Zpracování videa

Ostatní plkání členů týmu.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Zpracování videa

#1 Příspěvek od forest »

Chtěl bych se zde optat na jednu věc mimo DC, která je pro mě aktuální a nerad bych hledáním informací promarnil zbytečně několik dní času.
Koupil jsem si domů takovou hračku k TV , tedy dvoutunerový digitální setobox, který má připojení na externí USB HDD a na ten nahrává. Záznam je v MPG a jde to normálně pouštět i při připojení do PC.

Otázka 1) Jakým prográmkem bych mohl jednoduše záznam v MPG sestříhat, tedy ustřihnout začátek, konec a případně vystřihnout reklamu? Pokud možno bych uvítal něco neplaceného, ale můžete doporučit i placené programy, něco na ten střih prostě potřebuji.

Otázka 2) Aktualizace software se dle návodu provádí přes kabel RS-232 (mně to připadá jako normální COM port), ale kabel k tomu dodaný není. Je to opravdu jen nějaké odborné označení pro klasický COM kabel, nebo je v něčem jiný a musím si extra koupit RS-232 kabel pro tu aktualizaci?

Všem předem děkuji za každou radu. Do včerejška jsem nahrával přes klasické video, ale do něj nejde připojit setobox a už jsem ten přechod na digitál musel nějak řešit. Tohle nahrávání na HDD a dva tunery v jednom stroji mně přišlo za 2 tisíce jako to nejlepší současné řešení na trhu a i jsem s tím spokojený, jen bych potřeboval vyřešit ty uvedené dvě věci.

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#2 Příspěvek od RoKro »

Zkusim odpovedet jen na prvni otazku. Oblibeny a chvaleny je program AVIdemux. Taky jsem ho parkrat pouzil. Doporucuji tez aspon kouknout na MediaCoder http://mediacoder.sourceforge.net/, az budes mit tu grafickou kartu, cos vybiral, tak ji tenhle programek bude umet vyuzit (CUDA) a zpracovani videa grafickou kartou je znatelne rychlejsi proti zpracovani cpu. Mozna to pri strihani nebude mit vyznam, ale pri prekodovani do jineho formatu to stoji za to.
Obrázek

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#3 Příspěvek od Don »

RS232 je trochu jinak prodratovany seriovy port, vetsinou s pridavnym napajenim podle delky. uz se moc nepouziva, je celkem pomaly a zvlada jen male vzdalenosti.
hodne rychli na jednoduche strihani mi prisel virtualdub.
jeste me zarazi, ze v popisu maji aktualizaci pres usb.

http://hw.cz/rs-232
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zpracování videa

#4 Příspěvek od forest »

On se tuner A aktualizuje přes ten kabel a tuner B přes USB, také nechápu proč :smt017

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#5 Příspěvek od Don »

ono teda kvuli par aktualizacim kupovat radic :) bych se na aktualizace vybodl
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zpracování videa

#6 Příspěvek od forest »

Proč řadič, měl by stačit jen ten kabel, který stojí pár desítek korun, nebo jsem to špatně pochopil?

Uživatelský avatar
Don
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 521
Registrován: sob 18 črc, 2009 22:30
rok narození: 30 čer 1983
ID CNT statistics: 10842
Bydliště: Brandýs nad Starou Plechovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#7 Příspěvek od Don »

je otazkou zda je to zapojene jak ma byt. casto se setkavam s upravenym zapojenim atd. takze ano nejspis to bude chodit ;) ale je i sance ze ne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
IQE - In Memory
Rakosnicek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zpracování videa

#8 Příspěvek od forest »

RoKro píše:Zkusim odpovedet jen na prvni otazku. Oblibeny a chvaleny je program AVIdemux. Taky jsem ho parkrat pouzil. Doporucuji tez aspon kouknout na MediaCoder http://mediacoder.sourceforge.net/, az budes mit tu grafickou kartu, cos vybiral, tak ji tenhle programek bude umet vyuzit (CUDA) a zpracovani videa grafickou kartou je znatelne rychlejsi proti zpracovani cpu. Mozna to pri strihani nebude mit vyznam, ale pri prekodovani do jineho formatu to stoji za to.
Testoval jsem ten AVIdemux, je to fakt ideální nástroj, rychlý a přesný. Moc díky za radu 33iii

Uživatelský avatar
RoKro
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1438
Registrován: pon 31 srp, 2009 08:57
rok narození: 29 črc 1970
ID CNT statistics: 10234
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#9 Příspěvek od RoKro »

Rádo se stalo, jsem rád, že jsem taky mohl pomoci, když jsem tu zatím jen hledal pomoc pro sebe.
Obrázek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#10 Příspěvek od MIZ »

IMHO Sériové porty na PC značené softwarově jako COMn: používají komunikační normu RS-232C.
Nevím, zda je vynechané ono "C" na konci jen estetická záležitost, překlep, tisková chyba apod...
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpracování videa

#11 Příspěvek od Kyong »

Jj. COM je označení pouze softwarové v pc. RS232 je komunikační protokol a CANON9 (25) je přímo ten konektor. Trochu jsem se po tom set-top boxu díval a našel jsem, že firmware se aktualizuje pouze přes RS232. A používá se celkem často pořád, jenom ho už nějak nedávají na základní desky. Pro RS232 se totiž mnohem lépe programuje než pro USB. To je hlavní důvod, proč se pořád ještě používá. Proto se taky často teď používají redkukce USB - RS232, ale zase s nima bývají problémy, protože ne vždy fungují, jak mají.
Označení je RS232 se používá buď pro všeobecné označení toho protokolu nebo protože to prostě zapomínají psát, že to je RS232C. První norma totiž myslím byla RS232A a poslední je RS232F nebo RS232G. Teď nevím.
A kabel pro aktualizace firmwaru je potřeba si pořídit přímo pro ten typ set-top boxu, nebo zjistit z manuálu zapojení pinů. Můžou mít totiž jiné zapojení, protože zapojení není nijak definované, jak má být. PC používají jednotné zapojení, ale co jiné zařízení, to většinou jiné zapojení.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19642
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Zpracování videa

#12 Příspěvek od forest »

Tak nakonec upgrade proběhl a zdá se že dobře.
Vzal jsem tu redukci USB > COM a do ní vrazil kabel 2xCOM1 + 2xCOM2, který mám už skoro 20 let (ještě z dob kdy jsme přes to hráli Wolfensteina, to byly časy :smt071 ). Upgrade proběhl během chvilky a upgrade tuneru B byl už hračka.

Připojil jsem k němu 320GB HDD a myslím že je plně připraven k plnému provozu. Je to fakt hodně velký krok kupředu v nahrávání z TV a pouštění i DivX filmů a myslím že v podstatě za pár korun.

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“