Statistiky CNT na FoldIt

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Statistiky CNT na FoldIt

#1 Příspěvek od vkliber »

Momentálně se tým CNT nachází na 30. místě, hlavně díky 3 lidem (Ignis_cz, inhuman a mé maličkosti).
Stránky týmu jsou zde.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#2 Příspěvek od forest »

Koukám že naše pozice již má číslo 19, to je slušný posuv :smt038

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#3 Příspěvek od Biosphere »

Máte další posilu 33iii ... včera jsem začal. Budu mít teď hodně času tak tomu budu každý den něco málo věnovat.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#4 Příspěvek od vkliber »

Super, včera jsem si tě tam všiml. Tak přeji dobré oko a pevné nervy :lol: .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#5 Příspěvek od petnek »

Hned jak bude server projektu dostupný, ne jako teď s hláškou "Too many conections" se připojím, rád si najdu chvilku na takové projekty 22rrr
Obrázek

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#6 Příspěvek od Biosphere »

Povedlo se někomu rozjet tu linuxovou verzi? Mě osobně se to nepovedlo, ani pokus win verze pod wine. V obou případech mi to nahodilo chybnou hlášku (The game has previously not started up correctly....).

Sice mám v noťasu jak win tak linux, takže v případě potřeby přepnu ... ale popravdě mě to nucené přepínaní někdy vadí.

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#7 Příspěvek od Biosphere »

Tak podle vývoje máme šanci nasbírat v blízké době dalších pár bodíků. Dnes se bude uzavírat tak to snad něco hodí 33iii

Dnes ráno po update osobně je moje práce skoro nanic, pravidelně mi zamrzává program. Je to otázkou několika málo minut. Doufám že se brzy vyřeší. Za chvilku ještě pojedu k rodičům tak uvidím tam. Pokud to pojede zkusím ještě vylepšit skóre.



Update ...
Tak jsem právě odzkoušel i u rodičů a aplikace mi po daném updatu taky začala hodně často zamrzávat. Takže asi mrknu na web a forum, případně se podívat v čem je chyba a reportovat. Jinak co jsem pozoroval, jakoby se zvýšila i náročnost na výkon. Dost možná špatná optimalizace. Pokud máte stejný či podobný problém dejte vědět ať nedělám zbytečně poplach. Rád bych věděl jestli v tom nejsem sám. Vzhledem k tomu že mi to ale dělá u dvou PC a teprve od toho updatu tak to snad můj osobní problém nakonec nebude.

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#8 Příspěvek od Biosphere »

Podařilo se mi dnes zase malinko posunout pozici o něco výše tak doufám že to chvilku vydrží.

Bohužel aplikace je stále nestabilní, sice po updatu už nezamrzne ... namísto toho mi poměrně často celá spadne. Takže budu pokračovat až nějak o víkendu.

Ostatním přeji dobré oko :smt023 a taky trošku toho štěstí. Zítra zas nasměruju na chvilku pozornost do projektu stardust@home.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#9 Příspěvek od vkliber »

Tak už to přepočetli, včera jsem už nestihl vylepšit skóre.
Blahopřeji Biosphere, výborný výsledek na jednotlivých puzzle : 1. místo v kategorii <15, 15. místo v kategorii <150 a především 7. místo v hlavní kategorii, což náš tým katapultuje tuším do TOP10.
A Biosphere se tak rázem stává nejúspěšnější řešitel v CNT 33iii .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#10 Příspěvek od Biosphere »

Děkuju.

Aktuálně tedy máme devátou příčku v týmech. Pokud se mi podaří udržet pozici na současném puzzle tak můžem jít ještě nahoru. Bohužel již mám omezení global bodama tak v současné době jedu jen na jednom. Takže jestli je chuť a možnost může někdo zkusit se dostat do dobrých pozic i u ostatních puzzle. Náskok týmu před námi je malý a pokud nebudou moc bodovat tak v tom lepším případě je možnost skočit na nádherné paté místo 33iii

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#11 Příspěvek od forest »

Co takhle nějaký návod a představení projektu pro ostatní? Myslím že kdyby jsme to vydali na webu, že by to umístění týmu mohlo dost pomoct. Kdyby si tedy některý z účastníků projektu našel čas, určitě to pak hodím na web.

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#12 Příspěvek od Biosphere »

No s tím návodem to bude asi trošku oříšek. Sám jsem přiznal že mám ještě sám dost velké problémy co vše sledovat. Ikdyž má aplikace v sobě tutoriál se základem ovládání na několika ukázkových příkladech. Osobně mě to někdy mate, je faktem že člověk pak pracuje na těžkých puzzle. Tak je to trošku o něčem jiném. Sám ještě hodně často zkouším i formou náhody, zkrátka jde o to sledovat vývoj a změny. Proto je asi nemožné udělat prozatím nějaký komplexní návod. Tedy z mé strany.

Ovládání samotné, tam je to nejnutnější shrnuto v tutoriálu. Takže pokud by měl být nějaký návod, pak snad časem až si někdo vypracuje opravdu nějakou dobrou a hlavně fungující strategii. Ono občasně zabodovat v umístění ještě neznamená že to člověk ovládá.

Pokud jde čistě o mojí nápomoc, nechci nikomu poskytovat rady o kterých nejsem přesvědčen že budou fungovat. Pokud se to změní tak moc rád poradím, ale do té doby budu jen testovat a učit se.

Další věcí je kromě zvládnutí ovládání a nějakého grifu bude cit. Příkladně to srovnám s projektem Stardust kde stačí pochopit princip a pak už to je poměrně snadné. Je potřeba se hlavně soustředit. U projektu foldit to už ale je složitější. Plně 3D prostředí, který dává naprosto jiný rozměr. Asi hlavním pro projekt je práve hledat lidi s oním citem a schopností se orientovat v grafickém režimu. Není to už přeci jen klasická fotka.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#13 Příspěvek od forest »

OK, dej tomu čas, ale představení projektu by jistě pomohlo k nalezení většího množství lidí s citem pro věc 45cc

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#14 Příspěvek od vkliber »

forest píše:OK, dej tomu čas, ale představení projektu by jistě pomohlo k nalezení většího množství lidí s citem pro věc 45cc
Projekt má ten tutorial opravdu velice dobře propracovaný, kde v několika desítkách lekcí od nejjednodušších po nejsložitější vysvětluje základní pojmy a termíny a učí ovládat klienta. A to je na tom to kouzelné, není to pasivní sledování nějakého videa, ale interaktivní práce ... tutorial vysvětlí pojem, zvýrazní ho na obrazovce a popíše co s tím má uživatel pomocí dostupných nástrojů udělat, aby to bylo správně ... a dokud to uživatel neudělám tak se dál nepohne. Takže jakákoli prezentace by byla degradování tohoto tutorialu. Jediný problém vidím v Angličtině, kdy nějaký manuál by pomohl českým uživatelům s terminologií a s ovládáním, ale zase ... ovládání je zcela intuitivní a co se týká odborné stránky, tak to by musel přeložit někdo z oboru (aby to mělo i vědeckou úroveň), klasická angličtina na to stačit nebude.
Já se přiznám, že všem těm termínům zdaleka nerozumím, stačí mi že vím co mám udělat, jak mám co posunout jak otočit nebo změnit strukturu aby jsem dosáhl lepšího výsledku ... a to jen za pomocí toho tutorialu bez odborné znalosti věci. No beru to vlastně jako takovou hru a oddech.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#15 Příspěvek od Biosphere »

Aktuální pozice týmu je solidní 11. místo
http://fold.it/portal/groups

Předpokládám že jej bez problémů nějaký čas udržíme, nějaký bodový náskok máme. Vzhledem k tomu že oproti mnoha týmům mámě poměrně málo členů tohle beru jeko velký úspěch. Uvidíme jestli bude šance se dostat na desáté místo. Tak či onak spokojenost 33zzz

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#16 Příspěvek od vkliber »

To je velice dobré umístění a z 90% se na něm podílí hlavně Biosphere 33iii .
Já se přiznám, že poslední dobou jsem Fold.It úplně zanedbal.

Ještě pro ostatní upřesním, statistika na Fold.It je plovoucí (něco jako žebříček ATP v tenisu ... dneska máme 432 bodů a za týden můžeme mít o 100 méně ... když nebudeme obhajovat svá umístění).
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Biosphere
10.5263157895 %
10.5263157895 %
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28 čer, 2008 23:07
ID CNT statistics: 2069
Bydliště: České Budějovice (1978)
Kontaktovat uživatele:

Re: Statistiky CNT na FoldIt

#17 Příspěvek od Biosphere »

Pravda, kdyz jsem na cas prestal a pak se mrknul na skore hezkych par bodiku mi zmizelo. Takze je treba bojovat. Jinak dochází pomerne casto ke zmenam klienta. Nove funkce atp. Pokud jde o stabilitu tak s verzi pro win mi to jede krasne bez padu, zamrzavani atp. Mam velkou radost ze se o to admin stara.

Jen bych si pral kdyby byl nekdo schopen prelozit terminy uzivane v klientovi. Porad mnoha vecem nerozumim, ikdyz se dostanu na dobre umisteni mam velke mezery v tom abych plne pochopil nektere spojitosti. Ovladani je vcelku snadne, tam neni tak moc co resit.

Ale jako zabava je to pro me tresnicka na dortu 45ff

Odpovědět

Zpět na „Fold It“