Geocaching

Ostatní plkání členů týmu.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Wolfi
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 02 říj, 2008 21:02
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 9435
Bydliště: Brno, Vysočina a Brandýs n.L.

Re: Geocaching

#21 Příspěvek od Wolfi »

Kyong píše:Já si v pondělí zase pořídil Garmin Oregon 550, takže testuji a funguje zatím skvěle. Dneska mi chytl signál i v místnosti v budově, která je bez oken. To mě celkem dost překvapilo.
To bude stejně nejspíš nějaký odražený signál který je ve finále spíše ke škodě než k užitku, ale jinak je jistě oregon 550 pěkná hračka, jen má dle mého přehršle zbytečných věcí, ale asi bych si zvyknul.:-)
forest píše:Doufám že tu hračku vezmeš ukázat na sraz 45cc Mohli by jsme tam v rámci srazu něco zajímavého zakopat a zadat ostatním ty souřednice 45hh Jestli tedy správně chápu jak tento koníček funguje. Třeba logo CNT 45cc
S tou keškou CNT je to dobrý nápad, když by se pěkně propracovala tak by to třebas také mohlo napomoci šíření osvěty o DC. Obzvláště ji třeba pojmout ve formě mystery cache. Tož co na to ostatní kačeři v CNTýmu??

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#22 Příspěvek od Kyong »

Wolfi píše:To bude stejně nejspíš nějaký odražený signál který je ve finále spíše ke škodě než k užitku, ale jinak je jistě oregon 550 pěkná hračka, jen má dle mého přehršle zbytečných věcí, ale asi bych si zvyknul.:-)
Právě bylo zajímavé, že do té místnosti se nějak odrazem dostat ani moc nemohl dostat a pozici ukázal přesně a byla stabilní.
Wolfi píše:
forest píše:Doufám že tu hračku vezmeš ukázat na sraz 45cc Mohli by jsme tam v rámci srazu něco zajímavého zakopat a zadat ostatním ty souřednice 45hh Jestli tedy správně chápu jak tento koníček funguje. Třeba logo CNT 45cc
S tou keškou CNT je to dobrý nápad, když by se pěkně propracovala tak by to třebas také mohlo napomoci šíření osvěty o DC. Obzvláště ji třeba pojmout ve formě mystery cache. Tož co na to ostatní kačeři v CNTýmu??
Já myslím, že tohle by byl skvělý nápad. A na sraz ho určitě vezmu. Já přece bez GPS nikam nejezdím. 45hh A do HTC už mám lepšíí baterii, takže mi vydrží celý den.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#23 Příspěvek od vkliber »

Kyong píše:... Já přece bez GPS nikam nejezdím. ...
To jsme viděli loni na vlastní oči, bez GPS netrefíš ani do postele, a pak máš stejně problém s orientací polštáře 45hh 45hh .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#24 Příspěvek od petnek »

raduz píše:Rad jsem prijal a neni to o poctu nalezenych krabicek, je to jen hra, i kdyz jak nekdo napsal, jakmile se do toho zacly tahat statistiky apod, uz to pro mnohe prestava byt hrou:)

A jen pro poradek - chodim s N95 - soft pouzivam Handy Arcao, smartcom-mapy a na wherigo openwig a jsem celkem spokojeny :smt045
Však ano, není to o počtu nalezených krabiček, je to o tom, poznat dané místo, přečíst si o něm něco a při té příležitosti ulovit kešku jako "odměnu" 45cc . Geocachong neberu jako hon za krabičkami, ale jako průvodce po zajímavých místech s bonusem. Kolikrát jsem byl zaveden na místa, kde jsem našel místo, o kterém jsem neměl ani páru a překvapilo mě.

S N95 se musí lovit dobře. Na Handy Arcao se podívám, ten soft vůbec neznám, stejně jako smartcom mapy. Wherigo jsem zkoušel, ale pokaždé mi zasekli mobil. To ale dělá oficiální wherigo player, zkusím ještě openwig, snad to bude lepší.
forest píše:Doufám že tu hračku vezmeš ukázat na sraz 45cc Mohli by jsme tam v rámci srazu něco zajímavého zakopat a zadat ostatním ty souřednice 45hh Jestli tedy správně chápu jak tento koníček funguje. Třeba logo CNT 45cc
Tuto myšlenku jsem měl prakticky od registrace na gc.com, ale kvůli pravidlům jsem žádnou kešku neudělal. Myslím že by to bylo v rozporu s pravidly. Propagovali bychom totiž buď náš tým, nebo celé DC. Mohu vznést dotaz přímo na vedení geocachingu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Wolfi
21.0526315789 %
21.0526315789 %
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 02 říj, 2008 21:02
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 9435
Bydliště: Brno, Vysočina a Brandýs n.L.

Re: Geocaching

#25 Příspěvek od Wolfi »

Myslím že by s tím problém být neměl, rozhodně to není nic komerčního takže by to v klidu mělo projít.
Stačilo by se zkusit zeptat rewiewera

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Geocaching

#26 Příspěvek od forest »

Jen se optám, ta věcička kterou schováme, může být úplně cokoliv, nebo to má nějaká pravidla - rozměry, váha, balení, materiál......?

Nijak jsem tento koníček nestudoval a čas na pročítání celého webu kvůli těmto podrobnostem nemám. Když to půjde a upřesníte nám jaká tem předmět má pravidla, ve vedení sdružení pak rozhodneme co to bude a kam to umístíme 45cc

Může to tak být i výzva a překvapení pro členy týmu, kteří by sraz nestihli a fandili by tomuto koníčku 45cc Tedy to by jsme mohli udělat i kdyby to neodpovídalo pravidlům Geocaching jako samostatnou týmovou akci a souřadnice hodit jen sem 45cc

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#27 Příspěvek od petnek »

Kešky jsou buď
  • Micro (krabička od 35mm filmu nebo menší-typicky obsahuje pouze logbook)
    Small (malé nádoby, např. na svačinu-pro měnší předměty na výměnu a logbook)
    Regular (nádoba na oběd, ammo box, může být zhruba velikosti krabice od bot)
    Large (20 litrový kyblík nebo větší)
V kešce musí být logbook a upozornění pro náhodné nálezce. Měla by v ní být tužka. Podle velikosti v ní mohou být věci na výměnu. Nálezce se zaloguje do logbooku v kešce, následně na webu gc.com.

O kešku by se ale měl někdo starat, měl by být v jejím dosahu a v případě potřeby provést její údržbu. Může dojít logbook, být ukradena atd.

Tady najdete další info (pravidla) geocachingu v českém vydání.
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Geocaching

#28 Příspěvek od forest »

Nestačilo by to kontrolovat 2x ročně v rámci srazu?
Já tedy měl původně jinou myšlenku - něco schovat a první kdo to najde, toho to bude. Byli by z tohoto hledání vyloučeni účastníci srazu. Pokud by to neodpovídalo pravidlům tohoto koníčku, tak by jsme to prostě mohli udělat jako týmovou akci. Na přesné souřadnice použijeme vybavení od Kyonga 45cc

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#29 Příspěvek od petnek »

Bohužel, nikdy nevíš kdy se s krabičkou něco stane. Je potřeba, aby někdo mohl v případě potřeby provést údržbu během několika dnů od podání reportu o tom, že něco není v pořádku. Mám založenou zatím jen jednu kešku v blízkosti svého bydliště a kontrolovat ji chodím zhruba jednou za měsíc, občas i častěji (pokud se sejdou náhody a je třeba objevena nezasvěcenými).

Pokud mš představu takovou, jakou jsi napsal, bude lepší aby to nebylo pod geocachingem, ale jen v rámc našeho týmu. Chápu to tak, že po prvním nálezu již nebude aktivní. První nálezce si prostě svou odměnu vezme a cíl na souřadnicích již nebude.
Kyongův Oregon je více než vhodný na změření přesných souřadnic :smt045
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Geocaching

#30 Příspěvek od forest »

V místě by se o to v případě nutnosti mohl postarat DUGI, můžeme se ho optat.

S tou týmovou schránkou by to mohlo být jak pro jednotlivce, tak i vícero lidí. Záleží jak to pojmeme a co tam dáme.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#31 Příspěvek od petnek »

Pokud by to bylo tedy v geocachingu, musel by být DUGI registrovaný na gc.com aby mohl dostávat info o její "kondici". Krom toho by ji musel na svůj profil založit a napsat/"naprogramovat" listing (v HTML).

Záleží hlavně na tom, zda se rozhodneme pro kešku v geocachingu, nebo jen naši schovanou krabičku. Přístup k ní bych pak odvíjel od toho.
Obrázek

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

Re: Geocaching

#32 Příspěvek od raduz »

Ja bych to spise uchopil jako osvetu a moznost zapojeni dalsich lidi do systemu boinc... I z toho hlediska se mi nejlepe (dle poctu kaceru) jevi Praha a jednoducha mysterka...
Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Geocaching

#33 Příspěvek od forest »

OK, takže až bude hotový leták, zavaříme ho do plastu a dáme ho do té schránky a umístí se to někde v Praze. Rozmyslete si, kdo tam nad tím bude držet stráž.

Uživatelský avatar
Kyong
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 1506
Registrován: pát 03 lis, 2006 13:43
rok narození: 29 kvě 1984
ID CNT statistics: 19525
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#34 Příspěvek od Kyong »

forest píše:Nestačilo by to kontrolovat 2x ročně v rámci srazu?
Já tedy měl původně jinou myšlenku - něco schovat a první kdo to najde, toho to bude. Byli by z tohoto hledání vyloučeni účastníci srazu. Pokud by to neodpovídalo pravidlům tohoto koníčku, tak by jsme to prostě mohli udělat jako týmovou akci. Na přesné souřadnice použijeme vybavení od Kyonga 45cc
S tím bych souhlasil, v místě srazu by to klidně mohlo být jako týmová akce, na každém srazu by se v okolí mohlo najít nějaké vhodné místo a nechat tam od CNT pro nálezce (pravděpodobně z CNT) nějaký ten dárek. Taky by se klidně mohla udělat nějaká šifra, aby to nebylo takové jednoduché. Já šifry rád. 45hh
A v rámci GC kvůli tomu, že je potřeba se o to starat, by mohla být třeba v té Praze nebo poblíž bydliště některých členů CNT, kteří by byli ochotni se o to starat.
Jsem vždycky někde na netu. Vždyť síť je přece rozlehlá a nekonečná.

Jifox.cz
Blog
Czech National Team
Asteroids@home - český projekt - zkoumání tvaru planetek z fotometrických dat

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#35 Příspěvek od MIZ »

Pokud tuto minihru zrealizujete, chlapci, zasponzoruji vám to jednou cenou pro prvního šťastného nálezce:
:smt023 Space Family BOINC Team Invitation Code :smt023
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Geocaching

#36 Příspěvek od forest »

MIZ píše:Pokud tuto minihru zrealizujete, chlapci, zasponzoruji vám to jednou cenou pro prvního šťastného nálezce:
:smt023 Space Family BOINC Team Invitation Code :smt023
Chceme lidi přilákat, aby to někdo vůbec hledal, tohle není vhodný předmět na schování 45hh

Uživatelský avatar
Meharts
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 742
Registrován: úte 04 bře, 2008 10:09
ID CNT statistics: 2
Bydliště: Castle in the city Brušperk

Re: Geocaching

#37 Příspěvek od Meharts »

Přesně před deseti lety vznikl geocaching více ZDE

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#38 Příspěvek od petnek »

Tak tak, včera jsem byl na srazu v Praze, který tuto událost oslavoval 45ff
Obrázek

Uživatelský avatar
raduz
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 298
Registrován: ned 05 lis, 2006 19:06
Bydliště: Praha

Re: Geocaching

#39 Příspěvek od raduz »

Ouuuuu skoda, ze jsem nekontroloval, kdo je prihlasenej, mohli jsme se potkat...
Obrázek

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Geocaching

#40 Příspěvek od petnek »

Tak to je škoda. Přišel jsem tam až před čtvrtou hodinou, dříve to nešlo. Jestli jsme se tam mohli potkat i tak, docela by mě to mrzelo... :roll:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“