Grafy - co lze vyčíst ze statistik

Týmové statistiky, podpisy, atd.

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Zpráva
Autor
Karel1
5.26315789474 %
5.26315789474 %
rok narození: 12 lis 1977

Re: Grafy - co lze vyčíst ze statistik

#61 Příspěvek od Karel1 » pon 31 srp, 2009 22:11

Ai vai žabomyší války tak to jsem prošvih :smt022

Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta » pon 31 srp, 2009 23:51

1. vkliber - na nahanani kreditu v zasade nie je nic zle. Ak to ale niekto konstatuje s negativnym podtonom (ako ukazku upadku teamov), potom to dobre nie je.
2. nenym - dovod mojej reakcie je ten, ze vidim zasadny rozdiel medzi uprimnostou a otvorenostou, ktorou sa charakterizuje Forest, a konfliktnostou a jesitnostou, s kturou sa z dlhodobeho hladiska prezentuje na forach (najma tych non-CNT). Navyse, nepovazujem forum za nieco, kde sa clovek moze spravat neuvazene. Jedna vec je "davat si zalezat" na prispevkoch - to robi malokto, vratane mna (o gramatike uz ani nehovorim, Ludovit Stur by sa z mojej slovenciny v hrobe obracal)), druhym je napisat nieco poznacene negativnymi charakterovymi vlastnostami.
Ak niekto povie otvorene co si mysli a je to korektne, cenim si to (aj ked nemusim suhlasit). Ak vsak niekto je konfliktny, tak to nie je pozitivna crta, ale negativna. V prvom prispevku som napisal relativne neoptimisticku analyzu grafu - prekvapilo ma totiz ze napriek aktivitam a velkemu narastu vykonu CNT je pocet clenov naozaj velmi stabilny. Nemyslel som tym ziadnu kritiku, jednoducho ma to prekvapilo, pretoze aj pre mna to znamena, ze treba zvazovat energiu vlozenu do propagacie - napriek znacnym propagacnym aktivitam ktore ste tu odviedli, prejavujuciim sa aj na grafoch sa v dalsich mesiacoch pocet aktivnych clenov znizil na takmer povodnu uroven. Forest na tento nazor zareagoval konfrontacne, jednak vzletnymi recami o CNT a jednak dehonestujucim podtonom nasiaknutymi vetami o inych podla foresta v podstate upadajucich ci ledva prezivajucich teamoch. Namiesto poctu clenov pouzil ako predmet kritiky vypocetny vykon - co je prave to, co som skonstatoval hned v prvej reakcii na graf, ze vykon nie je zdaleka faktor s takou vypovednou lehotou ako pocet aktivnych clenov, a to z jednoducheho dovodu - vypocetny vykon moze byt do velkej miery okrem propagacie ovplyvneny dalsimi faktormi, naprikad aj ekonomickou silou obyvatelstva - staci sa prist pozriet na vychod slovenska, kde tretina obyvatelov Slovenska ma ine starosti ako kupovat nove (ci vobec nejake) pocitace do boinc, aj keby ich myslienka oslovila.

Otvorenost si cenim, ale konfliktnu otvorenost povazujem za problematicku, neveducu k zdravej diskusii. A nedokazem ju ospravedlnit "uprimnostou". Z tohto pohladu by totiz kazdy negativny clovek bol uprimny a otvoreny, lebo svoje negativne charakterove crty netlmil ani sa nesnazil korigovat.

S ludmi ako Forest sa dobre spolupracuje ak clovek je s nimi na jednej lodi a myslienkovo zosuladeny, avsak castokrat vznikaju konfiktne situacie pokial ma clovek vyrazne iny nazor alebo sa neidentifikuje s ich teamom (napr. pracovnym).
To je dovod mojich obcasnych kritickych reakcii na Foresta teraz aj v minulosti.
Vymenil som si s Forestom relativne dost PM aj emailov, a myslim, ze tie vlastnosti ktore obcas prejavuje vo fore nie su jeho primarne - a suma sumarum Forest je asi fajn clovek a fajn kamarat. Ale to nie je dovod, aby som ho nekritizoval.
Na druhej strane ale povazujem za zbytocne to tu riesit, pretoze od roku 2005 som venoval prilis vela casu rozoberaniu Forestovych vlastnosti, a kedze on aj po tolkych rokoch ospravedlnuje svoju konfliktnost uprimnostou, tak nemyslim, ze je to uzitocne vynalozena energia. Navyse, nie sme tu diskusne forum o psychologii, a ani sa nijak nevyzivam v rozoberani takychto veci pokial nemusim alebo ma k tomu nenuti potreba obhajovat svoj nazor.

Myslim, ze uz k tomu nemam co viac povedat a dost bolo vynalozenej energie z mojej strany..

EDIT:
existuje este jedno mozne vysvetlenie mojho postoja, ak chcem byt pokial mozno najobjektivnejsi - je naozaj mozne, ze Forestove prejavy na forach dlhodobo hodnotim prilis prisnym meritkom. Pricinou moze byt to, ze vacsinu aktivneho zivota pracujem v do velkej miere virtualnych pracovnych teamoch - teamy su zlozene castokrat z ludi pracujucich v roznych castiach sveta, komunikujucich cez email, messages, konferencne net hovory, a iba ciastocne aj face2face. Preto som mozno zvyknuty, ze ludia si uvedomuju, ze pri virtualnej komunikacii je clovek hodnoteny nie komplexne, ale len za zaklade toho co napise, a davaju si na tom zalezat a filtruju prejavy svojich negativnych vlastnosti...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od vkliber » pon 11 led, 2010 14:14

Jak tak občas koukám na nováčky v našem týmu (v drtivé většině to jsou skuteční nováčci s kreditem 0) tak se občas i kouknu ke kterému projektu se připojili jako k prvnímu. To že to bude převážně SETI tak nějak předpokládám, ale jak je to s ostatními projekty?

Nuže ... seznam projektů, které jsou vstupní branou do BOINC :
CNT_BOINC_first_project.png
CNT_BOINC_first_project.png (27.73 KiB) Zobrazeno 1788 x
Podle očekávání ... SETI si pro sebe bere skoro polovinu nováčků.

A číselná tabulka počtu uživatelů, kteří se připojili jako první k určitému projektu :

Kód: Vybrat vše

Projekt           Počet začínajících počtářů
----------------- --------------------------
SETI              4732
Rosetta           1341
CPDN              1088
Einstein          1083
LHC                563
Predictor          360
WCG                295
MalariaControl     109
MilkyWay            89
SIMAP               88
uFluids             86
GPUGRID             71
QMC                 70
Proteins            69
Spinhenge           66
BURP                54
PrimeGrid           52
Cosmology           50
Pirates             48
Lattice             38
AQUA                37
Superlink           35
ABC                 30
Orbit               29
Cels (old)          26
SHA-1               25
Intellig. Realm     24
Leiden Classical    23
SZDG                21
IBERCIVIS           21
a následují další projekty s méně než dvaceti začínajícími počtáři
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

petnek
Moderátor
Moderátor
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od petnek » pon 11 led, 2010 14:38

Pěkné 45ff . Já co si pamatuji, jako první jsem si připojil projekty LHC, Spinhenge a Cosmology. SETI mě právě kvůli počtu lidí nelákal, taky kvůli účelu. Chtěl jsem pomoci tam, kde je méně lidí.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek

xVlado
5.26315789474 %
5.26315789474 %
rok narození: 0- 0-1984

#65 Příspěvek od xVlado » pon 11 led, 2010 22:51

Zajímavý graf. Já osobně jsem se svým skromným výpočetním výkonem začínal na LHC a brzy poté na WCG. Po pozastavení projektu LHC jsem našel obdobu v Einsteinovi. Že bude až tolik nováčků začínat právě na SETI mě trochu překvapilo. Sice jeho myšlenka je zajímavá a vědomí, že ve vesmíru nejsme sami, by bylo dobré, ale při vzdálenostech ve vesmíru by to na pravidelnou e-mailovou komunikaci stejně nedopadlo. 45bb Osobně mám radši projekty, které mohou přinést trochu praktičtější výsledky.

Howgh domluvil jsem. :smt006
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Arogant
26.3157894737 %
26.3157894737 %
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 17227

#66 Příspěvek od Arogant » úte 12 led, 2010 16:32

xVlado píše: Že bude až tolik nováčků začínat právě na SETI mě trochu překvapilo.
SETI je v laicke veřejnosti nejvíce mediálně profláknuté, neuvědomuju si nějaký jiný článek o DC v mediích. Já jsem se k DC výpočtům dostal právě přes něj. Respektive přes subdomenu SETI na tomhle webu.
ObrázekObrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

#67 Příspěvek od nenym » úte 12 led, 2010 17:02

V Boincu jsem začínal na CPDN, MW a Cosmology v podstatě najednou, k Seti jsem se připojil jako k jednomu z posledních. Předtím mám však za sebou etapu Seti Classic (99-02) a UD (02-05).
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 525x
Obrázek 3xObrázek 8xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %

#68 Příspěvek od Honza » pát 15 led, 2010 18:05

Hezký graf.

V podstatě je tam vidět "klasické" silné BOINC projekty - SETI, CPDN, Einstein, LHC (a bohužel trochu Predictor).
Je pro mě potěšením, že projekt Rosetta se dostal do povědomí, ačkoli začínal později - pěkně zapracovali a ted mají výsledky (alespoň na českém vzorku).

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od vkliber » úte 09 úno, 2010 11:07

RAC nám utěšeně stoupá, zdá se že pořád stejně ... ale jek je to vlastně za posledních 365 dní ...
RAC_02_2009_2010.png
RAC_02_2009_2010.png (11.05 KiB) Zobrazeno 1664 x
Další komentář netřeba 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

#70 Příspěvek od forest » úte 09 úno, 2010 12:40

Já myslím že je třeba. Nemohu si pomoct, ale mám pocit že výpočty na grafikách se u nás významně rozjely až se spuštěním prvního týmového PC a že ten jasný příklad přínosu pomohl hodně členům v rozhodování si něco takového také pořídit. Jsem určitě jedním z těchto lidí. Ten prudký nárůst výkonu od září minulého roku, je toho důkazem.

Každopádně ten nárůst je zhruba 100% za půl roku. Kdyby tomu tak bylo nadále, mají se týmy na špici brzo čeho obávat 45hh

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od vkliber » stř 24 úno, 2010 12:27

Tak navazuji na online graf Czech National Team - Počet členů a zde jsou historická data až do 06.2008.
CNT_pocet_clenu.png
CNT_pocet_clenu.png (13.56 KiB) Zobrazeno 1617 x

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#72 Příspěvek od forest » stř 24 úno, 2010 12:40

Myslím že nám to krásně odráží jak jednotlivé propagační akce (8/08 to byly články na PCTuning.cz, scienceWorld a osel.cz, 05/09 propagace na astro.cz a v ČR Leonardo, 02/10 PCTuning)), tak i jejich pozitivní dopad na nárůst počtu členů týmu. Tedy vždy velký skok nahoru a poté postupný mírný poklas. Celkový nárůst ale ve všech těch křivkách z dlouhodobvého hlediska opravdu je a to je důležité 33iii

Moc díky vklibere za opět skvěle zpracovaná data 33iii Pro mě opravdu nadmíru důležitá jako ta pravá motivace pro další činnosti.

Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta » stř 24 úno, 2010 14:33

Diky vklibere, vyborny graf.
Zaver z neho je o nieco optimistickejsi ako som ocakaval, aj ked sa jedna len o posledny rok a pol (z toho kscn webu si pamatam ze od roku 2006 do roku 2007 tam bol cca 10% pokles z 2000 na 1800 aktivnych userov odovzdavajucich kredit za poslednych 14 dni). Z grafu vyplyva narast aktivnych clenov o cca 15% (pre RAC>1, ktory je asi najtrefnejsi). Budem sledovat, a mozno sa o par mesiacov ci rokov vratim k externej propagacii boincu, ak to bude mat zmysel.
Z hladiska vas je samozrejme najdolezitejsie, ci to staci Forestovi - ak ano (vyzera ze ano), tak je potom vsetko v poriadku. :)

Kazdopadne toto je velmi dolezity graf z ktoreho budete mat aj do buducna vyborny feedback pri propagacii, takze by som ho dal na nejake vyznacnejsie miesto, aby nezanikol niekde v hlbinach fora...
Naposledy upravil(a) Duro Kotulic Bunta dne stř 24 úno, 2010 14:43, celkem upraveno 1 x.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]
Свобода капиталистического общества всегда остается приблизительно такой же, какова была свобода в древних греческих республиках: свобода для рабовладельцев. [В.И. Ульянов]

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od vkliber » stř 24 úno, 2010 14:42

Zřetelně tady nejde o to jestli to stačí, protože pro někoho nestačí ani nárust o 100% a jiného potěší nárust o 1% 45cc .

Duro Kotulic Bunta
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od Duro Kotulic Bunta » stř 24 úno, 2010 14:51

vkliber píše:Zřetelně tady nejde o to jestli to stačí, protože pro někoho nestačí ani nárust o 100% a jiného potěší nárust o 1% 45cc .
Myslel som to tak, ze ci to staci hlavnym akterom propagacie ako odmena za investovane usilie a cas. Kazdy ma inu motivaciu, a potesenie z inych veci, a takisto ma inu hierarchiu konickov a usilia do nich investovaneho.
Takze ak akterom staci aj to 1 ci 15%, tak je to dobre, lebo ich to bude motivovat k zotrvaniu. Nic viac som tym nechcel povedat.
[len male vysvetlenie - u mna je BOINC na nizsom stupni konickov, takze som trochu narocnejsi na reward, pretoze privelke usilie venovane boincu mi berie cas z inych dolezitejsich konickov - ale to je samozrejme vysostne subjektivna vec, pisem to len na objasnenie mojich postojov].

Marwin
10.5263157895 %
10.5263157895 %
rok narození: 0- 0-1973

#76 Příspěvek od Marwin » stř 24 úno, 2010 15:17

Asi nepůjde zjistit, kolik lidí, kteří v tom období přišli do týmu, z něj pak odešli ale stále počítají?
Sice už nejsou podporou týmu, ale stále prospívají DC a to, myslím, bylo hlavním cílem.
Ale asi jich moc nebude.

Ty články ale určitě rozšiřují povědomí o DC.
Někoho (třeba mě) je třeba kopnout 2x nebo 3x, někdo na to teď nemá rozum, nebo podmínky. Příště už bude třeba připravený.
Tenhle vliv ale asi nikdo nezměří.

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

#77 Příspěvek od forest » stř 24 úno, 2010 19:08

Celkově z našeho týmu odchází minimum lidí, více jich přichází z ostatních týmů. Stačí se kouknout do sekce z projekty, tam je odkaz na Synergy, kde se to zaznamenává již několik let. Tedy kdo přesně přišel, kdy, s jakým kontem a kdy případně odešel. V souhrnu to ale myslím nikde není.

Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %

#78 Příspěvek od Prazdroj » čtv 25 úno, 2010 09:52

V této souvislosti by nebylo špatné sledovat i aktivní počtáře spadající pod Českou republiku. Někoho to může zaujmout, může se přihlásit, počítat, ale zvolí třeba špatný tým nebo si tým nevybere žádný, a přesto se k výpočtům mohl dostat přes propagace CNT.

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od vkliber » pát 05 bře, 2010 12:52

Tentokrát mám pro vás malou lahůdku : Seznam členů CNT podle RAC a datumu zapojení do BOINC.
A omlouvám se za poněkud velký graf, na menším to nebylo zřetelné.

Osa X je časová osa od roku 1999 do dneška a zobrazuje datum prvního připojení do BOINC (nejedná se o datum připojení k týmu).
Osa Y je logaritmická osa a znázorňuje výši aktuálního RAC. Začíná na 1E-10 (RAC=0.0000000001), 1E+00 je RAC=1 a hodnota 1E+06 je RAC=1M.
Jednotlivé modré puntíky jsou všichni aktuální členový týmu.
Ještě k tomu datumu ... jestli si někdo založil účet na některém projektu v roce 2000 a do týmu vstoupil v roce 2010, je zobrazen nad hodnotou 2000.
CNT_scatter_chart.png
CNT_scatter_chart.png (39.08 KiB) Zobrazeno 1531 x
Forest určitě zřetelně nalezne zhuštěná vertikální období, které budou korespondovat s propagačními akcemi týmu.

Chtěl jsem graf udělat interaktivní, ale bohužel Flash to nezvládnul (jednak zdrojový soubor byl větší než 1MB a přece jen zobrazit přes 7000 objektů ... fungovalo to, ale zcela vytuhnul prohlížeč).
Tak alespoň jen část dat ... všichni kteří mají RAC větší než 100 (a znají přibližné datum zapojení do BOINC) by se měli dokázat najít ... chce to hóóóódně trpělivosti.
Seznam členů CNT podle RAC>100 a datumu zapojení do BOINC.
Přeji příjemnou zábavu 45hh .

RoKro
42.1052631579 %
42.1052631579 %
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od RoKro » pát 05 bře, 2010 13:11

Koukám, že panáček je hračička :-)
Ty první dva vysoký body vlevo, to je mazec. Mít před rokem 2000 RAC 630 koliku nebo 1,2 mega, fíha!

EDIT - Aha, jsem mimoň, ten RAC je dnešní, tak to už pak chápu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „statistiky.czechnationalteam.cz“