Fórum CNT

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Fórum CNT

#1 Příspěvek od forest »

Napadlo mně, že se současným množstvím projektů a s poměrně malou aktivitou kolem původních hlavních projektů BOINC je dost nespravedlivé, že některé projekty mají vlastní složku a následně je jich 60 na jedné hromadě.

Napadlo mně že by se dalo projekty rozdělit tak jako jsou v sekci Projekty na webu, tedy do kategorií podle jejich zaměření. Počet sekcí by tedy zůstal prakticky stejný.
U projektů které mají nyní svou sekci a v ní vícero threadů, by se před název threadu uvedl název projektu kterého se thread týká aby se v tom dalo lépe vyznat.

Jsem opravdu zvědavej na vaše názory k této rekonstrukci. Mám sice hromadu práce s přípravou jiných věcí pro tým a web, ale tohle by se dalo dělat postupně a třeba by mně pomohl i Kyong a zrealizovat by se to určitě dalo, jde jen o to zda je to podle vás krok správným směrem.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#2 Příspěvek od vkliber »

Vidím v tom drobné úskalí : né každý ví, do které kategorie je zařazen projekt který na fóru bude hledat (jestli to je biologie, nebo nové technologie, nebo testovací projekt, ...), potom by to bylo pro něj dost nepřehledné a zdlouhavé (rozklikáváním všech kategorií) najít správný thread. Uznávám, že současné členění je trošku přežité, že uděláním v hlavní sekci Projekty dalších 60 podsekcí (pro každý projekt zvlášť) bude k přehlednosti taky daleko (ale proč né), ale navrhované řešení se mi moc nezamlouvá.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od raduz »

Mně se ta rekonstrukce také nejeví příliš přínosná.... To už bych raději nechal v ostatním neboinc projekty a každýmu boinc projektu udělal vlastní složku...
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

#4 Příspěvek od krahulik »

myslim, ze soucasne clenene je jiz neodpovidajici (napr. vzhledem k aktualni preferenci projektu aktivnich useru).
Vzhledem k nastavenemu systemu cleneni mam par vyhrad, ci podnetu :)

Napr. WCG je multidisciplinarni vzhledem k podprojektum, zasahuje jak do lekarstvi-biologie, tak i do klimatologie :)
A treba vesmir prejmenovat na fyzika a astronomie :)

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#5 Příspěvek od forest »

Návrhům jak to předělat se vůbec nebráním, jen už se mně také přestal zamlouvat ten současný stav a bylo to první co mě napadlo.
vkliber píše:Vidím v tom drobné úskalí : né každý ví, do které kategorie je zařazen projekt který na fóru bude hledat (jestli to je biologie, nebo nové technologie, nebo testovací projekt, ...), potom by to bylo pro něj dost nepřehledné a zdlouhavé (rozklikáváním všech kategorií) najít správný thread.
S těmi sekcemi dle zaměření, to jde jednoduše udělat tak, že pod názvem sekce, bude výpis projektů dle abecedy. Myslím že by to přehledné bylo i pro nováčky. Místo pro ten výpis projektů ve struktůře fóra je.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#6 Příspěvek od forest »

Koukám že ačkoli si to četlo poměrně hodně lidí, k hlasování otázka přiměla zatím jen dva odvážlivce.
Nevím tedy zda je málo možností na výběr a chce to více návrhů jak fórum nově uspořádat, nebo zda jsem ji položil špatně :roll:

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vkliber »

No asi bych se přiklonil k další volbě :
:arrow: Jsem pro nově navrhované členění projektů na fóru.
:arrow: Nechal bych to tak jak to je nyní, je to přehlednější.
:arrow: Jsem pro jiné členění projektů (ale nenapadá mě jaké)
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#8 Příspěvek od forest »

Má cenu kvůli té třetí volbě mazat hlasování a spoštět ho znovu?
Ti co si z voleb nevyberou, tak hlasovat nebudou. To že někdo chce jiné členění, ale neví jaké je sice hezké, ale moc nám taková volba k řešení nepomůže :?

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#9 Příspěvek od forest »

Zatím docela málo odpovědí 33vvv
Necháme to hlasování ještě týden a uvidíme jak to bude vypadat.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kyong »

Nevím, jestli by to zase nebylo nepřehledné z jiného hlediska. S tímhle bych počkal na oficiální verzi phpBB 3, jelikož tam jdou subfóra a spoustu jiných věcí, které by mohli nějak pomoct s rozdělením kategorií a projektů.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#11 Příspěvek od forest »

OK, pokusíme se to nějak vymyslet až bude vydaná ostrá verze phpBB3, to pak bude asi spousta věcí jinak.
Jen kdyby jim to vydání netrvalo tak dlouho 33fff

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#12 Příspěvek od forest »

Chtěl bych obnovit tuto debatu a probrat konkrétní návrhy na rekonstrukci fóra.
Osobně si myslím že hlavní zásah by si zasloužily projekty, jen to udělat co nejlépe.
Docela by to chtělo i vyjádření Kyonga k možnostem současné verze phpBB3, jelikož asi nejlépe ví co a jak by se dalo a nedalo.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#13 Příspěvek od Kyong »

Takže subfór je možno vytvořit neomezeně, čehož by šlo dobře využít. Mohly by se teda vytvořit ty fóra (kategorie) a do každého fóra (kategorie) by se dalo fórum s určitým projektem. Sice by přibyla jedna úroveň navíc, ale zase by to bylo lepší pro zařazení projektů ze sekce "ostatní projekty". A do hlavních sekci by se daly do popisu projekty, které daná sekce obsahuje a v každé sekci už by byli přímo ty sekce s každým projektem.
Snad jsem to napsal srozumitelně. :-)
Takže když tak napište další návrhy, co by vás napadli. Možnosti phpBB 3 jsou velké, takže klidně zkuste navrhnout i něco jiného.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Rekonstrukce fóra

#14 Příspěvek od krahulik »

2 kyong: mam dotaz ohledne vyzranejsiho "odliseni" list Obsah fora>>.... od Sledovat toto tema>> ...

stale misto o uroven vyse naucene (lamkoidne) klikam na sledovani tematu.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#15 Příspěvek od forest »

Kyong píše:Takže subfór je možno vytvořit neomezeně, čehož by šlo dobře využít. Mohly by se teda vytvořit ty fóra (kategorie) a do každého fóra (kategorie) by se dalo fórum s určitým projektem. Sice by přibyla jedna úroveň navíc, ale zase by to bylo lepší pro zařazení projektů ze sekce "ostatní projekty". A do hlavních sekci by se daly do popisu projekty, které daná sekce obsahuje a v každé sekci už by byli přímo ty sekce s každým projektem.
Snad jsem to napsal srozumitelně. :-)
Takže když tak napište další návrhy, co by vás napadli. Možnosti phpBB 3 jsou velké, takže klidně zkuste navrhnout i něco jiného.

Osobně bych to rozdělil dle zaměření, jak je to rozděleno v sekci Projekty na našem webu a jak píšeš, ke každému uvedl, které projekty dané subfórum obsahuje.

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Rekonstrukce fóra

#16 Příspěvek od Zelvuska »

forest píše:Osobně bych to rozdělil dle zaměření, jak je to rozděleno v sekci Projekty na našem webu a jak píšeš, ke každému uvedl, které projekty dané subfórum obsahuje.
Osobne jsem take pro stejne deleni jako je to na strankach, prijde mi to prehledne. Ted jen nevim jestli si myslel rozdelit jenom ty "ostatni" nebo vsechny. Ja bych teda rozdelil vsechny, bude to logictejsi.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#17 Příspěvek od vkliber »

Jsem taky pro rozdělení podle kategorií, jen otázka pro Kyonga : šlo by v popisu nějaké sekce fóra udělat více klikacích odkazů, např. jak je znázorněno níže
forum_projekty.png
Jinými slovy když bych chtěl Biologické projekty, tak kliknu na "Projekty BOINC - Biologie", kde se mi objeví další seznam fór všech biologických projektů, kde si můžu vybrat např QMC.
Ale bylo by fajn, kdybych když chci QMC nemusel klikat na "Projekty BOINC - Biologie" a pak teprve na QMC, ale klikl bych přímo na QMC který je v popisu sekce fóra.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Rekonstrukce fóra

#18 Příspěvek od forest »

Určitě by to chtělo rozdělit tak všechny projekty a mít pak i samostatnou kategorii non-BOINC projektů.

S tím přímým klikáním se to dá vyzkoušet na testovacím fóru, takže to jde dopředu ověřit zda to půjde.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce fóra

#19 Příspěvek od Kyong »

forest píše:Osobně bych to rozdělil dle zaměření, jak je to rozděleno v sekci Projekty na našem webu a jak píšeš, ke každému uvedl, které projekty dané subfórum obsahuje.
Však tak jsem to myslel. :-)
krahulik píše:2 kyong: mam dotaz ohledne vyzranejsiho "odliseni" list Obsah fora>>.... od Sledovat toto tema>> ...

stale misto o uroven vyse naucene (lamkoidne) klikam na sledovani tematu.
Potom se na to podívám. Stejně se bude ještě potom měnit vzhled. Jinak jsem to zkusil na chvíli s tím layoutem, ale problémy jsem s tím neměl, že bych si to pletl.
vkliber píše:Jsem taky pro rozdělení podle kategorií, jen otázka pro Kyonga : šlo by v popisu nějaké sekce fóra udělat více klikacích odkazů.
Jinými slovy když bych chtěl Biologické projekty, tak kliknu na "Projekty BOINC - Biologie", kde se mi objeví další seznam fór všech biologických projektů, kde si můžu vybrat např QMC.
Ale bylo by fajn, kdybych když chci QMC nemusel klikat na "Projekty BOINC - Biologie" a pak teprve na QMC, ale klikl bych přímo na QMC který je v popisu sekce fóra.
Jo, to jde. Už jsem to zkoušel.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Rekonstrukce fóra

#20 Příspěvek od Zelvuska »

Nenapadlo me kam to dat, tak to hodim sem.
Nekdo, predpokladam ze Forest, vytvoril novou sekci u projektu "Bossa" a nemam do ni jaksi pristupova prava. To mi nevadi, protoze netusim o co se jedna, ale stve me, ze mi tam porad sviti nove neprectene prispevky a nejde se toho zbavit, neslo by to nejak udelat?

P.S.: A co to vlastne je ta Bossa :?:

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“