CNT statistiky

Týmové statistiky, podpisy, atd.

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Odpovědět
Zpráva
Autor
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

Re: CNT statistiky

#21 Příspěvek od forest » úte 01 črc, 2008 05:21

NoTHX píše:
vkliber píše:Jak to má vlastně nyní StanleyNR vyřešeno. Taky nemá možnost si ověřit, jestli žadatel o přidělení do minitýmu uvedl správný email a jestli se tedy jedná o správného panáška a né vtipálka?
abych pravdu řekl tak nevím, a pokud nekomunikuje tak se to asi ani nedovíme... mou teorii zakládám na tom, že požaduje zadání emailu, který si nemá jak ověřit a třeba takové založení miniteamu "podmiňoval" (ne absolutně) jeho krátkým představením na fóru, z čehož mi vychází jediný závěr a to že to musel vždy risknout "na dobré slovo".

Tohle bys mohl "řádně" vyřešit pouze nějakou (další) registrací, nebo osobou co může dané emaily ověřovat, nic jiného mě nenapadá
S tím ověřováním si nedělejte starosti, to lze vyřešit a rád s tím pomůžu. StanleyNR přístupy k těm registračním mailům nikdy neměl, tak nevím jak to dělal.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: CNT Statsitiky

#22 Příspěvek od vkliber » stř 02 črc, 2008 02:19

NoTHX píše:Předně bych potřeboval vědět jakým způsobem to má řešené, předpokládám že úplně jinak :D
Dá se říct, že úplně stejně :D .
Takže nejen pro "NoTHX", ale pro všechny, protože každá myšlenka, či pomocná ruka je vítána.

Začnu od začátku (rok zpátky), tak jak jsem přemýšlel a kudy by se měl vývoj ubírat.
Položil jsem si 4 zásadní otázky, které spolu vzájemně souvisely a na které jsem si musel dát jednoznačnou odpověď, neboť odpovědi na každou otázku měnily možné odpovědi dalších otázek :
V jak velkém rozsahu statistiky zpracovávat?
Odkud vzít data pro statistiky?
Kde data uložit?
Jakým způsobem je prezentovat?

:?: V jak velkém rozsahu statistiky zpracovávat?
:arrow: Maximální (obdoba boincstats)
Obrázek všechna potřebná data
Obrázek náročný download, masivní databáze
:arrow: Minimální (pouze CNT + další spřátelené týmy)
Obrázek menší databáze
Obrázek absence celkové (světové) pozice (v případě stahování statistik pouze členů týmu)

:?: Odkud vzít data pro statistiky?
:arrow: Stahování jednoho kumulativního souboru z BOINC Combined
Obrázek všechna potřebná data
Obrázek velký download (130MB zip, po rozbalení 1.4GB xml)
Obrázek stará data (zpoždění více jak 24 hodin)
:arrow: Stahování jednoho souboru z každého projektu
Obrázek všechna potřebná data (možnost dopočítat pořadí v týmu, zemi, celkem)
Obrázek díky datumu v tables.xml možnost zjistit, jestli se soubor se statistikama již aktualizoval
Obrázek relativně čerstvá data (nikoli aktuální)
Obrázek relativně velký download
:arrow: Stahování statistik pro konkrétní tým ze všech projektů (WebRCP)
Obrázek minimální download
Obrázek nejaktuálnější data (mnohdy aktuálnější než ve statistikách na stránkách projektu)
Obrázek absence celkové (světové) pozice
:arrow: Stahování statistik pro konkrétní uživatele z jednotlivých projektů
Obrázek ???
Obrázek nutnost nějak zjistit uživatele týmu (download dalšího souboru)
Obrázek náročný download (sice relativně málo přenesených dat na jednoho uživatele, ale x počet uživatelů)

:?: Kde data uložit?
:arrow: u sebe v Oracle
Obrázek robustní databáze
Obrázek maximální znalost
Obrázek maximální dostupnost serveru i DB (pro administraci a ladění)
Obrázek server s databázi není ne veřejné části internetu, nemožnost data přímo prezentovat
:arrow: na serveru CNT v MySQL
Obrázek solidní databáze
Obrázek možnost prezentovat data z DB pomocí PHP přímo na stránkách CNT
Obrázek nízká znalost prostředí DB (není překážkou, stačí manuál a trošku času)
Obrázek horší dostupnost serveru i DB pro administraci a ladění, omezené možnosti (cron, telnet, instalace balíčků, …)
:arrow: kombinací obou způsobů … data stahovat ke mně do Oracle, tam je zpracovat a připravit, a na server CNT do MySQL uploadovat již předpřipravená data pro konkrétní den

:?: Jakým způsobem je prezentovat?
:arrow: přímý přístup pomocí PHP do databáze
Obrázek možnost zobrazit cokoli a jakkoli
Obrázek nutnost mít databázi na web serveru CNT
Obrázek hrozí zatížení serveru (lze předejít předpřipravenými daty pro zobrazení)
:arrow: zobrazení statických html stránek
Obrázek možnost mít databázi kdekoli
Obrázek omezené možnosti zobrazení dat
Obrázek vysoký nárok na upload hotových stránek (6000 stránek uživatelských statistik)
:arrow: kombinací obou způsobů …základní statistiky v html souborech, detailní uživatelské statistiky a grafy pomocí PHP z databáze

Když jsem si postupně škrtal možnosti, rozhodl jsem se nakonec takto :

:arrow: Stahování statistik pro konkrétní tým ze všech projektů (WebRCP – Remote Call Procedure)

:arrow: kombinací obou způsobů … data stahovat ke mně do Oracle, tam je zpracovat a připravit, a na server CNT do MySQL uploadovat již předpřipravená data pro konkrétní den
:arrow: kombinací obou způsobů …základní statistiky v html souborech, detailní uživatelské statistiky a grafy pomocí PHP z databáze

Tak a teď nastíním, jakým způsobem se zpracovávají data nyní :

Podpisy : pro každého registrovaného člena se stáhne jedno xml ze serveru BOINC Combined přímo do databáze (nevzniká žádný soubor), následně se vytvoří obrázek s podpisem (ImageMaker) a zdrojová stránka pro týdenní statistiky – Moje, a tyto 2 soubory (obrázek a stránka) se uploadují ne server CNT. Do budoucna plánuji nestahovat žádná data a využít databázi pro uživatelské statistiky.

Týmové statistiky (týmový podpis) : z každého projektu se stáhne team.xml.gz, z toho se skriptem v perlu vysekne statistika pro CNT, SPF, BCZ, BSK, která se nahraje do databáze a následně se uploadují 4 soubory na server CNT.

Uživatelské statistiky : na každém projektu se zavolá přes http RCP (team_email_list.php), která vrátí pro konkrétní tým seznam členů a jejich aktuální statistiky, což se uloží do databáze (pro projekt WCG se stahuje soubor user.xml.gz a perlem se vyseknou pouze členové CNT) a následně se vytvoří požadovaný počet stránek (nyní 13) s uživatelskými statistikami, které se uploadují na server CNT. Do budoucna plánuji uploadovat na server CNT do databáze MySQL aktuální předpřipravená data a z nich online zobrazovat detailní uživatelské statistiky.

Milníky : využívá data získaná pro uživatelské statistiky a uploaduje se jeden html soubor na server CNT. Do budoucna plánuji využít databázi MySQL na serveru CNT a z ní vytvářet soubor přímo na serveru CNT.

Certifikáty : zatím není a do budoucna plánuji využít databázi MySQL na serveru CNT a z ní generovat certifikáty buď přímo, nebo odeslání na email žadatele.

Hups, tolik písmenek pohromadě jsem snad ještě v životě nenapsal 33ooo a to je ještě napsáno hodně stručně.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#23 Příspěvek od forest » stř 02 črc, 2008 14:01

vkliber píše: Když jsem si postupně škrtal možnosti, rozhodl jsem se nakonec takto :

:arrow: Stahování statistik pro konkrétní tým ze všech projektů (WebRCP – Remote Call Procedure)

Myslím že tahle koncepce je dobrá a hlavně vhodná pro naše potřeby.Problém asi bude ale s těmi minitýmy jestli se nepletu.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od vkliber » stř 02 črc, 2008 19:58

forest píše:Problém asi bude ale s těmi minitýmy jestli se nepletu.
Databázově to problém nebude, už mi to i na testovacím minitýmu funguje, problém bude promítnout stávající stav ze starého systému do nového. A jestli StanleyNR evidoval emaily od počátku při prvním požadavku na vstup do minitýmu a poté to vždy při změně kontroluje, tak to snad budeme moci taky použít.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
ID CNT statistics: 3733

#25 Příspěvek od NoTHX » čtv 03 črc, 2008 21:03

vkliber píše: Když jsem si postupně škrtal možnosti, rozhodl jsem se nakonec takto :

v téhle podobě se mi to taky zamlouvá... nejsme boincstats a nemáme jako CNT žádný důvod dělat statistické centrum všech lidí (možná bych v budoucnu nevylučoval zpracovávat všechny "čechy a slováky", ale pokud ano tak stejně jen nějak okrajově)
Každopádně pokud by byl únosný traffic pro ten komp s Oraclem (vytížení asi řešit nemá moc cenu :) ) možná bych WebRPC zkombinoval s daty s Combined, kvůli té světové pozici, nebralo by se odtud něco jíného (výsek perlem?) a je už podle mne celkem jedno jestli aktuální počet kreditů z WebRPC nebude odpovídat aktuální světové pozici (úplně přinejhorším by se odchylka dala zpřesnit "odhadem" pozice pro daný počet kreditů, ale to je už vzhledem k účelu a důležitosti podle mne zbytečně složité

já zkusím v rozvaze pokračovat stejným způsobem... i když asi bez zpracování výhod a nevýhod, podle mě tady je už toto čistě subjektivní... přecejen předtím jsem to ze sebe vysypal moc divoce a nějaké věci jsem přehodnotil...

Obecné předpoklady:
- Barvy: navrhuji dva lehké odstíny (jeden tmavší) na pozadí sudých a lichých řádek, samotný text (samozřejmě) černě, volitelně ještě třetí o něco málo výraznější odstín řádku při najetí myší
- Font: velikost navrhuji něco odpovídající 12px, současné se mi zdají příliš mrňavé, jinak je jedno jaký font, třeba Verdana by mohla vypadat pěkně, to je už celkem jedno, arial mi přijde už trochu okoukaný a ComicSans tam snad dávat nebudeš :) (fujfujfujfont :D )
- Jednotky: Tady bych navrhl změnu oproti současnému stavu, protože aspoň mě to dost mate... Vzhledem k tomu že podvědomě snad každému připadá že "plus" je něco lepšího a "mínus" horšího, navrhuji u pořadí prohodit znaménko, tj. při polepšení o pět pozic zeleně "+5", pohoršení červeně "-5", i když to čistě matematicky je správně naopak :)
- Okrouhlení: Podle mne desetinky nemá cenu řešit, klasické okrouhlení (tedy ani Floor() ani Ceiling() , to mezi :) ) bude více než dostatečné a pomůže to místu a přehlednosti
- Jeden detail :idea: : Pokud stahujeme a řešíme pouze uživatele, kteří jsou na tom/jakém projektu v CNT, v mnoha případech se to bude lišit od celkového počtu kreditů daného uživatele (který u pár projektů nemusí být v týmu nebo je v jiném), budeme to nějak řešit nebo nebudeme?

Základní sekce a co tam uvést (bez ohledu na způsob jejich řešení :) ) :
- Týmové statistiky - prostě soupis projektů a celkový součet kreditů a pozice, asi v tomto není moc co řešit
- Jednotlivci CNT, obecně - jedna ze základních sekcí, uvedené by podle mě mělo být, změna pořadí, pořadí, jméno (volitelně ikonka státu pokud není CZ/SK), přírůstek kreditů (bez zabarvení, přecejen nemá tendenci klesat), kreditů celkem (opravdu celkem nebo jen "v CNT celkem"?)
- Jednotlivec, detail tj. "Moje" - Nazval bych to "Moje statistika" (to uložení cookie je šikovné :) ), v současné podobě je pěkné a bylo by škoda dávat pryč ty světové pozice při přechodu z Combined na WebRPC
- Minitýmy, obecně - stejně jako jednotlivci (zde bych už přírůstek kreditů barvil, protože úbytkem členů může jít do záporu)
- Minitýmy, detail - zase obdobně jako jednotlivci, nazval bych to "Můj minitým" (a přes cookie si pamatoval který je "můj"), světové pozice logicky pryč ty nemají smysl
- Milníky - kromě přesunu na "plnohodnotnou stránku" z koutku vlevo bych je rozdělil na dvě části, podle kreditů a podle pořadí, oboje jak "u CNT" tak u jednotlivých projektů (volitelně s údaji z Combined i světové pozice a celkový součet), jak u jednotlivců tak u minitýmů (zde jen celkový kredit v CNT), tedy v součtu by se hledaly milníky zde
--- Kreditové - bylo by dobré vytyčit si ony "milníky", tj. podle mne asi 10k,20k,...,50k,100k,200k,...1M, pak po 200/250k?, ve výsledku by tedy byly vedle sebe informace o tom že A dosáhl u Seti 50k a B v CNT dosáhl 100k
--- Pořadí - konkréntní milníky bych viděl analogicky... top1000,top500,top200,top100,top50,top20,top10 v rámci CNT, v rámci projektů nějak řidšeji (volitelně i s pár nižšími metami, např. top5k apod.)
--- Volitelně bych jako milník přidal i počet členů u minitýmů, tj. milník o textu "3.7.2008 - Tým A překonal hranici 50 členů"
--- popř. do toho rovnou zapojit milníky CNT, tj. počet členů, průlomy kreditů celkem nebo u jednotlivých projektů
- :idea: Předbíhání - náhled zde tohle se mi u Combined hrozně líbí a velmi bych to uvítal i tady, tedy předpověď koho v nejbližší době předběhnu nebo kdo předběhne mne (totéž pro minitýmy), volitelně by šlo řešit jen jednotlivé projekty (ale tam to asi nemá moc smysl, nikoho asi moc nezajímá že člen CNT A předběhne v seti člena B) nebo analogicky doplnit do týmových statistik, tj. kdo se u kterého projektu k CNT kvapem blíží a naopak koho CNT v nejbližší době trhne... údaje stejné jak tam, tedy kdo, za jak dlouho, rozdíl kreditů a RAC
- Certifikáty - jak bych si tuto část představoval vyjadřuje snad jasně stručné "Archiv na milníky zakreslený do stylových obrázků", člověk se pak bude moci nostalgicky pousmát jak před lety dosáhl na seti 50k kreditů, v CNT svou první 100k, apod :)
- :idea: Archiv: Analogie k "Moje" jen namísto posledních 7 dnů by ukazoval posledních 7 měsíců (kdy každý konec měsíce by se dělala uzávěrka), popřípadě i každý uzavřený rok, ale na to bude ještě fakt hodně času :D

Tyto sekce by asi měly být pod sebou v jedné "složce", tedy bych se přimlouval za přesun "Moje" prostě detailní statistika jednotlivce pod "statistiky"

Pokud se v dohledné době nenajde StanleyNR, byl bych pro reset minitýmů... protože ručně to i při dobré vůli imho překopírovat nepůjde, protože pokud se víc uživatelů jmenuje stejně, tak nevíš který patří do kterého (či vůbec nějakého) minitýmu. Předně by to chtělo určit jak se jejich členové budou přidávat, předpokládaná současná podoba by použít jít skutečně mohla, tj. bez prvotního ověřování pravosti emailu, jen k emailu bych přidal nutnost zadat CPUID (plus info kde ho získat), nebo prostě nějak je třeba rozlišit od sebe stejnojmenné uživatele... s tím že můžeme zkusit uživatelům důvěřovat a email zadaný při prvním přidání se do minitýmu považovat za "heslo" které daného uživatele kdykoli přemístí zase jinam...

Vychtávka - v seznamu uživatelů v rámci CNT volitelný checkbox - filtr na pouze aktivní uživatele (s RAC >= 1), tentýž prvek bych zakopal i pro "Moje" u jednotlivých projektů, člověk co vyzkoušel všechny projekty ale zajímá se aktuálně jen o ty které počítá tuhle funkci nanejvýš uvítá, uvití jen ty projekty ve kterých je aktivní, vedle toho checkboxu bych hned dodal druhý pro uložení této volby v cookie. Teoreticky by se ten filtr dal použít ještě v sekci předjíždění na uživatele, ale tam už není moc podstatné
(ostatní vychytávky jako bublina apod. bych zatím neřešil, jiné kloudné a aktuální mě zatím nenapadají)

//edit:
Vychtávka č.2 - v detailu uživatele bych navrhl pod jménem každého projektu uvést datum kdy se k němu připojil, popř. u týmových statistik lze uvést totéž, i když tam už to je vcelku nepodstatné (bylo by to jen "symetrické" :) )

PS: Ke grafům bych měl taky několik poznámek, ale vzhledem k tomu že ty se budou asi řešit až na konec, tak je dávám k ledu

Takhle by to už mělo být čitelnější, přehlednější (a střízlivější :D ), co na to ostatní říkáte ? a hlavně "šéf statistik" vkliber? :)
Naposledy upravil(a) NoTHX dne pát 04 črc, 2008 11:45, celkem upraveno 1 x.

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#26 Příspěvek od forest » pát 04 črc, 2008 09:34

NoTHX píše:Pokud stahujeme a řešíme pouze uživatele, kteří jsou na tom/jakém projektu v CNT, v mnoha případech se to bude lišit od celkového počtu kreditů daného uživatele (který u pár projektů nemusí být v týmu nebo je v jiném), budeme to nějak řešit nebo nebudeme?
Osobně bych v tomhle udělal jednu velkou změnu a to zobrazoval jen výsledky projektů kde je daný počtář v našem týmu. Hodně lidí by to mohlo donutit aby si v tom udělali pořádek a odlišili by se i v pořadí lidé kteří počítají za vícero týmů, nebo někde v týmu nejsou od lidí kteří počítají plně za CNT.
NoTHX píše: - Certifikáty - jak bych si tuto část představoval vyjadřuje snad jasně stručné "Archiv na milníky zakreslený do stylových obrázků", člověk se pak bude moci nostalgicky pousmát jak před lety dosáhl na seti 50k kreditů, v CNT svou první 100k, apod :)
Na tohle se fakt těším :smt023 Na podzim plánuji umístění docela velké nástěnky do nové pracovny nad stůl s PC a tak bych měl hned čím to zaplácat 45hh
NoTHX píše: Předně by to chtělo určit jak se jejich členové budou přidávat, předpokládaná současná podoba by použít jít skutečně mohla, tj. bez prvotního ověřování pravosti emailu, jen k emailu bych přidal nutnost zadat CPUID (plus info kde ho získat), nebo prostě nějak je třeba rozlišit od sebe stejnojmenné uživatele... s tím že můžeme zkusit uživatelům důvěřovat a email zadaný při prvním přidání se do minitýmu považovat za "heslo" které daného uživatele kdykoli přemístí zase jinam...
Myslím že není problém dát k dispozici Vkliberovi přístup k ověřování e-mailů, alespoň se na tom pracuje aby ten přístup co nejdříve měl.

O těch dalších věcech si myslím že by to bylo moc hezké mít to takhle celé v kupě a funkční, ale bude to spousta práce a času a nevím jestli by nebylo vhodné zvolit nějaké postupné kroky než takovýto rozsáhlý výčet. Myslím že ale Vkliber má nějaký scénář jak postupovat aby to postupně zapadalo 45cc

NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %

#27 Příspěvek od NoTHX » pát 04 črc, 2008 11:23

za předpokladu že jsme schopni všechna potřebná data posbírat (splněno), nebo ze sebraných dat požadované údaje vypočítat a připravit (asi se aktuálně řeší), je přání "aby to do sebe zapadalo" splněno již na úrovni databáze :) pak už jde čistě o interpretaci údajů, která by měla (aspoň podle mého názoru, grafy nepočítám :) ) být už ta nejsnažší část, jednotlivé části jsou si navzájem podobné, tedy jako zjednodušený příklad mohu uvést, že dotaz na tabulku "user_total_credit" pro výpis skóre jednotlivců v týmu zároveň jde použít naprosto stejně na tabulku "miniteam_total_credit" pro výpis minitýmů, tedy kromě jednoho "slova" bude kód obou stránek a dvou různých statistik jedno a totéž, přitom těch analogií je tam mnohem více

postup bych viděl asi zhruba tento
- sběr dat
- zpracování
- synchronizace s databází na CNT
bez toho nic dalšího nepůjde
- Týmové statistiky
- Jednotlivci CNT, obecně
- Jednotlivec, detail
- Minitýmy, obecně
- Minitýmy, detail
tohle by mělo být vcelku jednoduché (většinou pouze menší úpravy stávajících skriptů) a nejdůležitější
- Milníky
- Předbíhání
tohle bude dost závislé na předžvýkání nasbíraných údajů a hotovém prvním bloku
- Certifikáty
- Archiv
certifikáty závisí na funkčních milnících a mohou klidně počkat (udělat kód který bude generovat "hezké" obrázky asi sranda nebude), protože při funkčních milnících a jejich archivaci se mohou certifikáty vystavit i zpětně, Archiv sám je už jen takový bombónek

//edit:
forest píše:Osobně bych v tomhle udělal jednu velkou změnu a to zobrazoval jen výsledky projektů kde je daný počtář v našem týmu. Hodně lidí by to mohlo donutit aby si v tom udělali pořádek a odlišili by se i v pořadí lidé kteří počítají za vícero týmů, nebo někde v týmu nejsou od lidí kteří počítají plně za CNT.
já jsem pro, bude s tím tak míň práce a jak říkáš lidi si pak dají více záležet u kterého týmu jsou kde připsaní

Teď mě napadlo... co časem udělat statistiku i pro toto? :D soupis CPID všech co jsou u nějakého projektu v CNT bude k dispozici, pak by se jen zjistilo kde uživatelé za CNT nehrají a kolik kreditů a RAC "si nechali pro sebe" :)

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#28 Příspěvek od forest » pát 04 črc, 2008 13:05

NoTHX píše:Teď mě napadlo... co časem udělat statistiku i pro toto? :D soupis CPID všech co jsou u nějakého projektu v CNT bude k dispozici, pak by se jen zjistilo kde uživatelé za CNT nehrají a kolik kreditů a RAC "si nechali pro sebe" :)
To je moc dobrý nápad, protože když lidé budou vědět konkrétně kde v týmu nejsou a naservíruje se jim takovýto seznam projektů pod nos, tak by to pro ně nemusel být až takový problém se přehlásit.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od vkliber » pát 18 črc, 2008 11:19

Ufffff :smt119 .
V tuto chvíli mám v databázi všechny statistiky všech členů CNT pro všechny projekty (včetně všech mrtvých ... což jsem teď dořešil), celkem tedy data ze 74 projektů.
Při generování statistik jednotlivců dnes po poledni, se tak trošku přehází pořadí, protože se započítají i data z některých zatím chybějících mrtvých projektů. Ale ty výsledné čísla by už měly sedět. Můžou se lehce lišit +/- zaokrouhlení. Pokud bude mít někdo pochybnosti o správnosti svého celkového kreditu, neváhejte mě kamenovat nespokojenými připomínkami :smt021 .

Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %

#30 Příspěvek od Prazdroj » pát 18 črc, 2008 12:09

A plánuješ nějak vyřešit uživatele, co mají víc CPID a nedaří se jim to srovnat? Tedy jsou vedeni v tabulce víckrát, ale v součtu by byli výše.

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#31 Příspěvek od forest » pát 18 črc, 2008 12:41

Osobně si myslím že srovnat CPID jde vždy. Neznám příklad někoho kdo se o to opravdu pokoušel dle uvedených rad a nepodařilo se mu to. Čili nedělal bych to co StanleyNR se slučováním různých CPID a nechal bych to na počtářích, aby si v tom udělali pořádek. Určitě jim všichni radou rádi pomůžeme.

Jednak s tím nebude mít VKliber zbytečnou práci a druhak v tom bude pořádek.

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#32 Příspěvek od forest » pát 18 črc, 2008 12:48

Jinak nevím jak to sčítal StanleyNR kde mám 4.619.577 a jsem v týmu n a 11 místě, ale u tebe mám správně 4.609.111 a jsem na 12 místě.
Pokud v tom nebudou žádné zjištěné chyby, tak bych to co nejdříve nahradil v odkazu na hlavní stránce webu, ale to nechám na VKliberovi kdy to bude považovat za hotovou a plně funkční věc. Mně se to tak zdá už nyní 45cc

Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %

#33 Příspěvek od Prazdroj » pát 18 črc, 2008 14:58

forest píše:Osobně si myslím že srovnat CPID jde vždy.
Podobně by se dalo argumentovat u uživatelů, kteří mají sice jedno CPID, ale zase x přezdívek různě napsaných, kdy to asi nedělá problém s počítáním, ale vzhledově je často i horší.

Sjednotit to možná jde, pokud na všech počítačích zrušíš všechny projekty, na jednom se připojíš do všech a ještě budeš spoléhat, že se zapíší se stejným CPID. Určitě nepomáhají rady, že se stačí do všech projektů přihlásit na jednom počítači a že se to sjednotí. Chvíli to třeba bude mít CPID podle toho počítače, ale při spojení s dalším počítačem se to přehodí na jiný CPID. A také je klidně možné, že na jednom počítači jsou různá CPID a přehazují se podle toho, který projekt se zrovna přihlásí a ostatní se mu přizpůsobí. Přitom by stačilo, kdyby si člověk mohl na stránce projektu jasně vepsat CPID, který platí pro jeho email a heslo a nemuselo by se to stávat.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od vkliber » pát 18 črc, 2008 15:12

Prazdroj píše:A plánuješ nějak vyřešit uživatele, co mají víc CPID a nedaří se jim to srovnat? Tedy jsou vedeni v tabulce víckrát, ale v součtu by byli výše.
Neplánuji. Prostě jedno CPID je jeden počtář. Bohužel.
forest píše:Osobně si myslím že srovnat CPID jde vždy.
U fungujících projektů zajisté. Pokud ovšem někdo napočítal na jednom CPID na Zivisu nějaký kredit a na jiném CPID na Eternity2 taky nějaký kredit a teď má dalších 20 projektů na dalším CPID, tak má prostě smůlu, i kdyby se fyzicky jednalo o jednoho panáčka. Ty účty už prostě nikdy nespojí.
forest píše:Jinak nevím jak to sčítal StanleyNR kde mám 4.619.577 a jsem v týmu n a 11 místě, ale u tebe mám správně 4.609.111 a jsem na 12 místě.
Jednak StanleyNR tam nemá všechny projekty (mi osobně chybí asi 25k kreditu), takže většina by tam měla mít méně. Proč máš více netuším, leda že by jsi tam měl data z více účtů (sjednoceno podle jména) : u mě se vyskytuješ ještě na 13. stránce :lol: .
:smt102

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od vkliber » pát 18 črc, 2008 15:14

S oficiálním spuštěním bych to nerad uspěchal, raději později, než nefunkční, ještě toho spoustu chybí 33vvv .

Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %

#36 Příspěvek od Prazdroj » pát 18 črc, 2008 16:01

vkliber píše:U fungujících projektů zajisté.
Ani u fungujících to není tak snadné, jak se často píše v diskuzích.
vkliber píše:Proč máš více netuším, leda že by jsi tam měl data z více účtů (sjednoceno podle jména) : u mě se vyskytuješ ještě na 13. stránce :lol: .
:smt102
Klidně může být v Týmu i další Forest a Stanley to sjednotil, nebo má Forest víc CPID a neví o tom :-).

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#37 Příspěvek od forest » pát 18 črc, 2008 21:02

Spojit to opravdu lze, stačí jak píšeš v jednom BM mít všechny projekty kde je daný člověk registrován, pak už by to mělo být jednotné, případně lze vychytat kde to zlobí a tam se od daného projektu odhlásit a znovu přihlásit.

Já jsem na 13 stránce ještě z důvodu druhého účtu co jsem měl v začátvích BOINC na Predictoru. Tedy vše je správně, měl bych mít ještě někde testovací účet z té doby, ze Seti@Home. Nic prosím nespojujte.

Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %

#38 Příspěvek od Prazdroj » ned 20 črc, 2008 09:44

forest píše:Spojit to opravdu lze, stačí jak píšeš v jednom BM mít všechny projekty kde je daný člověk registrován, pak už by to mělo být jednotné, případně lze vychytat kde to zlobí a tam se od daného projektu odhlásit a znovu přihlásit.
To jsem si také myslel a podle vašich rad a návodů to zkoušel, ale tak snadné to není. Možná to někdy u někoho zafungovalo, ale není to všespasitelné. Viděl jsem, kdy počítač A měl správný CPID X, dva jím počítané projekty udržovaly CPID X a když nějaký počítač u stejného projektu změnil CPID na Y, protože byl ovlivněn zase jiným projektem, tento počítač A to vracel na správný CPID X. I řekl jsem si, že ten zlobivý projekt dám na počítač A a díky správnému CPID X to ten projekt "umravní" a budou všichni mít CPID A. Houby s octem, ten parazit nakazil i tento počítač a od té doby má CPID Y :-).

Jak jsem psal níže, jedinou možností asi je zrušit počítání na všech počítačích, vrátit nedopočítané jednotky. Až když nikde nebude žádná práce, vše bude čisté, tak se zkusit připojit na jednom počítači do všech projektů a čekat, jestli se to nesjednotí. Ale to je práce na několik dnů, ztráta desítek tisíc bodů a nejistý výsledek. Klidně je možné, že i když na stejném počítači budou všechny projekty, budou si přehazovat CPID jak se jim zlíbí podle toho, který projekt se zrovna připojí a aktualizuje. Na stránkách projektů totiž i po zrušení počítání a odhlášení počítačů pořád budou různé CPID.

P.S. Netýká se to mých statistik, ty mám v pořádku, ale statistik někoho jiného, o které se vzdáleně starám.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od vkliber » čtv 06 lis, 2008 10:07

Přidal jsem možnost rozkliknout uživatele ve statistikách jednotlivců :
zobrazí se detail (stejně jako na BOINCStats) s těmito údaji
- projekt
- změna pozice za posledních 30 dní (pozor na BOINCStats to je za poslední měsíc)
- změna pozice za posledních 7 dní
- změna pozice za poslední den
- aktuální pozice v týmu
- výše kreditu
- kredit za poslední den
- kredit za posledních 7 dní
- kredit za posledních 30 dní
- RAC

Ještě postupně udělám pár úprav :
- nebude se klikat na řádek, ale vpravo na každém řádku bude ikonka detailu
- tím se umožní rozkliknout detail v novém okně (teď je to na událost onMouseDown)
- v samotném detailu budou taky v pravo na každém řádku nějaké ikonky s možností kliku na účet na projektu, na profil (pokud existuje), grafy, ...
- zřejmě tam jěště přidám nějakou detailnější statistiku za BOINC Celkem
- zřejmě i vyhledat uživatele podle názvu či CPID
- výhledově samozřejmě nějaké grafy

Přímý link na detailní statistiky je :
http://stats.czechnationalteam.cz/index.php?akce=user&id_user=X
kde X je interní číslo uživatele v databázi. Stačí se najít ve statistikách, kliknout na sebe a uložit do bookmarku adresu. To interní číslo X se měnit nebude (je spojeno s CPID).

Pár drobností udělám do konce týdne, ale potom statistiky na nějaký čas zcela opustím a vrhnu se na přepracování sekce Projekty, která bude pro mne prioritní.

NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %

#40 Příspěvek od NoTHX » čtv 06 lis, 2008 11:04

snad se na mě z Microsoftu nebudou zlobit, protože tohle se asi jinak okomentovat nedá

řekněte WOW! 51bbb

Odpovědět

Zpět na „statistiky.czechnationalteam.cz“