Formula BOINC 2014 + TOP100 uživatelé CNT

Do threadů v koši se nedá už nic psát. Pokud zde náhodou naleznete něco důležitého, tak na to prosím upozorněte a bude zvážen přesun daného tématu zpět do fóra.

Moderátor: nenym

Odpovědět
Zpráva
Autor
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

Formula BOINC 2014 + TOP100 uživatelé CNT

#1 Příspěvek od vkliber » čtv 03 črc, 2014 18:47

Při poslední aktualizaci se nějakým záhadným způsobem ztratil kredit na Gerasim, kde jsme přišli o 730K kreditů. Nesjme v tom sami. Kde je chyba momentálně nemám čas hledat, ale naše data odpovídají číslům na oficiální stránce.
Předpokládám, že Gerasim blbě vyexportoval data.

Vedlejší efekt je ten, že nesouhlasí % na tomto projektu (někteří mají napočítáno více než je celkový kredit týmu) a proto došlo v pořadí k zemětřesení.
Zatím to nechávám takto, pokud se to nesrová, tak na to zítra kouknu.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Formula BOINC 2014 + TOP100 uživatelé CNT

#2 Příspěvek od nenym » čtv 03 črc, 2014 18:51

Aspoň se budu zase chvíli vyhřívat 33ddd na bedně, mezi některými jsem i já, napočítal jsem 2x více, než celý tým, to jsem ale borec. 45cc
Z toho celkem logicky vyplývá, že mám 2x více procentních bodů na Gerasimu, než kolik získal tým bodů celkem jupííí.
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 484x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vkliber » čtv 03 črc, 2014 22:38

Tak je to jak jsem si myslel, na Gerasim stránkách máme nyní 3.879.211 kreditů, ale v exportovaných statistikách pouze 3.151.597 kreditů. Tak snad to dají do pořádku. Na Free-dc má většina mínus 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

vinn
42.1052631579 %
42.1052631579 %
rok narození: 12 zář 1975
ID CNT statistics: 14137

#4 Příspěvek od vinn » sob 02 srp, 2014 21:26

koukam na formuli a v pripade projektu PrimeGrid je kolem nas pekne tesno... :D
Rozdil mezi 3. a 6. mistem je jen 60 milionu...
Obrázek
PrimeGrid: My PRIMES | Asteroids: 7782 Mony | The SkyNet: My TROPHIES | Yoyo: My ECM found factors | UOTD
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RoG: Intel Core i7-5820K Haswell-E 3.30 GHz (4.10 GHz) | Asus Sc LGA2011-3 X99-A | G.Skill Ripjaws V 4x8192MB DDR4 3000 | 2x EVGA GeForce GTX 980 Ti SC | Windows 10 Home x64 Edition

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vkliber » stř 20 srp, 2014 15:08

Nadhazuji téma : co udělat s Formula BOINC - TOP100?

Nynější pořadí je zcela zvrácené díky sloučení projektů DNA@Home, SubsetSum@Home a Wildlife@Home do jednoho projektu Citizen Science Grid.
V hlavě mám samé nejasnosti :
:arrow: sloučení kreditů je pouze na uživateli, jestli si spojí účty
:arrow: výsledný sloučený kredit je připsán projektu Wildlife
:arrow: součástí Formula BOINC je pouze projekt Wildlife
:arrow: na všech 3 sloučených projektech přestali exportovat statistiky (hlavně týmové, které se počítají do FB) a vypadá to že již navždy
:arrow: nově vzniklý projekt rovněž neexportuje žádné statistiky

Domníval jsem se, že se to na projektu CSG nějak stabilizuje, ale vypadá to na konečný stav (teda předpokládám, že časem budou exportovat statistiky). Pro samotnou FB tento stav není přítěží, prostě stav na Wildlife je zakonzervován.
Hlavní problém je v tom, že součet uživatelských kreditů získaných na projektu Wildlife (kde se připočetl kredit z ostatních 2 projektů těm uživatelům, kteří si provedli spojení) neodpovídá týmovému kreditu získanému v tomto roce.

Jedinné co mě napadlo je zakonzervovat stav na projektu Wildlife na dobu před akcí škatule-škatule-hejbejtese.

Nějaké návrhy?

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %

#6 Příspěvek od nenym » stř 20 srp, 2014 16:14

Jediné možné řešení, navíc aplikovatelné i na FCNT. Až snad někdy začne CSG generovat statistiky - doufejme, že bude pouze k sobě a nikoli i do převzatých projektů, budeš se k tomu chovat jako k jakémukoli jinému novému projektu.
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 484x
Obrázek

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vkliber » stř 20 srp, 2014 22:17

To jo, s tím počítám, ale co teď s Wildlife? Budu muset zrmrazit stav asi tak 3 týdny zpátky.

EDIT : ještě abych vysvětlil princip výpočtu procentních bodů ... vezmu kredit uživatele a porovnám ho s kreditem týmu a tím zjistím jakou měrou se o ten kredit týmu zasloužil. Samozřejmě bych mohl vypočítat poměrný výkon kreditu uživatele ku kreditu týmu, problém je v tom, že v tu chvíli musím znát součet kreditů všech uživatelů na projektu a ten porovnat s kreditem týmu. Bohužel to v tu chvíli neznám a zjištění této hodnoty výpočet dramaticky zpomalí. Asi se na to budu muset o víkendu kouknout a něco vymyslet.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od vkliber » čtv 21 srp, 2014 11:41

Tak jsem to trochu překopal.
vkliber píše:EDIT : ještě abych vysvětlil princip výpočtu procentních bodů ... vezmu kredit uživatele a porovnám ho s kreditem týmu a tím zjistím jakou měrou se o ten kredit týmu zasloužil. Samozřejmě bych mohl vypočítat poměrný výkon kreditu uživatele ku kreditu týmu, problém je v tom, že v tu chvíli musím znát součet kreditů všech uživatelů na projektu a ten porovnat s kreditem týmu. Bohužel to v tu chvíli neznám a zjištění této hodnoty výpočet dramaticky zpomalí. Asi se na to budu muset o víkendu kouknout a něco vymyslet.
Nyní porovnávám kredit uživatele nikoli s kreditem týmu, ale s celkovým součtem kreditů všech uživatelů CNT na projektu za dané období.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %

#9 Příspěvek od nenym » čtv 21 srp, 2014 12:14

Touto úpravou jsi poněkud zmírnil nesmysly, které vyplývají z vadných zdrojových dat. Pokud jsou zdrojová data v pořádku, je (téměř) jedno, jaký postup používáš; pokud nejsou, tak je jejich vliv tímto postupem zmenšený, nikoli však úplně zlikvidovaný. To z principu ani nejde (garbage in - garbage out).
Dotaz: je vždy, i když jsou zdrojová data v pořádku, součet kreditu userů shodný s kreditem týmu (vliv přestupů mezi týmy; nový uživatel, který do týmu vstoupí až po získání nějakého kreditu atd...)? Viz situace, kdy část Rytířů odevzdala Enigmu za SG koncem této disciplíny na Pentathlonu.
UotD 484x
Obrázek

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od vkliber » čtv 21 srp, 2014 13:10

nenym píše:...
Dotaz: je vždy, i když jsou zdrojová data v pořádku, součet kreditu userů shodný s kreditem týmu (vliv přestupů mezi týmy; nový uživatel, který do týmu vstoupí až po získání nějakého kreditu atd...)? Viz situace, kdy část Rytířů odevzdala Enigmu za SG koncem této disciplíny na Pentathlonu.
To neplatí nikdy, drobné rozíly jsou způsobeny jednak jiným časem stahování zdrojových dat, ale hlavně : kredit jednotlivců je stahován přímo z databází projektů, kdežto kredit týmu (pro FB) je stahován ze stránek FB, kde jsou stahovány ze statistik projektů, které projekty vyexportují (zpoždění až 24 hod). Toto jsou ale drobné rozdíly, které mají velice malý vliv.

Jiná situace je při migraci uživatelů z týmu a do týmu. Tento stav FB TOP100 vůbec nezachytí. Pro výpočet kreditu jednotlivce se jednoduše vezme poslední známý kredit (ideální z aktuálního dne) a od něho se odečte kredit ze dne 31.12.2013 (popřípadě první známý kredit po tomto datu). Pokud uživatel mezitím opustil tým a zpátky se vrátil, bere se jako by byl v týmu celou dobu. Není v silách programu který počítá statistiky toto podchytit. Pro FB TOP100 to může mít takový efekt, že pokud odejde na některém projektu silný hráč, tak následující den ostatním hráčům toho projektu dost výrazně poskočí %body nahoru. A naopak, pokud se zase vrátí, tak ostatní zaznameají propad %bodů.

Odpovědět

Zpět na „Neaktuální, OT, no prostě vše co se časem smaže“