FAQ - Nastavení na stránkách projektů

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18362
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

FAQ - Nastavení na stránkách projektů

#1 Příspěvek od forest »

Návody:
Návod na nastavení osobního účtu na projektech systému BOINC naleznete zde =>>
Flash návod pro detailní nastavení projektu World Community Grid zde =>>

Otázka: Na jednom projektu jsem si vytvořil přes BOINC manager účet, při pokusu o připojení na jiný projekt mi to ale nebere heslo. Kde je problém :?:
Odpověď: Jednotlivé projekty jsou na sobě nezávislé, pro každý projekt se tedy musí účet vytvářet samostatně.

Otázka: Jak se připojit do týmu :?:
Odpověď: Na stránkách projektů, které počítáte, si po přihlášení ke svému účtu můžete kliknout na Připojit k týmu (Join team). Pokud chcte počítat za náš tým, tak do vyhledávání napište Czech National Team a zvolte stát Czech Republic. Pozor, na některých projektech jsou obdoby názvu našeho týmu, takže si pečlivě zkontrolujte, zda se přihlašujete opravdu k nám. Pokud jste již byli v nějakém z týmů přihlášeni, klikněte na Quit team a přihlašte se k nám.
Podrobný návod na připojení k našemu týmu na všech DC projektech kde jsme registrovaní, naleznete zde =>>

Otázka: Chtěl bych jednomu z projektů které počítám nastavit větší prioritu a tím pro něj odvádět větší množství práce, jak na to :?:
Odpověď: Pokud máš například 6 projektů a chceš jeden z nich počítat stejně jako všechny ostatní dohromady, pak mu dáš 50, ostatním 10 a výsledkem bude že ti součet dává 50 + 5*10 = 100. Musíš se přihlásit na stránky každého z projektů a v nastavení svého účtu pro daný projekt změnit hodnotu Resource share. A protože u prvního máš 50, tak ti pojede na 50% a ostatní pojedou na 10%. V BOINCManageru pak uvidíš:
Projekt1 ... 50.00%
Projekt2 ... 10.00%
Projekt3 ... 10.00%
Projekt4 ... 10.00%
Projekt5 ... 10.00%
Projekt6 ... 10.00%
což je dohromady 100%.

Pokud máš těch 6 projektů a chceš jeden z nich jet 2x více než ostatní, pak mu dáš 20, ostatním 10 a výsledkem bude že ti součet dává 20 + 5*10 = 70. A protože u prvního máš 20, tak ti pojede na 20*100/70 = 28.57% a ostatní pojedou na 10*100/70 = 14.28%. V BOINCManageru pak uvidíš :
Projekt1 ... 28.57%
Projekt2 ... 14.28%
Projekt3 ... 14.28%
Projekt4 ... 14.28%
Projekt5 ... 14.28%
Projekt6 ... 14.28%
což je dohromady +/-100%

Otázka: Jak skrýt PC na kterých počítám na stránkách projektu :?:
Odpověď: Přihlašte se do daného projektu, v oddíle Preferences klikněte na Resource share and graphics a v něm editujte položku Should ............ show your computers on its web site na hondotu No.

Otázka: Jde spojit výsledky více PC v rámci jednoho projektu a jednoho účtu :?:
Odpověď: V některých případech opravdu lze sloučit tzv. HostID. Hlavním případem je větší upgrade PC, nebo přenesení výpočtu na jiný počítač. V tom případě dojde většinou k vytvoření nového HostID (zobrazí se ve výpisu jako nový PC). Sloučit HostID lze ovšem jen v případě, že se jedná o stejný OS. Ve výpisu počítačů připojených k účtu stačí tedy kliknout na "Merge computers by name" a tam si vybrat HostID, které chcete spojit. Né vždy se to ovšem podaří.

Otázka: Nemůžu změnit na žádném z projektů svůj profil. Chci si tam zaktualizovat informace + nahrát jinou fotku, a ikdyž mi napíše, že se uložení povedlo a podívám se na svůj nový profil, tak se nic nezměnilo. Ani text, ani fotka. Co s tím :?:
Odpověď: Zkus Shift+F5 na stránce s profilem, poté zadat změny, novou fotku a znovu uložit. Pokud to nepomůže, udělej to ve dvou krocích, tedy napřed změň pouze text a poté jdi do editace znovu a změň fotku.

Otázka: Co je to přesně Daily quota a dá se nějak obejít :?:
Odpověď: Daily quota je limit počtu jednotek na jeden CPU, který je nastaven na každém z projektů. Některé projekty poskytují jen několik jednotek denně z důvodu toho, aby se při malém množství práce dostalo na více počtářů a tento limit nelze nijak obejít. Jednalo by se v podstatě o podvod.

Zamčeno

Zpět na „Rady a návody“