Stránka 1 z 1

Základní informace o projektu

Napsal: pát 20 bře, 2009 08:28
od forest
Jedná se o podprojekt mateřského projektu ClimatePrediction.net (CPDN). Pro zapojení do výpočtů, je tedy třeba si jej v nastavení osobního účtu přímo na stránkách projektu povolit: http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/

Tento projekt zpracovává modely s vysokým rozlišením - AM3P modely. Tyto modely pracují pouze s jednou vertikální vrstvou oceánů, jelikož vzhledem ke krátkodobému úseku výpočtu nemá oceánská vrstva na změny klimatu žádný větší vliv. K tomu ovšem zpracovává celkem 29 vertikálních vrstev atmosféry. Tyto vrstvy jsou u AM3P modelu rozděleny po 208 x 139 km. Modely s vysokým rozlišením slouží hlavně k regionálním odhadům množství srážek v dané oblasti pro daný rok a dalších klimatických vlivů. AM3P modely se zaměřují pouze na oblast rovníku.

Celý výpočet se skládá pouze z jedné fáze, která zahrnuje dva modelované roky. Výsledky se průběžně odesílají v celkem 25 tricklech (každý se skládá ze 2 880 TS), záchytné body výpočtu (checkpointy) jsou nastaveny po 144 TS. Celkem se model skládá z 72 096 TS a je ohodnocen 1 982,64 kredity.