Aplikace

Fórum o projektu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatik
42.1052631579 %
42.1052631579 %
Příspěvky: 649
Registrován: úte 10 črc, 2007 03:04
rok narození: 0- 0-1971
ID CNT statistics: 3872
Bydliště: Rymarov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace

#41 Příspěvek od tatik »

Tak jsem zkusil nenymovu radu.
Založil jsem app_info a nakopíroval uvedený obsah. Výsledek byl následující (měnil jsem exponent v položce flops)
1. nechal jsem původní hodnotu (e11) - chyba při stahování
2. e15 - chyba při výpočtu. Asi po 2 s. se výpočet ukončil.
3. e10 - obdržel jsem 2 jednotky. Jedna byla asi starší (necelé 2 hodiny zpracování, 2200 kreditů). Druhá nová se dopočítala za necelé 4 hodiny a 2500 kreditů.

Může mi někdo vysvětlit, co jsem přenastavením hodnoty udělal a proč to nyní funguje?
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. [Einstein Albert]
Kde jsem byl UoD
Moje osobní statistika
Medaile na WCG : ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Medaile na Primegridu : ObrázekObrázek
Medaile na yoyo : ObrázekObrázek
Medaile na enigmě : Obrázek
Medaile na radioactive : Obrázek

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
Příspěvky: 7610
Registrován: úte 13 led, 2009 15:33
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

Re: Aplikace

#42 Příspěvek od nenym »

Nejsem si zcela jist správností a přesností své odpovědi, ale rozumím tomu takto.

Každý task kulturního a zaběhnutého projektu má stanovenou maximální dobu výpočtu (ve flopsech, údaj <rsc_fpops_bound> ve workunitu) - ochrana proti zacyklení či jiné nedestruktivní havárii aplikace. Údaj <flops>, který je normálně součástí informací o projektu v client_state, vystihuje výkon počítače na CPU. Pro GPU je tento údaj obvykle z cesty, nicméně stejně si Boinc z něj určí maximální dobu v sekundách, kterou nechá task běžet, a pak jej násilně ukončí. No a app_info tuto deformaci pokřiví opačným směrem, z čehož rezultuje jako vedlejší efekt nesmyslná hodnota DCF.
Stejný efekt by mělo u každého tasku přepsat údaj <rsc_fpops_bound> v client_state, ale tento způsob se mi jeví býti poněkud méně pohodlným. Vyzkoušeno, nezmrší se pak DCF.
Blíží se konsolidační balíček pětikolky; šetřím trojbojem - piji staré víno, jím plesnivé sýry a jezdím v autě bez střechy.
UotD 767x Obrázek
1xObrázek 3xObrázek 9xObrázek 12xObrázek Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Proth Prime Search (Sieve) - PrimeGrid“