Základní informace o projektu

Fórum o projektu
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 18198
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od forest »

Jedná se o podprojekt mateřského projektu ClimatePrediction.net (CPDN). Pro zapojení do výpočtů, je tedy třeba si jej v nastavení osobního účtu přímo na stránkách projektu povolit: http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/

Tento projekt zpracovává modely s vysokým rozlišením - AM3P modely. Tyto modely pracují pouze s jednou vertikální vrstvou oceánů, jelikož vzhledem ke krátkodobému úseku výpočtu nemá oceánská vrstva na změny klimatu žádný větší vliv. K tomu ovšem zpracovává celkem 29 vertikálních vrstev atmosféry. Tyto vrstvy jsou u AM3P modelu rozděleny po 208 x 139 km. Modely s vysokým rozlišením slouží hlavně k regionálním odhadům množství srážek v dané oblasti pro daný rok a dalších klimatických vlivů. AM3P modely se zaměřují pouze na oblast rovníku.

Celý výpočet se skládá pouze z jedné fáze, která zahrnuje dva modelované roky. Výsledky se průběžně odesílají v celkem 25 tricklech (každý se skládá ze 2 880 TS), záchytné body výpočtu (checkpointy) jsou nastaveny po 144 TS. Celkem se model skládá z 72 096 TS a je ohodnocen 1 982,64 kredity.

Odpovědět

Zpět na „HADAM3P - ClimatePrediction.net“