Článek o World Community Grid

Debaty o všem co se týká týmových stránek a fóra Czech National Team.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Článek o World Community Grid

#1 Příspěvek od forest »

Rád bych zde navázal na nedávno uveřejněnou výzvu k podpoře propagační činnosti našeho týmu.

Prním článkem, jehož aktualizaci bych se chtěl věnovat je článek o projektu World Community Grid. Budu moc rád za jakoukoliv pomoc:

- s překlady základních informací o projektech - tedy jen krátká věta, která by představila čemu se který aktivní, nebo již ukončený (případně pozastavený) podprojekt věnuje.

- každý z projektů jde na webu WCG rozkliknout a zobrazí se podrobnější popis podprojektu. Někdo může udělat jen kompletní překlad, někdo to dokáže zpravovat i jako článek, který bude stačit jen na web umístit. Gramatiky se nebojte, máme na ni dobré korektory. Podklady prosím zasílat na můj e-mail, abychom zveřejňovali až hotová díla.

- u každého podprojektu je dále možnost si kliknout na detailní popis. Bylo by samozřejmě lepší, mít článek o podprojektu zpracovaný v této formě. Alespoň o těch aktivních.

- nevím, jestli máme ve fotogalerii všechny fotky z grafických spořičů podprojektů WCG. Pokud ne, budeme opět rádi za doplnění. Tento snímek se dá posléze krásně využít do článku o podprojektu.

- pokud se někdo bude chtít věnovat podrobněji závěrečným pracem s výsledky již ukončených podprojektů, bylo by to naprosto skvělé. Všichni počtáři jistě uvítají čtení o konkrétních výsledcích naší činnosti. Lze využít i záložky Project News, kde se dají najít i aktuální informace o již delší dobu ukončených podprojektech.

Když vás napadne ještě nějaká další možnost co zpracovat o tomto rozsáhlém multiprojektu, tak sem s tím. Prozatím jsem aktualizoval seznam aktivních a ukončených podprojektů, dle stránek WCG. Budu dále doplňovat informace o některých (AfricanClimate Home, Discovering Dengue Drugs Together, FightAIDS Home, Help Conquer Cancer a Human Proteome Folding, Rice) již ukončených podprojektech ze zálohy původního redakčního systému. To již bylo dříve zpracováno, jen se to nějak vytratilo při přechodu na nový redakční systém.

Kdokoliv se bude chtít vrhnout na zpracování nějakého podprojektu, tak to sem prosím napište. Aby nepracovalo více lidí na tom stejném.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#2 Příspěvek od forest »

Popisy podprojektů z původního redakčního systému jsem již zvládnul do článku doplnit. Zbytek je tedy na nás, abychom měli vše kompletní.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#3 Příspěvek od forest »

Doplnil jsem do článku stručné popisy ke všem podprojektům.
Zároveň jsem doplnil podrobný popis první i druhé fáze podprojektu Help Cure Muscular Dystrophy, který byl již dříve zpracovám pro původní redakční systém. Zbytek práce již čeká opět na další zpracování. Žádná starší data již nám nepomohou, musíme to vše dopřeložit sami. Tedy hlavně by bylo potřeba zpracovat ty aktuálně běžící podprojekty.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#4 Příspěvek od forest »

Omlouvám se všem, kdo nemají plný přístup do všech sekcí našeho fóra. Toto téma jsem založil již před dvěma týdny, ale v sekci, kam nemá většina členůl přístup. Divil jsem se, proč jej četlo tak málo čtenářů a že se nikdo dosud nenabídnul s pomocí a dnes mně to docvaklo. Omlouvám se za časovou prodlevu 45cc

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2413
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o World Community Grid

#5 Příspěvek od Dzordzik »

Už jsem začal dělat na překladu aktuálně běžících projektů, tak kdyby měl někdo básnické střevo a čas tak může začít s překladem projektů už ukončených. Pokud někdo má zájem, bylo by dobré aby dopředu avizoval, který projekt si rezervuje, abychom se nepřekrývali.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2413
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o World Community Grid

#6 Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj,tady to máš, přeloženy popisky všech nyní aktivních projektů. Zítra se zkusím, jestli zase při uspávání neusnu, zvrhnout na projekty ukončené. Pokud bys potřeboval pomoct ještě s něčím, hýkni. Určitě nezaškodí, když si to po mě ještě někdo přečte, už na to moc nevidím.

Mapping Cancer Markers - tento projekt se zabývá možnostmi včasného odhalení mnoha druhů rakovin. Zkoumá různé druhy změn DNA a proteinů (marker), charakteristické pro konkrétní druhy rakoviny. Včasné odhalení těchto změn může vést k izolaci vznikající rakoviny a zachránit tak mnoho životů.

Rakoviny, jedné z hlavních příčin úmrtí po celém světě, existuje mnoho různých typů a forem, vždy se ale jedná o nekontrolovaný růst buněk, které se mohou rozšířit do jiných částí těla. Nekontrolovaná a neléčená rakovina se může šířit z místa bujení do jiných částí těla a nakonec může vést až k úmrtí. Onemocnění je způsobeno genetickými nebo vnějšími změnami, které narušují biologické mechanismy, které řídí růst buněk.
Tyto změny, stejně jako normální aktivity buněk, mohou být detekovány ve vzorcích tkání prostřednictvím přítomnosti jejich jedinečných chemických indikátorů, jako jsou DNA a proteiny, které jsou společně známé jako "markery". Specifické kombinace těchto markerů jsou spojovány s konkrétními typy rakoviny.
Kombinace markerů může pomoci určit, zda je jedinec náchylný k vývoji specifické formy rakoviny, a může také předvídat progresi onemocnění, což může pomoci navrhnout nejlepší léčbu pro daného jedince. Například dva pacienti se stejnou formou rakoviny mohou mít odlišné výsledky a reagují odlišně na stejnou léčbu z důvodu odlišného genetického profilu.
Zatímco několik markerů již bylo objeveno a bylo popsáno jejich spojení s některými druhy rakoviny, existuje mnoho dalších, které musí být teprve objeveny a popsány, protože rakovina je vysoce různorodá.

Projekt Mapping Cancer Markers projektu World Community Grid má za cíl identifikovat markery spojované s různými typy rakoviny. Projekt analyzuje miliony datových bloků shromážděných z tisíců zdravých a rakovinných vzorků pacientů. Patří mezi ně tkáně s rakovinou plic, vaječníků, prostaty, pankreatu a prsu. Porovnáním těchto různých datových bloků se výzkumní pracovníci snaží identifikovat vzorce markerů pro různé druhy rakoviny a sladit je s různými výsledky, včetně reakce na různé možnosti léčby.

Tyto znalosti mohou pomoci výzkumníkům a fyzikům k:

• Zlepšení a přizpůsobení léčby rakoviny tím, že umožňují rakovinu objevit dříve, identifikovat vysoce rizikové pacienty a přizpůsobit léčbu na základě osobního genetického profilu pacienta.
• Zrychlení výzkum rakoviny a zlepšit celkový proces identifikace markerů. Vylepšením procesu identifikace markerů mohou vědci snadno určit markery jednotlivých pacientů a efektivněji analyzovat budoucí velké soubory dat.

Smash Childhood Cancer - boj proti mnoha formám rakoviny vyskytující se převážně u dětí, který navazuje na úspěšné výsledky projektu Help Fight Childhood Cancer

Každoročně je přibližně 300 000 dětí diagnostikována rakovina a zhruba 80 000 z nich každý rok na rakovinu umírá. V roce 2009 se projekt World Community Grid připojila k boji za snížení počtu úmrtí dětí tím, že podpořila projekt Help Fight Childhood Cancer. Toto úsilí pomohlo vědcům objevit několik možných postupů léčeby neuroblastomu, jedné z nejčastějších druhů rakoviny, která postihuje kojence a malé děti. Nyní tito vědci rozšiřují svůj tým a výzkum a hledají kandidáty na léky pro další typy dětských rakovin v rámci projektu Smash Childhood Cancer.
Poblém
V uplynulých 20 letech schválil Úřad pro potraviny a léčiva USA jen malý počet nových léčiv určených k léčbě dětské rakoviny. Polovina všech chemoterapií používaných pro děti s rakovinou existuje již 25 let nebo déle.
Členové výzkumného týmu projektu Smash Childhood Cancer identifikovali proteiny a další molekuly, které hrají klíčovou roli u některých druhů dětských rakovin. Úkolem je nalézt kandidáty na chemické látky, které se specificky zaměřují na tyto klíčové molekuly, a tudíž by mohly pomoci kontrolovat bujení rakovinových buňek. Nalezení takových kandidátů na léky mezi miliony možných kombinací je nákladným, náročným a především velmi zdlouhavým procesem.
Navrhované řešení
Hledání v tak velké množině možností je možné především díky pomoci dobrovolníků sdružených v komunitě World Community Grid. Účinnost kombinací chemických sloučenin lze testovat pomocí milionů chemických virtuálních chemických experimentů, z nichž každý se provádí na počítačích dobrovolníků s operačním systémem Windows, MAC nebo Android.
Tyto výpočty identifikují kandidáty na účinné molekuly léčiva, které pravděpodobně kontrolují každou z cílových molekul nalezených v rakovinových buňkách. Laboratorní testy pak identifikují z navržených sloučenin nejnadějnější kandidáty pro další výzkum a vývoj léků.
Vedle neuroblastomu se vědci především snaží o nalezení léčby nádorů mozku, Wilmsových nádorů (malignity v ledvinách), hepatoblastomu (rakovina jater), nádorů zárodečných buněk a osteosarkomu (rakovina kostí).
Kandidáti na léky, identifikované prostřednictvím projektu World Community Grid obvykle procházejí rozsáhlým vývojovým procesem, jehož cílem je vývoj finálního léčiva. Vědci budou muset molekuly modifikovat tak, aby byly účinnější, aby eliminovali jejich toxicitu a usnadňovaly jejich podávání pacientům. Doufáme, že tento projekt umožní tomuto výzkumnému týmu a dalším vědcům postupovat ve výzkumu mnohem rychleji a dosáhnou konečného cíle, což je nalezení účinných léků na dětské rakoviny.
Stejně jako všichni ostatní výzkumní partneři projektu World Community Grid, výzkumný tým projektu Smash Childhood Cancer se zavázal, že výsledky výzkumů zveřejní co nejrychleji to bude možné, další vědci tak budou schopni napomoci výzkumu některých identifikovaných slibných sloučenin na nové léky.

1 Tiskové prohlášení, Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (Světová zdravotnická organizace). 15 únor 2016
OpenZika - horečka Zika je onemocnění přenášené komáry především v tropických a subtropických oblastech. Onemocnění nebývá smrtelné, ale představuje vysoké riziko pro těhotné ženy, protože dochází k těžkým vývojovým poruchám plodu. Projekt hledá vhodná antivirotika, která by zabírala v boji proti negativním účinkům nemoci.

V únoru 2016 Světová zdravotnická organizace vyhlásila virus Zika za celosvětové nebezpečí v oblasti veřejného zdraví kvůli jejímu rychlému šíření a novým obavám z její spojitosti s nárůstem neurologických stavů.
Tento virus se rychle šíří do dalších oblastí, jako je Amerika, kde lidé dříve této nemoci nebyli vystaveni a proto proti ní nemají vybudovánu žádnou imunitu. V dubnu 2016 Centra pro kontrolu nemocí oznámila, že vzestup výskytu těžkých neurologických poruch, zejména u dětí, byl způsoben virem Zika. Některé těhotné ženy, které se nakazily virem Zika, porodily děti s nemocí nazývanou mikrocefalie, což má za následek poruchy vývoje mozku, které obvykle vedou k vážným duševním poruchám. V jiných případech může dojít k paralýze a dalším neurologickým problémům, a to i u dospělých pacientů.
Problém
V současné době neexistuje žádná očkovací látka, která by poskytovala imunitu vůči onemocnění a žádný antivirový přípravek pro léčení Ziky, ačkoli se vyvíjejí různé snahy o jeho nalezení. Přestože byl virus poprvé identifikován už v roce 1947, výzkum od té doby příliš nepokročil, protože příznaky infekce jsou obvykle mírné. Nové údaje o vazbách mezi Zikou a mikrocefalií nebo jinými neurologickými problémy však ukázaly, že onemocnění nemusí být tak banální, což vyvolává potřebu intenzivnějšího výzkumu.
Navrhované řešení
Projekt OpenZika na webu World Community Grid se zaměřuje na identifikaci kandidátů na léčbu virem Ziky u někoho, kdo byl infikován. Projekt bude zaměřen na proteiny, které virus Zika pravděpodobně používá k přežití a šíření v těle, na základě toho, co je znáno z podobných onemocnění, jako je virus dengue a žlutá horečka. Aby se vyvinul lék proti viru Zika, vědci musí identifikovat, které z milionů chemických sloučenin by mohly být účinné při interferenci s těmito klíčovými bílkovinami. Účinnost každé sloučeniny bude testována ve virtuálních chemických experimentech, nazývaných "výpočty dokování", prováděné na počítačích dobrovolníků zapojených do projektu World Community Grid s operačním systémem Windows, MAC a Android. Tyto výpočty pomohou vědcům soustředit se na nejpravděpodobnější sloučeniny, které mohou případně vést k vývoji léčivého přípravku.
Výzkumný tým projektu OpenZika se zavázal, že co nejrychleji zveřejní všechna data veřejnosti, takže se další vědci budou moci zapojit do výzkumu některých těchto aktivních látek s cílem vyvinout léčivo. Doufáme, že projekt OpenZika bude zahrnovat druhou fázi, s virtuálními testy na nalezených sloučeninách.
Poslední aktualizace duben 2016


Help Stop TB - na tuberkulóru umírá ročně více než milion lidí na světě. Řadí se tak mezi nejnebezpečnější nemoci lidstva. Projekt pomáhá při hledání léků na tuto zákeřnou nemoc.

Tuberkulóza (TBC) je jednou z nejnebezpečnějších nemocí na světě se kterou se lidé potýkají už tisíce let. Bakterie TBC zabila už třetinu lidské populace, přičemž 1,5 milionu lidí zemřelo jen v roce 2014 a Světová zdravotnická organizace nyní řadí TB vedle HIV mezi nejnebezpečnější infekční onemocnění na světě. Pomocí projektu Help Stop TB vědci využívají dobrovolníků zapojených do projektu World Community Grid, kteří pomáhají bojovat proti této smrtelné nemoci.

Pozadí
Bakterie Mycobacterium tuberculosis zabíjí pomalu, často zůstává spící po dlouhou dobu, než se nemoc projeví. Špatná výživa, stáří nebo oslabený imunitní systém mohou být symptomy nástupu aktivní TBC. Jedná se o chorobu, která se šíří vzduchem, nejčastěji se šíří vdechnutím od jedné osoby na druhou prostřednictvím kapénkové infekce. Příznaky mohou začít kašlem, ztrátou tělesné hmotnosti a horečkou, později se projevuje potížemi s dýcháním a vykašláváním krve a nemoc se může rozšířit do dalších orgánů.

Problém
Ačkoli vakcína a několik léků bylo vyvinuto k tomu, aby pomohly v boji proti TBC, bakterie TBC si vyvíjejí odolnost vůči dostupným léčebným postupům. Podávání léků může trvat až dva roky, ale když pacienti přeruší léčbu, bakterie si mohou vyvinout vůči podávaným lékům rezistenci. To společně s nekonzistentní dostupností léků a zvýšeným rizikem infekce u pacientů s HIV s oslabeným imunitním systémem přispělo k dalšímu šíření této nemoci. Téměř polovina evropských pacientů je nyní rezistentní na alespoň jeden lék a 4% všech případů na celém světě je rezistentní na různé kombinace léků.

Navrhované řešení
Bakterie má neobvyklou svrchní vrstvu, která ji chrání před mnoha léky a imunitním systémem pacienta. Mezi tuky, cukry a bílkovinami v této vrstvě bakterie TBC se vyskytuje typ tukových molekul nazývaných kyseliny mykolové. Vědci projektu Stop TB využívají obrovský výpočetní výkon, kterým přispěli dobrovolní členové projektu World Community Grid, aby na jejich počítačích probíhaly simulace chování těchto molekul v mnoha konfiguracích, aby díky tomu vědci lépe porozuměli ochranné vrstvě bakterie TBC. Vědci doufají, že s pomocí projektu budou moci konečně vytvořit lepší léčiva proti této smrtelné nemoci.


Microbiome Immunity Project - zkoumání vlivu milionů bakterií na vznik či průběh nemocí lidského těla

Pozadí
Každý z nás má v těle či na těle až 30 bilionů bakterií. Tyto bakterie, z nichž většina žije v našich trávicích traktech, jsou součástí systému nazvaného lidský mikrobiom. Většina těchto bakterií je nám neškodná nebo je nám dokonce prospěšná. Některé bakterie se však podílejí na vzniku onemocnění jako je diabetes typu 1, Crohnova choroba a ulcerózní kolitida.
Nedávný technologický pokrok umožňuje vědcům poprvé podrobně prozkoumat lidský mikrobiom. Protože vědci získají lepší pochopení úlohy lidského mikrobiomu při vývoji nemoci, budou schopni najít a vytvořit lepší diagnózy a léčby nemocí.

Problém
Abychom lépe porozuměli roli různých bakterií v lidském mikrobiomu, vědci potřebují studovat proteiny produkované těmito bakteriemi, které jsou zakódovány v jejich genomu. Prvním krokem je stanovení fyzikálních struktur (tvarů) proteinových molekul kódovaných geny jednotlivých bakterií. To je důležité, protože fyzická struktura bílkoviny určuje její funkci.
Jakmile jsou stanoveny funkce bílkovin, vědci mohou zkoumat, jak bakteriální proteiny vzájemně reagují, a určit, které bílkoviny hrají roli v jakémkoli počtu onemocnění. Tyto poznatky by mohly pomoci vědcům vyvinout léky na kontrolu těchto konkrétních proteinů a pomohly léčit nemoci, které jsou ovlivněny lidským mikrobiomem.
Rozsah tohoto výzkumu je obrovský: mikrobiom se skládá z přibližně 3 milionů unikátních bakteriálních genů. Pro srovnání má lidské tělo asi 20 000 genů. Studium proteinů odpovídajících každému z těchto genů by bylo monumentálním úkolem, který je v laboratorním prostředí téměř nemožný. Většina těchto proteinů proto nebyla zkoumána.
Použití tradičních laboratorních technik výzkumu je pro takový rozsah problému nemožné, proto jsou používány výpočetní metody k předpovědi proteinových struktur. Nicméně to výzkum takového měřítka vyžaduje neporovnatelně větší výpočetní výkon, než je k dispozici vědcům. projekt World Community Grid tuto potřebu řeší díky výpočetnímu výkonu poskytnutému dobrovolníky z celého světa.

Navrhované řešení
The Microbiome Immunity Project využívá výpočetního výkonu projektu World Community Grid k urychlení tohoto počátečního kroku předpovědi proteinových struktur lidského mikrobiomu. Dobrovolníci zapojení do projektu World Community Grid poskytují nevyužívanou výpočetní sílu svých počítačů ke spouštění milionů virtuálních chemických experimentů, z nichž každý předpovídá strukturu bílkovin.
Získané údaje budou výzkumníky analyzovány tak, aby nalezly nejpravděpodobnější strukturu každého studovaného proteinu. Výzkumný tým zpřístupní své údaje ostatním vědcům, což urychlí rozvoj vědeckých poznatků v této důležité oblasti výzkumu.
Projekt se nejprve zaměřuje na geny nalezené v mikrobiomu lidského střeva a na onemocnění, u kterých již bylo prokázáno, že jsou spojeny s střevními bakteriemi včetně diabetu typu 1, Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy.
Díky pomoci dobrovolníků zapojených do projektu World Community Grid a obrovského výpočetního výkonu, který poskytují projektu Microbiome Immunity Project, výrazně podpoří tuto náročnou oblast výzkumu.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#7 Příspěvek od forest »

Skvělý kus práce 33iii Trochu poopravím místy slovosled, pošlu to na gramatickou korekturu a potom rovnou na web.
Co se týče té další pomoci, tak jakmile budeme mít WCG hotové, určitě bych jako druhý projekt pro aktualizaci zvolil LHC: viewtopic.php?f=11&t=5074

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2413
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o World Community Grid

#8 Příspěvek od Dzordzik »

LHC zrovna dost počítám, tak jak dodělám překlad už dokončených projektů, tak se na to můžu zvrhnout taky, pokud nebude mít někdo jiný zájem a neudělá to líp/dřív. Jj, děkuju, už jsem na to moc neviděl.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#9 Příspěvek od forest »

Chtěl bych poprosit někoho znalého angličtiny, zda by pomohl s korekturou této věty:
About one-third of the world's population harbors the TB bacterium, with 1.5 million people dying in 2014 alone, and the World Health Organization now ranks TB alongside HIV as the world's deadliest infectious disease.
Dzordzikův překlad se mně zdá trochu zavádějící, ale možná se pletu:
Bakterie TBC zabila už třetinu lidské populace, přičemž 1,5 milionu lidí zemřelo jen v roce 2014 a Světová zdravotnická organizace nyní řadí TB vedle HIV mezi nejnebezpečnější infekční onemocnění na světě.
Tou třetinou je opravdu myšlena třetina všech lidí co kdy žili na naší planetě? Nebo dosud zabila takový počet lidí, který odpovídá jedné třetině aktuální populace?

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: Článek o World Community Grid

#10 Příspěvek od Czech Human »

To se ti nezdá správně.
About one-third of the world's population harbors the TB bacterium, with 1.5 million people dying in 2014 alone, and the World Health Organization now ranks TB alongside HIV as the world's deadliest infectious disease.
Přeložil bych to zhruba takto:
Zhruba třetina světové populace je nositelem (= je infikovaná) bakterie TB, s 1.5 milionu lidí na TB zemřelých jen v roce 2014, a WHO nyní řadí TB spolu s HIV mezi nejvíce smrtelné infekční choroby.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

v.svantner
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 653
Registrován: sob 11 pro, 2010 16:51

Re: Článek o World Community Grid

#11 Příspěvek od v.svantner »

Asi tak:

V tělech skoro jedné třetiny lidské populace nalezneme bakterii TB, přičemž jen v roce 2014 na nemoci s touto bakterií spojené zemřelo 1.5 mil. lidí. Světová zdravotnická organizace v současné době řadí TB spolu s HIV mezi nejnebezpečnější infekční onemocnění na světě.

Dzordzik
57.8947368421 %
57.8947368421 %
Příspěvky: 2413
Registrován: ned 12 úno, 2017 00:26
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Bydliště: Zdounky (u Kroměříže)
Kontaktovat uživatele:

Re: Článek o World Community Grid

#12 Příspěvek od Dzordzik »

Forest: kompletně přeložené projekty WCG, včetně už neaktivních, máš v SZ jak jsem slíbil.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#13 Příspěvek od forest »

Moc děkuji za skvěle odvedenou práci !!!
Slíbená odměna tě určitě nemine. Zatím si promysli, zda si ji budeš chtít vybrat v podobě financí, nebo adekvátního výkonu na PC-IQE, nebo Cimrmanovi.

Gramatickou korekturu té první části již mám na e-mailu hotovou. JardaM naštěstí stále tento jazyk ovládá na jedničvku. Budu to postuně přidávat na web.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#14 Příspěvek od forest »

Chtěl bych jen napsat o aktuálním stavu. Postupně zpracovávám všechny Dzordikem zaslané překlady a posílám je našemu dlouholetému korektorovi JardoviM na kontrolu. Již brzy začnu popisy jednotlivých podprojektů doplňovat do článku a tím bude tento článek kompletní.
Kdokoliv by chtěl pomoci s další prací na webu, tak určitě se najde spousta dalších věcí: viewtopic.php?f=3&t=4891

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#15 Příspěvek od forest »

Už jsem dokončil obsahové a stylistické úpravy všech zaslaných překladů od Dzordzika. Byla to opravdu fuška, ale jsem rád, že budeme mít tento projekt na webu představený komplet. Od JardyM mám již v mailech projekty překontrolované a opravené po stránce gramatiky, až na poslední tři projekty. Zbývá tedy už jen vše naházet na web, k čemuž se snad brzy dostanu. Ještě ale musím dokončit s naší účetní všechny daňové povinnosti, výroční zprávu atd., co musíme dělat jako uzávěrku minulého roku kvůli finančáku :smt012

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#16 Příspěvek od forest »

Právě jsem dokončil aktualizaci rozdělení podprojektů na aktivní a ukončené a u všech aktivních doplnil nový podrobný popis.
https://www.czechnationalteam.cz/conten ... unity-grid

Budu dále pokračovat v doplňování informaci k podprojektům, které již máme komplet.

Ještě jednou zde posílám velký dík Dzordzikovi za práci na překladu textů, které jsem společně s JardouM učesal do finální webové formy.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#17 Příspěvek od forest »

Celé veledílo je hotové. Součástí článku o projektu jsou nyní všechny podprojekty které se aktuálně počítají, které jsou ukončené, i ty které čekají na další fázi výzkumu: https://www.czechnationalteam.cz/conten ... unity-grid

Pročtěte si to prosím a případně hlaste nepřesnosti.

Chtěl bych zde moc poděkovat Dzordzikovi za všechny ty překlady a JardoviM za gramatickou a stilistickou korekturu. Já dělal jen takového prostředníka, který učesával a dopřekládal texty po Dzordzikovi než jsem je poslal dál na gramatiku a poté je ve finální podobě dával na web.

Podařilo se nám po dlouhé době aktualizovat jeden z rozsáhlých článků o projektu na našem webu. Nyní se pokusíme vrhnout na projekty LHC, Seti@me a Einstein. Uvítáme jakoliv pomoc.

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 901
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Článek o World Community Grid

#18 Příspěvek od gigadisk »

Dobrá práce, není tomu co vytknout. Já už se těším na výsledky z dokončených projektů, nebo na spuštění další fáze. Fakt už by to chtělo nějaký hmatatelný výsledek z tohoto multiprojektu.
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18363
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Článek o World Community Grid

#19 Příspěvek od forest »

Ony na stránkách projektu ty výsledky jsou. U dvou jsme je i zapracovali do překladu. U každého z dokončených projektů je diskuse a po nějaké době i odkazy na ty výsledky. Je to další porce práce, na kterou se může někdo vrhnout. Pokud mně opět někdo zpracuje překlady, tak to můžeme dodělat a umístit na web.

Uživatelský avatar
gigadisk
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 901
Registrován: ned 27 kvě, 2007 18:54
rok narození: 26 dub 1985
ID CNT statistics: 11430
Bydliště: Lanškroun

Re: Článek o World Community Grid

#20 Příspěvek od gigadisk »

Já se občas na to snažím podívat, ale přiznám se, že tomu vůbec nerozumím. Dokud si to nebudu moct někde koupit a nebo na tom léku nebude nepsáno, že vznikl za pomocí WCG, tak si toho jinak nevšimnu. Muselo to dát práce a přitom taková blbost co? :-)
Mé největší nalezená prvočísla: 6863*2^1595297+1 (480,237 digits) 2983*2^1566580+1 (471592 digits), 4883907833457*2^1290000-1 (388,342 digits).

Odpovědět

Zpět na „Web, fórum a Galerie CNT“