Plánované absence a dovolené

Diskuse o všem co je v týmu nového a také co by se mělo udělat, sepsat atd..
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Plánované absence a dovolené

#1 Příspěvek od forest »

Jak to tak vypadá, tak je tu opět tradiční každoroční okurková sezóna a to jak v novinkách na jednotlivých projektech, tak i v komunikaci na fórech.

Chěl bych zde popřát všem členům týmu kteří se chystají či už jsou na dovolené, aby si ji užili a v pořádku se hlavně vrátili zpět.

Mě čeká stejně jako již posledních pár let jen malta a zlaté písky, tedy nekonečná práce na rekonstrukci našeho domečku.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#2 Příspěvek od Pepino65 »

Pro letní odpočinkové zabíjení času doporučuji přečíst pár brilantních článků Oty Ulče. Poučné i zábavné, chytrý starý pán. http://www.otaulc.com
Obrázek

Saharak
5.26315789474 %
5.26315789474 %
Příspěvky: 32
Registrován: sob 12 kvě, 2007 09:59

#3 Příspěvek od Saharak »

Díky foreste, maž si pěkně záda to víš kolem malty už sluníčko pěkně pálí.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#4 Příspěvek od forest »

Trochu pozdě, před 14 dny jsem se hezky sežehnul když jsem vyzdíval věnec :?
Alespoň jsem ale denně na netu když jsem prakticky furt doma a stíhám sledovat co se děje okolo BOINC projektů a občas i něco udělat na webu a okolo týmu.

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Anubis »

Ano ano, okurkova sezona...prisel jsem o hodne vykonu. Hlavne jsem prisel o vykon na malarii. Mel jsem beznet tech 1500, ale ted...564..je to zpusobeno tim, ze zakladni skola je mimo provoz..prazdniny ..a plno lidi odjelo na dovcu..Jinak..po prazdninach prestupuju z malarie na SETI@home....trochu se stydim, ze prvni projekt, co jsem lustil, ma tak malo kreditu..tak se to pokusim napravit :)

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#6 Příspěvek od Pepino65 »

Anubis píše:Ano ano, okurkova sezona...prisel jsem o hodne vykonu. Hlavne jsem prisel o vykon na malarii. Mel jsem beznet tech 1500, ale ted...564..je to zpusobeno tim, ze zakladni skola je mimo provoz..prazdniny ..a plno lidi odjelo na dovcu..Jinak..po prazdninach prestupuju z malarie na SETI@home....trochu se stydim, ze prvni projekt, co jsem lustil, ma tak malo kreditu..tak se to pokusim napravit :)
Bohužel, každý kdo není vyloženě lovec kreditů a nepočítá ty výnosné, tak je na tom hůř. Jako hlavní projekt mám PrimeGrid a tam taky s kreditama šetří. Seti - hlavně optimalizovaný - dává proti tomu ohromný balík. Tak hold něco obětuji :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Anubis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 468
Registrován: pon 11 pro, 2006 00:49
rok narození: 10 pro 1984
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Anubis »

jj, je tomu tak...jak uz jsem se jednou zminoval na foru...kdyz v malarii vypocitam 2-3 jednotky a dohromady jsem je pocital cca 21tis sec..a mam za ne cca 20kreditu (cisla jsou vymyslene)..potom u seti by to delalo aspon 60kreditu za stejny time, coz je jak na RAC tak na kreditu znat.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#8 Příspěvek od forest »

Já jsem například dočasně opustil Seti@Home a to z toho důvodu že jsem jej prioritně počítal již 6 let a taky jsem dosáhl na BOINC melounu kreditu na tomto projektu a tak jsem se rozhodl že trochu více pomohu i jinde.
Osobně jsem se docela dost zapojil do hodně projektů, ale chtěl bych třeba na QMC udělat alespoň víc jak půl melounu tak jako na Rosettě a pak se uvidí co mě chytne.

Včera mně došel i mail od Davida Andersona abych přesvědčil lidi aby počítali i jiné projekty než Seti@Home. Moje odpověď byla jasná, nikdy jsem nikoho nepřesvědčoval co má počítat a nehodlám s tím ani začínat. Snažím se sepsat články o co nejvíce projektech, aby lidi věděli oč v nich jde, ale nikdy jsem nepsal článek s tím, abych nějaký projekt nadsadil nad ostatní, nebo jej naopak shodil. Osobní preference je jedna věc, ale jako leader jsem k projeků absolutně nestrannej.

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

Letní Horko

#9 Příspěvek od vkliber »

Tak jsem zažil jednu horkou chvilku (jakoby toho horka nebylo už tak dost :) ) ... no spíše to bylo štěstí v neštěstí.
Přidával jsem si 2 x 0.5GB RAM do PC doma. Vypnul jsem ho a nechal chvilku v klidu, pak jsem ho otevřel, ani mě nepřekvapilo že z něho sálá teplo :) . Vytáhl jsem vysavač, že vnitřek pořádně vysaju a jak tak přejíždím z hubicí po vnitřku, tak mě překvapilo, že vzduch který nasával vysavač roztáčí větrák u zdroje, ale neroztáčí hlavní větrák ve skříni. Nijak jsem ale na to nereagoval. Přidal jsem paměti a protože jsem si nebyl úplně jistý, tak jsem ho ještě nezavíral a zapnul. Úplnou náhodou jsem si při zapínání všiml, že hlavní větrák sebou jen cukl a zůstal stát. Mám větrák přímo na chladiči CPU, druhý u zdroje a třetí, který žene vzduch z CASE do pryč ... a ten stál. Tak jsem ho úplně vytáhl a zjistil že motorek je horký, ale vrtulka jde hodně ztuha. Naštěstí jsem měl doma vazelinu, tak jsem odklopil ucpávku, vtlačil tam co se vešlo a zavřel. Zkusil rukou roztočit a už to šlo o dost lehčeji. Vrazil jsem ho zpátky do PC, zapnul a větrák zase jen škyt a nic, tak jsem vzal špejli a na potřetí se mi ho podařilo roztočit :D . Obávám se, že mi nešel už hodně dlouho :cry: . No teď se točí a budu ho muset sledovat.
Zkontroloval jsem si teplotu (nejsem úplný odborník, takže vůbec netuším, kde jsou uvnitř ty čidla, ale mám tam 4 teplotní čídla). Použil jsem prográmek SpeedFan a ten mi ukázal toto :
CPU : 46°C (ikonka zelená fajfky)
Local : 56°C (ikonka plamínku)
Remote 2 : 84°C (ikonka plamínku)
HD0 : 49°C (ikonka zelená fajfky)
Tuším, že ty ikonky plamínku asi nebudou to správné :D ale netuším co ty zkratky znamenají : CPU bude procesor (nevím ale jestli to je teplota uvnitř, nebo na chladiči, nebo někde jinde ...), HD0 bude disk (tam je čidlo myslím uvnitř) a Local a Remote 2 vůbec netuším.
Uklidňuji se tím, že teď se mi větrák točí a před tím se netočil a PC vydrželo 8) .
Kdyby ale někdo věděl více, byl bych rád. Díky.
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Letní Horko

#10 Příspěvek od forest »

vkliber píše: Použil jsem prográmek SpeedFan a ten mi ukázal toto :
CPU : 46°C (ikonka zelená fajfky)
Local : 56°C (ikonka plamínku)
Remote 2 : 84°C (ikonka plamínku)
HD0 : 49°C (ikonka zelená fajfky)
Myslím že ten program ti háže nějaké nesmyslé údaje.
Osobně používám raději softy dodávané výrobcem desky, na ty se dá vesměs spolehnout.

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

Re: Letní Horko

#11 Příspěvek od Indy »

forest píše:
vkliber píše:Použil jsem prográmek SpeedFan a ten mi ukázal toto :
CPU : 46°C (ikonka zelená fajfky)
Local : 56°C (ikonka plamínku)
Remote 2 : 84°C (ikonka plamínku)
HD0 : 49°C (ikonka zelená fajfky)
Myslím že ten program ti háže nějaké nesmyslé údaje.
Já bych neřekl, že jsou ty údaje nesmyslné. Já osobně SpeedFan používám a jsem s ním spokojen. :smt023
Kontroluje mi teploty CPU, case i HDD a vidím, zda se mé větráky opravdu točí a jak rychle ( pokud jede PC na 100% a v létě tak je to vhodné ). Teplotu CPU jsem porovnával s programem pro dual core AMD - "Core Temp", který teplotu tahá nějak přímo z cpu ( musel bych to pohledat jak přesně ) a SpeedFan mi ukazuje tutéž teplotu, případně o 1 stupeň nižší.
Ty ikonky ( fajfka či plamínek ) záleží na tom jak si nastavíš mezní hodnoty. Takže pokud dáš vysokou teplotu, tak máš stále zelenou fajfku nebo naopak.
SpeedFan dobře reguluje i větráky. Je vhodné se na stránce SpeedFanu zaregistrovat a dle typu desky stáhnout nastavení od nějakého uživatele, který to má už vychytané.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

#12 Příspěvek od forest »

Proč si myslím že ty hodnoty jsou chybné je to, že na CPU kterej hřeje nejvíc ve všech mašinách to ukazuje 46°C, na chipsetu 84°C a v bedně 56°C.

Nezdá se ti to trochu divné?
Chipset 84°C by byl zralý na smrt desky.

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#13 Příspěvek od Pepino65 »

Abyl mi léto přišlo prosluněné i v době kdy prší jsem změnil vozový park. Již nejezdím starou Octavií, ale pořídil jsem si tohoto německého mazánka v této barvě:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vkliber
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 10306
Registrován: čtv 29 bře, 2007 10:41
ID CNT statistics: 1
Bydliště: Brušperk, 48 let
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od vkliber »

Congratulation :lol: .
Dlouho jsem jezdil ve VW Passat Combi (minulý model) a před rokem vyměnil za Oktávku Combi a jsem maximálně spokojen 8) . Nafťák, TDI, spotřeba zřítka kdy nad 5.2, uveze celou rodinku i s bagáží, co víc si přát 8) .
Statistiky CNT | Projekty CNT | Distribuované výpočty CNT | SETI CNT | Einstein CNT
.....::::: Proč se mít nejlépe, když se můžu mít čím dál tím stejně :::::.....
Moje skromná statistika tady , tady , tady nebo grafy.
˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

#15 Příspěvek od Pepino65 »

Dobrá volba vkliber Passat i Ocaavie jsou dobré vozy. Naštěstí nepotřebuji auto s velkým kufrem - syn odrostl, a pro 2 dospělé i na dlouhé cesty stačí bohatě Golf. Je to benzín, asi z nostalgie, pořád mám pocit, že nafta patří do kamen :lol: na druhou stranu, nafťáky jsem měl taky. :wink:
Můj doktor říká, auto má být z Německa, hodinky ze Švajcu a milenka z Francie. :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Indy
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1249
Registrován: úte 07 lis, 2006 16:13
rok narození: 0- 0-1969
ID CNT statistics: 288
Bydliště: Bučovice

#16 Příspěvek od Indy »

forest píše:Proč si myslím že ty hodnoty jsou chybné je to, že na CPU kterej hřeje nejvíc ve všech mašinách to ukazuje 46°C, na chipsetu 84°C a v bedně 56°C.
Sorry, že pozdě reaguju, ale tato zpráva mi nějak unikla :oops:

Záleží na tom jaký máš chipset, zda ho speedfan podporuje. Pokud máš něco nového, tak to nemusí správně brát.
Já mám doma desku gigabyte nForce4 ultra, amd opteron 170 a ukazuje mi dnes
cpu 38°C idle, v zátěži dle nastavení i 52°C,
chipset 71°C - pasivní chladič, teplota stejná jako u ostatních uživatelů dle diskuzí,
hdd 45°C.
Jinak na druhém PC (P4 Northwood a Asus i865P), kde ho používám jen pro orientaci teploty, protože nemám stažený ten soubor s nastavením pro jeho desku, tak mám 3 údaje (asi Temp1, Temp2 a Temp3), které se mi liší jen číslem a co je co poznám jen podle toho,co právě zatížím. Pamatuju si, že CPU je to prostřední a to je vše. Ale řekl bych, že teploty jsou celkem normální
cpu 38°C idle, v zátěži i 56°C a zbytek nevím z hlavy, ale žádná tragédie :)

P.S.: Nevím, z čeho usuzuješ, že třetí teplota je v bedně - máš tam nějaké čidlo? Já bych řekl, že pokud jsou tam 3 údaje, tak je to cpu, chipset a hdd jako u mně, ale hádat se nebudu, dokud neprověřím to druhé PC s P4.
CNT podpis | PrimeGrid Free-DC stats | WCG signature | User of the Day
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a konečně taky Obrázek and Only For You - IQE Obrázek
a ještě GPUGrid: 4xObrázek 4xObrázek 2xObrázek 1xObrázek

Uživatelský avatar
Pepino65
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1728
Registrován: pát 03 lis, 2006 20:09
rok narození: 08 lis 1965
ID CNT statistics: 1040
Bydliště: Sokolov

Re: Letní mrtvo

#17 Příspěvek od Pepino65 »

Tak už se to zase blíží. Jak už psal v jiném vlákně Indy, že se chystá na Krétu, blíží se doba dovolených a tím i snižování RAC. Já si pro změnu jedu ohřát své staré kosti do Thajska, takže 15, možná i 16 dní budu drtivě klesat ve statistikách.

Kam se chyste vy? forest ani psát nemusí, ten nepojede určitě nikam, ten si buduje kopii Buckinghamského paláce. :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rivo (Prague) Czech
36.8421052632 %
36.8421052632 %
Příspěvky: 565
Registrován: pát 20 črc, 2007 13:36
rok narození: 03 čer 1970
ID CNT statistics: 2097
Bydliště: Praha

Re: Letní mrtvo

#18 Příspěvek od Rivo (Prague) Czech »

Pepino65 píše:... Kam se chystate vy? forest ani psát nemusí, ten nepojede určitě nikam, ten si buduje kopii Buckinghamského paláce. :lol:
... já se jedu šplhat po Vysokých Tatrách (to je taková moje dobíjecí droga) a při tom mi vše pojede, jako bych byl doma ...
:smt045 ... a kdyby nejelo, tak bych byl hodně nervóóóznííí, ale přes net budu vše pečlivě sledovat a řídit i na dovče ... :smt045


... :wink: ... Riv:o) ... :wink: ...
____________________________________________________________________________________________
... osobní statistika CNT ... osobní statistika Boinc ... podpis UotD ... platformy na projektech ... rivo.cz ...

Uživatelský avatar
Mithrilx
31.5789473684 %
31.5789473684 %
Příspěvky: 344
Registrován: úte 08 kvě, 2007 08:02
Bydliště: Kladno

Re: Letní mrtvo

#19 Příspěvek od Mithrilx »

Já jedu klasicky do Chorvatska.
Naposledy upravil(a) Mithrilx dne pát 14 lis, 2008 14:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forest
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT
Příspěvky: 19628
Registrován: pát 27 říj, 2006 10:19
rok narození: 03 bře 1977
ID CNT statistics: 71
Bydliště: Újezd u Brna

Re: Letní mrtvo

#20 Příspěvek od forest »

Pepino65 píše: Kam se chyste vy? forest ani psát nemusí, ten nepojede určitě nikam, ten si buduje kopii Buckinghamského paláce. :lol:
Ještě tenhle a příští rok fakt žádná změna :smt102
On je to jen takový normální přízemní doměček, ale jelikož si z 90% dělám vše sám za občasné pomoci rodinných příslušníků, jde to fakt pomalu. Zhruba za měsíc se chystám na montáž solárních panelů na střechu, takže se určitě taky trochu přismahnu :smt045

Přeji všem aby si svou dovolenou užli a to i kdyby ji trávili na baráku jako já 45cc

Odpovědět

Zpět na „Co je nového v našem týmu“