Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Základní informace o projektu:
Jedná se o další z projektů z oblasti biologie. Konkrétně se projekt snaží zkoumat biologicky aktivní strukturu bílkovin, porozumět signálním mechanismům mezi bílkovinami a nakonec také porozumět nemocem vycházejícím ze špatných funkcí proteinů.
Díky trojrozměrnému modelování struktury bílkovin se budou snažit pomoct i při vývoji léků.

Hlavní stránku projektu naleznete zde:
http://boinc.fzk.de/poem/

URL pro připojení k našemu týmu je zde:
http://boinc.fzk.de/poem/team_join.php? ... 4&teamid=8

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#2 Příspěvek od petnek »

Podrobný překlad projektu z úvodní stránky projektu POEM:

Bílkoviny jsou nanometrické stroje ve všech známých buňkách živých organismů. Tyto velké biomolekuly s kapacitou až 100 000 atomů jsou složené do jedinečných třídimenzionálních šroubovic, ve kterých fungují.

Tyto funkce zahrnují ve všech buňkách metabolismus, přeměny energie (fotosyntéza) a dopravy (doprava kyslíku), zpracování signálů v mozku (neurony), imunitní odpověď a mnoho dalších, často efektivitou nesrovnatelné s žádným člověkem vytvořeným procesem. Špatně fungující protein je často spojený s nemocemi a tisíce onemocnění související s proteiny byly identifikovány na datum, mnohé se stále neznámými strukturami.
Chcete-li pochopit, kontrolovat nebo dokonce vytvářet bílkoviny potřebujete ke studiu struktury proteinu, což je experimentálně mnohem těžší, než získat informace o chemickém složení (sekvenci) a specifické bílkovině.

Přidáním se do tohoto projektu přispějete k:
- předpovídání biologicky aktivní struktury v bílkovinách
- porozumění mechanismům signálů při interakci bílkoviny s okolím
- porozumění nemocem souvisejícím s špatně fungujícími a nahromaděnými bílkovinami
- vývoji nových léku na základě třídimenzionální struktury biologicky významných bílkovin

POEM@Home implementuje nový přístup k pochopení těchto aspektů struktury bílkovin, která se sama o sobě velice dobře propůjčuje v mnoha dalších distribuovaných výpočtech. Tento vědecký přístup POEM@Home je výpočetní realizací termodynamické hypotézy, za kterou dostal C. B. Anfinsen roku 1972 Nobelovu Cenu za chemii.

Pomozte nám tedy prosím, připojte se k POEM@Home, řešte vědecké záhady popsáné výše, a dešifrujte biologické informace zakódované v neznámé struktuře bílkovin.

POEM@Home je čistě akademický, neziskový projekt, jehož cílem je zlepšit naše chápání struktury a funkce biomolekul. Všechny podstatné výsledky POEM@Home budou zveřejněny v mezinárodních časopisech.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#3 Příspěvek od vkliber »

WF-FS-E51 : Výborně 33iii . S dovolením použiji při vytváření nové sekce "Projekty". Kéž bych takovou podrobnou jednostránkovou informaci dostal od všech projektů :smile: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#4 Příspěvek od petnek »

vkliber píše:WF-FS-E51 : Výborně 33iii . S dovolením použiji při vytváření nové sekce "Projekty". Kéž bych takovou podrobnou jednostránkovou informaci dostal od všech projektů :smile: .
Díky :smt001 . Jasně, použij to, jsem poctěn a rád :smt001 .
Ještě přemýšlím, že přeložím ze stránek projektu, sekci results. Aspoň poslední zprávu, ale je ze září 2008, tak nevím zda to je vhodné... :smt102
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#5 Příspěvek od forest »

Díky za ty informace 33iii
Pokud by se ti podařilo přeložit i tu sekci Results, bylo by těch informací dostatek i na samostatný článek na web. Co jsem se koukal, tak na aktuálnosti jim nic neschází, protože by alespoň bylo jasné jakým vývojem projekt prochází a kam směřuje.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#6 Příspěvek od petnek »

Koukal jsem na sekci výsledků na stránkách projektu, ale tam je poslední výsledek celkem starý. Na foru projektu je toho mnohem víc a už na tom pracuji, ale je toho hodně a jelikož nejsem v biochemii moc znalý 45hh , překlad nějakou dobu potrvá. Z příspěvků na foru překládám jen to nejdůležitější. Je toho na foru kolem zmiňovaných výsledků dost k vysvětlování, proto překládám i záležitosti důležité pro porozumění...
Pracuji na tom, hned jak to bude, vložím to sem, snad se mi to vejde do příspěvku, bude toho dost...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Základní informace o projektu

#7 Příspěvek od forest »

Kdyby se to sem nevešlo, pošli mně to mailem a já už to někam narvu 45cc
Držím palce a přeji pevné nervy.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#8 Příspěvek od petnek »

Už to skoro dokončuji, snad to bude srozumitelné. Je to hodně o očíslovaných cílech o kterých nemám ani páru co zkoumají, konkrétně. Zkusím se po nich potom pídit abych problematiku osvětlil ještě víc...
Uvidím, když to sem nepůjde vložit, pošlu to tím mailem 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní informace o projektu

#9 Příspěvek od petnek »

Forest: koukám že jsem tu něco začal a už si nejsem jist, zda jsem to dokončil. Poslal jsem ti něco mailem, nebo jsem na to zapomněl? Teď vůbec nevím... 33aaa

Jinak poslední novinky na serveru:

9.4.2009:
Rozjelo se počítání tří nových struktur. A to struktur:

1E0Q, jedná se o molekulu typu polypeptid, klasifikace vlásenka, s váhou struktury 1938.35
Obrázek

1J4M, tady se jedná o molekulu typu polypeptid, klasifikace De novo bílkovina, s váhou struktury 1703,89
Obrázek

a nakonec 1LB0, jde o molekulu typu polypeptid, klasifikace virová bílkovina, s váhou struktury 1617.84
Obrázek

Bohužel nevím v jakých konkrétních seriích se budou tyto molekuly počítat. Momentálně totiž počítám víc než tři serie...

27.3.2009
Dokončeny serie jednotek 383, 384 a 387, byly to aminokyseliny dlouhých peptidů. Výsledky výpočtů vypadají slibně a stejný způsob zpracování bude použit i pro následující serie
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „POEM@Home“