Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Máme tu po delším čase nový prjekt, přináším základní informace:

Projekt se zabývá výzkumem a zdokonalováním algoritmu Donalda E. Knutha, který je uváděn pod zkratkou DLX.
DLX algoritmus se využívá například pro výpočty v oblastech jako jsou Polyomino tiling, Latin square puzzles, Sudoku, n-queens a podobných výpočtech, které jsou využívané i některými projekty na BOINC.

Projekt DECS vyvinul Jan Magne Tjensvold v oddělení počítačového inženýrství na univerzitě University of Stavanger.

Stránky projektu najdete zde: http://evil.podzone.org/decs/

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: BOINC / DECS

#2 Příspěvek od Honza »

Diky za informaci o novem projektu.
Nevim, odkud si cerpal (pokud z homepage, uvadim dole original text)...jinak se mi to info zda opet nepresne.

Projekt tvrdi, ze jeho cilem jsou primo exact cover problemy - ne vylepsovani pouziteho Dancing Links algoritmu.
Pokud by to byl projekt zamereni na vylepsovani metody, radil bych jej do kategorie jako treba DHEP (Distributed Hardware Evolution Project).
Jinak by se jednalo o projekt podobny Sudoku, NQueen etc.
Jak to tedy je - jedna o projekt zamereni na vylepsovani algoritmu/metody (tedy vice teoreticko-metodologicky) nebo spise aplikaci algoritmu na konkretni problemy?

Za zajimavou lze povazovat informaci, ze se jedna o open source projekt.
Nezajimave ani neni, ze anoncuje i Win x64 aplikaci, nicmene je momentalne zcela bez prace.

To "na univerzitě University of Stavanger." me rve oci. Nestacilo by na "University of Stavanger.", pokud se chces vyhnout problemum se sklonovanim?

Kód: Vybrat vše

The Generic Distributed Exact Cover Solver (DECS) project uses Internet-connected computers to solve exact cover problems. Exact cover is a general type of problem which can be used to solve problems including, but not limited to, n-queens, Latin Square puzzles, Sudoku, polyomino tiling, set packing and set partitioning. A modified version of Donald Knuth's Dancing Links algorithm is used. You can participate by downloading and running a free program on your computer. 

DECS was developed by Jan Magne Tjensvold at the University of Stavanger. DECS is an open source project and the source code is released under the GNU General Public Licence version 2. The source code accessible from a Subversion repository which is available from the project web site at Google Code.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC / DECS

#3 Příspěvek od forest »

Já to pochopil tak, že budou používat pro testy různé zaměření daného algoritmu a budou zkoumat přímo jej. Možná jsem to pochopil špatně, ale těch informací je prozatím opravdu málo.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: BOINC / DECS

#4 Příspěvek od Honza »

Nasel jsem dalsi info projektu a k jeho alpha fazi:
Many people has solved the 20-queens problem before so we're not going to break new ground as early as the alpha phase. Because the BOINC version of DECS is currently untested it is important to first verify that it works correctly. If the result of the 20-queens WUs from DECS is correct (ref. Sloane's On-Line Encyclopedia of Integer Sequences) we will know for sure that the system as a whole works as it should. That is a nice thing to know before we actually start solving more important problems :)

By doing similar tests the nqueens project found a weakness in their system (I believe it was a bad host). Luckly it was noticed before they started on the yet to be solved 26-queens problem. I have verified that the stand-alone dance program (it uses much of the same code as the BOINC version) correctly solves n-queens up to n=18, but the BOINC version itself is very much untested.

So that's basically what the alpha testing is about.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: BOINC / DECS

#5 Příspěvek od forest »

A proč to rovnou přesně nepřeložíš?
Já bych se do toho vrhnul, ale aby pak tvá korektura nezabrala více textu, než samotný překlad :lol:

Uživatelský avatar
KPX
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 885
Registrován: pát 03 lis, 2006 23:24
ID CNT statistics: 349
Bydliště: Praha

Re: BOINC / DECS

#6 Příspěvek od KPX »

Honza píše:Nasel jsem dalsi info projektu a k jeho alpha fazi:
Many people has solved the 20-queens problem before so we're not going to break new ground as early as the alpha phase. Because the BOINC version of DECS is currently untested it is important to first verify that it works correctly. If the result of the 20-queens WUs from DECS is correct (ref. Sloane's On-Line Encyclopedia of Integer Sequences) we will know for sure that the system as a whole works as it should. That is a nice thing to know before we actually start solving more important problems :)

By doing similar tests the nqueens project found a weakness in their system (I believe it was a bad host). Luckly it was noticed before they started on the yet to be solved 26-queens problem. I have verified that the stand-alone dance program (it uses much of the same code as the BOINC version) correctly solves n-queens up to n=18, but the BOINC version itself is very much untested.

So that's basically what the alpha testing is about.
Zde je překlad:

Mnoho lidí již dříve vyřešilo problém 20 královen, takže se nebudeme pouštět do nových věcí již ve fázi alfa. Protože verze DECS užívaná v BOINC je zatím nevyzkoušená, je důležité nejdříve verifikovat jestli funguje správně. Pokud výsledek pracovních jednotek (WU) s 20 královnami z DECS bude správný (dle reference ze Sloan's OnLine Encyclopedia of Integer Sequences), budeme vědět jistě že systém funguje tak jak má. Což je dobré vědět před tím, než skutečně začneme řešit důležitější problémy.

Podobnými testy odhalil projekt nqueens slabinu v jejich systému (myslím, že to byl špatný "host"). Naštěstí si toho všimli před tím, než začali řešit dosud nevyřešený problém 26 královen. Já jsem si ověřil, že ten samostatný "dance program" (který používá většinu kódu stejného jako verze BOINC) správně řeší n-královen až do n = 18, ale ta skutečná verze v BOINC je velice nevyzkoušená.

Takže o tom to alfa testování v podstatě je.
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: BOINC / DECS

#7 Příspěvek od Honza »

forest píše:A proč to rovnou přesně nepřeložíš?
Já bych se do toho vrhnul, ale aby pak tvá korektura nezabrala více textu, než samotný překlad :lol:
Protoze jsem veril, ze si lide bud jako ja radsi prectou original nez nepresny preklad nebo to nekdo prelozi lepe. Coz se stalo - diky KPX.

Odpovědět

Zpět na „DECS“