CNT statistiky

Týmové statistiky, podpisy, atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#101 Příspěvek od vkliber »

nenym píše:DistrRTgen již týden relativně normálně běží, ve formuli se bojuje, ale v týmových statistikách se to neprojevilo (aktualizace -54dnů). Čím to?
Tak už to zase expotují, hned nám tam naskočilo 48k kreditů.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#102 Příspěvek od vkliber »

Byl jsem upozorněn, že názvy počtářů u nás ve statistikách nezobrazují korektně české znaky i přesto že přímo na stránkách projektů jsou zobrazeny české znaky správně. O tomto problému vím a možná že už nastal čas s tím něco udělat.

Ten problém je poněkud rozsáhlejší, nicméně se pokusím o nápravu.

Starší instalace BOINC serverů na jednotlivých projektech si příliš s kódováním hlavu nelámaly a jak si to kdo nastavil, tak to bylo. Prvotní registrace do projektu se dá provést jak na stránkách projektu, tak přímo v BOINC Manageru. V obou případech vždy záleží na nastavení kódové stránky Serveru a Klienta.
Poslední dobou se situace lepší, většina používá univerzální kódování UTF8.
Projít všech více než 100 projektů a z datových xml souborů zjišťovat jaké je použito kódování je momentálně nad rámec mých časových možností. Proto jsem provedl následující úpravu :

Budu předpokládat, že všechny projekty exportují data v kódování UTF8 a při zpracování pomocí xml-parseru mám nyní zapnutou direktivu kódové stránky UTF8. Vše co přes xml-parser úspěšně proleze do databáze pak bude zobrazováno správně. Projekty které nesplní podmínku kódové stránky UTF8 se nepodaří do statistik naimportovat a já pak v logu zjistím které to byly a nastavím jim buď jiné kódování (pokud ho budu schopen zjistit), nebo nechám parser ať xml zpracuje bez omezení kódové stránky jako prostý text. V následujícím importu statistik se tak naimportují i projekty, které se v předcházející aktualizaci nepodařilo naimportovat.

Je možné, že v mnohých případech bude trvat nějaký čas, než se sjednotí názvy jednotlivých účtů z různých projektů.

První změna by se měla projevit nyní kolem 1 hod. odpoledne a budu o dalším vývoji referovat.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#103 Příspěvek od vkliber »

Zafungovalo to celkem dobře, u předem tipovaných uživatelů a projektů na 100%.
Zhavarovaly projekty : Einstein, Pirates, CPDN a MalariaControl kde jsem nyní nastavil kódovou stránku Win-1250 a v další aktualizaci kolem 5-té odpoledne by měly být tyto projekty načteny správně.

Ještě se špatně zobrazují názvy uživatelů ve sloupci "Milníky členů", tam špatné názvy do 24 hodin samy zmizí.

Uvidíme dále ...
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#104 Příspěvek od vkliber »

Myslím že se to celkem povedlo. Hlavní cíl byl ten aby se lidem netiskl certifikát s rozsypaným čajem.
Kdo má pocit že má češtinu na projektech správně ale v našich statistikách špatně, tak se ozvěte a kouknem na to individuálně. Není problém počeštit i účty již mrtvých projektů.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#105 Příspěvek od vkliber »

Další věc kterou jsem chtěl udělat je pročistit statistiky od již neaktivních projektů, aby se server nesnažil stahovat data z projektů, které jsou již delší dobu neaktivní nebo dokonce ukončené.
Takže jsem prohledal staré logy a porovnal s aktuálními daty a vytipoval projekty pro které již nebudu do statistik stahovat data. Následně jsem tento seznam neaktivních projektů porovnal se seznamem neaktivních projektů na BOINCStats a udělal drobnou korekci.

Neaktivní projekty poznáte na stránce týmové statistiky podle ikonky vypnutého vypínače Obrázek. Pro tyto projekty se již neaktualizují týmové ani uživatelské statistiky. Pokud by se některý z těchto projektů oživil a začal dávat práci, doufám že o tom dá vědět v RSS kanále (což by mi nemělo uniknout) nebo se doufám ozve nějaký šťastlivec z našeho týmu (který odchytne jednotky) a dá všem ostatním vědět.

Toto bude mít následné pokračování : pokusím se do Osobních statistik doplnit klikátko Zobraz neaktivní projekty / Schovej neaktivní projekty (podobně jako to je s Zobraz nulové projekty / Schovej nulové projekty) s tím že standardně budou neaktivní projekty schovány.
Totéž se pokusím udělat i na Statistice týmu a v pravém sloupci na hlavní stránce statistik.

Neříkám že se do toho pustím hned, ale příležitostně 45cc .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: CNT statistiky

#106 Příspěvek od forest »

Jak ta koukám, máš toho v plánu opravdu hodně 22rrr Měl bych ale ještě jeden nápad na zvážení. Co takhle i v sekci Projekty standartně zobrazovat jen projekty aktivní a zbytek rozbalit jen po kliknutí na nějaké tlačítko? Tedy alespoň seznam v tom dlouhém sloupci. Šlo by potom o to, co považovat za aktivní projekty, ale to si můžeme stanovit sami. Třeba projekt kterému se 3 měsíce nehne týmová statistika, tedy nikdo ze členů na něm neurve ani bod. Nevím zda stejně nelze zautomatizovat to zobrazování osobních a týmových statistik. Tedy že by se nemuselo čekat na to, že někdo napíše že projekt vydal nějakou práci. Vůbec si netroufám odhadnout, jak je to složité, takže je to vše ve tvých rukou 45cc

Myslel jsem na to, že by nováčci hledající vhodný projekt nemuseli pročítat informace o více než 100 projektech, ale přečetli by si třeba jen 50 alespoň občas aktivních. Za další někoho může odradit, když se připojí k třeba pěti projektům a jen jeden mu dá práci.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#107 Příspěvek od vkliber »

forest píše:...
Co takhle i v sekci Projekty standartně zobrazovat jen projekty aktivní a zbytek rozbalit jen po kliknutí na nějaké tlačítko?
...
Zapřemýšlím 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#108 Příspěvek od vkliber »

Na stránce Osobních statistik jsem doplnit klikátko Zobraz neaktivní projekty / Schovej neaktivní projekty (podobně jako to je s Zobraz nulové projekty / Schovej nulové projekty) s tím že standardně jsou neaktivní projekty schovány.
Neaktivní projekty jsou podbarveny červenou barvou.
Status neaktivního projektu má přednost před nulovým projektem, tady neaktivní projekt na kterém je získáno 0 kreditů je považován za neaktivní projekt, je tedy podbarven červeně, narozdíl od nulových projektů které jsou podbarvené šedě ... na však to uvidíte.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: CNT statistiky

#109 Příspěvek od Frenk »

Jestli muzu, par projektu co nejsou oznaceny a daji se pocitat Win 64-bit - NFS ,QuantumFIRE alpha, Enigma, CAS ,Primaboinca, WUProp, FreeHAL,RSA Lattice Siever. Budu zkouset dalsi
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: CNT statistiky

#110 Příspěvek od nenym »

Tyto se dají počítat na Win 64, ale nemají 64bit aplikaci, to je trochu rozdíl. Snad všechny projekty, které nemají 64bit Win aplikaci, posílají 32bit aplikace (výjimkou ještě před půl rokem byl SZDG a pořád je Almara, která se na 64bit Winech počítat nedá). Honza by ještě dodal - ani s těmi 64bit aplikacemi to není tak jednoznačné, některé jsou "fake", tj. jsou to 32bitové, které se pouze tváří, jako 64 bitové. Lze to poznat, když si porovnáš soubor 32 bitové aplikace a 64 bitové aplikace podle obsahu - jsou stejné.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#111 Příspěvek od hanbanaroda »

No jo, ale počtář "začátečník" s 64bit si najde projekty s 64bit a pokud je v seznamu nenajde, tak je ani nebude zkoušet. Nešlo by je zobrazovat jako fungující pod 64bit s poznámkou, že server posílá 32bit tasky?
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: CNT statistiky

#112 Příspěvek od nenym »

Nechci do zobrazovací matice moc kecat, ale k témuž by se pak muselo přistoupit i na Linuxu, kde je situace obdobná (na 64bit systém projekt zašle 32bit aplikaci). Pouze s počítáním to není až tak jednoduché jako na Winech, musí být nainstalována podpora 32 bit knihoven, která nemusí být součástí standardní instalace.
Takže by to asi chtělo nějakou jinou značku, která by pro Winy říkala "není 64bit aplikace, ale na 64bit systému funguje 32bit aplikace" a pro Linux říkala "není 64bit aplikace, ale na 64bit systému funguje 32bit aplikace po instalaci podpory 32bit knihoven".
EDIT: Abych to ještě vice zamotal, tak třeba 64bit Linuxová aplikace OpenRenderingu, která je velmi rychlá, vyžaduje nainstalovaný balíček gettext. Je možné, že i na jiných projektech jsou obdobné zákeřnosti. Pokud by v tabulce měly být uvedeny všechny podmínky pro správné fungování té které aplikace, tak nevím, zda by se v tom začátečník úplně neztratil.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#113 Příspěvek od vkliber »

Ano, je to tak jak píše nenym. Když jsem to tvořil tak jsem o tom dost přemýšlel jak to udělat a nakonec se rozhodl že budu uvádět pouze čisté 64-bit aplikace. A laicky budu předpokládat, že 32-bit aplikace běží na 64-bit stroji (což většinou běží).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Frenk
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 621
Registrován: čtv 11 čer, 2009 22:04
rok narození: 03 lis 1975
ID CNT statistics: 10479
Bydliště: EU

Re: CNT statistiky

#114 Příspěvek od Frenk »

Ok, ja to myslel pouze pro vypocty ne aplikace :smt045 Porad se mam co ucit :?:
ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#115 Příspěvek od Don »

mel bych take navrh co se taky podpisove tabulky do fora. myslim, ze by nebylo od veci ji o nejaky ten pixel roztahnout kvuli nenazranym poctarum s grafikami, kterym se ve vetsine pripadu cisla dotykaji, prekryvaji atd. viz. ja :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#116 Příspěvek od vkliber »

Mám to v seznamu úkolů. Nevím kdy na to přijde řada. Akorát místo roztáhnutí celého podpisu půjde spíše o zmenšení fontu uvnitř.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#117 Příspěvek od Don »

jeste jedna drobnost... v osobnich statistikach pokud nemam denni prirustek na WCG tak mi to neukaze medaile. jakmile mam aspon bod, medaile se ukazou. u PG nevim... nepocitam.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

honzyk
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 56
Registrován: úte 12 led, 2010 16:09

Re: CNT statistiky

#118 Příspěvek od honzyk »

jak vlastne natahujete ty mediale do podpisu? je tu nekde prosim postup? dik
Honzyk

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#119 Příspěvek od vkliber »

Don píše:jeste jedna drobnost... v osobnich statistikach pokud nemam denni prirustek na WCG tak mi to neukaze medaile. jakmile mam aspon bod, medaile se ukazou. u PG nevim... nepocitam.
Už jsem to to někde psal. Medaile v osobních statistikách se neukazují, pokud ten daný den ještě nebyly stáhnuty statistiky z WCG, což se pravidelně děje až kolem 8 hod. ranní. Mám to poznamenané k opravě, ale priorita se limitně blíží 0 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT statistiky

#120 Příspěvek od vkliber »

honzyk píše:jak vlastne natahujete ty mediale do podpisu? je tu nekde prosim postup? dik
Já tam žádný medaile nemám ale předpokládám že to všichni mají staticky pomocí BBCode

Kód: Vybrat vše

[img][/img]
a když dosáhnou na novou medaili, tak to musí ručně změnit.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět

Zpět na „statistiky.czechnationalteam.cz“