OT 04 2019

Ostatní plkání členů týmu.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

OT 04 2019

#1 Příspěvek od forest »

Czech Human píše: úte 23 dub, 2019 13:01 No tak já mám bio projekty taky rád, ne náhodou jsem už nasbíral několik diamantů ve WCG a pomalu se blížím 20 CPU letům u AIDS a 5/10 letům ve vícero dalších podprojektech. I GPUGRID jsem už téměř dotáhl na 100M metu přes GPU. Ale prostě chtěl jsem je chytit všechny, pokémony asteroidní, no 45hh. Jen je škoda že není nic pořádného na AMD GPU.

Když si vezmeš kolik peněz/zdrojů a hlavně na co blbého je lidstvo obecně vyhazuje tak bys musel ihned popadnout provaz a tradá na trám do stodoly. Já si třeba tou elektřinou ještě topím, takže sice mám veliký příkon ale zároveň si ohřeju v zimě nožičky. Teď už se blíží léto, tak se přímotopy přesunou zpět do skladů - Golem 2.0 opět půjde na letní spánek :-). Takže může ti to zpočátku přijít jako velké plýtvání ale já bych se studenýma nohama nevydržel, tak je to počítání v podstatě "zadarmo" k topení.
Velmi častá vychytávka (tedy minimálně zde na fóru často zmiňovaná) s tím topením. Je to v podstatě topení, které část energii přetvoří do pomoci vědeckému pokroku a i tím zároveň užitečně doma zatopí. Využitá energie tedy plně k užitku v období od září do května, tedy 3/4 roku. Jen je potřeba mít úměrně tiché stroje, dle vaší náročnosti na domácí ticho.

Uživatelský avatar
Czech Human
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1372
Registrován: sob 30 bře, 2013 14:16
rok narození: 0- 0-1981
ID CNT statistics: 19867
Bydliště: Praha

Re: OT 04 2019

#2 Příspěvek od Czech Human »

Hlučnost je problém i když používáte co nejtišší komponenty, počítače prostě hučí a blikají což minimálně té nehluché a neslepé části osazenstva domácnosti dost vadí. Můj svatý grál je připojit jednou ty velké zdroje tepla na vodu a k radiátoru v jiné místnosti. Problém je jen jak to spolehlivě honit v okruhu a cena pasivů. Ovšem pak máte teplo a ticho tam kde to potřebujete a můžete slevit na tichu tam kde ho nepotřebujete.
Vzhůru pro body na linuxu :-).

Linuxová verze CNT 2018 balíčku: https://uloz.to/!yhQoPwu9UIel/cnt2018linux-7z
Linuxová verze PG CPU testu na GNF-21 https://uloz.to/!gXPiQ9BD2IF6/pgtest-tar-gz

Obrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: OT 04 2019

#3 Příspěvek od forest »

Je to v každém případě vždy něco za něco. Tedy teplo za částečný hluk. PC lze mít dnes mnohem tišší, než tomu bylo před lety. Zdroje jsou efektivnější (tím pádem mají i méně ztrátové energie - tepla, méně se musejí točit větráky + jsou osazovány mnohem větší) a lze koupit i solidní pasivní. Já třeba v obou strojích v obytných místrnostech pasivní mám a oba jedou více než 5 let. Klasické HDD, které byly největším problémem hlučnosti, nahradily pasivní SSD a M2. Skříně lze koupit a osadit hned několika pomaloběžnými 14cm větráky, které jsou také tiché a skříň od tepla zbavují bez potíží. Na CPU již také nemáme malé vysokootáčkové větráčky, ale klidně opět dva 14cm, usazené na obrovské pasivní bloky.
Ve všech těchto oblastech šla hlučnost na minimum, nebo dokonce na nulu. Poslední hlučný homponenet je tak většinou grafika, pokud chceme nějaký vyšší výkon. Hluk šel již ale také rapidně dolů, pokud vyberete něco slušnějšího.

Ledky se dají odpojit, nebo přelepit a osvětlení komponent v BIOSu vypnout. To mně nijak neruší.

Odpovědět

Zpět na „Co se do ostatních oddílů nevešlo“