Ostatní diskuse k projektu

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Dadu from Silesia
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1325
Registrován: úte 03 úno, 2009 21:23
rok narození: 03 bře 1984
ID CNT statistics: 10156
Bydliště: Opava

Re: Ostatní diskuse k projektu

#61 Příspěvek od Dadu from Silesia »

22rrr

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Ostatní diskuse k projektu

#62 Příspěvek od Horvi »

Kyong píše:Jj, jako většina vědecké činnosti je to neziskové
Kdybych poslal peníze na podporu projektu, měl by jsi z toho nějaký peníz i Ty? Tohle není jako starat se o pár plechovek ve Vimabau. 22rrr A vůbec, jak je to "právně", jsou asteroidy pod střechou CNT nebo je to samostatný subjekt?

add PS 2 To jsem zvědavý na výsledek :smt023 , určitě to není špatný nápad, otázka je jestli je na to čas, potřebné technické zázemí a jaká bude domluva s pány ze zámoří.
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#63 Příspěvek od eisler jiri »

kyong! este se z tebe stane lepsi programator nez ses. drz planetky a neco priber 45hh fakt dobry :smt038
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#64 Příspěvek od Kyong »

Horvi píše:
Kyong píše:Jj, jako většina vědecké činnosti je to neziskové
Kdybych poslal peníze na podporu projektu, měl by jsi z toho nějaký peníz i Ty? Tohle není jako starat se o pár plechovek ve Vimabau. 22rrr A vůbec, jak je to "právně", jsou asteroidy pod střechou CNT nebo je to samostatný subjekt?

add PS 2 To jsem zvědavý na výsledek :smt023 , určitě to není špatný nápad, otázka je jestli je na to čas, potřebné technické zázemí a jaká bude domluva s pány ze zámoří.
Co se týče těch peněz, to zatím hlavně všechno záleží na tom, kolik toho bude a kolik toho bude tak nějak pravidelněji. Ještě jsem stále neudělal ten skript na výpis lidí, kdo něco přispěli, jak už na fóru projektu chtěli, zatím to byly 4 lidi dohromady, a ty peníze teda momentálně jsou na PayPal účtu a využijeme je jak jsem už psal, nejdříve uvidíme a pak uvidíme. 45hh Ale asi bude hlavně potřeba brzo i hardwarový upgrade, tak bych to možná využil pak hlavně na to, podle toho, jestli UK bude ještě na to něco mít. Momentálně už přestává stačit operační paměť a je už skoro pořád zaplněná, tak už to občas musí swapovat.

resp PS2: Právě, ten čas je nejhorší, technicky by to problém nebyl, pokud bude čas a data z observatoří vhodná, protože to zrovna taky není nic jednoduchého, záleží ovšem na tom, jestli vstupní data jsou už částečně zpracovaná, nebo je potřeba je ze snímků z teleskopů nejprve sestavit sestavit.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Ostatní diskuse k projektu

#65 Příspěvek od Horvi »

Hmm jak jsem onehdá psal, tak stačí říct jaké jsou požadavky a zkusíme něco spunktovat třeba tady na fóru. Jestli nás hoodně limitují peníze, tak sehnat něco z aukra plus do toho nahodit nějaké pevné disky, paměti popřípadě SSD na něco co musí odcejpat. O kompletaci a nějaké základní zprovoznění se postarám. Jen musíme vědět přesně co a jak, teď už kupříkladu víme, že bude potřeba hodně operční paměti ;) Jen namátkou třeba tohle za 16,5 osobní převzetí "kousek" od Phy nebo tohle možnost dokoupit druhý CPU a doplnit paměť na dvojnásobek. Jestli něco opravdu levného tak třeba tohle Zase to ale není nejlevnější a moc podrobnějších informací k tomu nedal. Poslední varianta, je zbastlit něco nového, byla by na to záruka, ale více zjištování a asi by to trvalo déle. Nějaký nástřel:
MB ASUS WShttp://www.czc.cz/asus-p8b-ws-ivb-intel ... 02/produkt
CPU Xeon http://www.czc.cz/intel-xeon-e3-1220v2/110592/produkt
RAM 8x4GB = 32GB http://www.czc.cz/kingston-value-8gb-dd ... 43/produkt
HDD 2x http://www.czc.cz/wd-red-2tb/111718/produkt
SSD 2x http://www.czc.cz/samsung-ssd-840-serie ... 30/produkt
PSU Seasonic http://www.czc.cz/seasonic-ss-460fl2-f3 ... 76/produkt
case http://www.czc.cz/coolermaster-dominato ... 21/produkt
Chlazeni http://www.czc.cz/gelid-solution-tranqu ... 05/produkt
a 3x http://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produkt
Součtem to dělá cca 33k, berte to jen jako nástřel, otázka jestli jít do tohohle bastlu nebo nějakého serveru, asi bych se vyhnul 2 stejným diskům, to jen aby nahodu neodešly oba naráz :) Otázka taky jestli je potřeba použít SSDčko bez nich je to o 5k příznivější. Dál pro více RAM je potřeba použít 2011, kde lze v klidu na obyč komponentech poskočit na 64GB. Je-li je zájem, abych to nějak řešil, tak dejte vědět, bylo by to "na klíč" :)
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#66 Příspěvek od Kyong »

Ten Dell vypadá dobře i cenově, s HP nemám zkušenosti, jak jsou dobře kompatibilní s linuxem, co se týče disků, tak disky včetně řadiče na serveru máme nové 3x 450 GB 10000 ot/min (WD Raptor Server Edition (disky i s řadičem stály 37000,-)), takže ty potřeba nejsou. Dále na další komponenty se zrovna dívám, ale na paměť jsem se díval přes konzoli, jako na vše, takže pak se podívám na grafy, jak to vypadá se zatížením ostatních komponent. A pak bychom tuhle diskuzi měli zřejmě pokračovat v sekci Asteroids. 45hh
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Ostatní diskuse k projektu

#67 Příspěvek od Horvi »

No kouám, že jsi tu admin, tak to pak prosím přesuň. Otázka je jestli je možnost sehnat takový balík peněz řekněme do týdne, jestli má Mgr.Ďurech nějaký černý fond aby vytáhl 16,5 :). Poznámka na okraj serverové DDR2 se už hůže schánějí, tak to jen mít na paměti. Dej prosím vědět nějaké výsledky měření na co jsi přišel. 33iii

K tomu Orbitu by asi nebylo od věci pokusit se nahlídnout trochu pod pokličku a zkusit naverbovat někoho dalšího. Akorát aby věděl do čeho jde a v jakém to je vlastně stavu. Jestli máš k dispozici něco víc, než to co je k mání na Orbitím fóru nenechávej si to pro sebe. 22rrr

Edit: Jestli jsou vyřešený disky tak můžeme rovnou z té konfigurace nových věcí vyškrtnout 10k.
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#68 Příspěvek od Kyong »

Tak projektový web a fórum je zrušené. Ještě, že jsem včas stáhl ty zdrojové kódy.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Ostatní diskuse k projektu

#69 Příspěvek od Horvi »

Tak asi nejdůležitější otázka je, jestli do toho jít. Jestli ano, tak asi jako první bych zkusil se zeptat na téhle adrese jak by se tvářil současný neprovozovatel na přebrání projektu sakum prdum (mimo železa), jestli by byl sdílnější a nastínil nějaké to pozadí co se zdrojových dat týká... Kdyby se nám povedlo přenést projekt od A do Z tak nebude potřeba kódit, jestli se vlastníkovi nebude chctít, tak je otázka jestli se do toho vůbec pouštět, protože mimo toho zdrojáku nevíme vůbec nic.

PS můj názor je, že se mu do toho asi moc chtít nebude, ale za pokus to stojí.
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#70 Příspěvek od Kyong »

Já mu napíšu, na to se už chystám. Podle mě je to užitečný projekt, takže pustit se do toho by bylo myslím dobré, jenom to zabere dost času. Jinak předpokládám, že vstupní jednotky, dokud ještě byly, už nikdo nemá, že?
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Horvi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 444
Registrován: sob 19 úno, 2011 13:46
rok narození: 08 čer 1990
ID CNT statistics: 9770
Bydliště: Teplice

Re: Ostatní diskuse k projektu

#71 Příspěvek od Horvi »

Jsem zvědav na reakci a držím palce :)
Zlepšení výtěžnosti všech strojů ; IQE-farm po GO FOTO ; MATFYZ farma po GO FOTO ; IQE po GO FOTO ; Cimrman po GO FOTO
Posty se snažím průběžně aktualizovat o technické podrobnosti a hlavně fotografie.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#72 Příspěvek od Kyong »

Tak mám nové informace, Pasquale Tricarico chce projekt opět spustit někdy začátek roku 2014. Bude to ale na komplet nové instalace BOINC serveru, takže nebudou zachovány uživatelské účty a vše půjde jakoby odznova.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Tomaseq
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 50
Registrován: pát 01 bře, 2013 14:36
ID CNT statistics: 21943
Bydliště: Olomouc

Re: Ostatní diskuse k projektu

#73 Příspěvek od Tomaseq »

Jsou nějaké novinky s obnovou tohoto projektu?
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní diskuse k projektu

#74 Příspěvek od Kyong »

Jenom to, že na tom pracuje, ale víc nevím. Měl by už mít sice nový projekt jakoby nahozený, ale kromě toho se zatím pořád nějak nic neděje, jenom to, že to má stále v plánu. Tak nevím.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
® Plšák Ráďa ®
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 10 led, 2013 00:41
rok narození: 0- 7-1977
ID CNT statistics: 15767

Re: Ostatní diskuse k projektu

#75 Příspěvek od ® Plšák Ráďa ® »

Neměla by být celá sekce Orbit@home už přesunuta do sekce "Pozastavené a ukončené projekty" ? Jsem jen nahlédl, zda tenhle projekt žije, když je stále v seznamu sekci Astrofyzika.
Motto: "Pokrok vědy nezastavíš, ale i ty ho můžeš urychlit." © 2014 Plšák Ráďa User of The Day
Obrázek

(Pozn. veškeré informace jsou z českých médií rozhlasových, televizních a nějaké fake news z internetu. Proto informační hodnota mého příspěvku je vždy nulová a radši to nečtěte. Televizní zprávy po 19 hodině sleduji minimálně a nehodlám se otečkovat vakcínou C19 verzí č.1 až 3, počkám si na revizi vakcíny splňující normy paní MUDr. S. Pekové, PhD..) 45cc

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Ostatní diskuse k projektu

#76 Příspěvek od forest »

Tohle sladíme brzy s celou sekcí "Projekty" na hlavním webu. Bohužel zde to nebude moci přeskakovat automaticky, ale dokáži si představit, že to zvlándneme udělat přímo na místě po prvních upřesňujících diskusích během podzimního srazu v Brušperku.

Koukněte prosím na tento souhrnný příspěvek, ze kterého při této hromadné akci budeme vycházet. Orbit tam uvedený mezi neaktivními je. Pokud naleznete nějaký další tam chybějící, tak jej prosím do daného tématu doplňte:
viewtopic.php?p=99566#p99566

Odpovědět

Zpět na „ORBIT@Home“