FAQ - Náročnost jednotlivých projektů

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18362
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

FAQ - Náročnost jednotlivých projektů

#1 Příspěvek od forest »

Náročnosti projektů a mnoho dalších kategorií najdeš ve výsledcích projektu WUprop, do kterého se můžeš sám zapojit a obohatit tak databázi o svůj stroj nebo stroje. Zde je adresa samotného projektu, zde pak výsledky. Na ně se také dostaneš z hlavní stránky WUprop odkazem Results.

Otázka: Mám k dispozici starší počítač a rád bych na něm počítal. Je to Pentium IV; 2,1 GHz; 256 MB SDRAM, prostě vyřazený kancelářský stroj. Do jakého projektu bych ho mohl zapojit :?: PC je puštěn cca 3 hodiny denně.
Odpověď: Nejlepší bude podívat se na výsledky projektu WUprop a tam si vybrat vhodný projekt podle velikosti RAM i časové náročnosti jednotlivých projektů vzhledem k termínu odevzdání. Můžeš se i podívat na výsledky přímo tvého procesoru, pokud u vybraného projektu budou. Nejlepší bude vzhledem k výkonu PC, vybrat projekt s co nejkratším časem výpočtu.

Otázka: Jaký je nejvhodnější projekt pro starší PC, nebo PC s občasným připojením :?:
Odpověď: Nejlepší je se podívat na výsledky projektu WUprop a vybrat si takový projekt, který má malé nároky na paměť, krátkou dobu výpočtu a dlouhý limit výsledku (deadline). Takovýchto projektů je hned několik a na našem fóru je na toto téma i samostatná diskuse: http://forum.czechnationalteam.cz/viewt ... =27&t=1311

Zamčeno

Zpět na „Rady a návody“