Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Myyo
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 14
Registrován: úte 22 zář, 2009 15:47
rok narození: 0- 0-1985
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#21 Příspěvek od Myyo »

Tak Spanele vymysleli dalsi projekt nazvem INTERNET, kde chtej studovat chovani socialnich siti. Na to si vybrali trochu krkolomnou metodu a to, ze si vytvori socialni sit vlastni (chtěji studovat i vznik). V ramci toho vypusji stejne jako loni v cervnu soutez. Cilem je nabrat do site maximum lidi, kdo bude mit nejvic kamaradu, tak vyhraje ceny - 9 Netbooks, 5 Cameras, 3 Wiis, 2 PS3, some tickets for concerts... Pro DC jsou to tak trochu nevyuzitelne ceny, takze leda pak prodat a koupit nejaky dily do vypocetnich CP. Co myslite?
Dear Collaborator,

In first place, let us thank you for your continued support to Ibercivis project, from which we are obtaining important results.
Now we want to start an experiment a bit special: to make it we do not need the power of your computer but a bit of your own time,... and some of your friends.
The scientific application, that we will call IberNet, has the aim of studying the behaviour of Complex Social Netwoks. The idea is to configure, with all the current Ibercivis users, and all the people that we reach to invite, a network as wide as possible and evolving in time.
This process has a great value for scientists. They can study this system and then they can arrive to understand a lot of phenomena happening in society and Nature, as for instance the propagation of illness, or the interdependencies between all the parts of a human body cell.
These scientific experiments are difficult to perform, as it is not easy to find human communities having thousands of persons ready to participate in them.
The way to collaborate in the research is, precisely, collaborating yourselves in first place, and searching for friends to invite to collaborate in (if they do not belong to Ibercivis, then during the process of registry they will be asked to subscribe to). They, then, will search other friends, etc, so that it will be configured a complex network of relationships.
Besides, acknowledging your volunteered support, Ibercivis starts a new contest with important prizes (9 Netbooks, 5 Cameras, 3 Wiis, 2 PS3, some tickets for concerts...) to be awarded to the persons obtaining (see the rules for details) more friends in this network. The contest starts today June 10th and finishes Sept 20th.
To participate in the contest, in the label "Premios" of http://www.ibercivis.es/ you will find all the information (Note that some info appears also in ibercivis.pt and ibercivis.net, but the contest must be managed from the first site) Thanks in advance, from myself and from all the Ibercivis team

Alfonso Tarancon.
Přeložená pozvánka
Čau,

možná to nevíš, ale účastním se na netu projektů, které užívají zbytkovou výpočetní kapacitu mého PC a tím tak pomáhám při primárním výzkumu. Projekt se jmenuje Ibercivis (http://www.ibercivis.es). Po instalaci program běží sám, využívá kapacitu, kterou já mám navíc, s tím tak urychluje důležitý vědecký výzkum.

Kromě toho jako odměnu za dobrovolnictví vyhlašuje Ibercivis pravidelně soutěže o ceny. (Netbooks, fotoaparáty, Wiis, PS3 ...) . V tomto případě Ibercivis zahájil výzkum Internetu a sociálních sítí - kolik přátel člověk má, jak se šíří přátelství a pozvánky apod. Způsob, jak se účastnit, je jednoduchý a to najít co nejvíc přátel, kteří se připojí k projektu. Ti pak budou hledat další, takže se tvoří komplexní síť vztahů, které se budou dále studovat. Výsledky se využijí pro další výzkum jako je třeba šíření chorob.

Chci tě proto také pozvat k účasti na vědeckém experimentu, navíc jde i něco vyhrát :) Registrace je jednoduchá přes odkaz
http://concurso.ibercivis.es/invitacion ... 3a11d8ef39

Díky předem ode mě i z Ibercivis.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#22 Příspěvek od forest »

Když bude stačit kliknout na nějaký odkaz, rád kliknu. Chtělo by to vytvořit něco jednotného a tam to všichni poklikat.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#23 Příspěvek od petnek »

Přesně tak, zkoumal jsem to na jejich webu a španělština mě přestala rychle bavit, všechno překládat translatorem, to nejde... Kdyby to bylo aspoň v angličtině...

I když jsem si mail přeložil, moc jsem nepochopil o co jde. Nedávalo mi to smysl...
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#24 Příspěvek od vkliber »

V noci jsem na to koukal, chtěl udělat nějakou propagaci, ale ta španělština mě fakt ubíjí. Co jsem se letmo dozvěděl : není to žádná klikačka, ale je třeba se zaregistrovat, následně poskytnout odkaz svým známým, ti se taky zaregistrují, zase pošlou odkaz dále, atd ... klasické letadlo. Jak jsem si to pročítal tak mi nějak unikal smysl toho všeho, možná že na to budou navazovat nějaké další aktivity ... ve 2 ráno jsem to vzdal a ani jsem neměl potřebu něco napsat na fórum. Pokud chtějí něco zkoumat celosvětově, mají to napsat anglicky. Pokud to je španělsky, tak ať si hrají na svém písečku 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#25 Příspěvek od petnek »

Přesně kvůli tomu, že je to klasický model pyramidy nechápu, jak chtějí zkoumat to co píšou v mailu. Nerozumím tomu, jak pomocí tohoto chtějí pochopit děje ve společnosti a přírodě, šíření nemocí...

Beru to spíš jako propagaci netradičním způsobem.
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#26 Příspěvek od vkliber »

Já jsem se právě snažil dohledat jestli na to budou navazovat nějaké další aktivity, že budou třeba zkoumat jak se informace vyslaná z kořene dostane až ke všem listům, kde se ztratí, jestli se vrátí ... zkoumání sociální sítě z hlediska jejího růstu, úpadku, atd..... Ale nic jsem se nedozvěděl, vlastně jen : tady napiště svůj email a zmáčkněte tlačítko Registrovat, nic víc :smt102 .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Myyo
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 14
Registrován: úte 22 zář, 2009 15:47
rok narození: 0- 0-1985
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#27 Příspěvek od Myyo »

na spanelstinu jsem tady ja :D ja v tom vidim par klicovych bodu

- vyzkum socialnich siti, kdy maji ve scopu i vznik a proto delaji vlastni od piky
- pri trose predstavivosti by sel model aplikovat na sireni cehokoliv, pokud mate prihodne podminky (prida se jeden clovek mimo hlavni skupinu a tvori vlastni sit kolem sebe stejne, jako se to deje s virama)
- udelaji si tim reklamu

jinak vzhledem k tomu, ze ESP je druhy nejpouzivanejsi jazyk, pricemz i ve US mate oblasti, kde se englicky nedorozumite, jejich ignoraci EN do jiste miry i chapu

vysledek:
kaslem na to 22rrr

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž na projektu IBERCIVIS 06.2009

#28 Příspěvek od vkliber »

Myyo píše:...

jinak vzhledem k tomu, ze ESP je druhy nejpouzivanejsi jazyk, pricemz i ve US mate oblasti, kde se englicky nedorozumite, jejich ignoraci EN do jiste miry i chapu

vysledek:
kaslem na to 22rrr
Jojo, španělština je druhý nejpoužívanější jazyk, dokonce jsem chtěl i po svém synovi aby si druhý jazyk po angličtině zvolil španělštinu (nakonec to byla němčina) a stejně jak píšeš i já chápu jejich ignoraci angličtiny. Sami se tím ovšem připravují o značný segment potencionálního výzkumu.

A přesně jak píšeš : z hlediska týmu nebudeme tento výzkum (soutěž) nijak popularizovat a podporovat. Osobní účasti se meze nekladou 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „IBERCIVIS“