schazi nejaky tan peniz na hardware a oslovi poctare?! Vsechny projekty je potrebuji. Nevim , ktery znas by jeste prispel vic jak elek. pro zapojeni pro vypocet DC projektu. No i ti se najdou co daji nejakou korunu nebo EUR, ale ja mezi ne nepatrim. Uzitecnost projektu je :smt023
PS: nasemu teamu nejakou korunu jo a cas taky rad 51iii
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

kva-pil
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17 lis, 2010 16:32

Re: Ostatní diskuse k projektu

#49 Příspěvek od kva-pil »

Dobrý den přeji, dotaz:

připojil jsem se k orbit@home už před delší dobou, ale pořád mi nepřišla žádná úloha. Přitom od jiných projektů kterých jsem taky členem, úlohy normálně chodí. V logu mi neustále píše "project has no jobs available". Kde může být zrada?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#50 Příspěvek od vkliber »

Ahoj a vítej na fóru 45nn .

Je to přesně jak je napsáno v logu : "project has no jobs available".
Projekt momentálně nemá žádnou práci, kterou by mohl odesílat na klienty.

Je více než dobře, že jsi připojený i k jiným projektům. Až bude mít Orbit práci, tvůj počítač si ji sám stáhne a bude počítat. Ostatní projekty dá do útlumu aby vyrovnal dluh který mu nyní vzniká 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Ostatní diskuse k projektu

#51 Příspěvek od Frenk »

Vydel bych tento projekt za docasne (urcite) ukonceny :smt045 Kdo pochybuje at si precte forum projektu, kde se, spise pise o novem ceskem projektu Asteroids@home at v dobrem nebo spatnem.
Dobra prace vsem zucastnenym, fakt 45uu
Vitku sup 45cc
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#52 Příspěvek od Kyong »

Je to škoda, admin v podstatě teď jenom čeká na nějaké finance od NASA, prý podal už druhý požadavek, první minulý rok a to mu zamítli, tak teď čeká znova. Prohlídnu si pak, jak to vlastně řešil ty výpočty drah, jestli ta jeho aplikace není moc složitá. Jejich zdrojové kódy mám stáhnuté, tak jsem na to zvědavý.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#53 Příspěvek od forest »

Já se v podstatě ani moc nedivím , že mu další finance nedali. Moc toho za ty prachy co dostal nepředvedl. Tedy alespoň pokud můžeme porovnat s financemi a prací, kterou odvedl třeba Mgr.Ďurech. Jednotky vydal (jestli si to dobře pamatuju) jen ve dvou větších dávkách a to bylo hned rozebráno. Dlouhé roky psal co testuje a připravuje a skutek utek.

Více než samotné zdrojáky aplikace by mě zajímalo, jestli je volný přístup k těm vstupním datům, nebo mu byl umožněn jen kvůli tomu grantu.

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Ostatní diskuse k projektu

#54 Příspěvek od Frenk »

Kyong píše:Je to škoda, admin v podstatě teď jenom čeká na nějaké finance od NASA, prý podal už druhý požadavek, první minulý rok a to mu zamítli, tak teď čeká znova. Prohlídnu si pak, jak to vlastně řešil ty výpočty drah, jestli ta jeho aplikace není moc složitá. Jejich zdrojové kódy mám stáhnuté, tak jsem na to zvědavý.
forest píše:Já se v podstatě ani moc nedivím , že mu další finance nedali. Moc toho za ty prachy co dostal nepředvedl. Tedy alespoň pokud můžeme porovnat s financemi a prací, kterou odvedl třeba Mgr.Ďurech. Jednotky vydal (jestli si to dobře pamatuju) jen ve dvou větších dávkách a to bylo hned rozebráno. Dlouhé roky psal co testuje a připravuje a skutek utek.

Více než samotné zdrojáky aplikace by mě zajímalo, jestli je volný přístup k těm vstupním datům, nebo mu byl umožněn jen kvůli tomu grantu.

No, vidite kluci jeste budem chroustat data z NASA, az se o nas dozvi a co, nejaka ta kacka do tymove kasy by se, taky hodila :smt045 45hh
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#55 Příspěvek od forest »

Ony ty finance nejsou ani tak k výdělku, jako na provoz a zaplacený čas člověka, který ta data připravuje. U Mgr.Ďurech je to 400.000,-Kč z grantu na rok. Pokud by si o tohle řekl admin Orbitu a ukázal by jim dlouhodobější provoz projektu, tak by mu to určitě dali bez mrknutí oka.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#56 Příspěvek od Kyong »

Jo, to mi by se taky hodilo kdybych to měl placené a jako hlavní a jedinou práci. 45hh Což už mi i jeden člověk na fóru soukromě psal, že se diví, že to není moje zaměstnání. 45hh
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Ostatní diskuse k projektu

#57 Příspěvek od Dadu from Silesia »

Ty nedostáváš ani bakšiš? Nebo to je součást spolupráce CNT o.s. na projektu.

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Ostatní diskuse k projektu

#58 Příspěvek od Frenk »

Tak jsem to myslel Foreste 45nn Vsechno okolo projektu je takrka dobrovolne pokud se nepletu. Ono nejaka odmena za skvele odvedenou praci vzdycky potesi, kdyby byly 45ff
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#59 Příspěvek od forest »

Dadu from Silesia píše:Ty nedostáváš ani bakšiš? Nebo to je součást spolupráce CNT o.s. na projektu.
To co dělá Kyong pro projekt, je stejně jako další naše aktivity neziskové. Před třemi lety, jsem na sjezdu ČAS v Ondřejově nabínul naši pomoc při spolupráci na zrodu prvního českého BOINC projektu v oblasti astronomie a na schůzce o 3/4 roku později na půdě UK v Praze (kde jsem byl i s Vkliberem a Kyongem), jsme jim nabídli vše, jak jen budeme moci pomoct, aby ČR měla první svůj projekt, který zároveň bude opravdu stát za to. Kyong je machr na programování, tak většinu té pomoci vzal na sebe, já jsem mohl pomoct s tou komunikací před schůzkou a po ní a můžu pomoct maximálně ještě s propagací. Prostě každý jak může a nikdy jsme za to nic nechtěli. Projekt samotný je obrovská podpora naší DC činnosti do budoucna a proto mu pomáháme, DC je přece náš život 45cc

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#60 Příspěvek od Kyong »

Jj, jako většina vědecké činnosti je to neziskové a tak, pokud nejsou nějaké větší dotace na to, tak nejsou peníze na moc věcí. Takže vždycky to záleží hlavně na tom volném čase, protože člověk musí dělat pro uživení ještě i jinou práci, tak jsem rád, že ten volný čas nějaký větší mám, ale věnovat se tomu naplno by bylo ještě lepší, některé věci se opravdu špatně stíhají, když se člověk do toho člověk dál učí i programovat a stále projekt vylepšovat. Proto některé věci občas trošku trvají. 45hh

P.S. jednu menší jednorázovou odměnu z UK na smlouvu jsem už dostal, protože na to akorát měli nějaké finance, co mohli vyhradit.

P.S.2 - s těmi dráhami asteroidu, pokud ten projekt Orbit@home už dál nebude fungovat, tak by se hodilo nějakým způsobem pokračovat, zrovna to je jeden další z projektů se zajímavými výsledky. Takže by možná bylo i zajímavé pokračovat v jejich práci, ale asi by se to s nima chtělo domluvit. Ty zdrojové kódy jsem si už trochu prohlížel a je tam snad vše potřebné.

P.S.3 - ještě další co jsem uvažoval, že bych časem udělal, je databázi vypočtených asteroidů (po publikaci) pro astronomický software Celestia, je celkem používaný (kdo ho nezná, tak doporučuji pro každého astronoma, ať si ho vyzkouší, je to skvělý simulační software, hlavně verzi Educational, která má velkou a celkem aktuálnější databázi objektů a textur a taky dobré výukové materiály, takže je to celkem dost rozdíl oproti základní verzi) ale to co tam právě chybí, jsou ty asteroidy nebo alespoň jejich textury. A pro přesnost těch drah asteroidů se opět hodí mít už vypočtenou jejich dráhu co nejpřesněji, základní výpočet dráhy zvládne i Celestia, ale ne tak přesně, to by pak nestíhala zase ani zobrazovat pohyb toho tělesa ve zrychleném čase. Takže tam by si taky každý mohl krásně prohlédnout výsledky projektu v simulovaném reálu. 45hh

P.S.4 - když už jsem se tolik rozepsal navíc, tak rovnou dodám, koho by ten program zajímal, tak verze Educational je pouze pro windows, má totiž i upravený instalátor s dalšímy přídavky (kdo ji zná nebo vyzkouší, tak bude vědět, co tím teď myslím) a pokud bude čas, tak bude i verze pro linux, s autorem té verze jsem už psal a prý to nebude problém, když s tím pomůžu.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Odpovědět

Zpět na „ORBIT@Home“