K neuvěření

Ostatní plkání členů týmu.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

K neuvěření

#1 Příspěvek od forest »

Účastníci srazu vědí, co se u nás doma stalo, když jsem po dlouhé době odjel z domovu na více než jeden den, těm ostatním to trochu popíšu.

Tento rok děláme na baráku fasádu a před srazem už jsem ji měl prakticky hotovou (tedy tu hrubou část). Scházelo dodělat poslední a zároveň nejmenší stěnu, tedy tu do ulice. Už jsem to měl celé obložené polystyrénem a hned po návratu ze srazu jsem to chtěl zatáhnout lepidlem, perlinkou a dodělat to. Po mém odjezdu, ale ženu napadlo, že spálí stromek, který se nám před domem neujal. Byla to thuje, která měla skoro 2 metry, byla hodně košatá a už asi 2 měsíce ležela před domem vytržená ze země, aby hezky proschla a dala se dobře spálit (ovšem někde úplně jinde než ležela).

Nuže po mém odjezdu nenapadlo v sobotu odpoledne manželku nic rozumějšího, než vzít noviny, sirky a tak jak to (asi metr od domu) leželo, to zapálit. Co ten nádherně proschlý strom udělal, se můžete podívat na přiložených fotkách. Na první je ležící strom před 2 týdny, když jsme teprve tu část domu začali obkládat, na dalších obraz který se mně naskytnul po příjezdu ze srazu a následně jsou tam nějaké fotky z těch dvou dní, kdy jsme to ze 2/3 museli všechno oloupat, naházet do pytlů a lepit a vrtat nové desky až do původního stavu. Spodní část ohoželých zemních polystyrenů, budeme řešit až příští rok, kdy to budu obkládat. Půlka toho musí také pryč, ale jelikož je to metr v zemi, ještě nevím do jaké míry to bude potřeba vyměnit.

Fotka naleznete zde: http://www.czechnationalteam.cz/storage ... 000078.zip

Jen pro představu počtu lidí, tak původně jsem to dělal sám s tchýní, na tu likvidaci a nové položení jsem už mněl i otce. Po návratu ze srazu jsem tedy místo řádného odpočinku, makal zase jako šroubek. Každopádně žena to přežila 33aaa (i když jsem myslel že ji přetrhnu), domeček taky (i když od kompletního zhoření ho asi dělilo jen několik stupňů), ale nerad už bych to dělal potřetí.
Na případný dotaz "zda není moje žena náhodou blondýna", odpovídám předem, že je 45cc


Pro případné nešťastníky, kterým se v životě stalo něco podobně neuvěřitelného, jsem založil toto nové téma. Budu moc rád když zjistím, že v tom nejsem sám 45hh

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: K neuvěření

#2 Příspěvek od Zelvuska »

Moc hezké fotečky 45hh Tu práci ti fakt nezávidím... jen tak pro zajímavost, měřil si úbytek toho polystyrenu?

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#3 Příspěvek od Don »

j to znam... clovek by je v tu chvili odtahl do lesa a utratil, ale pak se ti podiva uprime do oci a rekne, ze nevedela, ze to muze udelat a ty stejne roztajes jak snih.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#4 Příspěvek od MIZ »

Ne. Řekne, že to je tvoje chyba a neměl jsi tam ten strom nechávat tak nebezpečně blízko. Měl jsi přeci už spoustu času na jeho přemístění na vhodné místo. 45hh

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10309
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#5 Příspěvek od vkliber »

Zelvuska píše:... jen tak pro zajímavost, měřil si úbytek toho polystyrenu?
Což mě napadá nová technologie ... 120mm tlustý polystyren se nechá upéct na šířku 2cm a takto se lepí na barák ... izolační vlastnosti zůstávají nezměněny :lol: :lol: :lol: a není zapotřebí ani lepidlo.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: K neuvěření

#6 Příspěvek od forest »

Místy z těch 12cm nezbyla ani polovina a znatelně to teklo po fasádě dolů. Jsou přepálené a pokroucené i ty střešní plastové mřížky od Bramacu, takže až tam byl takový žár. Co jsem se tak koukal, mají ty desky jen nějakou zvýšenou teplotu zážehu, ale jak to chytne, je to prakticky neuhasitelné. S dřevěným záklopem na celé střeše, tomu moc nescházelo a neměl jsem se kam ze srazu vrátit 33aaa

Jinak s tím proč to se ženou dopadlo dobře jste to skoro vystihli obá. Napřed jsem ji ani nemohl doma najít, nakonec jsem to schytal v neděli od švagrové, která to hodila na mě, že už jsem to dávno měl někde spálit sám. Jako kdybych roupama neměl co dělat 45dd

Paradox je fakt v tom, že ji to napadlo zrovna když to tam bylo nalepené. Kdyby to bylo o týden dřív, tak tam nemělo co shořet (krom toho v zemi) a o pár dní později už by to bylo natažené a tomu by to vůbec nevadilo. Prostě než odjedu na příští sraz, musím schovat sirky 45hh

Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Re: K neuvěření

#7 Příspěvek od Zelvuska »

vkliber píše: ... izolační vlastnosti zůstávají nezměněny :lol: :lol: :lol: a není zapotřebí ani lepidlo.
Tady bych neřekl, že to nezmění izolační vlastnosti... Ty jsou do jisté míry dány těma vzduchovýma bublinama, takže bych si tipl, že dojde ke zlepšení vedení tepla...
Schování sirek to nevyřeší, spíš naopak 45cc Určitě je v domě něco ještě nebezpečnějšího...

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: K neuvěření

#8 Příspěvek od forest »

Zelvuska píše: Schování sirek to nevyřeší, spíš naopak 45cc Určitě je v domě něco ještě nebezpečnějšího...
To máš rozhodně pravdu, ještě nebezpečnější než moje žena, jsou ty tři mrňata. Jestli i je dům přežije, to opravdu nevím :smt017

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: K neuvěření

#9 Příspěvek od forest »

Další jobovka co se mně stala a co mně hlava nebere. Musím se z toho vykecat, nebo mě rovnou klepne Pepka :smt021

V neděli se Silent z ničeho nic restartoval a zůstal viset před zavedením systému. Když jsem počítač restartoval, najelo to opět do stejné fáze a nic. Tak jsem ho vypnul. Pak už nenajel vůbec. S hrůzou v očích co se stalo, jsem vyndal SSD (na kterém mimo jiné bylo celé účetnictví CNT) a dal jej do Miláčka, zda nejsou poškozena data. PC se okamžitě kousnul. Disk jsem odpojil, restartoval Miláčka a ten najel bez problému. Opakoval jsem to ještě jednou se stejným výsledkem - tedy disk je v háji i s daty (žena padlo do mdlob). Po prvotním šoku jsem začal řešit nefunkčnost Silenta. Vše jsem odpojil a na desku připojil větrák, abych zjistil kdy je vlastně puštěná (nevýhoda toho, když se vám v PC nic netočí 45cc ). Na tlačítko Power nic nereagovalo - tedy pasivní zdroj za 3500,-kč v háji. Dal jsem jiný zdroj a HDD, vše najelo jak má a PC jede + hromada starostí s reklamacemi. Naštěstí jsem data na tom disku občas zálohoval, takže i z toho účetnictví toho moc neschází a docela jsem to včera už rozdejchal. Tedy než jsem večer šel do Miláčka měnit paměti. V té době Miláček jem baz potíží a počítal jak na CPU, tak na GPU. Vypnul jsem ho, vyndal dva bloky paměti (ze čtyř co tam mám) a pustil. Ale PC už nenajel. Zkoušel jsem všechno možné i nemožné, ale vše jsem ukončil s jednoznačným zjištěním - i druhý pasivní zdroj (ten stál 4500,-) je v háji, ale nic jiného. Jediné co jej mohlo odvařit je ten vadný SSD disk, ale připojený před více než dnem a dokud jsem PC úplně nevypnul, normálně víc jak 24 hodin jel na plný výkon.

Jestli mně tohle dokáže někdo vysvětlit, tak mu budu opravdu vděčný. Jeden z těch zdrojů je ještě v záruce, SSD je v záruce, ale ten druhý zdroj už bohužel ne. Dle mého amatérského názoru mu nic moc být nemůže, když jel až do úplného vypnutí PC bez problémů, ale prostě PC nespustí. Budu asi hledat někoho, kdo tomu rozumí a koukne na něj (přecejen stál hromadu peněz), ale prostě nechápu, že shoření SSD disku dokáže odrovnat zdroj který ho napájí a následně i ten, na který se ten disk připojí. Jen tak mimochodem ten SSD je Patriot 32GB, který mám i v Miláčkovi a děsím se toho, že se mně u něj za chvíli může stát to stejné.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#10 Příspěvek od RoKro »

Hm, to mi hlava taky nebere. A nemohlo by to spíš být tak, že zdroj odešel (zdroje odešly) z jiné příčiny, třeba nějaký bordel v napájecí síti, a ten disk to vzalo s sebou?
A jsou opravdu v háji zdroje? Není problém na desce, že třeba nespíná ten zdroj? Mně se jednou deska vzpamatovala až po celém dni odpojení a vyndání baterie, předtím jsem ani po ani dvouhodinové přestávce a resetování cmosky jumperem a vyndání baterie nenabootoval.
Toho patriota mám taky. Doma v krabičce. Po pár měsících přestal stačit. Nějak jsem to s těmi 32GB podstřelil. Dokumenty mám samozřejmě jinde, ale přesto... tak ho nahradil OCZ SSD Vertex 2 SATA II 3.5" - 90 GB, šlape pěkně.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19647
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: K neuvěření

#11 Příspěvek od forest »

Ze sítě určitě nic nepřišlo, oba počítače jsou za APC Back-UPS a ta je v pohodě, žádné chybové hlášky v té době. Zdroje jsou v háji na 100%. Dal jsem do obou PC jiný zdroj a jedou bez problému. Disk už jsem dal na reklamaci, ty zdroje ještě zkusím s nějakou obstarožní deskou a CPU, zda to taky nenajede, ale chyba byla u obou stejná, takže pochybuju.

Uživatelský avatar
Rivo (Prague) Czech
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 565
Registrován: pát 20 črc, 2007 13:36
rok narození: 03 čer 1970
ID CNT statistics: 2097
Bydliště: Praha

Re: K neuvěření

#12 Příspěvek od Rivo (Prague) Czech »

!!! nemáte někdo podobný problém? !!!

... na 3 kompech mi jede Enigma a WUProp a počítače jsou od cca dnešní noci nepoužítelné (na jednom ještě PrimeGrid) ...

... přestanou komunikovat a nepřipojí se na síť (net) ... mezi sebou se vidí, ale nějak záhadně se odbourá připojení ven ...

... pomalu mě to přestává bavit ... po vypnutí Boinc Manageru je vše v poho (net) ... po zapnutí BM jedou nějakou dobu v pořádku a potom "konečná" ...


... dost zvláštní ... a že mi to tak doma blbne na všech třech najednou ... :oops:

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: K neuvěření

#13 Příspěvek od nenym »

Já mám totéž na všech počítačích s optimalizovanou Enigmou. Částečně jsem vyřešil jsem odstřelením Enimgy, ale pořád to ještě občas zazlobilo, když jsem boinc přeinstaloval jako aplikaci (měl jsem původně jako proces - tedy protected mode), taxe to zatím uklidnilo. Pak jsem pozoroval dále - občas se to objevuje pořád i bez Enigmy a bez protected mode, tak nevím, jsem docela zmaten. Netuším, co se děje.
Dělá to pouze ve Wirouzech, v Ubuntu nikoli.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Rivo (Prague) Czech
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 565
Registrován: pát 20 črc, 2007 13:36
rok narození: 03 čer 1970
ID CNT statistics: 2097
Bydliště: Praha

Re: K neuvěření

#14 Příspěvek od Rivo (Prague) Czech »

2 nenym:

22rrr ... díkes za info ... 22rrr


... Enigma mi na všech jede optimalizovaná ...

... až přijdu v noci z práce, tak přeinstalnu BM na všech mašinkách a když se nazadaří, tak půjde optimalizace "z kola ven" ... 45cc ... dík za tip !!!

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: K neuvěření

#15 Příspěvek od nenym »

Myslím, že to bude širší problém, dělá to velmi zřídka pořád, a to nemám ani Enigmu, ani protected mode...
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bundaboy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1345
Registrován: ned 02 kvě, 2010 00:00
rok narození: 0- 0-1978
ID CNT statistics: 6579
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#16 Příspěvek od bundaboy »

To jsem rad, ze to nedela jen me. :smt022 Prave hledam, co to zpusobuje, vetsina mych pocitacu s WinXP se po urcite dobe odpoji od internetu, napr. kdyz se chci pripojit na FTP, tak klient zahlasi "No Buffer Space Available(10055)". Vyguglil jsem si, ze to je nejaky problem s prehlcenim TCP/IP. Moc tomu bohuzel nerozumim - muze to delat Boinc? Ale urcite to zacalo delat az dnes, do vcera jsem si niceho podobneho nevsiml. 45dd

Pocitam SIMAP, WCG, POEM, GPUGrid, Collatz... Enigmu treba ne, takze to musi zpusobovat WUProp nebo Boinc samotny...? :smt017

EDIT: To asi bude ono ze?

http://wuprop.boinc-af.org/forum_thread.php?id=92#466
Obrázek
-
Obrázek Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: K neuvěření

#17 Příspěvek od nenym »

Bingo, jsi jednička :smt023 , já jsem se chytil zcela špatné spoty.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
hanbanaroda
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 11 kvě, 2010 15:37
rok narození: 08 říj 1989
ID CNT statistics: 9521
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: K neuvěření

#18 Příspěvek od hanbanaroda »

bundaboy: díky 45uu Už zase hodinu přenastavuju připojení k internetu a hledám zádrhel 45hh
Obrázek

Uživatelský avatar
Rivo (Prague) Czech
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 565
Registrován: pát 20 črc, 2007 13:36
rok narození: 03 čer 1970
ID CNT statistics: 2097
Bydliště: Praha

Re: K neuvěření

#19 Příspěvek od Rivo (Prague) Czech »

!!! ... tak to dělá WUProp ... info News z jejich stránek ... 45hh !!!


... http://wuprop.boinc-af.org/ ... :smt022

merlin10
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 549
Registrován: čtv 09 pro, 2010 01:23
rok narození: 18 bře 1977
ID CNT statistics: 15324

Re: K neuvěření

#20 Příspěvek od merlin10 »

Aha a já si říkal co se děje, jen jsem neměl čas se tomu věnovat, ale tím líp aspoň už vím co se děje aniž jsem musel cokoliv řešit 45hh
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“