Stránka 1 z 1

Základní informace o projektu

Napsal: pon 01 zář, 2008 14:00
od forest
Další z herních projektů je zaměřený na poker, konkrétně hru Texas Hold'em.
Ve stručnosti jsou pravidla hry asi takováto. Účastní se jí 2-10 hráčů. Každý z nich dostane 2 karty a 3, které jsou společné pro všechny, se vyloží na stůl. Proběhne první kolo sázek, tedy blind. Pak se přidá na stůl pro všechny čtvrtá karta a proběhne druhé kolo sázek. Nakonec se dá na stůl poslední pátá karta pro všechny a dokončí se sázky. Kdo má v kombinaci s kartami na stole lepší pětku, tak vyhrál. Systém hodnocení karet je stejný jako u klasického pokeru, jak jej zná asi většina z nás.

Nuže a oč jde v projektu. Bude se zkoumat, jaká je pravděpodobnost, že zrovna tomu kterému hráči, přijde karta která se zrovna jemu bude nejvíce hodit aby vyhrál. Čili práce na pravděpodobnosti, pro kterou byla zvolena právě hra Texas Hold'em.
Budou se postupně propočítávat jednotlivé fáze hry pro vzrůstající počet hráčů.

Stránky projektu: http://www.init1.net/pPotTables/
Náš tým na projektu: http://www.init1.net/pPotTables/team_di ... ?teamid=17

Re: Základní informace o projektu

Napsal: pon 15 zář, 2008 16:30
od Mithrilx
Jen malá nevýznamná poznámka k pravidlům Texas Hold'em. První sázka, blind,probíhá ještě před rozdáním prvních třech karet na stůl (proto blind= slepý, na slepo). Druhá sázka probíhá po vyložení 3 karet a po každé další vyložené kartě probíhá další sázka. Jsou tedy celkem 4.