Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18233
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Jedná se o podprojekt mateřského projektu World Community Grid. Pro zapojení do výpočtů, je tedy třeba si jej v nastavení osobního účtu přímo na stránkách projektu povolit: http://www.worldcommunitygrid.org/

Za projektem stojí univerzita v Chibu. Cílem této univerzity, je pomáhat v boji proti těm druhům rakoviny, které se vyskytují převážně v dětském věku.
Hlavním cílem samotného projektu, je najít léky které by omezily bílkoviny (nebo je úplně vyřadily) spojené s rakovinou neuroblastoma. Neuroblastoma je jedním z nejčastěji se vyskytujících nádorů u dětí a zároveň nejčastější kojenecká rakovina, která je následována leukemií a rakovinami centrálního nervového systému. Nalezení vhodného léku, by v kombinaci s chemoterapií, mohlo velmi přispět v boji proti tomuto jinak často smrtelnému onemocnění.
Bílkoviny (molekuly, které jsou tvořeny souborem atomů) jsou základními stavebními kameny všech životních procesů. Zároveň však hrají i důležitou roli ve vývoji takových nemocí jako rakovina. Vědci nalezli tři konkrétní bílkoviny, podílející se právě na rakovine neuroblastoma, která se (ale se zdravotním postižením) dá v některých případech vyléčit i chemoterapií. Tento projekt provádí virtuální experimenty mezi těmito vybranými bílkovinami a simuluje vliv více než tří milionů vybraných léků na vývoj nemoci. Počítačový program AutoDock bude srovnávat modely bílkovin s modely jednotlivých léků a následně simulovat jejich vzájemné účinky.

Tato práce se bude postupně skládat z 9 milionů virtuální chemické pokusů, z nichž každý bude trvat na jedinom počítači několik hodin. Celkem bude tedy potřeba do projektu vložit více než 8000 let procesorového času. Odhadovaný termín ukončení projektu, je za 2 roky.

Odpovědět

Zpět na „Help Fight Childhood Cancer - World Community Grid“