Obeslání všech registrovaných členů CNT na projektech

Diskuse o všem co je v týmu nového a také co by se mělo udělat, sepsat atd..

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Zpráva
Autor
Dugi
31.5789473684 %
31.5789473684 %
rok narození: 16 bře 1987
ID CNT statistics: 6455
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměrný výkon a pozice našeho týmu

#21 Příspěvek od Dugi » pát 15 úno, 2008 22:40

Přesně tak, pokud to bude slušný e-mail, který uživatele vhodnou formou informuje o pokrocích v oblasti distribuovaných výpočtů tak to může pomoct. Dokonce věřím tomu, že si někdo řekne: "No jo vlastně dyť já to tehdá taky počítal. Proč jsem vlastně přestal?"

V žádném případě bych to nechápal jako nabírání nových členů. To je opravdu něco úplně jiného. tady půjde jen o informaci pro neaktivní členy týmu. Navíc jak už jsem psal, slušná, informativní forma udělá s lidmi víc než třeba něco ve smyslu: "Hele, už si dlouho nepočítal. Měl bys hodně rychle začít, protože padáme v žebříčku týmů." 45hh 45hh 45hh
Obrázek

Moje malé diskusní fórum o kosmonautice - http://vesmir.thos.cz

Na čem počítám:
Falcon - noteboook Samsung R530 - Pentium Dual Core 2.1 GHz, 3 GB RAM

Nalim27
15.7894736842 %
15.7894736842 %

#22 Příspěvek od Nalim27 » pát 15 úno, 2008 22:52

Jestli se muj hlas jako novacka pocita (jsem tu uz mesic a 3 dny, hec), tak plne souhlasim s indym s jeho "Vyrocni zpravou". Jeden mail nikoho nezabije - denne chodi kazdemu, kdo ma mail tuny spamu. A navic, to neni spam a pokud to bude jen pro lidi s RAC < 1, tak to musi byt uplne v pohode.

Spis vidim problem nekde jinde - jak s forest poradi s navalem pripadnych stovek odpovedi emailem od spicich clenu? 45hh
Toto cele spocital (hlavne) muj superpocitac :-) Q6600@3.0GHz:
Obrázek

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

#23 Příspěvek od forest » sob 16 úno, 2008 19:30

Jsem rád že od členů týmu jsou zde pozitivní reakce na tuto možnost. Myslím si že forma mailu by neměla být problém, ale hodlám jej před odeslání konzultovat s několika aktivnějšími členy, abysme se vyhnuli negativním reakcím.

Nyní bude spíše jiný problém, jak vyfiltrovat maily jen členů s RAC menším jak 1. Pokusím se kouknout na ten program podrobněji a zjistit jeho možnosti. Nerad bych posílel ručně 3500 mailů 45cc

S odpovídáním na stovky mailů bych to taky neviděl jako problém, týdně jich jsou někdy taky desítky i když žádná akce není.

Jenik
10.5263157895 %
10.5263157895 %

#24 Příspěvek od Jenik » ned 17 úno, 2008 01:46

Dugi píše:100% souhlas s Indym. Přesně takováhle forma podle mého názoru splňuje všechny základní požadavky.

Účelnost
Nevtíravost
Zajímavost
Taky bych se negativních následků nebál. Přijde mi mail, kouknu, aha BOINC, CNT, kdysi jsem za ně počítal, ale už na ně házím 45oo , KLIK a finito.
Pochybuju, že se najde někdo, kdo by šel forestovi zvonit domů ke dveřím, aby mu vynadal.
Trestní oznámení taky nikdo nepodá, takže maximálně přijde nadávat na fórum.
Tady se začte, dočte se o Space Family a přihlásí se k nám. 45hh
Takže odhaduji, že to bude mít vesměs pozitivní dopad. 45cc

Jinak jestli omluvu, tak na konec, začátek musí zaujmout a pokud si v první větě přečtu omluvu za nevyžádaný mail, tak KLIK...
K těm třem vlastnostem nebo podminkám výše bych přidal důležitou - krátkost, stručnost, nebo alespoň strukturovanost.
Podstatné se musím dočíst v několika prvních větách. Omáčku "výroční zprávy" bych situoval na konec mailu.

Ke zvýšení účinnosti "buditelského" mailu, by nebylo od věci, kdyby si forest změnil nick. 45bb
Například na glade 45hh
A nezapomeňte to poslat taky tomu vašemu fernetovi.Obrázek
Třeba přidá.
Nikdo nedojde tak daleko jako ten, kdo neví kam jde. Cromwell

forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71

Re: Obeslání všech registrovaných členů CNT na projektech

#25 Příspěvek od forest » pát 20 úno, 2009 11:40

Po roce od navržení této myšlenky, přináším informace o aktuálním stavu.
Tato záležitost se velice aktivně probírala na všech třech loňských srazech a postupně se nám podařilo dát dohromady základní úkoly, které je třeba splnit než daný e-mail odejde. Uvedu je zde a k nim i současný stav:

1) - Vytvoření samotného textu. Text jsem vytvořil již před rokem a postupně prošel přímou korekcí mezi lidmi na srazech, i mailovou formou a nyní již je připraven k odeslání.
2) - Vytvoření kompletního seznamu e-mailů. To si vzal nastarosti vkliber a podařilo se mu to krom úplně mrtvých projektů. Těch mailů je víc než 7500, ovšem není v lidských silách to nějak třídit na aktivní a neaktivní počtáře. Shodli jsme se ale na tom, že to ani není potřeba. Prostě mail dostanou všichni registrovaní členové týmu.
3) - Zametání před vlastním prahem a pevné základy týmu, jak to zde nazval Honza. To se již také podařilo dokončit vznikem CNT o.s. .
4) - Úklid na fóru. To se z části podařilo zrealizovat, ale tyto práce jsou z důvodu vytížení a nedostatečného počtu moderátorů asi ještě na delší dobu. Je to ale činnost na kterou se nyní chci osobně zaměřit a tak se snad dočkáme i dokončení plánované rekonstrukce. S mailem se na ni ale čekat nebude.
5) - Rekonstrukce webu. Ta již je z velké části hotová, schází pouze doladit grafickou podobu, která ale nemá na kvalitu a přehlednost obsahu žádný vliv. Mělo to několik fází - redukce článků, přehledné členění, slučování, atd.. Pro odeslání mailu je nyní web připraven.
6) - Aktualizace a doplnění návodů - hotovo
7) - Zapojení CNT do všech větších světových DC projektů - hotovo
8) - Vydat nový velký všeobecný článek o DC projektech a možnostech zapojení do výpočtů. Dneska jsem jej dokončil a zveřejnil samostatnou rozsáhlou subdoménu na toto téma.
9) - Vytvořit novou přehlednou sekci s představením všech BOINC projektů i větších ne-BOINC projektů. Tuto část práce má na starosti vkliber a měl by ji v nadcházejících týdnech dokončit.
10) - Dobrá morálka diskutujících na fóru v době odeslání e-mailu. Myslím, že tu máme pouze jediného aktivnějšího člověka který vnáší do života fóra negativnější nálady. Aktivní asi vědé o koho jde. V loňském roce byl upozorněn na dodržování pravidel fóra a dále se proti nim neprohřešil (pokud jsem si všimnul). V případě jakéhokoliv porušení pravidel fóra (tedy i slušnosti a agrese) po odeslání e-mailu, bude dán komukoliv kdo se prohřeší bez předešlého upozornění BAN. Pravidla jsou od toho aby se dodržovala a obzvláště v období po odeslání e-mailu na to dáme extra pozor.
11) - Způsob a otestování realizace odeslání takového množsví e-mailů. Díky vkliberovi se padařilo najít způsob, jek z centrálního mailu sdružení odejde celé toto množství během jediného dne. Funkčnost byla otestována. Tedy vše připraveno.
12) - Vytvoření časového prostoru na včasné odpovídání na odeslaný e-mail. Za sebe mohu říct, že si na to najdu co nejvíce času a další činnosti půjdou stranou.

Nuže toť k přípravě, na které jsem aktivně makal hlavně já a Vítek a která i dle popsaného jde do finále. Celá příprava byla naplánována a vedena tak, aby tento e-mail měl co největší pozitivní dopad na celý tým a jeho budoucnost. Další se totiž asi opět hodně dlouhou dobu odesílat nebude.
Všem kdo dosud vznesli připomínky a návrhy bych chtěl poděkovat a je, i ostatní znovu poprosit o případné další návrhy. Tedy pokud vás napadá jak ještě lépe připravit podmínky pro členy kteří jsou i několik let v DC výpočtech pasivní, rádi uděláme v rámci možností vše co půjde.

Zelvuska
Moderátor
Moderátor

#26 Příspěvek od Zelvuska » pát 20 úno, 2009 16:08

forest píše: 11) - Způsob a otestování realizace odeslání takového množsví e-mailů. Díky vkliberovi se padařilo najít způsob, jek z centrálního mailu sdružení odejde celé toto množství během jediného dne. Funkčnost byla otestována. Tedy vše připraveno.
12) - Vytvoření časového prostoru na včasné odpovídání na odeslaný e-mail. Za sebe mohu říct, že si na to najdu co nejvíce času a další činnosti půjdou stranou.
Jsem rád, že se tato akce konečně uskuteční, ale konkrétně u bodu 11 bych si dal pozor a odeslal to ve více várkách, je totiž možné, že by to mohlo být někde po cestě vyhodnoceno jako spam a byla by to škoda. Nejsem se způsoby tohoto vyhodnocování obeznámen, ale vím, že některé instituce odesílají hromadné maily ve více vlnách. Ale jemožné, že těch 7500 mailů je pro tohle málo...
K bodu 12.: Co to třeba rozložit na všechny členy sdružení? Myslím, že kvalifikovaní jsou na to všichni dost 45ff

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
ID CNT statistics: 1
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od vkliber » pát 20 úno, 2009 18:21

Zelvuska píše:Jsem rád, že se tato akce konečně uskuteční, ale konkrétně u bodu 11 bych si dal pozor a odeslal to ve více várkách, je totiž možné, že by to mohlo být někde po cestě vyhodnoceno jako spam a byla by to škoda. Nejsem se způsoby tohoto vyhodnocování obeznámen, ale vím, že některé instituce odesílají hromadné maily ve více vlnách. Ale jemožné, že těch 7500 mailů je pro tohle málo...
Odeslání proběhne z mého firemního mail serveru (všechny pokusy o odeslání velkého počtu emailů z domény cnt selhaly), jako odesílatel bude uvedeno "sdruzeni ZAPLANTANEC czechnationalteam DOT cz" a odesílat se bude každý email zvlášť s malou prodlevou mezi emaily, v průběhu se bude sledovat zatížení (odesílací fronta) email serveru a na základě toho se bude upravovat prodleva mezi emaily. Pro každý email se zpětně zkontroluje jestli skutečně odešel a tato informace se uloží k email adrese (pro zpětnou kontrolu).
Předpokládám, že to jednoho dne odpoledne pustím a druhý den dopoledne to skončí.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od vkliber » pát 03 dub, 2009 17:31

V průběhu víkendu bude všem registrovaným členům týmu CNT na některém z BOINC projektu odeslán informační email obsahující Zprávu o činnosti týmu.

Jelikož projektů je již více než 80 a některé jsou dlouhodobě nedostupné, probíhalo sbírání emailových adres delší dobu. Proto je možné že někomu, kdo se zaregistroval poslední dobou, email nepřijde. Dále je možné, že email přijde někomu kdo z týmu vystoupil. Posílání tak velkého množství emailů (více než 7500) není triviální záležitostí a jako tým nemáme možnosti najmout si na to agenturu, jak to dělají komerční společnosti. Buďte prosím shovívaví pokud vám email nepřijde - přijde.

Dopředu prohlašuji, že zastávám názor, za kterým si stojím, že tento email nemůže být považován za spam.
Pokud někdo z obeslaných bude přesto považovat tento email za nevyžádanou poštu, tak se mu tímto omlouvám.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od vkliber » sob 04 dub, 2009 16:37

Bylo odesláno 7609 emailů, z toho 7097 bylo doručeno příjemcům do schránky a 512 se nepodařilo odeslat. Na těchto 512 adres jsem po nějaké době znovu odeslal emaily a 27 se podařilo doručit a 485 znovu skončilo chybou. Nejčastější chyby :
- neexistující schránka
- nedostupná doména
- zaplněná schránka
- timeout
Takže suma sumárum : z potencionálních 7609 adres byl celkem email odeslán na 7124 adres a na 485 se nepodařilo email doručit. Úspěšnost 93,6%, chybovost 6,4% ... což se přiznám jsem tak vysokou úspěšnost neočekával.

Nuže nezbývá než doufat, že se celá akce s obesláním registrovaných členů CNT na projektech setká s převážně příznivými ohlasy :razz: .

Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040

#30 Příspěvek od Pepino65 » sob 04 dub, 2009 16:47

Vítku, jseš tak hyperaktivní nebo už také nemůžeš vzhledem k věku tolik spát. Dostal jsem to v 0.12 hod. 45hh
Obrázek

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od vkliber » sob 04 dub, 2009 16:54

Pepino65 píše:Vítku, jseš tak hyperaktivní nebo už také nemůžeš vzhledem k věku tolik spát. Dostal jsem to v 0.12 hod. 45hh
To posílal skript, já jsem v noci spal :grin: , ale jinak s tím věkem a spánkem jsem na tom asi stejně :grin: .

( OT : Buď rád že jsi to dostal, moje manželka to nedostala a já jsem z toho nervózní :lol: :lol: :lol: )

NoTHX
26.3157894737 %
26.3157894737 %
ID CNT statistics: 3733

#32 Příspěvek od NoTHX » ned 05 dub, 2009 13:59

mám email na centru a tam to bohužel spadlo rovnou do spam koše, za což může asi to masové rozeslání 45dd
možná by to chtělo reporty od lidí s maily na freehostingu jak dopadly u nich

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od vkliber » ned 05 dub, 2009 14:17

NoTHX píše:mám email na centru a tam to bohužel spadlo rovnou do spam koše, za což může asi to masové rozeslání 45dd
možná by to chtělo reporty od lidí s maily na freehostingu jak dopadly u nich
Toho jsem se částečně obával, ale masové rozesílání na to určitě nemělo vliv (server příjemce nepozná, že odesílatel odesílá více emailů). Jediné co na to mohlo mít vliv bylo to, že skutečný odesílatel byl na jiné doméně než odesílatel uvedený v "From:", ale když jsem to testoval, tak na seznam i centrum mi to přišlo v pořádku. Napadá mě pouze individuální nastavení spamového filtru.

Marwin
10.5263157895 %
10.5263157895 %
rok narození: 0- 0-1973

#34 Příspěvek od Marwin » pon 06 dub, 2009 13:27

NoTHX píše:možná by to chtělo reporty od lidí s maily na freehostingu jak dopadly u nich
Na gmail mi to přišlo bez problémů.

nenym
78.9473684211 %
78.9473684211 %
rok narození: 0- 0-1956
ID CNT statistics: 10124

#35 Příspěvek od nenym » pon 06 dub, 2009 13:35

Na post.cz mi zatím nic nedošlo, ani ve spamu to není.
Blíží se další krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
UotD 505x
Obrázek 2xObrázek 7xObrázek 10xObrázek Obrázek
Obrázek

Drago
21.0526315789 %
21.0526315789 %
rok narození: 18 črc 1983
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Drago » pon 06 dub, 2009 13:36

Seznam.cz bez problemu
Obrázek Obrázek R.I.P. IQE
Muž tvoří a vychovává svět. Muže však vychovává žena.
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-MIGUEL DE CERVANTES y SAAVEDRA

Intel i7 920 @3,2GHz * 6GB DDR3 @1600MHz * Gigabyte EX58-UD5 * NVidia GTX 285OC2 1024MB @691/2592/1566MHz * RAID0 4.2TB * Seasonic M12-700 700W * Win 7 x64 Build 7600 RTM
(-: ɐqɯɐɹɐʞ ɾɐ

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od vkliber » pon 06 dub, 2009 14:08

nenym píše:Na post.cz mi zatím nic nedošlo, ani ve spamu to není.
Tak tebe zklamu ;-) , tobě asi nic nepřijde :shock: .
Emailové adresy byly sbírány z jednotlivých projektů počátkem ledna (a dále, až do konce února u nedostupných projektů). Pak nějakou dobu trvalo než jsme udělali všechny ostatní nezbytné kroky a koncem března jsme se dohodli, že už nebudeme znovu stahovat emailové adresy (byla to fakt makačka, nedá se to zautomatizovat).
A jak jsem se koukal, ty máš první registraci na projektu 13.01.2009, takže jsi se zrovna vešel do toho mrtvého okna.
A nebudeš sám, ale nesmutněte, oficiální text je zde : Zpráva o činnosti.

petnek
Moderátor
Moderátor
rok narození: 16 kvě 1987
ID CNT statistics: 10883
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od petnek » pát 10 dub, 2009 18:26

Na gmail bez problémů, jako psal Marwin.
Jen jsem to měl ve spamu. Už se to ale nestane, jak by mohl být náš tým ve spamu 45cc
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek

zizila2560
5.26315789474 %
5.26315789474 %

#39 Příspěvek od zizila2560 » úte 14 dub, 2009 10:51

uz se vi jaky byl ohlas z rad verejnosti?

vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od vkliber » úte 14 dub, 2009 12:51

zizila2560 píše:uz se vi jaky byl ohlas z rad verejnosti?
Bezprostředně po odeslání emailu jsme zaznamenali výrazně vyšší návštěvnost webu a rovněž lehce zvýšený počet nováčků na projektech (může mít souvislost se zapojováním původních neaktivních členů do nových projektů). Na nějaké statistické údaje je ještě brzy, RAC nám po odeslání emailu výrazně rostl 8 dní, ale nelze od pasu říct jestli a jak se na něm nějakým způsobem podíleli znovu počítající členové.
Předpokládám, že koncem týdne dodám nějaká data, mám v plánu se zaměřit na členy, kteří před odesláním emailu neodevzdávali delší dobu (1 - 6 měsíců) žádný kredit a po odeslání emailu začali kredit odevzdávat. Myslím že tyto čísla budou zajímavá.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového v našem týmu“