Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Zajímavý je tento projekt tím, že má monitorovat srážky asteroidů a komet s planetami a hlavně hledat a zkoumat dráhy objektů, které by hrozily srážkou se Zemí, nebo jiný pozemským tělesem (satelity, vesmírné stanice atd.) .

Stránky projektu naleznete zde:
http://orbit.psi.edu/

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

z

#2 Příspěvek od forest »

Další podrobnosti z pozadí projektu:
Projekt byl podroben rozborům AISR (Applied Information Systems Research) a zúčastnil se výběrového žízení Research Opportunities in Space and Earth Science 2006 solicitation, do kterého se přihlásilo celkem 160 projektů. Jako jeden z mála dostal grant od NASA na tříleté financování projektu. Tyto roční příspěvky pokryjí zhruba 1/3 nákladů na provoz jak jsem již psal v pondělí.

Projekt by se díky tomu mohl skutečně rozjet, protože obdržené prostředky pro letošní rok by měly stačit na nákup potřebné techniky, i pro finální vývoj aplikací. Projekt chce pokrých všechny platformy a spuštěn do plného provozu by měl být nejpozději koncem tohoto roku.

Projekt by se měl zaměřovat na planetky NEAs které by mohly hrozit srážkou se zemí.

Mirek256
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08 čer, 2008 17:51

Re: Základní informace o projektu

#3 Příspěvek od Mirek256 »

To se ale koukám nestalo, je to jeden z mála projektů, který mi nikdy nedal práci.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#4 Příspěvek od forest »

Bohužel. Kromě jednoho velkého balíku testovacích jednotek v loňském roce, jsme si na práci nesáhli. Už i mně se zdá, že ta příprava ostrého spuštění trvá podezřele dlouho. Docela by mě zajímalo, jak obhájí ty peníze z grantu :smt017

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7609
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Základní informace o projektu

#5 Příspěvek od nenym »

Odhaduji, že čekají, až se jim vrátí všechny jednotky. Mají asi vysoké quorum (pro přidělení kreditu tipuji nejméně 5, i když píší, že minimum je 2), protože já mám jednu jednotku 7 hodin před koncem výpočtu (zatím <EDIT>288 hodin</EDIT> CPU time na Winx86 Intel 2,33 GHz) s deadline 22.6. a moji 4 kolegové, kteří již dokončili (první 8.9.2008!, já jsem ji obdržel 22.3.) jsou pořád v pending. Mám ji suspednutou už měsíc a vypustím ji v květnu, pokud to bude nutné z hlediska formule CNT, jinak až v červnu. Je to vidět u mě na účtu, compy nemám skryté.
Proč zvedli quorum ze 2 na 5 těžko odhadovat, možná to dává příliš odlišné výsledky. Claimed je od 4 500 do 7 500, dosti velký rozptyl.
Naposledy upravil(a) nenym dne ned 10 kvě, 2009 21:43, celkem upraveno 1 x.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#6 Příspěvek od vkliber »

nenym píše:...Proč zvedli quorum ze 2 na 5 těžko odhadovat, možná to dává příliš odlišné výsledky. Claimed je od 4 500 do 7 500, dosti velký rozptyl.
Když nepočítám krátké testovací jednotky z počátku projektu, tak těch dlouhých jsem spočítal asi 10. Většinou stačily skutečně pouze 2 výsledky pro validaci. To že se jednotka přeposílá dalším strojům je opravdu způsobeno rozdílnými výsledky. Použitá aplikace je zřejmě až moc blbuvzdorná, jedna moje WU nepřežila pád Windows, byla v době pádu na asi 85% a po restartu se odeslala jako spočítaná, následně byla ovšem serverem přeposlána dál.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#7 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:Bohužel. Kromě jednoho velkého balíku testovacích jednotek v loňském roce, jsme si na práci nesáhli. Už i mně se zdá, že ta příprava ostrého spuštění trvá podezřele dlouho. Docela by mě zajímalo, jak obhájí ty peníze z grantu :smt017
Granty maju vacsinou trvanie 2-3 roky, niekedy aj 5. Prvu fazu ma Orbit za sebou, druha faza sa ocakava nabehnut niekedy pocas leta ak si dobre pamatam, takze sklz zatial projekt nema a s obhajovanim prostriedkov a vysledkov grantu nemyslim ze by mal byt teda problem - aj ked samozrejme nepoznam detaily typu vyska a obsah grantu pri navrhu pre NASA.
Nemyslim, ze cakanie na zostatkove jednotky samo o sebe nejak zdrzuje pracu, vsetky aj tak asi nedostanu spat, nesledujem to prilis podrobne ale myslim ze prve kolo uz splnilo svoj ucel - a sice potvrdilo spravny pristup k problemu, co Pasquale uz aj prezentoval na konferencii.
Podla vsetkeho na projekte pracuje len Pasquale sam, a nemyslim ze je to jeho jedina napln prace, asi aj vyucuje atd. Takze nemozme cakat zazraky na projekte pre jedneho cloveka part-time..
asteroidy lietaju vo vesmire desiatky milionov rokov, ten rok-dva menej ci viac uz ludstvo nevytrhne, hlavne ze sa na tom pracuje..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#8 Příspěvek od MIZ »

V posledním zhruba půlroce nebo možná trochu víc jsem spočítal asi deset jednotek, poslední před týdnem, dvěma. Dokládá to na "mrtvý projekt" slušně vysoké RAC. 45ff
Naposledy upravil(a) MIZ dne úte 26 kvě, 2009 15:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#9 Příspěvek od vkliber »

Dneska ráno jsem obdržel jednu WU přeposlána už posedmé a 4 výsledky jsou v pending.
Kouknul jsem náhodně i na ostatní nedokončené jednotky a nechce se mi věřit, že by klienti vraceli pořád rozdílné výsledky. Pochopím jeden chybný výsledek a dva správné, ale 4 rozdílné výsledky spíše ukazují na chybu přímo ve WU. Obávám se, že jednotky se budou přeposílat dokud se nenaplní max. quorum 10 ... což může v některých případech trvat až do konce roku.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#10 Příspěvek od MIZ »

FYI Dostal jsem WU, podle již spočítaných hodin někdy koncem minulého týdne, možná dříve. Podrobnosti o ní jsem nezkoušel zjišťovat.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#11 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Nachystajte si hardware - o 2 az 3 tyzdne tu konecne asi budeme mat nove WUs !

The orbit@home code development has resumed since the beginning of March 2010. We are now writing and testing the programs that assimilate observational data and prepare work units. Next we will complete and test the BOINC application. Initial test WUs should be released in about 2-3 weeks.

Technically inclined users can follow the details of the coding progress, such as the summary or the specific BOINC application tree codenamed SurveyReview.


Zdroj: http://orbit.psi.edu/?q=node/26
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#12 Příspěvek od forest »

Tomu se mně ani nechce věřit 45ff
Už se na ně těším :smt048

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#13 Příspěvek od vkliber »

Dlouho očekávaná chvíle : Orbit vydal novou aplikaci (zatím pouze pro linux 32-bit) a s ní pár testovacích jednotek. Zatím sice více problémů než úspěchů, ale i tak to je určitě pro mnohé pozitivní zpráva 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#14 Příspěvek od petnek »

Vynikající zpráva, že bychom se jednou dočkali stálého přísunu jednotek? 45kk
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „ORBIT@Home“