Nastavení AQUA NA I7

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
borg8472
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15 črc, 2009 10:37

Nastavení AQUA NA I7

#1 Příspěvek od borg8472 »

Potřeboval bych poradit.Mám i7 s windows 7 (64bit) a projekt AQUA@HOME (aqua_2.35_windows_x86_64__mt) si bere všech 8 jader, ale ani jedno jádro z 8 nevytížíje na 100% celkově se to bohybuje od 80% do 90%,na dvou jádře to vytíží obě jádra na 100%.
Potřeboval bych nastavit,aby projekt AQUA bežel na 4(6) jádrech, abych mohl na těch 2(4) volných dělát i jiné projekty.
Že na pár vteřin pozastavím AQUA a pak ji spustím, aby začali počítat jiné projekty to neřeší problém.Znáte jiné řešení?
Předem moc děkuji za odpověd.

Pozn.: Projekt AQUA je skvělá sice náročná, ale platí dobře za odvezdanou práci,dokončil jsem teprve tři:
Run time (sec)____granted credit
89,109.00________29,358.35 CPU
112,434.00_______24,189.63 CPU
2,615.23_________89.91 GPU

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19635
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Nastavení AQUA NA I7

#2 Příspěvek od forest »

Pokud vím, tak nastavit počet zapojených jader nejde a co jsem se ptal, tak to vytížení na i7 na 90% je běžné. Společné výpočty s jiným projektem bych řešil tak, že bych se v BM do druhého projektu přihlásil a rozdělil poměr výkonu u obou na 50%. Pravděpodobně nepojedou souběžně, ale měly by se se ve výpočtu střídat a tak každý počítat 12h denně (v případě 24h provozu). Jinak na GPU myslím AQUA moc výdělečný není, tam asi více dává GPUGRID.

Uživatelský avatar
petnek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3669
Registrován: pon 28 led, 2008 12:44
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení AQUA NA I7

#3 Příspěvek od petnek »

Co mám s projektem AQUA zkušenosti, tak se klidně spustí i aplikace jiného projektu, ale AQUA pořád počítá a v závorce je stále že počítá na dvou CPU, dávám příklad na C2D.
Mám to nastavený na 99% AQUA a 1% MW. Počítá se mi hlavně AQUA, to je samozřejmé, ale jak se stáhne MW a začne se počítat, lituju PC. AQUA si pořád říká o výkon 2 jader CPU a Milky jen ukusuje co může. Dost se to pere, ale je sranda pozorovat tuhle bitku v task manageru :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
MIZ
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 606
Registrován: sob 22 bře, 2008 14:54
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení AQUA NA I7

#4 Příspěvek od MIZ »

IMHO:
BOINC Manager ještě není moc psychicky připraven 45ff na multithread aplikace. Pokud přepne na AQUA, tak dostane všechna jádra, ale případně běžící jiný projekt nezastaví. Pokud ale AQUA aplikace už běží, jiné projekty k ní nepustí. Jinými slovy klidně pustí "vodu" k jiným už běžícím aplikacím a "voda" se pak snaží zabrat všechna jádra [je tak prostě udělaná], ale k "vodě" už jiné aplikace "navíc" nepouští. Někdy tedy na vícejádru běží "voda" sama, jindy ne, podle pořadí spuštění - lze si s tím hrát i pomocí pozastavování jiných aplikací/projektů.

Vícevláknová aplikace možná nevyužije úplně naplno všechna jádra [má nějakou režii na synchronizaci atp.], jako jednovláknové aplikace přidělované CPU operačním systémem. Čím více jader, tím větší "nevyužitou rezervičku" ve vytížení CPU vidím.

Tzv. osmijádro od Intelu je samozřejmě jen čtyřjádro s multithread technologií. Tj. je to stejné osmijádro, jako bylo blahé paměti Pentium IV [taktéž multithread] dvoujádrem. Z toho tedy vyplývá i reálný výkon atd. atd.
Obrázek
World Community Grid: Obrázek
Universe: Obrázek
Enigma: Obrázek
Obrázek
Obrázek
BOINC team :smt049 Space Family

Honza
63.1578947368 %
63.1578947368 %
Příspěvky: 3245
Registrován: pát 03 lis, 2006 10:46

Re: Nastavení AQUA NA I7

#5 Příspěvek od Honza »

Ano, většinou je to o schopnosti využítí jader aplikací, ne BOINCem.
MIZ píše:BOINC Manager ještě není moc psychicky připraven 45ff na multithread aplikace.
Bylo dohodnuto (rozhodnuto), že BOINC nebude řešit dynamické přidělování thread za běhu jednotlivých aplikací. Tedy scénář: běží AQUA na 8 jader, vecpe se tam podle scheduleru třeba Einstein a AQUA aplikace automaticky sníží vytížení na 7 jader.
Zdůvodnění je pochopitelné - vyžadovalo by to dost velké úsilí od programátorů při přípravě aplikace (nehledě na to, že někde je multi-threading rozumný pouze pro 2,4,8,16 threadů a z povahy aplikace nevhodný pro 3,5,7 threadů), musela by se rošířit shared memory, přes kterou by se komunikovalo atd.

Prostě dynamické přidělování počtu threadů za chodu jednotlivých aplikací je o poznání složitější a nepřínáší takový benefit.
(vůbec mt BOINC aplikací je tak málo, že mi nepřijde vhodné to dělat ještě složitější).

Odpovědět

Zpět na „AQUA@home“