Jsme ve vesmiru opravdu sami?

Diskuse o jiných vědeckých tématech, než jsou ty spojené s DC projekty.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#61 Příspěvek od hanbanaroda »

petnek: A já jsem myslel, že tě už konečně unesli 45hh Stejně sa těším, až je jednou dovedeš na sraz CNT a já budu muset přiznat, žes měl celou dobu pravdu 45hh

Mohl bych se pro upřesnení zeptat na místo pozorování, barvu objektu a atmosférické podmínky (například jestli přes den svítilo Sluníčko, tak je normální, že se hvězdy, resp. jakékoliv objekty nad obzorem "vlní" a skáčou)
Obrázek

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1219
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#62 Příspěvek od krahulik »

petnek píše:....
Kouříme venku na balkóně a jako když .....
45hh (ja vím, ale nedalo mi to...)
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#63 Příspěvek od forest »

Nemohl to být ten čínský balón se svíčkou? Hodně pozorování UFO v poslední době bývají vyvrácena právě těmito balóny. Při vzdušněm proudění to dělá neskutečné věci

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#64 Příspěvek od petnek »

hanbanaroda píše:petnek: A já jsem myslel, že tě už konečně unesli 45hh Stejně sa těším, až je jednou dovedeš na sraz CNT a já budu muset přiznat, žes měl celou dobu pravdu 45hh

Mohl bych se pro upřesnení zeptat na místo pozorování, barvu objektu a atmosférické podmínky (například jestli přes den svítilo Sluníčko, tak je normální, že se hvězdy, resp. jakékoliv objekty nad obzorem "vlní" a skáčou)

... To bych se snad i nasmál, akorát nevím, jestli by se mnou šli na náš sraz 33ttt 33kkk

Místo pozorování Praha 10, barvu objektu jsem psal. Byla stejná jako Venuše, takže "bílá", přes den bylo polojasno, 18°C. Ono vlnění a skákání o kterém mluvíš velmi dobře poznám, sleduji hvězdy prakticky každou noc pokud to jde 45cc . Ono blikání bylo přibližně o intenzitě -1Mag a jak jsem napsal, mezi bliknutím nebylo vidět nic. Nevím jak přiblížit vzdálenost objektu v bodě jednoho a druhého bliknutí, takže bohužel trochu relativně... Kdybych natáhl ruku a měl v ní pravítko byl by rozestup dvou bliknutí cca 2cm, což mi nepřijde málo a pokud bych spojil dva body bliknutí, třetí bylo mimo tuto čáru a s rozdílnou vzdáleností (jiná než 2cm). Vím, napadnutelné, relativní, ale nejsem astronom s profi vybavením...
forest píše:Nemohl to být ten čínský balón se svíčkou? Hodně pozorování UFO v poslední době bývají vyvrácena právě těmito balóny. Při vzdušněm proudění to dělá neskutečné věci
ten v Praze vidím hodně často a má rozpoznatelnou žluto oranžovou barvu, tohle bylo v barvě blesku foťáku (nebo Venuše jak pořád píšu :lol: ). Kromě toho to bylo, to jsem ještě asi nenapsal, zhruba v 60° stupních. Myšleno tak, že pokud byste si dali na linku vodorovně se zemí, měli byste 0° a vertikálně ( 90° ).
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#65 Příspěvek od vkliber »

petnek píše:...
Kouříme venku na balkóně a jako když padá meteor.
...
hanbanaroda píše:...
Mohl bych se pro upřesnení zeptat na místo pozorování, barvu objektu a atmosférické podmínky (například jestli přes den svítilo Sluníčko, tak je normální, že se hvězdy, resp. jakékoliv objekty nad obzorem "vlní" a skáčou)
Mohl bych se pro upřesnění zeptat na to co jste kouřili? To bude mít daleko větší vypovídající hodnotu než kde, kdy, atd...

EDIT : a když tak to přivez na sraz, rád ochutnám pořádný materiál 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Leto
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 68
Registrován: úte 02 čer, 2009 18:00
ID CNT statistics: 19477

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#66 Příspěvek od Leto »

Nebylo to toto: Zvedněte hlavu! V neděli můžete vidět až 90 padajících hvězd za hodinu?

Akorát nevím, co mají znamenat ty záblesky...

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#67 Příspěvek od petnek »

vkliber píše:
petnek píše:...
Kouříme venku na balkóně a jako když padá meteor.
...
hanbanaroda píše:...
Mohl bych se pro upřesnení zeptat na místo pozorování, barvu objektu a atmosférické podmínky (například jestli přes den svítilo Sluníčko, tak je normální, že se hvězdy, resp. jakékoliv objekty nad obzorem "vlní" a skáčou)
Mohl bych se pro upřesnění zeptat na to co jste kouřili? To bude mít daleko větší vypovídající hodnotu než kde, kdy, atd...

EDIT : a když tak to přivez na sraz, rád ochutnám pořádný materiál 45cc .
Jen červený měkký L&M :P :lol:. Na sraze budu mít 16mg dobrůtku s příchutí Camel Special 45hh 45hh
Leto píše:Nebylo to toto: Zvedněte hlavu! V neděli můžete vidět až 90 padajících hvězd za hodinu?

Akorát nevím, co mají znamenat ty záblesky...
O tomto roji vím a je možné že ten meteor neměl s blikáním nic společného, ale pěkně to do sebe pasuje 45ff
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#68 Příspěvek od Kyong »

A foťák jsi připravený neměl? 33ooo

Mi se zase podařilo nedávno vyfotit toto.
Přílohy
objekt.jpg
objekt.jpg (67.93 KiB) Zobrazeno 6110 x
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#69 Příspěvek od hanbanaroda »

Kyong: Sakra, ta tmavá fotka mně ukázala, jak moc mám špinavý monitor 45hh Možu sa jenom zeptat, jestli to bylo foceno cíleně, nebo jsi to objevil až pak? Každopádně to vypadá spíš jak z mikroskopu, než z foťáku 45ff Kdo ví, jestli je to nepravidelný objekt, nebo hra optiky...
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#70 Příspěvek od Kyong »

Vyfoceno to bylo náhodně. Pořizoval jsem fotky noční oblohy. Ta tma okolo dokazuje, že jsem to špatně nejprve nastavil, ale všiml jsem si toho hned po vyfocení. Bylo to asi na třech fotkách.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#71 Příspěvek od petnek »

Foťák jsem ready měl, ale neudržel bych tak dlouhý čas závěrky... :smt102 . Pořádný stativ bude asi až příští měsíc...

Každopádně co jsi vyfotil vypadá zajímavě, těžko říct co to je. Hvězdy jsou kolem ostré, takže pohybové rozmazání které mě hned napadlo to nebude :smt017 :smt023
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#72 Příspěvek od hanbanaroda »

Tak jestli to bylo vyfocené několikrát po sobě, tak to nějaká prachová částice nebude, což jsem si myslel původně... Každopádně jestli jsou hvězdy v pozadí zaostřené a ten objekt vykazuje velké rozostření, musel byt blízko. Sakra, to ti mimozemšťani mají nějaký antifocus, nebo co sakra? 45hh Žádná pořádná, zaostřená fotka! Ale stejně by to dneska všichni prohlásili za fake. No vidíš, konečně mám pořádný argument: fake! 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#73 Příspěvek od Kyong »

to Petnek: Nebylo to něco takového?

http://www.unexplained-mysteries.com/vi ... ?id=224301
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#74 Příspěvek od petnek »

Tak to je taky zajímavý :smt023 . Řekl bych, že to bude něco podobného, ale tohle prý blikalo s minutovým intervalem, u mě to bylo v řádu sekund a taky to nebylo takhle přímočaré, ale cik cak i s různými vzdálenostmi mezi pravidelnými bliknutími.
Obrázek

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#75 Příspěvek od kadlis »

jasný meteorologický balon! 45hh

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#76 Příspěvek od hanbanaroda »

"Zdravím všechny,

dnes jsem s mladším synem při posezení venku navečer pod oblohou, zaregistroval zářící bod jiho-jihozápadním směrem, tak asi 60 - 65 stupňů nad obzorem, který evidentně nepatřil k vesmíru, protožev tu dobu se ani najjasnější hvězdy ještě nedaly příliš vidět. Za pět minut jsme měli venku montáž a dalekohledy a ve 20hodin 26 minut jsme ten objekt při 85-ti násobném zvětšení začali pozorovat. Uviděli jsme balón, osvícený Sluncem a pod ním blikající sondu, která nasvěcovala i část lana, kterým byla připoutána k balónu. Sonda se pod balónem silně kymácela - byla to neobyčejná podívaná. Ve 20hodin 57minut se balón roztrhnul, jeho fragmenty se ještě nějakou dobu dobu vznášely na obloze, zatímco sonda nám zmizela ze zorného pole okuláru, jak padala k zemi.
Letadla, která nad námi v ten moment přelétala, již neodrážela sluneční svit a byla tmavá, kdežto sonda a balón byly stále ozářeny. Z toho usuzuji, že výška toho objektu byla větší než cca 10 až 11 kilometrů, ve kterých byla proudová letadla.
Za celá léta jsem tohle viděl v okuláru poprvé a bylo to příjemné zpestření Smiley. "

"Příjemně jarní den 11.5.2008 byl pro mne velmi úspěšný, neboť jsem pořídil afokálním způsobem řadu výborných snímků Měsíce, Saturnu i Merkuru.. A právě při číhání na Merkura ještě ve dne, jsem najednou spatřil objekt svítící jak Venuše,vysoko blízko zenitu - hned mi bylo jasné,že jde o meteorologický balón,který u mě na západním okraji Prahy, často zpestřuje má pozorování.."
Obrázek

Uživatelský avatar
PetrHorcicka
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 59
Registrován: ned 10 črc, 2011 00:01
ID CNT statistics: 16318

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#77 Příspěvek od PetrHorcicka »

Obrázek
WCG: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PrimeGrid: Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
yoyo: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
GPUGrid:Obrázek4xObrázek1xObrázek NumberFields:Obrázek Enigma: Obrázek Asteroids:ObrázekObrázekObrázekObrázek Collatz Conjecture:Obrázek

eLPeCKo
47.3684210526 %
47.3684210526 %
Příspěvky: 965
Registrován: pát 27 led, 2012 22:20
ID CNT statistics: 12781
Bydliště: Brno

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#78 Příspěvek od eLPeCKo »

Tady se nám právě otevřelo něco co by nám mohlo pomoci ze zjišťováním, jestli jsme ve vesmíru sami :smt023
http://www.almaobservatory.org/

Videl jsem reportáž o otevření v televizi, tak jsem na to mrknul a vypadá to velice zajímavě.
Snad budou pumpovat nějaké data i do DC.

P.S. Omlouvám se jestli jsem zvolil špatnou sekci, nebo vlákno, nechtěl jsem zbytečně zakládat nové vlákno....
Obrázek
Tady něco málo o tom na čem počítám.

Odpovědět

Zpět na „Co se vědy týká“