FAQ - maximální počet CPU jader pro jednotlivé projekty

Sekce pro všeobecné rady a návody z oblasti DC projektů

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 17055
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

FAQ - maximální počet CPU jader pro jednotlivé projekty

#1 Příspěvek od forest » pát 22 zář, 2017 21:35

S příchodem a postupným rozšiřováním procesorů s mnoha jádry (vlákny), stoupají požadavky uživatelů na podrobnější nastavení výpočtů. Zde si ukážeme, jak lze snadno řídit kolik CPU jader (vláken) si má vzít pro sebe který z (pod)projektů. Základem tohoto nastavení je soubor app_config.xml, který je třeba si vytvořit a uložit do adresáře konkrétního projektu. Na týmovém Golemovi to na projektu Rosetta vypadá například takto:
<app_config>
<app>
<project_max_concurrent>14</project_max_concurrent>
<name>minirosetta</name>
<max_concurrent>14</max_concurrent>
<cpu_versions>
<cpu_usage>1</cpu_usage>
</cpu_versions>
</app>
</app_config>
Nejdůležitější jsou tyto dva řádky:
1. <project_max_concurrent>xx</project_max_concurrent>
2. <max_concurrent>yy</max_concurrent>

Položka č.1. se píše na začátek editace app_config.xml a říká BM, že pro daný projekt jako celek nemá spustit více než xx jednotek. Pokud chcete spustit 14 jednotek daného projektu xx=14.

Pokud počítáte více podprojektů naráz a chcete jim přerozdělit počet vláken na každý podprojekt, pak musíte editovat další řádky v app_config.xml a vložit ke každému podprojektu řádek s položkou č.2. Tudíž dejme tomu lze nastavit aby v projektu WCG jelo počítání podprojektu AIDS yy=10, další řádek s položkou číslo 2. TBC yy=8 a Ebola yy=14 . Tím je součet 32 vláken CPU přerozdělen mezi tři podprojekty. Pokud máte nastaveno na účtu i počítáni beta jednotek a v app_config.xml je nemáte zapsány jako podprojekt, tak BM ví, že může spustit až xx=32 jednotek celkem. Máte to tedy pojištěné právě tou prvni položkou na začátku skriptu app_config.xml.

Takže shrnuto položka č.1 je v app_configu.xml pouze jednou a to na začátku skriptu, a položka č.2 může být v takovém množství, podle toho kolik podprojektů hodláte počítat a kolik vám to dovoluje množství vláken CPU. Položka xx je vždy nadřazena, i kdyby součet yy všech podprojektů v daném projektu byl vyšší než xx.

Aby bylo nastavení ještě dokonalejší, tak můžete takovýto soubor app_config.xml vložit do adresáře každého projektu který počítáte a nastavit si jej dle vlastních potřeb. Tedy například aby na 32 jádrovém Golemu jelo vždy max 10 jednotek Asteroids, 10 jednotek WCG, 6 jednotek Rosetty a 6 jednotek PrimeGrid.

Zamčeno

Zpět na „Rady a návody“