Články na našem webu

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#61 Příspěvek od vkliber »

nenym píše:V rychlosti jsem pročetl, obsah i uspořádání považuji za výborné.

Možná by stálo za úvahu doplnit do důvodů proč počítat i Formuli CNT, která je jak předpokládám zamýšlena jako doplňková záležitost či zpestření, ale lze ji pojmout jako formu RTS. S ohledem na mesíční uzávěrku v ní má šanci na úspěchy v jednotlivých projektech celkem kdokoli s jedním dvoujádrem 24/7. Já osobně ji považuji za výbornou podporu malých a málo výnosných projektů, které by jinak přitáhly patrně pouze znalce dané problematiky. Takto jsou atraktivní i pro crunchery s herní náturou.
Přesně to byl hlavní záměr :
:arrow: přilákat počtáře i k jiným projektům než jen SETI, Rosetta, CPDN, ...
:arrow: a přitom si trošku zasoutěžit :lol:
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#62 Příspěvek od forest »

nenym píše: Možná by stálo za úvahu doplnit do důvodů proč počítat i Formuli CNT....
Píšu si na seznam pro doplnění, dobrý nápad 33iii

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#63 Příspěvek od forest »

Dnes jsem dokončil a na našem webu vydal článek o projektu MilkyWay@home. Článek popisuje jak samotný projekt a jeho cíle, tak i celé pozadí tohoto výzkumu.
Přeji příjemné čtení a moc děkuji všem lidem, kteří se na vzniku článku podíleli 22rrr

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Články na našem webu

#64 Příspěvek od nenym »

Velmi se mi líbí, dozvěděl jsem se docela dost nových věcí. Podáno srozumitelně a stravitelně.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#65 Příspěvek od vkliber »

Jak už jsem psal jinde : paráda 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#66 Příspěvek od forest »

Právě dnes jsem dokončil a zveřejnil na webu profil Michala Pavelky (IQE), jehož úmrtí velice zasáhlo do života celého týmu. Kdo má tedy zájem se o Michalovi a jeho životní pouti dozvědět více informací, má nyní tuto jedinečnou možnost zde ->>

Chtěl bych zde zároveň moc poděkovat Michalově rodině za spolupráci a zaslání všech informací, které jsem k vytvoření profilu požadoval. Obzvláště za vypracování odpovědí, na moje nelehké otázky 33iii

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#67 Příspěvek od Don »

pekne... jsem za to rad :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#68 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:Dnes jsem dokončil a na našem webu vydal článek o projektu MilkyWay@home. Článek popisuje jak samotný projekt a jeho cíle, tak i celé pozadí tohoto výzkumu.
Přeji příjemné čtení a moc děkuji všem lidem, kteří se na vzniku článku podíleli 22rrr
Ahojte, az dnes som si precital ten clanok - a chcel by som upozornit na nespravny preklad viackrat sa vyskytujuci v predposlednej kapitole "Dosavadni vysledky".
Originalne anglicke slovo "tidal" je tam vsade prekladane ako "prilivovy". To je nespravne, v tomto kontexte ma spravny preklad zniet "slapovy".
Galaxia je formovana slapovymi silami, prudy hviezd su teda tiez slapove. Vyraz "prilivovy" samozrejme sice s vyrazom slapovy suvisi (pretoze priliv a odliv na Zemi je sposobovany slapovymi silami Mesiaca a Slnka posobiacimi na Zem), ale nie je spravne ho pouzit na objekt Galaxie, miniamalne to nie je konzistentne so vseobecne zauzivanou terminologiou v ceskej/slovenskej astrofyzike/mechanike.

Napr. aj Jupiterov mesiac Io ma sopky vdaka tomu, ze je "masirovany" slapovymi silami Jupitera, nie prilivovymi silami (aj ked podstata je podobna).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#69 Příspěvek od forest »

Díky za připomínku, co nejdřív to opravím 33iii

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: Články na našem webu

#70 Příspěvek od Zelvuska »

Duro Kotulic Bunta píše: Originalne anglicke slovo "tidal" je tam vsade prekladane ako "prilivovy". To je nespravne, v tomto kontexte ma spravny preklad zniet "slapovy".
:smt017 ech, sem to nějak popletl...
Díky za opravu.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#71 Příspěvek od forest »

Opraveno, tady snad všude dobře.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#72 Příspěvek od forest »

Dnes jsem na webu vydal článek o projektu POEM@home. Tento článek vypracoval Petr Nekvinda (petnek) a tímto bych mu chtěl za jeho práci moc poděkovat. Doufám že stejně jako mě, i mnohé z vás bude inspirovat pro zapojení právě do tohoto projektu 33iii

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#73 Příspěvek od Don »

pekny clanek, akorat mi uz hlava nebere co pocitat driv :) tech bilkovinovych projektu uz je fakt docela hodne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#74 Příspěvek od petnek »

45kk jsem rád že jsem mohl pomoci 33zzz

Stejný problém mám často i já Done. Máme to těžký, je jich tolik... 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19648
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Články na našem webu

#75 Příspěvek od forest »

To je právě jeden z hlavních důvodů, proč mám stanovený limit melonee a dost. I tak mám na hóóóódně dlouho co dělat, jelikož projektů kterým bych chtěl pomoct je čímdál více.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#76 Příspěvek od petnek »

To jsme na tom podobně, milionový cíl na projektech máme oba, ale dosáhnout je není nic jednoduchého. Aspoň máme co dělat, i s tímto cílem se rozhodně nějakou dobu nebudeme nudit :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#77 Příspěvek od vkliber »

forest píše:Dnes jsem na webu vydal článek o projektu POEM@home. Tento článek vypracoval Petr Nekvinda (petnek) a tímto bych mu chtěl za jeho práci moc poděkovat. Doufám že stejně jako mě, i mnohé z vás bude inspirovat pro zapojení právě do tohoto projektu 33iii
Skvělý počin 33iii , do článku jsem zatím jenom nakoukl, ještě si ho musím přečíst.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#78 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

forest píše:Dnes jsem na webu vydal článek o projektu POEM@home. Tento článek vypracoval Petr Nekvinda (petnek) a tímto bych mu chtěl za jeho práci moc poděkovat. Doufám že stejně jako mě, i mnohé z vás bude inspirovat pro zapojení právě do tohoto projektu 33iii
Pekny clanok.
Akurat mi pripada ze bezny laik nebude vsetkemu rozumiet, napr. nie su tam vysvetlene cudzie pojmy ako stochasticky a podobne, pochybujem ze viac ako 5% ludi vie co to znamena.
Ale to je detail, koho to zaujme ten si dostuduje..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Uživatelský avatar
Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 247
Registrován: stř 21 lis, 2007 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Články na našem webu

#79 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta »

Don píše:tech bilkovinovych projektu uz je fakt docela hodne.
Preto je dobre ze sa napisu o nich clanky.
Napr. QMC je vynimocny spomedzi vsetkych "bielkovinovych" projektov tym, ze ide k jadru veci - narozdiel od vsetkych ostatnych je jeho cielom vypocitat chemicke vazby ako dosledok kvantovej mechaniky, cize ako dosledok tych najzakladnejsich prirodnych zakonov. Vsetky ostatne projekty vyuzivaju priblizenia, zjednodusenia, asi ako ked uzivatel pouziva PC ale netusi co sa v nom deje - ak nieco nefunguje, tak pricina je vacsinou uzivatelovi neznama.
Podobne aj vyskum - ak pouzivame priblizenia, je tazke zistit preco nesedia s realitou. Ak vsak pouzivame "zakladny jazyk", cize kvantovu mechaniku, tak vysledky su PRESNE.
Preto je QMC vynimocny. Ostatne projekty mozu priniest rychle vysledky ak im nieco "sadne do rany" a vyriesia to, ale iba kvantovy pristup je ten naozaj najvycerpavajucejsi a najpresnejsi - ale zaroven preto aj vypoctovo a algoritmicky bezkonkurencne najnarocnejsi... (preto sa ZATIAL neda pouzit na vacsie molekuly, iba na male, zlozene z max. par stoviek atomov)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3257
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Články na našem webu

#80 Příspěvek od Honza »

Fajn článek o POEM, díky za něj.
Také mám pocit, že ne každý se v něm vyzná, patří mezi odborně náročnější. Ale jazykově působí dobře, takže mě při četbě neodradil a došel jsem až do konce :smt023

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“