OT 05 2018

Ostatní plkání členů týmu.

Moderátoři: petnek, Zelvuska, nenym

Odpovědět
Zpráva
Autor
nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Formula Boinc 2018 - Sprint

#1 Příspěvek od nenym » pon 28 kvě, 2018 10:30

Humane, ty máš také patrně těžký problém s chápáním obsahu textu.... napřed se pokus alespoň zhruba pochopit, co jsem napsal, a pak reaguj. Reaguješ na něco, co jsem vůbec nenapsal.
nenym píše:Většina počítačů má jednu GPU, většina počítačů to nevytrhne. Kecy v kleci, propásl jsi jedinečnou příležitost mlčet.
Czech Human píše:Nespokojenci s výkonem týmu si můžou místo vzteklých poznámek vždy zakoupit více GPU k počítání když mají takovou potřebu vyhrávat než se muset spoléhat na jiné "nespolehlivé" počítací dobrovolníky co patrně občas mají víc životních povinností než jen předpočítávat DC, kteří jim do toho kecají...
Nejsem nespokojen s výkonem týmu, jsem hrubě nespokojen s přístupem Dzordzika. Ani tak moc mi nevadí, že nepočítal Enigmu, ale že to vytrubuje do světa v pozici, v jaké je, to ještě s přiblblou neobhajitelnou výmluvou a dává na odiv, jak to má na háku. Kdyby to zdůvodnil nepřekonatelným odporem ke zbytečnému projektu (jakým Enigma podle mého názoru opravdu je) a byl v pozici řadového člena, tak vůbec nereaguji a v duchu mu dám za pravdu.

Czech Human
42.1052631579 %
42.1052631579 %
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867

Re: Formula Boinc 2018 - Sprint

#2 Příspěvek od Czech Human » pon 28 kvě, 2018 13:19

No tak to mi můžeš vyložit, co tou (pro mě trochu uštěpačnou) poznámkou autor vlastně myslel, když špatně chápu obsah textu. Na mě z toho v tu chvíli koukala frustrace ze ztráty místa, vyventilovaná na dzordikovu neochotnou účast z jeho blíže nedefinovaných důvodů. Samozřejmě, mýliti se je lidské a pokud se jednalo o čisté spolukonstatování k dzordzikově výmluvě, že 1 GPU to stejně nevytrhne, budiž... Ale pak mi tam ale zase nesedí ta druhá věta o tom jeho raději mlčení, takže mručení nespokojence z toho na mě pořád čiší. Já mám prostě rád analogie a alegorie, no. 33aaa

Jak to máte s Dzordzikem netuším, pokud se ti smluvně upsal krví před nastoupenou jednotkou pálit watty jak a kdy mu řekneš a teď to neudělal, tak tu poznámku více chápu jako oprávněnou. Ostatně vyříkat si to lze určitě na vhodnějších kanálech než zde přes otevřené fórum. Pokud ale ne, stojím si dál za svým stanoviskem o dobrovolnosti a kdo chce mít větší zaručený výkon tam kde chce, má možnost si ho vždy sám dokoupit (...a nemusí se tu zlobit nad "nedostatečně ochotnými, ba drzými" členy).

Místo výkonu týmu čti výkon Dzordzika, dovolil jsem si to dobrovolné počítání trochu zobecnit, protože neúčastnit se může rozhodnout kdokoliv, ne jen on a ve finále k tomu poskytovat komukoliv nějaké vysvětlení už vůbec nemusí.

A z komunikace Foresta a Dzordzika jsem vyrozumněl, že ani kdyby počítal jako blázen, tak by to ke kýženému výsledku stejně nevedlo, konkurence měla k dispozici víc výkonu a jen by připadně rozdíl byl menší, nebo by zapnuli další GPU a rozdíl by nebyl žádný. Dopadnout to podobně á la Pentathlon, kde rozdíl mezi týmy po týdnu počítání byla jediná pracovní jednotka, tam bych takovou reakci víc chápal ale tady...
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %

OT 05 2018

#3 Příspěvek od nenym » pon 28 kvě, 2018 14:54

Dík za vysvětlení tvých myšlenkových pochodů.
Prý už není krize; pořád jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 464x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %

Re: OT 05 2018

#4 Příspěvek od nenym » pon 28 kvě, 2018 17:47

Takže zopakuji, o čem je spor.
Dzordzik píše:Tentokrát jsem měl jiné starosti než sprint
nenym píše:Kecy v kleci, propásl jsi jedinečnou příležitost mlčet.
Představ si, že do dotyčného vlákna všichni, kteří se sprintu nezúčastní, ohlásí, že to měli na háku. To je úplně mimo mísu a nemá to tam co dělat.
Dzordzik píše:tady je to hlavně o GPUčkách a jedna moje grafika to nevytrhne.
nenym píše:Většina počítačů má jednu GPU, většina počítačů to nevytrhne.
a) Dzordzik má křišťálovou kouli, aby od začátku věděl, že jedna GPU to nevytrhne?
b) Pokud k tomu takto přistoupí všichni, nemusíme se zúčastnit žádné soutěže, protože ve většině z nich to není o rozdílu výkonu jednoho stroje.

Pořád ti připadá moje reakce nepřiměřená natolik, že jsi se začal cítit jako starší brácha, který musí bránit slabého mladšího bráchu před zlem celého světa? Tvými reakcemi se nehodlám zabývat, zbytečná ztráta času, jsi dokonale mimo.
Prý už není krize; pořád jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 464x
Obrázek

Dzordzik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 18 zář 1980
ID CNT statistics: 503
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Dzordzik » pon 28 kvě, 2018 18:47

Human - nemusíš se mě zastávat, pokud bych cítil tu potřebu, tak bych se obhájil sám, nemám s tím problém. Nenym je určitě velmi šikovný a zkušený člověk jakve svojí práci co dělá, tak v počítání, jenom mu trošku chybí empatie a cit pro vyjadřování se vůči někomu kdo tak zkušený jako on není. Už jsem si zvykl a přecházím to, protože ho beru jako hlavu teamu a teamového stratéga. Pokud bych měl reagovat na kde co stylem jako on nebo jako někteří jiní na tomto fóru, tak se tady asi brzy pozabíjíme a na to nemám ani čas ani chuť. Věřím že naživo bysme si v pohodě sedli a všmu se zasmáli, takto online to občas zbytečně skřípe.
Albert: Dual Xeon E5-2696 V4, Supermicro X10DRG-Q, 64GB DDR4 ECC, 1x GTX 1070, Enermax Platimax 1700W

Czech Human
42.1052631579 %
42.1052631579 %
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867

#6 Příspěvek od Czech Human » pon 28 kvě, 2018 18:50

Mě připadá že když budeme aplikovat tu poučku že tam patří jen to co tam patří, tak tam nemá co dělat asi ani jeden z těch příspěvků ale pak se z toho fóra stane pouhá vývěska. Nu, neodolal jsem a nebyl jsem sám, to je život.

Já mám z těchto rozborů čím dál větší pocit že jsem narazil na osobu s kulantně řečeno nezdravě naspídovanou asertivitou jak se zrovna teď moderně říká, co se k ostatním chová asi jako mistr v dílnách k učňům a dobrovolný počtář má právo počítat dle zadání, potom ještě držet zobák a tím výčet práv končí.

ad a) Dzorzdik evidentně začal počítat pozdě podle jeho komentářů a zpočátku myslím vůbec počítat nechtěl ale pak to přece jen spustil, to jsem vyčetl z jeho příspěvků. Evidentně nezačal předpočítávat před týdnem a že už to moc bodů nenahnalo, je jasné.

ad b) Proto bych doporučoval volit trochu jiný přístup aby se lidi na turnaj těšili a ne to preventivně prcat, prcat a prcat stylem držte huby a počítejte (...nebo s vámi zatočím). Abys neskončil jako ten generál bez armády. Jak chlap začne mít ve všem úplně jasno a ti okolo jsou jen tupí blbci a ztráta času, měl by se dlouho na sebe zadívat do zrcadla aby sám sebe uviděl taky z venku. Já taky začínám mít víc a víc jasno a je mi smutno.

Ano, ta reakce i ty další mi připadají trochu nepřiměřené ale jak se říká starého psa novým kouskům nenaučíš a to platí i pro mě. Naopak můžu celkem souhlasit s pohledem uživatele Gigadisk:
Když už je tu volná zábava, tak si to tady taky dovolím vyrušit svojí přítomností. Na srazu jsem se právě o těchto turnajích bavil. Vyčkávám, kdy vykrvácíte a začne vás to psychicky deptat. Protože je to už opravdu neúnosné z mého pohledu, kolik dní je potřeba je být ve střehu a vy jste si to ještě ztížili jak hrabošíte jednotky a děláte si udičky, zasekáváte odesílání jednotek a podobně. Někdo tomu říká strategie, já tomu říkám otročina a k smrti ubíjející nuda. Už to nemá nic společného s tím nadšením z počítání před deseti lety. Ano čas jde dál a všichni procházíme vývojem i náš tým. Ale pobral jsem tu vysvětlení, že když mi přijde zbytečné počítat turnaje, že bych je němel komentovat a nenarušovat svojí negativní náladou ty, kteří se do něj zapojili.

Aktivní lidi v týmu máme a je jich dost. Podle statistik bych řekl, že tak dva tisíce lidí odevzdávají pravidelně nepravidelně práci. Ale tohle už prostě nestačí na ty velké farmy. A i kdyby by CNT rozjelo dalších pět super počítačů. Tak to stačit nebude a semelou nás úplně stejně. My prostě nemáme přístup k farmě a chybí nám hrubý výkon. Tou taktikou se nějaká ztráta výkonu dohnat dala, ale příště už nemusí stačit ani to.

No a závěrem jsem jen chtěl říct, že je zbytečný se napadat mezi sebou kvůli ještě zbytečnějšímu turnaji. DC je přece o pomoci vědcům darováním výpočtního výkonu a ne o tom se pár dní v roce utrhnout a chovat se jako děcka. 45hh
Zejména s tou poslední větou mohu jen souhlasit.

Edit:
Dzordzik: Ale jo, já nenyma taky beru jako zkušeného počtáře a stratéga týmu a když je turnaj, budu se řídit jeho radou. To z něj ale alespoň v mých očích nedělá Boha vševědoucího a vševidoucího, sedícího na zlatém trůnu v slonovinové věži a co se může chovat jak sám uzná za dobré k všem těm nekonečně primitivnějším tvorům co se hemží pod ní, protože přesně tenhle dojem na mě momentálně dělá. Všichni jsme tu jenom lidi. Po takovýchto výměnách informací jsem rád že s ním nemusím moc spolupracovat ať je jak je zkušený. Je pravda že komunikace čistě písmem je hodně omezená, přicházíme o alespoň polovinu informace oproti komunikaci in persona, přesto hrubé obrysy dává.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %

#7 Příspěvek od nenym » pon 28 kvě, 2018 20:44

Mezi Gigadiskem, Czech Humanem a naprostou většinou týmu na jedné straně a několika velmi málo jedinci včetně Dzordzika na straně druhé je jistý rozdíl.
UotD 464x
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“