Podvádění na projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Podvádění na projektu

#1 Příspěvek od forest »

Docela zajímavá zpráva se nachází v novinkách projektu:
FreeHAL - BOINC@Poland
I call on BOINC@Poland to stop cheating by using manipulated BOINC clients or scripts. Furthermore I claim the BOINC code you changed - I don't understand polish, so I hope I just haven't seen a
link in your forum. If there's really no link, it is illegal to distribute the executable due to the GNU General Public License. However it is: stop - or bear the consequences.
V kostce se jedná o výzvu, aby členové tohoto týmu přestli s podvodem (manuální úprava BM), který provádějí s výpočty na projektu za účelem většího bodového zisku. Pokud v této činnosti nepřestanou, hrozí jim sankce, které bych osobně zavedl ihned po zjištění.

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3243
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Podvádění na projektu

#2 Příspěvek od Honza »

Prosím, nepleťte si stále BOINC core a BOINC Manager.
Co to je vlastně "manuální úprava BM"? Změna skinu?

Jinak podvádět se nemá - klidně bych podpořil mazání kreditů jako na SETI zombie.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Podvádění na projektu

#3 Příspěvek od nenym »

Domnívám se, že by mohlo jít o drobný trik, kterým se dají natáhnout do počítače najednou 3 WU. To se stane po restartu projektu, pak to natahuje po jednom. Vyžaduje to neustálý dohled nad BM (nebo zakázat příjem dalších WU) a po dopočítání aktualizovat a restartovat projekt. Pak se natáhnou tři nové WU. Možná to jde zařídit skriptem - jinak je to zoufalá ztráta času.
Ovšem nevím, v čem by měl být podvod, protože WU si stejně bere 10% výkonu jednoho jádra, takže dojde ke snížení výkonu pro ostatní projekty. Možná to jde ještě jinak.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
Příspěvky: 285
Registrován: sob 15 pro, 2007 11:07
ID CNT statistics: 3733
Bydliště: České Budějovice

Re: Podvádění na projektu

#4 Příspěvek od NoTHX »

divím se že se s nimi vůbec zahazují, stačilo by jim vynulovat kredity a on už by si to příště někdo rozmyslel 45cc

//edit: ale muselo by to být opravdu podvodem, jestli se jim daří tahat víc WU, nepovažuji to za podvod... je to totéž jako optimalizované aplikace... výhodu má ten kdo ji má, v nevýhodě ten kdo nemá... pokud je výkon odveden a práce v pořádku spočítána, náleží jim kredity jaké si "vydobyli".

Tyhle "malé triky" existují i na více projektech o kterých se více či méně ví. Možná proto asi (první - jedinou - nehodící se časem škrtněte) reakcí bylo jen bububu.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvádění na projektu

#5 Příspěvek od vkliber »

Tento stav se mi na jednom PC občas stane sám od sebe. Po té co nejsou jednotky a žádnou nepočítám a vyjde nová aplikace a BM začne požadovat práci, se stáhne 1. WU spolu s aplikací ... což ovšem na pomalém připojení nějakou dobu trvá, tak BM požaduje znovu práci ... začne se stahovat 2. WU ... atd. ... jednou jsem zaregistroval i 6 WUs zároveň ... naštěstí u toho PC nesedím, protože v jednu chvíli začnou být jednotky dost intenzivně CPU a pak se s tím nedá pracovat :lol: .

O co jde u BOINC@Poland netuším, snažil jsem se něco najít u nich na webu ale nic podezřelého. A navíc jsem u nich nezaznamenal nějaký extrémní nárust. Takže si zkuím tipnout : možná něco s virtualizací nebo přímo s vícenásobnou instalací Boinc ... což samo o sobě by neměl být podvod.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvádění na projektu

#6 Příspěvek od vkliber »

Objevila se nová zpráva z vedení projektu : (zkráceně) : Proběhl kontakt mezi vedením projektu FreeHAL a týmem BOINC@Poland a výsledkem je závěr, že nedošlo ke skutečnému podvodu, ale že panáčci z BOINC@Poland používali upravenou verzi BOINC klienta, která nebyla oficiálně uznána ... upravená verze 5.10.45 . Vedení FreeHAL následně vydá jasná pravidla, aby se předešlo podobné manipulaci.

V podstatě jde o to, že poláci si upravili verzi BOINC klienta, ale nikomu o tom neřekli, nezveřejnili zdrojové kódy, ...
Prošel jsem si diskusi na fóru BOINC@Poland (zde ... skočte si na poslední stránku a vylistujte kousek zpátky) ... vlastně se hádají o to, co to vlastně znamená licence GNU GPL.
Zajímavá je také diskuse nad tím v polštině (pro nás Ostravaky ... no problem ;-) ) ... klasika ... rozdělení na 2 části ... ti hodní a ti špatní.

Mimo jiné tam jeden píše (jak jsem se domníval), že používá vícenásobnou instalaci BOINC klienta ... konkrétně má spuštěno na jednom PC 20 (slovy dvacet :idea: ) klientů (každý na jiném portu) ... toto ovšem za podvod (jestli to správně chápu) považováno není.

No legrace ...

EDIT : A jako by mi to něco připomělo ... místo aby se v diskusi řešilo to, co tu diskusi způsobilo, tak se řeší to, kdo koho nazval podvodníkem a proč 33ooo .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3243
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Podvádění na projektu

#7 Příspěvek od Honza »

vkliber píše:Mimo jiné tam jeden píše (jak jsem se domníval), že používá vícenásobnou instalaci BOINC klienta ... konkrétně má spuštěno na jednom PC 20 (slovy dvacet :idea: ) klientů (každý na jiném portu) ... toto ovšem za podvod (jestli to správně chápu) považováno není.
Stejně tak si může pustit standardní BOINC třeba 10x ve virtualu.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvádění na projektu

#8 Příspěvek od vkliber »

Honza píše:Stejně tak si může pustit standardní BOINC třeba 10x ve virtualu.
Přesně tak ;-) .

Jinak, kdo z vás počítal DepSpid, tak si určitě vzpomíná, že součástí nastavení byla možnost nastavit si maximální počet současně běžících WU, tenkrát si brala jedna WU kolem 20M RAM a tímto nastavením jste vlastně vymezili projektu maximální místo v paměti. Server projektu pak sám měl své nastavení, kde určoval kolik max. WUs se odešle na klienta ... když bylo málo práce, tak posílal jen 1, když dostatek, tak třeba i 10 a pak zafungovalo to nastavení na klientu, které omezilo počet přijatých WUs.
Tento systém byl celkem propracovaný a hlavně spolehlivě fungoval (jedna malá moucha ... nastavení bylo na účet, nikoli na počítač a v separátních profilech to nějak nešlo).
A právě toto vlastnost použili poláci při úpravě BOINC Clienta a natvrdo mu řekli kolik si má klient stáhnout jednotek ze serveru.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#9 Příspěvek od Prazdroj »

Já tedy FreeHal už nějakou dobu nepočítám, ale má snad FreeHal nějaké podivné ohodnocení, že zvýhodňuje pomalejší stroje? Přece když pustím desetkrát Boinc, tak ty jednotky spočítám za desetkrát delší dobu, než tu jednu, měl bych tedy dostat stejně bodů jako když počítám jen na jednu instalaci. A podobné by to mělo snad být i u souběžně běžících jednotek. U MW na GPU také může běžet více jednotek současně, ale trvají stejně dlouho, jako když by se to počítalo jednotlivě.

Nebo snad FreeHal udělá nějaký test, zjistí, že jde o takovou a takovou mašinu, určí si nějaký přepočet kredit za sekundu a podle toho se pak řídí, i když ty jednotky díky vícenásobné instalaci a souběhu více jednotek, trvají jednotky déle?

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvádění na projektu

#10 Příspěvek od vkliber »

NE, FreeHAL je NON-CPU-INTENSIVE projekt (podobně jako byl DepSpid), takže většinu času stráví jednotka brouzdáním po netu a jen část (odhaduji 5%) času spotřebuje CPU. Takže tady se vyplatí jet více WUs současně.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Prazdroj
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 683
Registrován: čtv 17 led, 2008 10:19
Bydliště: Liberec, 32 let

#11 Příspěvek od Prazdroj »

Aha, díky, tak to jsem si dříve nevšiml a nebo zapomněl. Počítal jsem jej ještě před vynulováním kreditu.

Odpovědět

Zpět na „FreeHAL“