OT - propojení PC a receiveru

Ostatní plkání členů týmu.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

OT - propojení PC a receiveru

#1 Příspěvek od RoKro »

Ahoj,
je tu někdo, kdo by mi pomohl ujasnit si, jak na propojení pc a stereo receiveru?
Receiver má hdmi vstupy i hdmi výstup. Receiver má i optický spdif vstup.
Předpokládám, že filmy z pc pojedou hdmi kabelem do receiveru a z něj pojede video hdmi kabelem do TV a zvuk do beden.
Podobně by asi mohla jít hudba dekódovaná v pc, zase hdmi kabelem do receiveru a z něj do beden.
Ale ... prý je kvalitnější dekódovat digitální formáty hudby místo v pc až v receiveru ... jak to nastavit, jak to propojit? Jak to funguje?
Má být pc k receiveru připojeno usb kabelem a používáno jen jako fleška?
Nebo jde jen o nějaké nastavení (kde?) aby pc hudbu nedekódovalo a posílalo ji přes hdmi do receiveru a až ten by si to dekódoval?
Nebo mám pc s receiverem propojit SPDIF optikou?
V tomhle trochu plavu, kdyby někdo dokázal polopaticky popsat, jaké nastavení a propojení jak funguje, potěšilo by to.
Předem dík.
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - propojení PC a receiveru

#2 Příspěvek od vkliber »

Né že bych se v tom nějak extra vyznal, ale možná by stálo za to říct, co je to za stereo receiver a co umí, ale z logiky věci mi přijde nejlepší poslat obraz v co nejlepší kvalitě, co nejlepším připojením do zobrazovacího zařízení (televize, projektor), v tvém případě pomocí hdmi, a zvuk v co nejlepší kvalitě, co nejlepším připojením do receiveru, v tvém případě optikou spdif.

Nicméně bych taky rád slyšel názor nějakého guru, protože něco podobného taky řeším:
ze STB posílám obraz přes HDMI do telky a zvuk optikou do domácího kina. Je to asi 20 let staré LG domácí kino s Dolby Surround Prologic, které chci vyhodit, nahradit ho nějakám malým receiverem, ale nechat si bedny. A když jsem koukal na vhodný receiver, tak to cenové rozpětí je šílené.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - propojení PC a receiveru

#3 Příspěvek od RoKro »

Receiver bude nejspíš Marantz NR1200.
Obrázek

Albert
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 357
Registrován: úte 05 led, 2016 14:25
rok narození: 05 črc 1969
ID CNT statistics: 22548
Bydliště: Kotvrdovice

Re: OT - propojení PC a receiveru

#4 Příspěvek od Albert »

Marantz NR1200 má 5 vstupů HDMI, z nichž každý podporuje HDCP 2.3, video 4K Ultra HD 60 Hz, vzorkování 4:4:4 Pure Color, HLG, vysoký dynamický rozsah (HDR10), video 21:9, 3D a průchod BT.2020.
Zásadní otázka tedy je, v jakém formátu (kvalitě) mu videokarta v pc poskytne data? Ideální by tedy byl záznam pořízený kamerou 4k HDR10, skladovaný ve 4k a poslaný do receiveru beze změny ve 4k a zobrazený 4k monitorem :-).

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#5 Příspěvek od Honza »

Shodou okolností jsem toto nedávno řešil - po asi 25 letech mi odešel "starý" Denon.
Ten měl optický vstup na zvuk, případně 6-kanál analog přes cinche.
To jsem byl zastáncem, že zvuk případně upravit na PC a zesilovač....zesiluje.
O videu se mu pochopitelně ani nezdálo, čistě zvuková záležitost.

Koupil jsem znovu Denon. Marantz je v podstatě to samé, jen jiná značka (z pohledu dílů vevnitř, továrny atd.).

A řešil jsem jak s obrazem a zvukem.
Zvuk - jednoznačně optikou SPDIF, samostatně a nemontovat do toho obraz před HDMI.
Navíc extra zvuková karta, ať to má kvalitu, hw akcelerace na hry atp.

Obraz?
Měl jsem 15 let staré profesionální EIZO, které mělo jen DVI vstup. Plné Full-HD 1920x1200, 8-bit.
Tedy HDMI z grafiky do Denona a z něj HDMI-DVI káblem to monitoru, abych viděl, co DENON ukazuje při prvotním nastavení a kalibraci beden, aktualizace SW a tenhle celý cirkus kolem.

No, a teď jsem po 15 letech koupil nový monitor, opět high-end segment EIZO.
A najednou to je jinde - 4K, 10-bit.
DENON má sice hafo 4K a 8k HDMI portů, ale může se narazit na limity 10-bit, frekvencí a vůbec. DP je prostě pro profesionální obraz.
A tady je situace opět jasná - DisplayPort z grafiky do EIZO, aby to bylo 10-bit..
Obraz z DENON na monitor neřeším, nebo jen když potřebuji.

U těch zesilovačů hlavně bacha na manipulaci s HDMI kabely - jsou na to prý hodně citlivé, připojovat či odpojovat jen při vypnutém zesilovači.
Může odejít jejich elektronika, a pak nejen že nejde obraz, ale ani zvuk, oprava je x tisíc.
Prostě to není jako strkat signálový kabel do monitoru za chodu či to přepojovat.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#6 Příspěvek od Honza »

vkliber píše: pon 24 led, 2022 09:52Nicméně bych taky rád slyšel názor nějakého guru, protože něco podobného taky řeším:
ze STB posílám obraz přes HDMI do telky a zvuk optikou do domácího kina. Je to asi 20 let staré LG domácí kino s Dolby Surround Prologic, které chci vyhodit, nahradit ho nějakám malým receiverem, ale nechat si bedny. A když jsem koukal na vhodný receiver, tak to cenové rozpětí je šílené.
Záleží, jakou máš místnost a bedny.
Původně jsem si myslel, že na nový zesilovač budu potřebovat i nové bedny (původní jsou z 90. let), ale když jsme v posluchárně slyšeli přední sloupci z předvybraného setu 7.1 za asi 30 tisíc, bylo to zklamání.
Nakonec jsme si nechali staré bedny (vepředu Mission) v konfiguraci 5.1 - když prodejce slyšel, co mám vepředu, tak se jen usmál "pán je fajnšmekr" a stačilo hodit pořádný kabel ze zesilovače do beden a s novým zesilovačem a po optice je to jiná liga.

Na zesilovači bych úplně nešetřil - pokud se na to díváš, že jej kupuješ zase na 20 let.
Co koupil RoKro nebo odpovídající DENON, mohu doporučit.
Jinak řešeno - vydrží do důchodu a pak jsou limitem uši, ne zesilovač nebo bedny.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - propojení PC a receiveru

#7 Příspěvek od RoKro »

Díky kluci za tipy a rady a rozšíření obzorů.
Já fajnšmekr nejsem, hudbu spíš jako kulisu, málokdy si ji pustím, jen abych poslouchal. Bedny jsem si před asi 15 lety stavěl sám dvoupásmovky z tesláckých reproduktorů, zkrátka jsem to tehdy chtěl zkusit. V panelákovém obýváčku taky není akustika kdoví jaká. A poslech mp3 přes zvukovku integrovanou na základní desce mi krvácení z uší nepůsobí.
Takže dedikovanou zvukovku kupovat nebudu. Navíc jsem myslel, že tu její práci právě zastane ten receiver, když píší:
"Dekódování bezztrátových audio souborů s vysokým rozlišením ALAC, FLAC a WAV až 24 bit/192 kHz".
Nejspíš tedy se svýma ušima asi ani nepoznám rozdíl, jestli zvuk zpracovalo pc, nebo receiver. Někdy možná ano, někdy ne.
Ale nechci tu sestavu zbytečně provozovat nějakým horším způsobem, pokud to jde provozovat lepším.
Řeším teď hlavně hudbu. Hry nahraju, filmy půjdou cestou pc-hdmi-receiver-hdmi-tv (a z tv doufám ovládání hlasitosti receiveru pomocí ARC).
Nebo by ty filmy měly jít pc-hdmi-tv-hdmi_arc-receiver? Kvůli filmům mám v tom pc pasivní Nvidii 1030. O 10bit obraz mi nejde, tohle pc slouží jako NAS/multimediální centrum KODI, na úpravy fotek mám jiný stroj s jiným monitorem připojeným přes DP.
Tak jestli ta hudba z pc potřebuje optiku do receiveru, nebo použije to hdmi do receiveru (někde jsem narazil na info, že to hdmi je v něčem lepší, že optika něco nezvládá, ale už se mi to všechno motá).
(A ano, Denon 800H je moje druhá volba, v podstatě to samé v jiném kabátku, záleží, co bude dostupné.)
Obrázek

Uživatelský avatar
Boby_cze
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 538
Registrován: čtv 16 dub, 2020 09:56
rok narození: 31 led 1971
ID CNT statistics: 27352
Bydliště: Jižní čechy

Re: OT - propojení PC a receiveru

#8 Příspěvek od Boby_cze »

Ma zkusenost je takova, ze zapojuji optikou zvuk do reciveru a hdmi z GK do 4k TV.
Pro me ucho takto lepsi prostor jak filmy tak koncerty a kupodivu i FLAC stereo.
Obrázek
Obrázek

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#9 Příspěvek od Honza »

Jo, pasiv grafika je dobrý přístup.
(nebo vodník)-

Je fakt, že i MP3 (např. rádio po internetu) na zvukové kartě s optikou, dobrý zesík, slušná kabeláž a dobře vybrané bedny může znít dobře.
Zesilovač, který umí stereosignál dobře zpracovat nebo to mixovat na počítači, aby to na 5.1 znělo.
Denon má profil Movie, Music, Game a Pure a funguje to myslím dobře.
Prostě - buď to jde upravit na počítači a dál to jenom poslat nebo to řešit lepším zesilovačem, obojí je možné.
Z mého pohledu má zapracování signálu na počítači lepší možnosti nastavení - Foobar a channel mixer na hudbu, MPC-HC + AC3 Filter pro filmy, to je moje volba.

U mě kvalita hraje podstatnou roli, proto i zadní bedny širokopásmové, rozumný středový na dialogy, přiměřený subwoofer velikosti místnosti, ať to má celé i výkonovou rezervu a nezkresluje při zatížení.
Je rozdíl mezi obyč audio profilem typu DD+ 48000Hz 6ch 448kbp - to je v podstatě kvalitu nastavená v 90. letech, když jsem koukal na DVD.
A potom například TrueHD 48000Hz 8ch 9216kbps, kde mají všechny kanály plné vzorkování.
A tady by byla škoda, kdyby to bylo provozováno zbytečně horším způsobem, jak píšeš.

Když je tohle sladěné, tak se lze reálně dostat do situace, kdy se znovu řeší bedny, protože jsou limitem 33ooo
To naštěstí již neřeším, protože ty Mission mi charakteristikou podání stále vyhovují (jsem víc na filmy, instrumentální a orchestrální hudbu, než rock a podobné).

EDIT: Teď asi konečně pořádně koukám, že ten DENON 800H je stereo, takže to řeším úplně jiné použití.
To je v podstatě jen na hudbu a filmy či hry to u mě úplně vylučuje :oops:

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: OT - propojení PC a receiveru

#10 Příspěvek od forest »

Nebudete tomu věřit, ale rád bych tuto záležitost doma vyřešil také. Mám receiver 25 let starý a tedy bude potřeba jiný. Moc rád bych i nějakou funkci, která by dokázala přehrávat na aparatuře hudbu přímo z mobilu, nebo tabletu. Předpokládám přes bluetooth. Zároveň opět možnost připojit elektroakustickou kytaru a aby to mělo digitální rádio.
Aktuální kousek má sice audio optický vstup, ale možnosti propojení dle aktuálních požadavků již nedostačující.

Zároveň mám samozřejmě požadavek na opět hi-fi provedení, tedy kvalitní zpracování hudby s reproruktory 2x min 350W a zapojením bi-amping, tedy pro každý reproduktor 4 šroubovací pozlacené výstupy. Klasika pro slušnou hi-fi produkci audia a k tomu ty tři další bedny na domácí kino.

Před 25 lety jsem su aparaturu skládal a dosud vyhovovala, ale doba jde dál a požadavky jak uvádíte také. Cenově jsem smířený, že to nové řešení zase něco spolkne, ale budu doufat, že to zase vydrží kolem 25 let a potom už budu hluchý nenáročný stařec 45cc

Budu vděčný za rady, nemám moc prostor zkoumat aktuální možnosti trhu a objíždět poslechová studia jak před čtvrt stoletím.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#11 Příspěvek od Honza »

Bi-amping v té spotřební kategorii myslím nebývá standard.
To je spíše věci zesilovačů než AV receiverů.
Navíc standard je tak 150W na kanál (a 7 kanálů, co mám), premium třída kolem 200W na kanál (a 13.2 kanál, ale to jsme třeba kolem 100-150 tisíc.

Jde to dnes spíše cestou hodně kanálů, kompletním procesováním vstupů a výstupů zvuku i obrazu, snahou jedním zesilovačem uživit dvě místnosti (HEOS), streamování (rádio, Spotify, TIDAL a milion dalších), ovládání hlasem a jiné špionážní features.
Tedy všechno na vlně digitálního signálu.

Co to má z klasiky je vstup na gramec, protože to je (zase/stále) in.

Konektivita do internetu (Wifi, LAN) kvůli rádiu, streamování a aktualizacím, také relativně standard.

Bluetooth je fajn, umožňuje jak ovládání z mobilu, tak přehrávání audia z mobilu.
Ale v jednom aspektu mě to zklamalo - má to cca 2 vteřiny zpoždění. Pro stream to nevadí, ale pro cokoli interaktivního je to blbé - odezva na klikání nebo třeba kdyby někdo chtěl hrát hry na mobilu, ale mít velké audio.
Prodejce neví, ostatní neví, co s tím.
Nenašel jsem nastavení, kde je třeba buffer 2 vteřiny, aby se to nesekalo, když by byl blbý signál či co.

Albert
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 357
Registrován: úte 05 led, 2016 14:25
rok narození: 05 črc 1969
ID CNT statistics: 22548
Bydliště: Kotvrdovice

Re: OT - propojení PC a receiveru

#12 Příspěvek od Albert »

Debata živější než o prvočíslech 45hh .

Určitě je třeba začít tím, jaký bude hlavní zdroj audio video signálu, jeho kvalita a kolik za to chceme utratit celkem. Pro prémiový obsah - Blue Ray, stramovací služby - Netflix, atd. bude nutná podpora HDCP 2.2 u všech video komponent pro přehrávání 4k, jinak bude na monitoru tma, nebo se tam třeba objeví downsamplovaný 1080 obraz.

Sestava by měla býti vyvážená, nicméně reprosoustavy by z ní měly činit nemalý finanční podíl, zvláště u konfigurací 7.1 a nahoru, pokud chcete kvalitní poslech a taky pokud nemáte problém poslouchat dost nahlas (rodina a sousedé to snáší). Kvalitní digitální zesilovače se totiž dají vyrobit za málo peněz, kvalitní reprosoustavy nikoliv.

Nemám rád soudnbary, ale některé jsou jž velmi povedené, třeba Yamaha YSP-5600. Zkuste si to třeba někde poslechnout, pokud nechcete tahat do všech rohů místosti dráty, dávat tam bedny, atd.

Co se týká propojení, tak hdmi ani optika do audio hiendu nepatří, ale rozdíly nejsou tak velké, aby člověk brečel.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#13 Příspěvek od Honza »

Albert píše: pon 24 led, 2022 18:35Co se týká propojení, tak hdmi ani optika do audio hiendu nepatří, ale rozdíly nejsou tak velké, aby člověk brečel.
Že HDMI ne, tomu rozumím, ale optika?
Šlo by to trochu rozvést, co je na tom špatně a jak to má být správně?

Sound bar příležitostně zkusím.
Přiznám se, že tomu moc nevěřím - jsem konzerva v tom, že obsah bedny ani motoru nenahradíš, třeba mě to překvapí (s motorem už živé srovnání s hi-endem mám 45hh)

Albert
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 357
Registrován: úte 05 led, 2016 14:25
rok narození: 05 črc 1969
ID CNT statistics: 22548
Bydliště: Kotvrdovice

Re: OT - propojení PC a receiveru

#14 Příspěvek od Albert »

Přesně tak, obsah motoru ani bedny nelze nahradit, fyziku neošidíme, pro vytvoření akustického tlaku na nízkých kmitočtech je potřeba pohybu velkého objemu vzduchu, tedy velké plochy membrány měniče.

Co je "správně" z hlediska zapojení komponent, tak nejen o tom jsme vedli desetiletí debaty na Lopuchu, Slovanetu, Hifinázorech, až mě to dočista přestalo bavit a raději počítám prvočísla 45hh .

Pokud je zdrojem audio signálu počítač, tak nejlépe vychází externí zvuková karta (interní je celkem dosti rušená vším možným), která má tolik D/A převodníků, kolik máme zesilovačů a beden 45hh. A pokud je nutné signál vést jedním kabelem, tak pořadí je koaxiální, optický a hdmi kabel. On ten optický kabel vypadá na první pohled skvěle. Nevzniká zemní smyčka (vodivé spojení dvou přístrojů s různými brumy, indukcí všeho možného, atd.). Je odolný vůči všudy přítomnému elektromagnetickému rušení a smogu, atd. Ale data jsou přenášena světlem s konstantním hodinovým cyklem, který bohužel není absolutně přesný a jeho odchylky se nazývají jitter. A ačkoliv jsou to desítky nanosekund, ucho je prevít a pozná to. Ale ve spotřebce to fakt není to, co by nás muselo trápit, zvlášť při přehrávání empétrojek či podobně ztrátově komprimovaného signálu.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#15 Příspěvek od Honza »

Díky, to dává smysl.

Vychází mi, že je důležitější mít pořádné bedny a pořádný zdroj zvuku (třeba ten TrueHD na vícekanál) a pak už rozdíl koax nebo optika nebude takový.
Nebo pro mě - radši optika a pořádné vzorkování, než koax a 64kbps MP3 či co.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: OT - propojení PC a receiveru

#16 Příspěvek od forest »

Honza píše: pon 24 led, 2022 13:24 Koupil jsem znovu Denon. Marantz je v podstatě to samé, jen jiná značka (z pohledu dílů vevnitř, továrny atd.).
Co jsi to Honzo vlastně konkrétně koupil? Předpokládám, že to stále je na trhu: https://www.denon.com/cs-cz/category/ho ... avreceiver

Po několikaměsíčním čerpání informací, nějakém poslechu a korekci vstupních požadavků jsem skončil ve výběru mezi dvěma stroji, obdobně jako jsi psal ty = Marantz/Denon. Nejsou úplně na 100% parametrově stejné (tedy dle veřejného popisu na netu), ale zjevně se tyto značky z velké části dělají v jedné továrně. I pohledově jsou totiž zezadu prakticky stejné.

Některé věci jsem ale na netu nenašel, dokonce ani v parametrech výrobců a na některé by dokázal odpovědět asi jen dlouhodobější uživatel. Proto bych rád věděl, který z těch kousků vlastně máš a případně to pak probral někde uzavřeně, nebo po telefonu. Ani prodejci bohužel o všech strojích nevědí vše.

Co mně na těchto strojích nejvíce vadí, je absence připojení disku za zadní části Receiveru. V přední části je, ale pouze kladické USB a to si vážně někdo myslí, že za ty peníze v hi-fi stolku bude mít někdo kabelové připojení vepředu, nebo si to nechá otevřené s trčícím flashdiskem? Dá se to řešit vzdáleným úložištěm sdíleným po Wi-fi, nebo ve vnitřní síti, ale proboha proč mezi tolika připojeními na zadním panelul není e-SATA, nebo USB3, či něco podobně bežného pro připojení externího úložiště? Ona ta hudba ve flac, nebo waw je v podporovaných parametrech 24-bit/192kHz dobrá kvalita, ale také zabere hodně místa a při větším množství by se hodilo mít to kam přímo připojit k tomu stroji, ale neviditelně. Bohužel jsem nenašel alternativu, která by toto řešila, což vnitřně překousávám už dost dlouho. Pouštět to z PC mně přijde hodně nekonfortní a ze Spotify je kvalita hrozná.



S Vítkem proberu aktuální situaci u něj přímo v Brušperku, pokud již tedy něco pořídil, nebo má vybráno 45cc

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3239
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: OT - propojení PC a receiveru

#17 Příspěvek od Honza »

Mám AVR-S960H - bylo to o momentálním rozpočtu a momentální dostupnosti.
Nechtěl jsem čekal týdny nebo měsíce a být doma bez zvuku.

Ohledně úložiště nemám zkušenosti, jedu všechno postaru z PC, tj. všechna data mám na PC.
Obraz z PC na monitor přes DP, vůbec do obrazu AVR nemotám. Na AVR jsou pouze HDMI, i když ve 4K, resp. i jeden 8K. Mě stačí 4K, protože 4k monitor, ale chci DP, protože 10bit na profi EIZO monitor.
Do AVR jde pouze zvuk optikou. Najít na stroji jakoukoli hudbu nebo film je pro mě bezkonkurenčně nejrychlejší a nejpohodlnější, USB3 a disků přehršel, takže mi tento koncept vyhovuje.
Jo, USB3 zezadu na AVR by našlo uplatnění (eSATA mi tady nedává moc smysl ani budoucnost)

Myslím, že se spíše předpokládá, že disk budeš mít připojený k zobrazovači (televizi), který bude krmit zesilovač.

A pak mi přijde, že dnes se všichni zhlédli ve streamování a soukromý ani dat si moc neváží (a navíc cvakají předplatné).
Na streamování radia po internetu (wifi) nebo nějaké služby typu Spotify to naprosté většině lidi stačí a vyhovuje - hmm, prý pokrok.
Těch, kteří mají svou unikátní knihovnu třeba i se svojí tvorbou (nebo dokonce naživo) není dostatečné množství...

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - propojení PC a receiveru

#18 Příspěvek od vkliber »

forest píše: ned 28 srp, 2022 07:45 ...
S Vítkem proberu aktuální situaci u něj přímo v Brušperku, pokud již tedy něco pořídil, nebo má vybráno 45cc
No já jsem to zatím odložil s tím, že první koupím novější telku a pak se rozhodnu (přecejen ty novější, oproti té mojí staré, mají širší možnosti napojení zvuku), jenže pak O2 provedlo upgrade STB na android, tak nějak už potřebu novější telky nemám 45hh .
Tak to mám stále zapojení stejně.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: OT - propojení PC a receiveru

#19 Příspěvek od forest »

U mě bude TV až následující krok, aktuálně potřebuji vyřešit hlavně tu steemovanou hudbu na zbylé hi-fi sestavě, bez asistence PC. Ten se mně do obýváku opravdu nehodí. Proto řeším i to datové úložiště a jeho snadnou dostupnost pro toto zařízení. Připojení PC by to hodně zjednodušilo, ale bylo by to na úkor jiných priorit.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1437
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: OT - propojení PC a receiveru

#20 Příspěvek od RoKro »

Silverstone dělá docela pohledný skříně, desktop, šířka nějak kolem 43-44 cm, zkrátka standardní rozměr HiFi komponent. Ten Denon receiver mám na tom, jakoby to byla HiFivěž skládaná z komponent, úplně blbě to v obýváku nevypadá. Pro běžný provoz k tomu není třeba mít připojenou klávesnici ani myš. Jen tip.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“