Jsme ve vesmiru opravdu sami?

Diskuse o jiných vědeckých tématech, než jsou ty spojené s DC projekty.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#21 Příspěvek od hanbanaroda »

Třeba ta kukuřice je taky celkem běžná, ale u nás (Evropa) se jí pěstuje tak málo, že to v porovnání s obilím nemá význam. Jo kdyby si dali práci třeba s tím, aby ten ksicht vyrazili třeba vedle prezidentů na Mount Rushmore, a ne v něčem, co můžeme snadno udělat i my, tak mlčím 45hh Jo, a víte, že se ve středověku objevovaly v obilí pentagramy? Nevypovídá to o něčem? 45cc
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#22 Příspěvek od Pepino65 »

Nevím, jestli to vše je míněno od některých vážně nebo si tu jedni ze druhých dělají dobrý den.

V 16. století byla angličtina natolik roztříštěná, že o jakési spisovné verzi by se dalo pochybovat, učenci a šlechta velmi schopně ovládala latinu a Anglie nebyla až na období Tudorovic Bětky (ne celé) periferiií světa. Možná jsou kruhy v obilí udělány především v Americe proto, že ožralý Inčučuna cestou z pole hovořil cizím jazykem, který se podobal American English. No a už v té době byla určitě rozšířenějším jazykem mandarinská čínština a určitě něco, co se dnes jmenuje hindí.
Na moje (ne)argumenty se určitě najde dost oponentů, kteří mi vysvětlí, že tomu nemůžu rozumět. Ano, neumím ani hindí, ani čínsky, ani jsem neposílal do kosmu od 16. století anglickou gramatiku, aby s námi chlápci se zelenými pindíky drželi krok.

No a ještě jednu věc. Jirka Eisler je jedním z nich, tak čtěte jeho příspěvky ve vláknu OT 03 2011. Jak jsem na to přišel? No jednoduše, LGM musí mít smysl pro humor, a tak nás rozesmívají, abychom se z toho pozemského života ne 45oo
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#23 Příspěvek od petnek »

Frenk píše:Petneku, nadherne si to tu shrnul a dobre odpovedel. Poloz me si otazku proc bychom vlastne pocitaly projekt SETI, ktery hleda signaly od jinych civilizaci nebo MilkyWai ktera mapuje a modeluje galaxie.
SETI je jen dalším pokusem jak objevit jinou civilizaci, proč by ale museli být majákem tak, jako naše Země? My vysíláme do vesmíru záření všeho druhu a vůbec nám to nevadí. SETI je založen na faktu, že jiná civilizace také do vesmíru něco vysílá. Proč by to ale dělali? Mají k tomu nějaký důvod? Aby se nám ukázali? Proč by to dělali? 45hh MW je dobrý projekt, modelování Mléčné dráhy je záslužná činnost, ale opět je založená jen na naskenovaných snímcích teleskopy, tam pochybuji, že by se nějaká jiná forma života objevila, to nebude cílem MW. S tímto bych ho tedy nespojoval.
Hansol58231 píše:A všimly jste si že se kruhy dělaj jen do obilí (teda možná až na nějaké vyjímky).
A přitom tu sou možnosti jako řepka,kukuřice,louky s trávou,lesy...... 45ff
Kdyby jsi se podíval na všech 9 dílů toho dokumentu, slyšel by jsi, že se to neděje jen v obilí, ale i v ledu, zemi (Peru), trávě, hrachovém poli, řepce, atd... Jim jde pouze o velkou jednolitou plochu, kde to vynikne na jednom typu povrchu. Mě by spíš zajímalo, proč se soustřeďují v Anglii a to konkrétně v okolí významných míst dob minulých. Nejen kolem Stonehenge a Avalonu. Ony místa, o nichž jsem neměl ani páru, jsou opět zmíněny v tom dokumentu.
hanbanaroda píše:...Jo, a víte, že se ve středověku objevovaly v obilí pentagramy? Nevypovídá to o něčem? 45cc
O tom nevím, máš link na bližší informace? 45ff
Pepino65 píše:Nevím, jestli to vše je míněno od některých vážně nebo si tu jedni ze druhých dělají dobrý den.
Pokud budu mluvit sám za sebe, myslím vše naprosto vážně 45cc
Pepino65 píše:Možná jsou kruhy v obilí udělány především v Americe proto, že ožralý Inčučuna cestou z pole hovořil cizím jazykem, který se podobal American English.
Ony jsou především v Americe? 45hh Na to jsi přišel jak?
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#24 Příspěvek od hanbanaroda »

Pepino:Možná je Amerika jenom dostatečně hlučná a jenom to vypadá, že se všechno děje tam... Jo, a nedělám si z vás srandu, ale jen se snažím (rádoby)vtipným způsobem upozornit na chyby v argumentaci nebo na nelogičnosti 45hh A tím s panem Eislerem by se mnohé vysvětlovalo 45hh
petnek:Teď to nikde najít nemůžu najít, četl jsem to v nějakém časopise, nejspíš to bylo 100+1. Bylo tam snad 6 stran o historii kruhů v obilí.

Databáze kruhů v ČR: http://www.kpufo.cz/oblasti/agr/agro.htm Ten medvídek je dokonalý 45hh A u "objev podivného obrazce ve tvaru srdce" jsem se taky musel zasmát 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#25 Příspěvek od petnek »

Nevím jak objektivní je 100+1, ale o pentagramech se v objektivních zprávách (objektivních podle mě) nikdo nezmiňuje. Tím to samozřejmě nevyvracím.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#26 Příspěvek od forest »

Pepino65 píše:Nevím, jestli to vše je míněno od některých vážně nebo si tu jedni ze druhých dělají dobrý den.
Jestli si toto vlákno čte mistr Kubala, tak to máme spočítané všichni 45hh

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#27 Příspěvek od vkliber »

Hansol58231 píše:A všimly jste si že se kruhy dělaj jen do obilí (teda možná až na nějaké vyjímky).
A přitom tu sou možnosti jako řepka,kukuřice,louky s trávou,lesy...... 45ff
To má prosté vysvětlení : každá mimozemská civilizace, která se dostala až na zemi musí být nutně na vysokém stupni vývoje a to nejen technologickém, ale i ekologickém. Proto vesmírné lodě mimozemšťanů pohání obilí a proto jsou kruhy v obilí. Kdyby je pohánělo hnědé uhlí, tak jsou kruhy v hnědouhelném lomu. Kdyby je poháněla ropa, tak arabům zmizí pár kulatých barelů.

P.S. Kdo je to mistr Kubala.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#28 Příspěvek od petnek »

33kkk ... 33ttt
Obrázek

kadlis
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 170
Registrován: pát 26 úno, 2010 18:31
rok narození: 01 čer 1984
ID CNT statistics: 12911
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#29 Příspěvek od kadlis »

hanbanaroda píše: Databáze kruhů v ČR: http://www.kpufo.cz/oblasti/agr/agro.htm
"nalezeny pomůcky k zhotovení kruhu" - nevím proč, ale představil jsem si zaparkovaný létající talíř 45hh
btw: v tom souhrnu nalezených kruhů je také jeden pentagram 45cc

edit:
gigadisk píše:Proč jsme ještě nezachytili jejich rádiový přenos ?
Přemýšleli jste nad tím, že by ostatní civilizace měli setsakramensky dobrý důvod být zticha a hrát mrtvého brouka? A pak zachytí naše televizní vysílání... Už vidím ty jejich "proroky": Armagedon se blíží, ničitelé přišli na svět! Kór když po usilovném dešifrování "našeho vzkazu" nalezli televizní vysílání z druhé světové.

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#30 Příspěvek od MIZ »

Kruhy v obilí:
To tady v ČR vyráběla mimo jiné party i parta mladých, kteří už ale poněkud "zestárli", "dostali rozum" a hlavně je to přestalo bavit. Ona je to poměrně náročná činnost a s primitivními pomůckami [prkna, provazy] to trvá značnou část noci. Vyšlo s nimi někde na webu pár rozhovorů a měli tehdy i svůj web. Motivací jim byla ta sranda, jak tam pak různí "senzibilové" chodili s proutky a s kyvadýlky a vážně pokyvovali hlavami a "dokazovali" mimozemskou energii. A taky se jejich výtvor často dostával do zpravodajství v médiích, to se taky málokomu povede, pokud nejde o bouračku.
A proč obilí? Zkusili jste si někdy povalit vzrostlou kukuřici? 45cc

Tzv. stopy bakterií:
Tento "biologický" výklad nalezených struktur co by stop po bakteriích se snaží tento chlapík prosadit už řadu let. Zatím marně, nikdo mu to ještě neuvěřil. O důkaz mimozemského života se vůbec nejedná.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
Ondra@SF.cz
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 597
Registrován: pon 22 úno, 2010 16:36
rok narození: 09 úno 1993
ID CNT statistics: 8123
Bydliště: Space Family
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#31 Příspěvek od Ondra@SF.cz »

Tak tohle vlákno je síla 45ff

Ačkoli jsem naprosto přesvědčen o existenci intelingentního života (pokud je vesmír nekonečný, tak je docela blbost, aby žádný neexistoval), tak v nejrůznějších kruzích v obilí, "záhadných světlech" nebo třeba přírodních anomáliích činnost mimozemšťanů opravdu nevidím...nicméně, z toho dokumentu docela mrazí v zádech 45ff Ti lidé vypadají jako šílení fanatici a někdy říkají docela zajímavé blbosti, ale ty kruhy v obilí mě docela zaráží...zaráží mě to, jak jsou promakané - teď myslím ty z toho videa. To opravdu nemohl vymyslet nějaký blbeček z horní dolní, ale někdo, kdo u toho přemýšlel a měl jisté znalosti matematiky. :roll:

Rád bych se na tuto tématiku podíval z té druhé strany a zamyslel se nad tím, jak je to možné ; a přitom vyloučil mimozemské civilizace. Jako další bych vyloučil houby a plísně - je známo, že valná část kruhů v obilí je jimi způsobena. Houba se rozšiřuje v kruhu a odebírá živiny obilí, které poté usychá a polehá, což vytvoří ony kruhy v obilí. Vím to, protože máme tyhle houby v trávníku - kruhy jsou to navíc opravdu perfektně přesné a často vytvářejí i celkem zajímavé obrazce...kdo by to byl do těch hub řekl? :smt017

Já si nemůžu pomoct, ale za kruhy v obilí jsem vždycky viděl jednu z nejlepších možností, jak si z někoho vystřelit a ještě to celé zmedializovat. Velká skupina matfyzáckých studentů, zaštítěných jejich profesory a několika dalšími machry, s jejichž spoluprácí vytvoří jistá geometricky přesné obrazce a nějaký schopný "ajťák" jim do toho "zakóduje" "tajemnou zprávu", si jednou v noci umane (hmm...zajímalo by mě, proč se kruhy v obilí objeví vždycky během noci :D), že vyrazí na místní pole tenhle čin spáchat. Všechno samozřejmě tajně, nikomu ani muk...o půlnoci vyrazí z baterkami (což vysvětluje záhadná světla, "vyskytující se v přítomnosti kruhů") a s matematickou přesností vytvoří ony obrazce. Dovedu si představit, že na vytvoření takovéhoto obrazce je jistě zapotřebí mnoho studentů.

Ještě mi pořád vrtají hlavou ty souvislosti země/měsíce/stonehenge/obrazců/vytvoření čtverce v kružnici pomocí kružítka a pravítka s rovným obvodem a další...na toto odpovědět nedokážu. Stejně jako na ty vaše zkušenosti se "světly". V těch egyptských videích vidím fake...

Jinak sorry za nepřesnosti, ten dokument jsem neviděl a chybí mi souvislosti, jen se snažím ukázat i druhý úhel pohledu.

Stopy bakterií jsou také zajímavé věc - otevírá úvahu o tom, zda život nebyl na zem "donesen". Ale jako důkaz to opravdu nepovažuji.

Jinak ve všem souhlasím s MIZem...jenom jedna věc - která média se zabývají kruhy v obilí a bouračkami? :lol: To mi sedí tak akorát na zpravodajství TV Nova, kde se kromě "důležitých zpráv" typu "ve Vidlákově na Ostravsku byl zavražděn Pepa Novák", nebo jejich poslední zpráva, kde se rozptylují nad tím, že se tam a tam narodilo takové a takové zvířátko, nic podstatného nedozvím...OMG! Tomu říkají zpravodajství ? Sorry za OT...

Takže asi tak 45cc
Pocitadlo : Deska - ASRock Fatal1ty Z77 Killer, CPU - Intel Pentium G3220(Haswell), 8GB RAM DDR3, GPU - ASUS DCIIOC AMD Radeon HD7790, Case - Chieftec LBX-02B-B-B, zdroj Seasonic X-1050 Gold, systém - dualboot ArchLinux (AntergOS) + Windows 8.1 64bit
Moje statistiky : BoincStats, B.Mundayweb, PrimeGrid a statistiky CNT od vklibera ;)
PG medaile : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WCG medaile : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Poslouchám asi tak tohle (my Last.fm music profile)...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#32 Příspěvek od forest »

Zatím zde nezaznělo o těch kruhách to hlavní a dle mého názoru v podstatě nejzáhadnější na celé věci. Tvrdí se, že k těm kruhům nevedou žádné stopy, žádné polámané klasy krom těch z obrazce a na místě žádné předměty. Jak to ta tlupa lidí kterou popisujete tedy dělá? Máte i na tohle nějakou slušnou teorii? Nejsem ani na jedné straně, ale toto je pro mě jediná záhada, něco jako zavražděný v zamčeném pokoji, respektive aktuálně ta oběšená na zamčené půdě s kudlou v srdci bez jediné kapky krve v celém domě.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#33 Příspěvek od petnek »

To Ondra@SF.cz: podle toho co píšeš je jasné, že jsi celý dokument neviděl nebo jsi valnou část prospal :lol:. Koukni na něj celý, pak si znovu přečti příspěvek co jsi napsal. Schválně, jestli ti tam nebude něco sedět... Ehm, víc věcí... :lol:
Obrázek

eisler jiri
73.6842105263 %
73.6842105263 %
Příspěvky: 4528
Registrován: sob 15 kvě, 2010 17:27
rok narození: 14 zář 1947
ID CNT statistics: 13496
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#34 Příspěvek od eisler jiri »

ma odpoved je na "Co se do ostatních oddílů nevešlo" protoze se mi to sem neveslo
Obrázek
Obrázek

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#35 Příspěvek od Frenk »

MIZ píše:Kruhy v obilí:
To tady v ČR vyráběla mimo jiné party i parta mladých, kteří už ale poněkud "zestárli", "dostali rozum" a hlavně je to přestalo bavit. Ona je to poměrně náročná činnost a s primitivními pomůckami [prkna, provazy] to trvá značnou část noci. Vyšlo s nimi někde na webu pár rozhovorů a měli tehdy i svůj web. Motivací jim byla ta sranda, jak tam pak různí "senzibilové" chodili s proutky a s kyvadýlky a vážně pokyvovali hlavami a "dokazovali" mimozemskou energii. A taky se jejich výtvor často dostával do zpravodajství v médiích, to se taky málokomu povede, pokud nejde o bouračku.
A proč obilí? Zkusili jste si někdy povalit vzrostlou kukuřici? 45cc

Tzv. stopy bakterií:
Tento "biologický" výklad nalezených struktur co by stop po bakteriích se snaží tento chlapík prosadit už řadu let. Zatím marně, nikdo mu to ještě neuvěřil. O důkaz mimozemského života se vůbec nejedná.
Myslim si, ze v hystorii bylo spousta vedatoru co mely blaznive napady a nebo badaly nejen o nesmyslech,a kterym nikdo neveril a dneska se na ne koukame jinak. V dnesnim svete se tezko prosazuje jedinec s nejakou teorii, ale tady jsou mozna prakticke dukazy, spis to vypada, ze se musi podridit vetsine 45gg
I v nasi ceske hystorii nemusime chodit daleko, nas nejznamejsi vedec a spysovatel, nas vlastenec Jara Cimrman, akorat prisel vzdycky pozde, ze by to byl cech? 33aaa

Kazda nova technologie, ktera nam pomaha prozkoumat dalsi a dalsi casti vesmiru nam musi neco noveho prinest, jinak by to nebyl zadny pokrok.
Jenom, kdyz se podivam na pruzkum more a jeho hlubin moc toho o nem, taky nevime. Stale tam na nas cekaji prekvapeni. A to same nas ceka tam nahore
Ale je to dobre, ze se tady o tom diskutuje a vymenuji nazory. Treba se dozijeme zelenych muzicku s antenkama 51fff

Vite co by to byla za pomoc ve vypoctech DC projektu v BOINCU, to vite ti budou mit vykon, kde se hrabou nase PC 45hh
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#36 Příspěvek od MIZ »

forest píše:Zatím zde nezaznělo o těch kruhách to hlavní a dle mého názoru v podstatě nejzáhadnější na celé věci. Tvrdí se, že k těm kruhům nevedou žádné stopy, žádné polámané klasy krom těch z obrazce a na místě žádné předměty. Jak to ta tlupa lidí kterou popisujete tedy dělá?
Samozřejmě jde projít obilným polem bez zanechání stop, jen trochu závisí na druhu a momentálním stupni zralosti obilí. To si vyzkoušel každý, kdo měl příležitost žít jako dítě na venkově, kde za chození obilím bylo spíláno. Když jsem se to naučil i já... 45ff
A potřebné předměty [provazy, prkna, příp. světla] odvezli stejně jako přivezli.
Není co řešit.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
Ondra@SF.cz
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 597
Registrován: pon 22 úno, 2010 16:36
rok narození: 09 úno 1993
ID CNT statistics: 8123
Bydliště: Space Family
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#37 Příspěvek od Ondra@SF.cz »

forest píše:Zatím zde nezaznělo o těch kruhách to hlavní a dle mého názoru v podstatě nejzáhadnější na celé věci. Tvrdí se, že k těm kruhům nevedou žádné stopy, žádné polámané klasy krom těch z obrazce a na místě žádné předměty. Jak to ta tlupa lidí kterou popisujete tedy dělá? Máte i na tohle nějakou slušnou teorii? Nejsem ani na jedné straně, ale toto je pro mě jediná záhada, něco jako zavražděný v zamčeném pokoji, respektive aktuálně ta oběšená na zamčené půdě s kudlou v srdci bez jediné kapky krve v celém domě.
Jasný, to se stalo 10 km od nás...a Novinky.cz asi neměly o čem psát, tak vytáhly x-let starý případ :D Ale to vyřešení případu je dost zajímavé - nakonec dospěli k tomu, že je to sebevražda ! Já nechápu, jak to ta ženská mohla pořídit 33ooo ...spíš bych věřil, že to byla vražda a že vrah "někudy" uniknul...ale kudy, když tam nenašli stopy?

Petnek : Ty si vážně myslíš, že to dělají mimozemšťani? :D Já jim minimálně fandím, ale nevěřím jim 45ff ...na dokument mrknu, nedá se někde sehnat celý? Ne takhle "na kusy" ? Mě vždycky tyhle záhady bavily, já to prostě nemůžu nechat "tak jak to je" - "je to divný, to nemůže dělat člověk, tak to dělaj mimozemšťani" - musím o tom chtě nechtě uvažovat a zjistit, jestli je něco takového možné a jestli je to v lidských silách...a usuzuji že je. Nebo jak si to představuješ? Těch kruhů v obilí jsou tisíce ! To si myslíš, že mimozemšťani tu oblétávají s jejich neviditelnou lodí a vždycky se zjeví na nějakém místě a udělají kruhy do obilí ?!? :lol: No budiž :smt102

Edit : @Forest : V tom dokumentu jsou jasné záběry na kruhy v obilí, k nimž vedou stopy od zemědělské techniky 45cc
Pocitadlo : Deska - ASRock Fatal1ty Z77 Killer, CPU - Intel Pentium G3220(Haswell), 8GB RAM DDR3, GPU - ASUS DCIIOC AMD Radeon HD7790, Case - Chieftec LBX-02B-B-B, zdroj Seasonic X-1050 Gold, systém - dualboot ArchLinux (AntergOS) + Windows 8.1 64bit
Moje statistiky : BoincStats, B.Mundayweb, PrimeGrid a statistiky CNT od vklibera ;)
PG medaile : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
WCG medaile : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Poslouchám asi tak tohle (my Last.fm music profile)...
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#38 Příspěvek od hanbanaroda »

Ondra: Přesně tak, každý kruh v obilí se kříží s cestami od zemědělské techniky a tam ty stopy neuděláš, ani kdybys chtěl (daná plodina už tam je polehlá). Jinak s tím záhadným případem... Nevím, jestli páni vyšetřovatelé a ostatní někdy pokrývali nebo opravovali střechu, ale není to zas až tak těžké oddělat pár křidlic a zvenčí je tam zase dát. Takže pachatel (pokud to nebyla sebevražda) se ven dostat mohl...A ty huby, to je pro mně taky záhada. A nejzáhadnější na tom je, že vevnitř kruhu se u některých druhů vůbec nevyskytuje podhoubí, takže žádný růst od středu tady být nemůže. Ale přestože nevím, jak to funguje, nebudu tvrdit, že to dělá cizí civilizace 33aaa
MIZ:Naprostý souhlas. Mimochodem, kdo si jednou zkusil kosit tak zjistil, že ohnouté a nezlomené stébla je celkem častý jev a strašně to zdržuje a štve. Dokonce musíte získat praxi, aby se vám to nědělo 45hh Takže argument nezlomených ale ohlých stébel je pro mně k smíchu :smt023
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#39 Příspěvek od forest »

hanbanaroda píše: Takže argument nezlomených ale ohlých stébel je pro mně k smíchu :smt023
Já nemluvil jen o stéblech, ale jakýchkoliv stopách. I kdyby to bylo vždy u cesty jak říkáte (jeden byl před pár lety kousek od nás a u cesty tedy nebyl) tak neudělat stopu v poli při takové práci je prakticky nemožné. Půda je zorána, nakypřená a když by někdo vytvářel podobný obrazec, musela by půda vypadat jako po stádě slonů. Ta půda ale dle dokumentů co jsem viděl byla vždy neporušena. Ono i to narovnání klasů od noci do rána není až tak rychlé a někerý přitom nezlomit by bylo taky umění.

Jinak s tou půdou a taškama jsi vedle. Jestli jsi někdy rozebíral staré tašky, tak víš moc dobře, co je mezi nimi prachu a mechu. Naskládat to zpět aby nebylo vidět že s nimi někdo pohnul je shola nemožné a pod daným místem by bylo i hodně nepořádku od takové činnosti. Tohle určitě vyšetřovatelé vzali do úvahy, zas tak hloupí nebývají 45cc

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme ve vesmiru opravdu sami?

#40 Příspěvek od petnek »

To Ondra@SF.cz: sehnat se celý určitě dá, hledej šmudlo :P :lol:. Před tím, než jsem viděl ten dokument, jsem o kruzích sice věděl, ale nijak jim pozornost nevěnoval. Nyní o nich vím stejně tak, ale díky tomu dokumentu na ně koukám úplně jinak, protože je tam hodně výmluvných a vědecky podložených věcí, které stojí za zvážení. Samozřejmě že skeptici se najdou vždycky, ale tvrdit, že to dělají lidi, je opravdu tak vtipné, že bych se z toho na zemi válele :lol:. Ohnout spodní kolénko stébla tak, že se nezlomí, mít dokonalý a pravidelný obrazec jakékoli složitosti s prvky matematiky, se kterými my bojujeme tisíce let nedokážeme je rozluštit a spousta dalších věcí... Nechápu, jak a proč dokážete zpochybnit všechny ty věci, co jsou v tom dokumentu (teď už mluvím obecně k těm co ho viděli). My tu máme SETI, který hledá nějaký mimozemský život, ale to, že nic nenašel za celou dobu svého působení a že již na zemi můžeme zkoumat a hledat projevy mimozemské civilizace jsou asi vám jsou ukradené a stále si budete tvrdit svoji pravdu (a já zase svoji :lol). Njn, buďte připojeni k SETI a hledejte neznáme, já se budu zabývat spíš již doloženými fakty a skutečnostmi (po tom co na SETI dopočítám 100k a pak někdy možná 1M :lol:).
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Co se vědy týká“